Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 07.05.2011, 23:36
xgicikoglanx

Standard Iyi Bir Insan Nasıl Olmalı?

Bir insan hakkinda yorum yaparken ya "iyi" insan deriz, ya "kötü"... Peki iyi bir insan olmanin kosulları nelerdir? İyi bir insan olmak icin bir inanca mi sahip olmak gerekir, yoksa iyi niyete sahip olmak mi?
Alt 23.10.2011, 16:50
21esma21

Standard

Zitat:
Zitat von xgicikoglanx Beitrag anzeigen
Bir insan hakkinda yorum yaparken ya "iyi" insan deriz, ya "kötü"... Peki iyi bir insan olmanin kosulları nelerdir? İyi bir insan olmak icin bir inanca mi sahip olmak gerekir, yoksa iyi niyete sahip olmak mi?
Komisch...nettes Thema aber niemand hat dir geantwortet...hmm

Naja vielleicht bin ich die erste und die letzte aber egal:

Düsündümde ben bir insana nezaman "iyi" bir insan yaaa...derim ...hmm

Gülmesini bilen...espiri anlayisi olan..yalan söylemeyen...samimi olan... alcakgönüllü olan.. insanlara deger veren...vicdanli olan.. merhametli olan.. dürüst olan...ailesine deger veren

tanidigim iyi insanlari cabucak gözden gecirdimde...bu vasiflara sahip olanlar bende iyi insan kategorisine giriyor. Ama gözden geciriken sirf inancli olan arkadaslarimi yahut tanidiklarimi gözden gecirmedim acikcasi... ama inanc bu ahlaki yapiyi daha cok düzeltmek icin bir etken olabilir diye düsünüyorum.
Iyi niyet? hmm...evet yukarda saydiklarim vasiflara kötü niyetlilerde sahip olabilir diye düsünüyorum demekki iyi niyet önde geliyormus.

yani niyeti iyi ve...
Gülmesini bilen...espiri anlayisi olan..yalan söylemeyen...samimi olan... alcakgönüllü olan.. insanlara deger veren...vicdanli olan.. merhametli olan.. dürüst olan...ailesine deger veren

....insanlar BENDE "iyi" insan kategorisine giriyor.
Alt 23.10.2011, 17:46
meagain

Standard

ein guter mensch ist jemand, der sich bemüht gutes zu tun. sich selbst und seinen werten treu bleibt. fürsorglich und verantwortungsbewusst ist. zu guter letzt rücksichtsvoll sollte man sein.
Alt 01.08.2016, 17:12
xgicikoglanx

Standard

da hast du recht
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche