Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 06.02.2015, 16:00
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Insanlar var iclerindeki güzellik yüzlerine vuruyor , düsüncelerine yansiyor
Insanlar var, iclerindeki, ruhlarindaki cirkinlik ne kadar örtbas etselerde, Bir taraflardan disari pürtüyor,
Alt 06.02.2015, 16:19
Beyazguel60

Reden

Dana kim belli

Alt 25.02.2015, 16:38
Erfahrener Benutzer

Standard Neden toprak aliriz memleketten?

Neden toprak alırız memleketten?

25 Şubat 2015, 08:04
Esat Halil Ergelen

Neredeyse 15 yıldır, biz mübadillerin memleket dediği Yunanistan'ın köylerine, kasabalarına, şehirlerine seyahatler gerçekleştiriyorum. Bu seyahatlerim sırasında bir konu dikkatimi çekti, neredeyse her ziyaretde ve neredeyse her yolcunun bir poşet dolusu toprak ile memleketten dönmesine tanık oluyordum.
Gelen herkes (ben dahil) atasının dedesinin mezarına bir parçada olsa memleket toprağından alıp atmak istemekteydi.
Doğrusunu isterseniz kendimde uyguladığım halde bu ritüeli ne kendimin , ne de diğer insanların neden yaptıkları hakkında bir bilgim yok. Ama demir eksikliği çeken çocukların yemek için toprağa saldırması gibi mübadillerin o toprakları alıp taşımalarına çok şahit oldum.
Bir gün Çotil’de köy meydanında mola verdik, tam hareket edeceğiz Burcu’nun aklına toprak almak geldi, otobüsün yarısı toprak alma telaşında ama köy bizim şehirlerden daha mamur olduğundan meydanda ara ki toprak bulasın, küçük bir alan bulundu ve kısa sürede hatırı sayılır bir çukur oluştu.
Tur lideri olarak ekibi uyarmadan da duramadım, dedim ki: ” Arkadaşlar bakın gittiğimiz her köyden poşetler dolusu toprak alıyorsunuz, Yunan milliyetçileri ‘Türklerin toprağımızda gözü var’ deyip duruyorlar, sayenizde Yunan halkı buna inanacak”!
Hep beraber güldük ama toprakları da en değerli hediye olarak yanımızda getirmeye devam ettik.
Bu akşam okuduğum bir anektod ile kendimce bu soruma yanıt buldum sizinle de paylaşmak istedim.
Talat Paşa Berlin’de sürgünde iken, birgün arkadaşlarına şunu anlatır:
“Ben Selanik’te iken çok sık Bulgar komitacıların sürgüne gönderilmelerine tanık oldum, limandan gemiye bindirilecekleri sırada, içlerinden birisinin işareti ile hep birlikte eğilirler toprağı öperlerdi. Bu onlar için vatana dönüş ümidinin bir ifadesi idi. Öptüğümüz toprak bizimdir. Buraya yine geleceğiz demek istiyorlardı.” Ve ekledi “bir gün bende vatanıma döndüğüm vakit bilir misiniz ne yapacağım?”
Arkadaşları “sizde onlar gibi toprağı mı öpeceksiniz?” diye soru ile cevap verdiler paşaya.
Talat Paşa: “Hayır, arkadaşlar” dedi, “Hayır, yiyeceğim! Çünkü onu öpmekle doyamayacağımı biliyorum”.
Ne Talat paşa ne de birinci kuşak mübadiller bir daha toprakları ile hasret gideremedi, topraklarına doyamadan gittiler ve sanırım bu bize malum oluyor olmalı ki, onlara her ziyaretimizde en güzel hediyeleri getiriyoruz, memleket topraklarını.
PAYLAŞ
Alt 25.02.2015, 21:53
Beyazguel60

Idee

Zitat:
Zitat von SevtapTuran Beitrag anzeigen
Insanlar var iclerindeki güzellik yüzlerine vuruyor , düsüncelerine yansiyor
Insanlar var, iclerindeki, ruhlarindaki cirkinlik ne kadar örtbas etselerde, Bir taraflardan disari pürtüyor,
Stimmt, da ist was wahres dran.

Alt 04.03.2015, 21:57
Erfahrener Benutzer

Standard Genlerinize sahip cikin ;)

Genlerinize sahip cikin (özellikle beyler)

PANORAMA URLAUBSFLIRT 23.05.08 Von türkischen Gigolos und deutscher Einsamkeit Sex-Tourismus gibt es nicht nur in Thailand oder in Jamaika. Deutsche Frauen reisen auch gern an die türkische Riviera, um ihren einsamen Herzen ein wenig Wärme und Nähe zu gönnen. Vom Stundentreff bis zur Geld-Heirat kann sich alles ergeben. Auch Erkan arbeitet als Gigolo und wird mit dem Urlaub gebucht.

Erkan (Name geändert – die Red.) hat seinen Samen auf dem Globus verteilt. "Schweiz, Schweden, Holland, Deutschland, Australien", zählt er auf. In all diesen Ländern hat er Kinder, jedenfalls haben ihm das die Kundinnen erzählt.

Vielleicht sind es mehr, es muss ja nicht jede der Frauen den Drang verspüren, ihm seine Vaterschaft kundzutun. Erkan ist Gigolo. Er bietet einsamen Frauen "Spaß", wenn sie genügend materielle Gegenleistung bieten.

Er wohnt im türkischen Badeort Antalya, wie Dutzende andere Gigolo-Kollegen. Andere kommen jeden Sommer aus den Dörfern des Südostens an die Küste zur großen Jagd auf die westlichen Frauen und ihr Geld. Zu Beginn der Saison schließen sie Wetten ab, wer diesmal die größte Beute zusammenbringt - das erzählt ein örtlicher Lokalbesitzer, der sie Szene kennt. Erkans Telefonzettel ist klein, aber eng beschrieben. Rund 30 Namen sind da, nur Vornamen, den Familiennamen nennen die meisten Frauen nicht. Er zeigt auf "Susanne". Die sei "Polizistin in Berlin". "Andrea" ist verheiratet und hat drei Kinder, ihm erzählt sie im Hotelbett von der lieben Familie.

http://www.welt.de/vermischtes/artic...insamkeit.html

Gerci Boris kalnoky ne zaman türkiye aleyhine iyi Haber yaziyor diyeceksiniz ama maalesef biraz gerceklik payida var. Avrupada evlenemeyenler express damat adayini antalyadan ithal edebiliyor.

.

Geändert von SevtapTuran (04.03.2015 um 22:06 Uhr).
Alt 06.03.2015, 22:07
Erfahrener Benutzer

Standard

"Sosyal Taciz" yilin kelimesi secildi tr de. Acaba vaybee yi okuyarakmi buna karar verdiler?
Alt 06.03.2015, 22:17
Beyazguel60

Idee

Zitat:
"Sosyal Taciz" yilin kelimesi secildi tr de. Acaba vaybee yi okuyarakmi buna karar verdiler?

Wow, ehrlich ???

Das ist bestimmt nicht fernliegend.

Alt 06.03.2015, 22:20
Benutzerbild von T9
T9 T9 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
sosyal taciz edenleri bende buradan siddetle kinamak istiyorum.

TEK BASKAN

HEDEF 2023

DURMAK YOK YOLA DEVAM
Alt 11.03.2015, 12:39
Benutzerbild von Alphawolf
Alphawolf Alphawolf ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Şimdi siz kendi zihniyetinize göre '' entellektüel bir konuya aracılık ettiniz, öyle mi? ''
Alt 15.03.2015, 13:37
Erfahrener Benutzer

Standard

Haberler.com
Birazdan 11 tane şüphelisinin ve 14 yaşında bir mağdurunun olduğu, içinde uyuşturucu ve tecavüz geçen bir ağır ceza duruşmasına gireceğim,

Bu arada ben mağdur vekiliyim. 14 yaşında 9 kişinin tecavüzüne uğramış ve şimdi korkudan şikayetçi değilim diyen bir çocuğun avukatıyım.

14 yaşındaki kıza zorla uyuşturucu verip bayıltan ve sırayla tecavüz eden bir de bunu videoya çekip paylaşan sanıkların ifadeleri şok edici,

Sırf kız evden kaçıyor ve de sigara içiyor diye nerdeyse tecavüzü mazur gösterecek şekilde savunma yapan avukatlar bile var karşımda,

Kız o kadar korkmuş ki duruşma boyunca elimi bırakmadı, ifade vermek için sanıkların dışarı çıkmasını istedi, olayı anlatırken hep ağladı.

11 sanıktan 5'i tutuklu diğer 6'sı için de tutuklama istedim. Heyet karar için ikinci kez ara verdi. Duruşma 10:30'dan beri devam ediyor.

3,5 saat ve 21 sayfa tutanak sonunda tutukluların tutukluluk hallerinin devamı ile tutuksuz olanların tutuklanmalarına karar verildi.

Sanık yakınları arbede çıkardı, mağdur kıza annesine ve bana saldırmaya kalktı. Polis eşliğinde kaleme sığındık. Disarda kıyamet kopuyor.

14 yaşındaki tecavüz mağduru ve avukatı bana tecavüzcülerin aileleri siz nasıl insanlarsınız diye saldırdı. Asıl siz nasıl insanlarsınız?

Sonuçta ilk celse bile olsa, henüz infaza yönelik hüküm kurulmamış da olsa o 11 tecavüzcü duruşmadan sonra cezaevine gidecek. Bu bile yeter.

Evet suçu ispatlanana kadar herkes masumdur ve burda 14 yaşında bir çocuğa tecavüzden bahsediyoruz. Hem de 11 kişi tarafından. Ne masumiyeti

30 yıllık ömrümün ve 6 yıllık meslek hayatımın en zor saatlerini yaşadım. Avukat olarak sakin olayım dedim ama insan olarak mümkün değil.

Kız birkaç defa evden kaçmış diye sokaklarda başkalarıyla yatıp kalkıp suçu bize yıkmaya çalışıyor, akli dengesi yerinde değil bile dendi.

O tramvayı yaşayan birinin ruhsal durumu elbette yerinde olmaz ama akli dengesi yerinde değil ne demek? Deli diye tecavüz mü edeceksiniz?

Elimi tuttuğunda avuçlarının içi terleyen, titremesine zor mani olduğum ve bana ablacım diyen bir çocuktan bahsediyoruz. Adı üstünde çocuk.

Mağdur çocuk şu an yurtta kalıyor; ama annesi ve küçük kız kardeşi için hayat bundan sonra onunki kadar korunaklı olmayacak maalesef.

Gözümün önünde kadını "seni de kızın gibi yapacağız" diye tehdit ettiler. Onunla ilgili de ayrıca suç duyurusunda bulunuldu elbet.

Tecavüze uğrayan çocuğunun hakkını aradı, suçlulardan şikayetçi oldu diye bir anneyi tehdit etmek hangi insani ölçüte sığabilir?

Sonradan suçsuz oldukları anlaşılırsa diyenler var. Bazı suçlarda aslında en başından her şey apaçık ortadadır, sonradan kamufle edilir.

Bugün bir kez daha anladım ki, hayatta çok gerzekçe şeyleri kendimize dert ediyoruz. İnsanlar ne travmalar atlatıyor, biz neyin derdindeyiz?

Ben öz kızına tecavüz eden baba ile ilgili halasının kıza "babanın yanında yarı çıplak gezip adamı tahrik etmeseydin" dediğini bile duydum.

Sizden ricam burda veya Facebook'ta nick veya foto göstermeden yazılanları paylaşmanız. Korktuğumdan değil meslek kuralları gereği ricamdır.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche