Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 13.04.2015, 23:45
pasaca

Standard 1915 Olayları ve Soykırım yalanı!.

Her yıl ısıtılarak Türkiye'nin önüne konan Ermeni sorunu, yine sahnelenmeye başladı. Dışarıdan yapılan tahrik ve dayatmalar, içeride de dillendirilerek, dış güçlerin taşeronluğunu üstlenen bazı kendini bilmezler tarafından tekrar gündeme getiriliyor.

Son günlerde başlatılan özür kampanyaları da bu çırpınışın sonucudur.

Türkiye Barış ve kardeşlik için zeytin dalı uzatmayı sürdürmektedir.

Türk Devletinin "çözümü tarihçilere bırakalım" önerisini ret eden Ermeni diasporasının yalandan siyasi sonuç çıkarma oyununu araştıran ve tarihi gerçekleri gözler önüne serecek, gerçek tarihi belge ve anlatımlarla meseleye ışık tutacak…

Bu meselede sadece tarihi veriler değil, tarihi gerçeklerin olaylarla birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir…

Böyle bir yazı dizisiyle amacımız gerçeği değiştirmek değil, bu iddiaların tarihçiler tarafından, olaylarla birlikte araştırılmasını sağlayıp diasporanın iftiradan "siyasi sonuç" çıkarma oyunu gözler önüne sermektir.

Tüm yaşananların özeti ise Diasporanın "Büyük Ermenistan" hayalinden kaynaklandığı görülmektedir.

Bu yazı dizisi kısa bir araştırmanın özeti olup, sadece bu araştırmadan oluşan kanaatin yansımasıdır…
http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=10802
Alt 14.04.2015, 00:04
seyrangah

Standard

Zitat:
Zitat von pasaca Beitrag anzeigen
Her yıl ısıtılarak Türkiye'nin önüne konan Ermeni sorunu, yine sahnelenmeye başladı. Dışarıdan yapılan tahrik ve dayatmalar, içeride de dillendirilerek, dış güçlerin taşeronluğunu üstlenen bazı kendini bilmezler tarafından tekrar gündeme getiriliyor.

Son günlerde başlatılan özür kampanyaları da bu çırpınışın sonucudur.

Türkiye Barış ve kardeşlik için zeytin dalı uzatmayı sürdürmektedir.

Türk Devletinin "çözümü tarihçilere bırakalım" önerisini ret eden Ermeni diasporasının yalandan siyasi sonuç çıkarma oyununu araştıran ve tarihi gerçekleri gözler önüne serecek, gerçek tarihi belge ve anlatımlarla meseleye ışık tutacak…

Bu meselede sadece tarihi veriler değil, tarihi gerçeklerin olaylarla birlikte değerlendirilmesi gerekmektedir…

Böyle bir yazı dizisiyle amacımız gerçeği değiştirmek değil, bu iddiaların tarihçiler tarafından, olaylarla birlikte araştırılmasını sağlayıp diasporanın iftiradan "siyasi sonuç" çıkarma oyunu gözler önüne sermektir.

Tüm yaşananların özeti ise Diasporanın "Büyük Ermenistan" hayalinden kaynaklandığı görülmektedir.

Bu yazı dizisi kısa bir araştırmanın özeti olup, sadece bu araştırmadan oluşan kanaatin yansımasıdır…
http://www.ortadogugazetesi.net/haber.php?id=10802
Evet bu dogru! Ermeniler, basta ABD`de yasayan Ermeniler bu konuda cok büyük isler becerdiler.
Bizim hükümet, Bilal'i Sümmeyi, gemileri ve gemicikleri düsünürken onlar gece gündüz calistilar ve Nisan'in 15`inde propagandalari tavan yapacak. Ama bunlar bilindik seyler. Hükümet olarak hükümetimiz buna karsi ne önlemler aldilar "futbol siyaseti" haric.
Bakin ben Ermeni milletine düsman degilim. Bilhasa Türkiye`de bana faydasi dokunan insanlarin basinda bir Ermeni var.
Ama Ermenillerin siyasetini abartili ve yanlis buluyorum. Ermeniler homojen degildir siyasi manada. Türkiye ve Bati Ermenileri ilimlidir, onlarin sahinleri dogu ve kafkas Ermenilierdir..

Bu mesele tarihi bir mesele degil ki tarihciler cözsün. Bu meselenin siyasi boyutu da var. Bu boyutunu da siyasi platformda cözmek gerekir.
Ama mecvut hükümetle ve bilindik yöntemlerle bunun cözülecegini sanmiyorum!
Alt 14.04.2015, 00:08
pasaca

Daumen runter İçimizdeki Ermeni

AKP iktidarının onca gayreti, Müslüman olmayanlara hizmeti ve bu hizmeti “boyun borcu” olarak adlandırması, “Tecavüz adasındaki kiliseyi” milletin parası ile elleriyle yapmaları, üç metrelik “haçı” getirip takmaları vs. dışarıdakileri geçtim, içimizdeki Ermenileri ve onların adına sözcülük yapanları tatmin etmemiş. İstediklerini alana kadar da etmeyecektir. Nedir istedikleri? “Büyük Ermenistan”.
Nisan ayı yaklaşıyor. ABD’de, Ermeni tasarısı haberleri gündeme gelmeye başladı. Fransa zaten hazır. Diğer haçlılar da söz sırası bekliyor.
Ama içimizde, bu vatan topraklarında özgürce yaşamış, bu milletin paralarıyla zengin olmuş kişi ve zihniyetlerin sözde Ermenilerin haklılığının ve Türklerin soykırımcı bir millet olduğunun kabul edilmesini iştahla bekleyenler de varmış.
Radikal’den Eyüp Can köşesinde, Bulgar parlamentosunun bir kararını ele almış. Bu yazıdan etkilenen İshak Alaton, TESEV üyelerine mektup yazmış.
Kim, İshak Alaton? Evinize bakın illaki bir yansımasını göreceksiniz. Siyasi olarak ise “bebek katiline” ev hapsi ve (Büyük Ermenistan yolunda) Kürdistan hayalleri kuran, bu milletin parası ile bize posta koyan birisi.
TESEV’e gelirsek…
Birçok ülkede çıkartılan siyasi ve ekonomik krizlerin altında hep tanıdık bir isim var. Kim? Yahudi-Siyonist işadamı George Soros. Ülkemizde de siyasi ve ekonomik alanlarda etkin (!) çalışmaları olan Soros’un aktif destek ve güdümündeki bir vakıf.
Bu vakfın içerde ve dışarıda çoğunu tanıdığımız birçok üyesi var. İshak Alaton, Bülent Eczacıbaşı, Bülent Akarcalı, Mehmet Ali Birand (ex), Hasan Cem Boyner, Hasan Cemal, Tarhan Erdem, Üzeyir Garih, M.Galip Jabban, Cefi Jozef Kamhi, Jak V. Kamhi, Ünal Aysal, Ali Sabancı…
Bu ve daha birçok ismin içinde ben bir tane emekçi, Türk kültür ve medeniyet hayranı, milli ve manevi değerlerine aşık, el üstünde tutan bir isim göremedim…
Bu vakfın dikkatinizi çekecek birkaç ismini daha yazayım; Cüneyt Zapsu, Kemal Derviş, Kemal KILIÇTAROĞLU.
Alaton’un mektubuna gelirsek… Bu mektup bir acziyetin, yediği ekmeği tekmelemenin, koskoca bir millete kendince hakaret etmenin mektubudur. Ama bu millet aynadır. Bakan kendisini görüyor.
“Sevgili Dostlarım! 2015’e üç var… Üç yıl su gibi geçer. 24 Nisan 2015’e doğru yol alırken alışılagelmiş inkâr politikamıza devam edip kaçacak delik aramaktansa farklı davranalım.
Öncelikli hareket edip, boğayı boynuzlarından kavramak için örgütlenelim. Ayıp oluyor artık…
Geçmişi ile yüzleşmekten korkan, büyümemiş, güdük kalmış çocuklar gibi davranmaktan ben yoruldum. Sesimizi yükseltelim. Ülkemize ve toplumumuza saygınlık kazandırmak, gelecek kuşaklara karşı borcumuzdur.
Doksan yıl boyunca sayısız günahlar işledik. İskeletleri dolaplara yığıp kapılarını kilitledik. Doksan yıldır, kafamız kuma gömülü, dünya kör ve sağır diyoruz. Gerçeklerle yüzleşmekten korkuyoruz. Bizlere korkmayı öğrettiler.
İskeletler, dolap içinde çürüdüler, yayılan kokular dayanılmaz hale geldi. Ben artık nefes alamıyorum. Ya sizler?..
Gelin, bizler de sesimizi Ankara’daki parlamenterlerimize duyuralım. Bizlerin, milletin milletvekilleri olduklarını hatırlatalım. Milletin sesini partilerinin yönetimine duyursunlar.
İskelet dolu dolapların kapılarını açmamıza yardımcı olsunlar. Bizlere yakışır defin törenleri sonrası bir dakikalık saygı duruşu ile günahlarımızdan arınalım.
Böylece, geçmişimizle barışalım, kurbanların ruhlarını şad edelim. İsteyenler mezarlarına birer karanfil bıraksınlar.
“Babaların günahını çocuklarının ve torunlarının omuzlarına yüklemek, adil insana yakışmaz” derdi lisedeki felsefe hocam. Hepsi öbür dünyaya göçmüş birkaç insanın günahlarının hesabını bizden kimse sormuyor.
Cesaret fakiri, gerçeklerden kaçan bir toplumun ferdi olmaktan yoruldum. Ben artık saygınlık arıyorum. Saygınlığa çok önem veriyorum. Bana yardım ediniz…
Sevgilerimle… İshak Alaton
Evet, Alaton’a göre Türk Milleti soykırım yapmış, Ermenileri katletmiş hatta iskeletleri dolaplara kilitlemişiz vs. Cevap verecek kadar bile kale almıyorum.
Yalnız merak ediyorum! Ey Alaton! Siz, Türk’ün vatanında, o dolaplardaki kemikleri pazarlayarak mı zengin oldunuz?
Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Türk Milletine karşı “oturma organına” güvenerek diklenenler hep Türk’ün önünde diz çökmüşlerdir. Sonra demedi demeyin…
Alt 14.04.2015, 11:35
pasaca

Standard

Zitat:
Zitat von NurBanu Beitrag anzeigen
feyzo und ihr copy and paste

hayatin hep onun bunun gölgesinde yasamaktan ibaret

du gehörst in die KLAPPSMÜHLE
bu saldirgan tavrin cok normal
ailen yapin erzkonservativ burda bi nevi kabugundan cikmaktasin
yasinda bir hayli ilerlemis cinsel hormonlarin azdikca saldir sen
aciz insan seni
Alt 14.04.2015, 14:48
seyrangah

Standard

Zitat:
oooooo yine döktürmüssün Dul, sen falcilik yapsana

ama sen o iside beceremezsin yüzüne gözüne bulastirirsin

Bak Banu böyle davranislarin sana verdigim degeribirak, sifiri bile harciyorsun. Feyzade'ye dul demeni siddetle kiniyorum.
Bir kere Pasaca erkek ismi. Bir Bursali Zeki Müren'e pasa deniyordu, ki o'nun cinsel kimlik bunalimli oldu ortaydi. Böyle bir feminin birisine Pasa demek ne kadar hakaretse, bir erkek nickine dul avrat, dul kari demek o kadar hakaret sayilir.
Cocugu olabilir olmayabilir. Bu kimseyi ilgilendirmez.
Lüften Feyzade hanimi basta olmak üzere baska insanlarin huzurunu ve keyfini kaciracak davranista bulunma.
Bir erkekte neyse ne de, ki onda da yapilmasi yanlis, ama bir erkek güler gecer. Ama bir bayanin özelini aciklaman, hakaret etmen fazlaya kaciyor. Sen mi alip bosadin feyzadeyi? Nerden biliyorsun cocugu oldugunu?
Böyle davranislar yüzünden en "gitmez" dedigimiz üyeler bile burdan uzaklasiyor. Feyzade'ye ve diger dul bayanlardan özür dilemeni beklemiyorum ama hakaret etmemeni bekliyorum...
Alt 14.04.2015, 15:09
pasaca

Standard

Zitat:
Zitat von seyrangah Beitrag anzeigen
Bak Banu böyle davranislarin sana verdigim degeribirak, sifiri bile harciyorsun. Feyzade'ye dul demeni siddetle kiniyorum.
Bir kere Pasaca erkek ismi. Bir Bursali Zeki Müren'e pasa deniyordu, ki o'nun cinsel kimlik bunalimli oldu ortaydi. Böyle bir feminin birisine Pasa demek ne kadar hakaretse, bir erkek nickine dul avrat, dul kari demek o kadar hakaret sayilir.
Cocugu olabilir olmayabilir. Bu kimseyi ilgilendirmez.
Lüften Feyzade hanimi basta olmak üzere baska insanlarin huzurunu ve keyfini kaciracak davranista bulunma.
Bir erkekte neyse ne de, ki onda da yapilmasi yanlis, ama bir erkek güler gecer. Ama bir bayanin özelini aciklaman, hakaret etmen fazlaya kaciyor. Sen mi alip bosadin feyzadeyi? Nerden biliyorsun cocugu oldugunu?
Böyle davranislar yüzünden en "gitmez" dedigimiz üyeler bile burdan uzaklasiyor. Feyzade'ye ve diger dul bayanlardan özür dilemeni beklemiyorum ama hakaret etmemeni bekliyorum...
ben bu azgin tesettürlü saldirgan kasari kinamiyorum, aile ortamindan gördügü baskilardan ötürü bu davranisi gayet normal, burda sanalda olmak istedigi kisilige bürünmekte
Iman ile paranin kimde oldugu belli olmaz demis atalarimiz bu Nurbanu icin tam isabetli,
Alt 14.04.2015, 19:08
seyrangah

Standard

Zitat:
ben bu azgin tesettürlü saldirgan kasari kinamiyorum, aile ortamindan gördügü baskilardan ötürü bu davranisi gayet normal, burda sanalda olmak istedigi kisilige bürünmekte
Iman ile paranin kimde oldugu belli olmaz demis atalarimiz bu Nurbanu icin tam isabetli,
Netice de biz Türk ve müslüman örf ve adetlerine göre terbiye edilmis ve sosyallesmis insanlariz.
Bundan dolayi kim olursa olsun, haksiz yere iftiraya ya da hakarete ugrarsa o'nun yaninda bulunulmasi gerek ki böyle seyler alip basini gitmesin.
Zaten yapiyorsun. Bu davranisinla Feyzadeyi savunmus oluyorsun, ama biraz fazla yaparsan daha da iyi olur. Ancak böyle herkes haddini bilir!

Geändert von seyrangah (14.04.2015 um 19:12 Uhr).
Alt 17.04.2015, 07:56
feyzade

Standard

Zitat:
Havlayan köpekler isirmaz. Banu cok havliyor, ama bugüne dek, kimseyi isirmaya cesaret edemedi.
Alt 17.04.2015, 07:58
feyzade

Standard

Zitat:
feyzo und ihr copy and paste

hayatin hep onun bunun gölgesinde yasamaktan ibaret

Yerlere yattim gülmekten. Sende aklini benimle bozmussun. Bak banu sana dedim. üc tane erkek nickin var, ve hepsinle ayni sacmaliklari yaziyorsun. ama akli olan herkes, ayirim yapabiliyor. sen yapamiyorsun o ayri camur attin attin, ama sonunda kendini kirlettin sadece.
Alt 18.04.2015, 08:43
Benutzerbild von Monsterbacke
Monsterbacke Monsterbacke ist offline
Neuer Benutzer

Blinzeln

ich denke >>

Soykirimi kabul etsin artik TR ..

Ermenilere kürtlerin topraklarini verelim ...

bi vuru$ ta iki problem cözeriz )

Spaß ,ich bin der"Imogdi"
wollt nur dem Seitenbetreiber eins auswischen
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche