Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 24.09.2009, 19:36
naschkatze

Pfeil Erkekligin 10´da biri kacmak

Dogru´mu, yanlis´mi?

Benim yasdakilarima ve görüdklerime göre dogru. Gecende Iftar yemegi verilde üniverste´de. Ve biz kizlar herseyi yanliz yaptik. Masa´lari tasidik, kurduk ve herseyi düzenledik ama bize yardim edecek olan erkekler bütün isler bittik´ten sonra karin doyurmaya geldiler, ardindan yine kayboldular.

Türkiye´de genelde bayanlar tarlada calisir erkekler kahve´de okey yada pistirik oynarlar.

Baska konularda´da genelde kacmayi tercih ediyorlar, neden acaba?

Peki geri kalan dokuzu ney?

Geändert von naschkatze (24.09.2009 um 19:38 Uhr).
Alt 24.09.2009, 20:15
fos

Standard

cok haklisin be yaw..

benim 1-9 listem.

-Dünyayi kurtartma planlari yapmak
-Kacmadan evvel kasilmak, diklenmek
-Tuttugu futbol takimina sonuna kadar..destek vermek
-Her güzelin ardindan bakip, sevap islemek
-Elleriyle tavuk yemek
-Armudun iyisini yiyen ayilari kiskanmak, ayiplamak
-Hergün -hanimi nasil memnun etcez, diye strese girmek
-Düsük benzin fiyatlarini aramak, bulmak
-Herseyi unutmak, biz erkekler unutmasak, kim unutacak? Däil mi yani..

Alt 10.04.2015, 20:12
Benutzerbild von Caka_Bey
Caka_Bey Caka_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Erkek cocuklari erkek gibi, Kiz cocuklari da kiz gibi yetistirilmiyor.
Türk milletinin en önemli sorunlarindan birisi egitim ve bilgisizlik. bu gibi bir sürü sorunlarimiz egitimsizlikten dolayi var...Ama biliyoruz ki bunu takmayan bir sürü kisi var... gelen evleniyor, giden evleniyor. sunun su eksigi varmis, bunun bu eksigi varmis, bunu düsünen sadece azinlik...
insanlar bi sekilde yanlislari, eksikleri unutuyor ve kendi hayatini kuruyor...
ben yapar miyim?
ben kendimi iyi gelistirmeden önemli kararlar almam, o ayri. yapanlara saygi duyuyorum...

Geändert von Caka_Bey (10.04.2015 um 20:30 Uhr).
Alt 28.04.2015, 04:47
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Cok ilginc bir degerlendirme. Yani kadin erkek esitligi denildigi zaman, bazilarinin aklina egitimsizlik ve bilgisizlik geliyor. Egitim hakkinda anlasim demek kadin erkek ayrimciligi. Erkeklere her hak, kadinlara dört duvar arasi. Tesekkürler.

Benim aklima da böyle bir aklasimda hazimsizlik geliyor. Kadinlarin toplumda söz hakki almasina karsi, kendi iradesi üzerinde karar vermesine karsi, hazimsizlik.

Buyrun hanimlar, buyrun, afiyet olsun.

Zitat:
Zitat von Caka_Bey Beitrag anzeigen
Erkek cocuklari erkek gibi, Kiz cocuklari da kiz gibi yetistirilmiyor.
Türk milletinin en önemli sorunlarindan birisi egitim ve bilgisizlik. bu gibi bir sürü sorunlarimiz egitimsizlikten dolayi var...Ama biliyoruz ki bunu takmayan bir sürü kisi var... gelen evleniyor, giden evleniyor. sunun su eksigi varmis, bunun bu eksigi varmis, bunu düsünen sadece azinlik...
insanlar bi sekilde yanlislari, eksikleri unutuyor ve kendi hayatini kuruyor...
ben yapar miyim?
ben kendimi iyi gelistirmeden önemli kararlar almam, o ayri. yapanlara saygi duyuyorum...
Alt 30.04.2015, 15:39
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Cok ilginc bir degerlendirme. Yani kadin erkek esitligi denildigi zaman, bazilarinin aklina egitimsizlik ve bilgisizlik geliyor. Egitim hakkinda anlasim demek kadin erkek ayrimciligi. Erkeklere her hak, kadinlara dört duvar arasi. Tesekkürler.

Benim aklima da böyle bir aklasimda hazimsizlik geliyor. Kadinlarin toplumda söz hakki almasina karsi, kendi iradesi üzerinde karar vermesine karsi, hazimsizlik.

Buyrun hanimlar, buyrun, afiyet olsun.
Konu kadin erkek esitligi degil ki? Erkekler neden kaciyor sorusunu cevap istenmis.
Erkekler erkek gibi yetistirilmedigi icin Kadinlar memnun degil. Ayni sekilde Kadinlarin kadin gibi yetistirilmedigini söyleyen Erkekler var.

Bu durumda sorun egitimsizlik ve bilgisizlik. Bunun disinda; insanlar insanliktan cikti zaten. Artik Örnek insan görünce sasirir oldu bazilari...
Ve yapilabilecek en iyi seylerden birisi galiba, örnek bir insan olarak yasamaya calismak.
Alt 01.05.2015, 00:02
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee

Zitat:
Konu kadin erkek esitligi degil ki? Erkekler neden kaciyor sorusunu cevap istenmis.
Erkekler erkek gibi yetistirilmedigi icin Kadinlar memnun degil. Ayni sekilde Kadinlarin kadin gibi yetistirilmedigini söyleyen Erkekler var.

Bu durumda sorun egitimsizlik ve bilgisizlik. Bunun disinda; insanlar insanliktan cikti zaten. Artik Örnek insan görünce sasirir oldu bazilari...
Ve yapilabilecek en iyi seylerden birisi galiba, örnek bir insan olarak yasamaya calismak.
ein guter Beitrag
Alt 02.05.2015, 13:38
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
ein guter Beitrag
Tesekkürler Lara.
Alt 03.05.2015, 21:27
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Cakabey

insanlar insan gibi yetistirilmedigi icin, edep ve davranis kurallariyla yetistirilmedigi icin birbirinden memnun degil. Bundan dolayi son yazdigin 3 cümleye tamamen katiliyorum.

Ama erkek ve kadinin degisik yetistirilmesine kesinlikle katilmiyorum. Hindistan, Cin, Sudi Arabistan vs. gibi ülkelerde kadin ve erkek ayri degisik egitiliyor, sonu: esitlik yok, kadinlarin durumu vahim.

Avrupa'da kadin erkek ayrimi yapilmiyor artik. Almanya'da kadinlara üst düzey pozisyonlarda mecburi kontenjan bile kondu. Kadinlarin önü acik. Ama erkeklerin hepsi daha erisemedi bu ilerlemeye. Evet hosnutsuzluk var.

Zitat:

Alt 04.05.2015, 15:45
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Cakabey

insanlar insan gibi yetistirilmedigi icin, edep ve davranis kurallariyla yetistirilmedigi icin birbirinden memnun degil. Bundan dolayi son yazdigin 3 cümleye tamamen katiliyorum.

Ama erkek ve kadinin degisik yetistirilmesine kesinlikle katilmiyorum. Hindistan, Cin, Sudi Arabistan vs. gibi ülkelerde kadin ve erkek ayri degisik egitiliyor, sonu: esitlik yok, kadinlarin durumu vahim.

Avrupa'da kadin erkek ayrimi yapilmiyor artik. Almanya'da kadinlara üst düzey pozisyonlarda mecburi kontenjan bile kondu. Kadinlarin önü acik. Ama erkeklerin hepsi daha erisemedi bu ilerlemeye. Evet hosnutsuzluk var.
benekalice sag ol.

Suudi Arabistan, Hindistan gibi ülkelerde durum vahim olabilir ama onlar kadinin kadin gibi erkegin erkek gibi yetistirilmesinden maalesef anlamiyorlar. zaten onlar bana, yönlerini baskalari belirlemis ülkeler gibi geliyor.

Avrupa'yi bu konuda arastirmadim lakin Türkiye Erkegi erkek gibi yetistirmeli, Kadini da kadin gibi...

böyle yaptiklarinda, kadinlarin ezilecegini zannetmiyorum cünkü zaten bugüne kadar gerek cagdas aileler, gerek dine önem veren Aileler bu konuda yanlis yaptiklarini vurguluyorlar.

bende cevremden bir cok kisi taniyorum, Erkek yaptiginin arkasinda durmuyor, sorumlulugu kadindan daha az aliyor, cabuk küsüyor, dedikoduda kadinlarla yarisiyor, kadinin parasini yiyor, kadinin ev islerine burnunu sokuyor, Erkek cevap veremedigi icin kadin cevap vermek zorunda kaliyor..daha bir sürü sey sayabilirim..

bunlar Erkekce isler mi? Hayir. bunu yapanlarin icinde dindar veya dine önem veren aileler de var mi? var...

iste alin size egitim yanlisi!
Alt 06.05.2015, 22:18
Benutzerbild von Salixalba
Salixalba Salixalba ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von naschkatze Beitrag anzeigen
Dogru´mu, yanlis´mi?

Benim yasdakilarima ve görüdklerime göre dogru. Gecende Iftar yemegi verilde üniverste´de. Ve biz kizlar herseyi yanliz yaptik. Masa´lari tasidik, kurduk ve herseyi düzenledik ama bize yardim edecek olan erkekler bütün isler bittik´ten sonra karin doyurmaya geldiler, ardindan yine kayboldular.

Türkiye´de genelde bayanlar tarlada calisir erkekler kahve´de okey yada pistirik oynarlar.

Baska konularda´da genelde kacmayi tercih ediyorlar, neden acaba?

Peki geri kalan dokuzu ney?

Bunun cinsiyetle alakasi yok! Bayan erkek fark etmez. Egerki kendine, ailesine, cevresine, akradaslarina, eslerine ve topluma uygun bir sekilde yetistirilirse bir insan .... kalbide, edebide, insanliginda, merhametide ve katkisida saglam olur!
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche