Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.06.2009, 16:14
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Daumen hoch Hugo Broos imzayı attı!

Trabzonspor'un prensip anlaşmasına vardığı Belçikalı Teknik Direktör Hugo Broos, bordo mavililerle 1 artı 1 yıllık resmi sözleşme imzaladı! Başkan Sadri Şener'in de hazır bulunduğu imza töreninde açıklamalar yapan Broos, "Gerçekten etkilenmiş durumdayım" dedi, transfere de değindi!

İmza töreninde ilk olarak konuşan başkan Sadri Şener, yeni teknik direktör Hugo Broos’un Belçika’da Anderlecht ve Club Brugge takımlarını şampiyon yaptığını hatırlatarak, “Yeni teknik direktörümüz konusunda deneyimli bir arkadaşımız. Bir yılı opsiyonlu iki yıllık anlaşma sağladık. Daha önce de Belçikalı hocalarla çalıştık. Böyle bir tecrübemiz var. Belçikalılar’la benzer yanlarımız var. Mütevazı insan topluluklarıyız. Umarım hayırlı olur ve bu sezon istediğimiz sonuçları elde ederiz” dedi.

Hugo Broos’un yardımcılığını Metin Diyadin’in yapacağını ifade eden başkan Şener, “Kendisi içimizden yetişmiş bir isim. Turgut Kural hocamız daha çok izleme konusunda kendisine yardımcı olacak. Bir de hocamızın 6 yıldır birlikte çalıştığı yardımcısı var. Ayrıca bir de kondisyoner gelecek. Kendi bünyemizde fizyoterapistlerimiz var zaten. Ekibimiz geniş. Yeni hocamız bu bölümleri de gezdi. Geçen sezon ki hocamız Ersun Yanal’ın bu konudaki katkısı büyük. Bu vesileyle O’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Sadri Şener’in ardından söz alan teknik direktör Hugo Broos “Burada bulunduğum için memnunum” diye başladığı konuşmasına şöyle devam etti:
“Daha önce de Trabzonspor’u biliyordum ancak son günlerde Trabzonspor’u daha iyi tanıma fırsatı buldum. Oldukça profesyonel bir kulübe geldim. Gerçekten etkilenmiş durumdayım. Başkanın da az önce söylediği gibi daha önce kulüp burada başarılı olmuş Belçikalı hocalarla çalışmış. Ben de onların yaptığından daha iyisini yapmaya çalışacağım. Biliyorum 25 yıldır şampiyonluk özlemi var. Bunu sonlandırabilmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Broos, Yunanistan macerasının kariyeri adına kötü bir deneyim olup olmadığına yönelik soruya cevap verirken, “Oradaki tecrübemin kariyerimi olumsuz etkilediğini düşünmüyorum. Çünkü takıma devre arasında gittiğimde sadece 8 puanı vardı. Olumlu sonuçlar almamıza rağmen kümede kalamadık. Sezon sonunda 25 puan topladık. Kupada Panathinaikos ve Larissa gibi takımları eledik. Gençleri A takıma kazandırdım. Son derece zorlu bir görevdi. Buna rağmen iyi işler yaptığımı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Buraya gelen teknik adımların kendilerini baskı altında hissettiklerini söylediklerini, bundan kendisinin de etkilenip etkilenmeyeceği sorusuna Broos şu yanıtı verdi:
“Ben üzerimde bir baskı hissetmiyorum. Anderlecht ve Brugge’de de baskı vardı. Buna alışığım.”

Trabzon’da futbolun ön planda olmasının takıma olumlu yansıyıp yansımayacağı, Trabzonspor’un kadrosunu tanıyıp tanımadığı sorularını da değerlendiren Bross, “Kesinlikle olumlu bir hava alıyorum. Stadı ziyaret ettim ve bu şehirde futbolun önem arz ettiğini anladım. 12. Adam hususu önemli. Bizler de onlara layık olacağız. Takım hakkında bilgi edindim. Buraya gelmeden önce de tanıdığım oyuncular vardı. Song, Yattara, Colman gibi oyuncuları buraya gelmeden önce de tanıyordum. Elimdeki Cd’leri izleyeceğim ve daha kapsamlı bilgim olacak” diye konuştu.

Teknik Direktör Hugo Broos son olarak Trabzonspor’a transferini düşündüğü oyuncuların olup olmadığı, transfer konusundaki tercihlerinin yerli mi yoksa yabancı mı olacağı konusundaki soruları şöyle yanıtladı:
“Öncelikle neye ihtiyacımız olduğunu belirlememiz gerekiyor. Daha sonra isimler hakkında değerlendirme yapacağız. Önümüzdeki hafta kamp başlıyor. Yeteri kadar zamanımız var. Bundan sonraki zamanım bilgisayar başında maçları izlemekle geçecek. Dört gün öncesine kadar burada olacağımı bilmiyordum. İşler hızlı ilerliyor. Bundan sonrası da böyle olacak. Alt yapı yetkilileriyle de konuşacağım. Genç ve yetenekli oyunculara şans verdim bugüne kadar. Bunu son olarak Yunanistan’da üç oyuncuyla gerçekleştirdim. Genç oyuncu varsa kadroya katmak için tereddüt etmem.”

Başkan Sadri Şener imza töreni sonrası Bross'a kulübün taraftar kartını hediye etti.
ajansspor.com
Alt 23.06.2009, 16:33
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Hayırlı olur inşallah Trabzonsporumuza =)
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche