Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 07.12.2009, 22:09
Virtual_Reality

Standard Milli takimlar teknik direktörü kim olacak?

Fatih Terim denen futboldan bihaber olan sahisin milli takimi rezil rüsva etmesinden sonra kerhen de olsa istifa etmesi Türk Milletinin büyük bir ezici cogunlugu tarafinfan sevincle karsilanmisti. Ancak aradan bunca zaman gecti ve hala yeni bir teknik direktörün ne adi belirlendi ya da ne de kendisi. Benim sahsi tercihim Riza (Calimbay) hocadir. Riza hoca Denizlispor gibi bir Anadolu takimiyla ve bütcesi 5 sigara paketi degerini etmeyen bir bütceyle bunlari basarmisti. Ama malesef Türkiye'de isine göre adam degil adamina göre is veriyorlar. Eger bu küfürbaz, terbiyesiz, kültürsüz, seviyesiz, kabadayiligi birak kabadayiligin yüz karasi bile olamayan adama zemin hazirlayip yine Milli Takimlar Teknik Direktörlügüne getirlerese ona destek olan bir takim cikar cevreleri YUH!! derim ve milli takima sirtimi ceviririm! Milli Takim kimsenin mali gibi kullanilmamasi lazim. Milli Takim Türk Milletine ait olmasi lazim. Ve o görevi basariyla kim yapabiliyorsa görev ona verilmesi lazim.

Umarim bu olay yilan hikayesine dönüsmez. Kabak tadi zaten verdi verecegi kadar!

Dünya alem bizimle alay etmisti cünkü Terim zar atar gibi kurmarbazca bir takim kuruyordu hep. Dün kurdugu takim bügünkünü tutmuyordu. Hep Emre Belözoglu, Sabri vesaire beceriksizleri takima sokuyordu.
Bir kere kazanirsan sans, iki kere kazanirsan tesadüf üc kere kazanirsan sistem derler. Dünya spor uzmanlarinin elestirelerine bakarsak bizde hersey tesadüfmüstü. Yani sistem mistem yokmustu.
Bu takimla, Altintop kardesleri ön plana cikariyorum, dünya sampiyonu bile olmamiz gerekirdi. Ama ne yazik elemelerin bitmesine iki mac kala turnovaya gitme hakkimizi kaybettik. Suc Terim'dedir. Bunun lami cimi yok.
Türk Milletini balik hafizali sanmasinlar. Yaygara kesildikten ve Terim'e olan hakli öfke bittikten sonra onu gene basimiza getirmek tahlisizlik ve bu cilekar millete kabus olur. Bu milletle alay etmek hatta hakaret etmek gibi olur. Umarim böyle bir hatada bulunmazlar.
Eger ille yabanci diyorlarsa. Tercihim Christoph Daum'dur! Simdiye kadar kendisini ne kabadayilikla ne baska bir terbiyesizlikle ön plana cikarmadi. Basarilarini konusturdu!!

Geändert von Virtual_Reality (07.12.2009 um 22:15 Uhr).
Alt 08.12.2009, 18:28
Virtual_Reality

Standard @Kalpsiz

Aslinda bu yazi sanaydi kalpsiz. Senin fikrini almak isterdim bu konu hakkinda ve sen Türkiye'de, yanilmiyorsam Trabzon'da kaldigin icin bir de milletin nabzini bize daha iyi aktarirdin.
Alt 09.12.2009, 19:09
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Makalen için Teşekkürler Virtual_Reality

Ben daha önceden belirtmişdim bu soruya cevap ama baska bir konu başlığı altında..

Türkiyede yabancı hocaya pek sıcak bakılmıyor doğal olarak haklılarda bir sürü yetenekli bence yerli hocamız var sayacak olursak seninde dediğin gibi , Rıza Çalimbay ,Şenol Güneş,Tolunay Kafkas Ertuğrul Sağlam vs . .

Neden olmasın bunlardan biri Milli Takımın hocası ? Neden elin yabancısını getirelim ? Yabancı hoca para yemek için gelir Türkiyeye tek yararı kendine olur ! Mukavelesi bitsede gitsem demek ister hep ! Yerli hoca Milli Takımın Başına getirilmesi gerekir ve bu yerli hocanın arkasında durulmalı ve sabredilmelidir, maalesef Türkiyede sabır diye bir şey yok hep bu yüzden kaybediyoruz Biraz sabırlı olabilsek , bir sistem oturtabilsek bir alt yapı hazırlayabilsek ilerki yıllar için Türkiyenin Dönüşü Muhteşem olur diye düşünürüm hep . .

Ama Şuana kadar buna gayret edilmedi sabır edilmedi . .

Yabancı olacaksa Daum diyorsun ki daum gelmez ? Peki neden daum gelmez kimse istemez bence Fenerbahçe ile bu yıl sözleşme imzalamış ve verilen sözler var 3 Yıl Şampiyonluk gibi . .

Ben Kendi görüşüm Yüzde Yüz Yabancıya Karşıyım ..!!
Alt 10.12.2009, 20:34
Virtual_Reality

Standard Umut fakirinin ekmegi olmasin

Kalpsiz arkadasim, senin görüslerine coguna katiliyorum. Bir yabanci hocayi normal sartlarda bende kabul etmezdim. Ancak bazen ilimi cinde de Cin'de olsa arayip bulup getireceksin. Ilk tercihim benim Riza hocadir. Denizlispor'la destan yazdi ve kendini öylelikle kanitlamis oldu. Yabanci hoca meselesi Terim gelmesinde kim gelirse gelsin anlamda söylemistim. Yani yabanci birisinin yerine yüzde yüz Türk, Adana'li birisi olmasin

Terim'e Nijerya'dan teklif gelmis...Güya.... Nijerya'ya gitsin. Hic durmasin. Bizden uzak, Allah'ya yakin ve Nijerya milli takiminin basinda bulunsun. Eger fazla yabancilik cekecek olursa, Colin Kazim-Richards'i, nam-i diger Kazim Kazim'i de beraberinde götürsün...
Alt 10.12.2009, 22:43
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Terim konusunda haklısın..

Yeni hocamız kim olacak şuanlık belli değil ama yakın zamanda netleşse iyi olur ..

Umarım TFF en iyi karar verecekdir hoca konusunda,zamanla bekleyip göreceğiz..
Alt 10.12.2009, 22:55
Virtual_Reality

Standard

Zitat:
Zitat von kalpsiizz Beitrag anzeigen
Terim konusunda haklısın..

Yeni hocamız kim olacak şuanlık belli değil ama yakın zamanda netleşse iyi olur ..

Umarım TFF en iyi karar verecekdir hoca konusunda,zamanla bekleyip göreceğiz..
Hayirlisi neyse o olsun. Son yillarda, gecen seneki Avrupa Sampiyonasi'nda da bile, gördügümüz Milli Takim malesef bütün gücünü gösteremedi. Örnegin Rüstü'nün kalede olmasi tarihi bir hata, bahtsizlik ve talihsizligin uc örnekleridir. Neyse gecmise, olana ve ölene care yok. Sirf gecmisten dersimizi cikarmamiz lazim. Umarim Milli Takimlar teknik direktörlügüne gelecek yeni kisi bu görevinin bütün yükünü kaldiracak omuzlara sahip olur ve ülkemizi en güzel sekilde dünyaya temsil eder...

Geändert von Virtual_Reality (10.12.2009 um 23:17 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche