Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.08.2013, 14:43
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard 1994 Yılında Muğla Üniversitesi’nde Yaşanan Bir Olay

Ben de size başımdan geçen bir olayı anlatacağım. 1994 senesinde Muğla Üniversitesi’nde okuyordum ve üniversitenin bahçesindeki yurtta kalıyordum. Üniversite, şehirden 10 dakikalık bir mesafede, yüksekçe bir alana kurulmuştu. Kız ve erkek yurdu yanyana uzanıyordu. Kız yurdundan bir arkadaşım vardı.Gerçek ismini buraya yazmıyacağım. Kendisinden Sibel diye bahsedeceğim. Yurta sürekli garip olaylar oluyor. Geceleyin derinden gelen tefli çalgı sesleri duyuluyor; ama nereden geldiği anlaşılamıyırdu. Sürekli kafayı yiyenler çıkıyordu. Odalar, 6 kişilikti.Sibel’in oda arkadaşı her gece uykusundan, “Geldiler, geldiler!” diye çığlıklar atarak uyanıyordu. Rüyasında insana benzeyen ama bacakları keçi bacağı gibi olan kişilerin onu uyandırdığını söylüyordu. Kız, artık uyku uyuyamıyordu. Altı -yedi gündür uyumamıştı. Ne zaman göz kapaklarını indirse, o adamlar onu kolundan tutup karanlık bir çimenliğe doğru çekiyorlardı. Müzik sesleri, en çok Sibellerin odasından duyuluyordu. Tam da sabah ezanı zamanı. Günün ilk ışıklarla aydınlanmaya başladığı alaca karanlıkla da kayboluyordu. Çarşamba akşamı saat 23:00 civarında, Sibel’in arkadaşı, “Geldiler!” diye çığlık atarak yurdun üçüncü katından aşağı atladı ve öldü. Bu olay Hürriyet Gazetesi’nde yurtta intihar diye de çıkmıştı. Bunu üniversitenin büyük bir kısmı ve ben gördüm; çünkü ikinci öğretimler o saate dersten çıkıp durağa doğru yurtların önünden yürüyordu. Bu olay arkadaşımı çok sarstı. Uzun süre kendisine gelemedi. Yurtta cuma günleri banyo gününür. Saat 22′de başlar ve 23′te su soğuduğu için kendiliğinden biter. Sibel, saat 23′te banyoya gitmiş. Uzun bir koridor gibi ve sağlı sollu duş bölmeleri var. Yalnız kapısı yok, girişler perdeli. Sibel de benim gibi ikinci öğretim. Su bitmesin diye hemen yurda geliyor. Odaya gidiyor kimse yok. Hemen malzemelerini alıp banyoyo gidiyor. Banyoda 3 kabin dolu. 8 sağda 8 solda toplam 16 kabin var. Sibel de birine giriiyor ve duş alıyor. Su ılımış bile. Hızlıca banyo yapıyor. Yavaş yavaş, diğer kabinlerden gelen su sesleri kesiliyor. Su, buz gibi oluyor. Sibel, havluya sarılıp çıkıyor. Son kabinden hala su sesi geliyor; ama su buz gibi olduğu için Sibel, herhalde açık unutulmuştur diye kabine gidiyor ve perdeyi açıyor. Şok oluyor; çünkü belden aşağısı keçi bacaklı olan bir kız yıkanıyor. Sibel, “İmdat!” diye bağırarak odasına koşuyor. Odada diğer bir arkadaşı banyodan yeni çıkmış kurulanıyor. Olanları ona anlatıyor kız arkadaşı anlamsızca gülmeye başlıyor ve “Böyle mi?” diyerek birden havlusunu açıyor. Sibel, dona kalıyor; çünkü onun da bacakları keçi bacağı gibi!.. Çığlıklar atarak televizyon odasına kuşuyor. Diğer kızlar, onu sakinleştirmeye çalışıp odasına ve banyoya bakıyorlar; ama kimse yok. Daha sonra Sibel’in oda arkadaşı, diğer arkadaşlarıyla birlikte sinemadan geliyor. Son iki derse girmeyip sinemaya gitmişler ve daha yeni gelmişler. Kız arkadaşım, bundan sonra okulu bıraktı ve memleketi olan Manisa’ya giti.
Alt 23.08.2013, 14:44
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Üç Harfli

Bazı insanlar vardır, cinlerin varlığına inanmazlar. İnanmadıkları gibi bir de dalga geçerler. Ben de bunlardan biriydim, tâ ki bu olay başıma gelene kadar. Ramazan ayındaydık ve ben bir cemaat evinde kalıyordum. Bu evde sesli bir şekilde müzik dinlemek yasak olduğu için kulaklıkla müzik dinliyordum. Evimizde son zamanlarda hep cinlerden bahsediyorduk. Ablamız onlardan bahsetmememizi söylemesine rağmen, onu dinlemeyip ”Kuran okunan yere gelemezler.” diyorduk. Üstelik dalga geçip arkadaşlarla birbirimizi korkutuyorduk. Bir gece bütün arkadaşlar odalarına çekilmişlerdi. Ben ise kulağımda kulaklık, arkadaşımla birlikte oturma odasında oturuyorduk. Bir ara arkadaşım, telefonla konuşmak için odasına geçti. Ben, odada tek kalmıştım. Yüzüm balkona doğru bakıyordu. Bir ara balkon kapısının önündeki perdenin oynadığını gördüm. Kapıya doğru baktım, balkon kapısı kapalıydı.Sonra gözlerimi kapatıp müzik dinlemeye devam ettim.O sırada balkon kapısı açılmıştı ve perde havalanıyordu. Arkadasımın balkona çıktığını düşündüm ve arkadaşıma seslendim. Ses gelmemişti. Ayağa kalktığımda balkon penceresinden siyah birşeyin bana baktığını gördüm. Korkunç birşeydi. Pencereden bana bakıyor ve perdeyi aralıyordu. Sanki içeri girmeye çalışıyordu. Benim çığlıklarıma arkadaşım kosarak geldi ve ben donakalmıştım. Konuşamıyor, dua edemiyordum. O siyah varlığı gördüğümde besmele çekmeye çalıştım fakat olmadı. Hiçbirşey söyleyemiyordum. Bütün arkadaşlarım başıma toplanmışlardı. Kuran okudular ve ben kendime geldiğimde herkes halüsilasyon gördüğümü zannediyordu. Ta ki balkonun kapısını onlar da açık görene kadar. Sizlere tavsiyem, varlıklarına inanın ve yanınıza yaklaşamayacaklarını düşünmeyin. onlar her an yanınızda olabilirler.
Alt 31.08.2013, 02:50
the_last_time

Standard

Almanya'da cin olaylari var mi bilmem ama cinlerin var oldugu Kur'an'da gectigi icin Kur'an'a, sirf ve yalniz Kur'an'a iman eden bir Kur'an mümini oldugum icin onlarin varligina inaniyorum. Ancak onlari merak etmiyorum. Insan ne ararsa onu bulur. Hani arayan Mevla'sini da, belasini da bulur misali bir söz var ya iste o yönden. Bu tür seyleri merak etsemde uzak durmayi tercih ediyorum. Onlardan yüce Allah'a siginirim!

Geändert von the_last_time (31.08.2013 um 02:53 Uhr).
Alt 31.08.2013, 12:47
Benutzerbild von TaylanSadi
TaylanSadi TaylanSadi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard hiç olmaz olurmu....!

Almanyada da var olduğuna inanıyorum,bizim Türkler arasında bu siteye katılanlar arasında bilhassa var.Mesela Türkçe bildiği halde panoya yada forum a inadına Almanca yazanlar,veya Türk olupda Türklüğü kimseye bırakmayan ama Türkçesini geliştirememiş kompleksliler.Bence bunları kuvvetle muhtemel Cin çarpmış ve cinleşmiş olabilirler yani, cin aramaya gerek yok burda yeterli miktarda cin var Allah onlardan korusun.
Alt 31.08.2013, 17:58
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von TaylanSadi Beitrag anzeigen
Almanyada da var olduğuna inanıyorum,bizim Türkler arasında bu siteye katılanlar arasında bilhassa var.Mesela Türkçe bildiği halde panoya yada forum a inadına Almanca yazanlar,veya Türk olupda Türklüğü kimseye bırakmayan ama Türkçesini geliştirememiş kompleksliler.Bence bunları kuvvetle muhtemel Cin çarpmış ve cinleşmiş olabilirler yani, cin aramaya gerek yok burda yeterli miktarda cin var Allah onlardan korusun.
Insanlarin algilari insanlarin olgularini belirlermis. TaylanSadi, Salih'in konusunu gereksiz yazilar yazarak sulandirdiginin farkinda misin? Eger birseylerden hakli ya da haksiz yere sikayet etme durumun varsa ve sende sikayet etmek istiyorsan bir baska konu acarsin, olur biter..
Ama yok Türkce konusmayan cinler varmista yokmusta, bunlar konu ve Thema disi ifadeler.

Geändert von the_last_time (31.08.2013 um 18:06 Uhr).
Alt 01.09.2013, 00:20
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von the_last_time Beitrag anzeigen
Insanlarin algilari insanlarin olgularini belirlermis. TaylanSadi, Salih'in konusunu gereksiz yazilar yazarak sulandirdiginin farkinda misin? Eger birseylerden hakli ya da haksiz yere sikayet etme durumun varsa ve sende sikayet etmek istiyorsan bir baska konu acarsin, olur biter..
Ama yok Türkce konusmayan cinler varmista yokmusta, bunlar konu ve Thema disi ifadeler.
Konuya ciddi yaklaş demek istiyorsun,tamda haklısın diyecekken son cümlendeki "konu ve Thema" tanımlaman beni haklı çıkarıyor ne dersin ?ya "konu" yu tek başına kullan yada Thema (Tema) yı her ikiside aynı anlamda ve daha komiği "konu" Türkçe,Thema (tema) ise Almanca
sanırım cinler seni şaşırtmış olmalı
Alt 01.09.2013, 04:08
Benutzerbild von kleinehexe30
kleinehexe30 kleinehexe30 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard epilepsi

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
İnanmayan arkadaşlara örnektir. Bu olay, askerde başımdan geçti. Askerde çavuştum, yani nöbet tutma olayım yoktu. Askere yeni gelen Adana’lı bir çocuk vardı. Çok sakin ama neşeli bir çocuktu. Geldikten yaklaşık bir ay sonra arkadaşa nöbet yazılmış. Ama taburun en sakin, karanlık yerinde, adamı kesseler farkında olmaz kimse. Yanına da üst devre bir arkadaşı vermişler. Tabi üst devre arkadaş başlamış uyumaya, bunu da dikmiş nöbete. Bir saat sonra taburda bir karışıklık, bir panik, silah sesleri geliyor onun tuttuğu nöbet kulesinden. Çocuğu zar zor getirdiler koğuşa. Bağırmalar, titremeler gözlerini dikip bir noktaya bakmalar. Ne olduğunu soran yüzbaşımıza cinlerin düğününü gördüğünü söylemiş tepenin eteğinde. İlk anda hava değişimine gitmek için numara yapıyor dedim tâ ki gözlerimle bir şeyleri görmeden önce. Çocuk cılız zayıf bir şey ama 3 kişi yatakta zor tutuyoruz. Kendini boğmaya çalışıyor acaip acaip bir şeyler mırıldanıyor, gözleriyle odada sanki bir şey varmış gibi onu takip ediyor. Ama ona gerçekten inanmamın tek bir sebebi vardı. Uyumaya başladığı zaman aniden ellerini boğazına götürdü. Kendini boğmaya çalışıyor. Nerden esti bilmiyorum içimden 3 kulluvallah bir elham okudum ama kimseye farkettirmeden. Çocuğun gözleri kapalı elini dudaklarına götürdü ve bana sus işareti yaptı. Başımdan sanki kaynar sular döküldü. O gün bugündür yatmadan önce mutlaka bu duaları okurum.

cin falan degil epilepsi hastasidir senin arkadas. ayni karabasan olayi gibi bisey. biz karabasan deriz bilim gecici felc der. kafani böyle seylerle yorma sonunda tirlatirsin gercek olmayan seyleri gercek gibi görmeye baslarsin.
Alt 01.09.2013, 06:15
the_last_time

Standard

Zitat:
Konuya ciddi yaklaş demek istiyorsun,tamda haklısın diyecekken son cümlendeki "konu ve Thema" tanımlaman beni haklı çıkarıyor ne dersin ?ya "konu" yu tek başına kullan yada Thema (Tema) yı her ikiside aynı anlamda ve daha komiği "konu" Türkçe,Thema (tema) ise Almanca
sanırım cinler seni şaşırtmış olmalı
Aslinda komik olan senin Almanya'da yayin hayatini sürdüren ve iki dilde insanlara hitap eden bir sitede sirf Türkce diye tutturmam. Ondan Salih'e saygidan bu konu hakkinda düsüncelerini belirtirsen ona iyilik yapmis olursun, aksi taktirde ancak zaman kaybi olur..
Alt 01.09.2013, 14:51
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von the_last_time Beitrag anzeigen
Aslinda komik olan senin Almanya'da yayin hayatini sürdüren ve iki dilde insanlara hitap eden bir sitede sirf Türkce diye tutturmam. Ondan Salih'e saygidan bu konu hakkinda düsüncelerini belirtirsen ona iyilik yapmis olursun, aksi taktirde ancak zaman kaybi olur..
Salih arkadaşın açmış olduğu konu "Almanyada Cin olayı varmı" zaten kendi içinde bir İroni taşıyor senin bunu hala anlayamaman da Trajik-Komik durum,yani kısaca "güleriz ağlanacak halimize"
Alt 01.09.2013, 18:01
the_last_time

Standard

Zitat:
Salih arkadaşın açmış olduğu konu "Almanyada Cin olayı varmı" zaten kendi içinde bir İroni taşıyor senin bunu hala anlayamaman da Trajik-Komik durum,yani kısaca "güleriz ağlanacak halimize"
Aslinda sen Salih arkadasimizin vurgu yapmak istedigi noktayi anlayamamissin. Salih bir müslüman olarak elbette cinlerin Almanya'da da oldugunu biliyor onun konulastirmak istedigi nokta Almanya'da ki Türklerin bu tür vakalarla deneyimlerinin olup olmadigi? Bu konular ciddi konulardir, fazla gülmeye ya daha kahkaha atmaya gelmez.. "Es gibt mehr Dinge zwischen Himmel und Erde, als Eure Schulweisheit sich träumen lässt" demisti Martin Luther yani, yer yüzü ve gökyüzü arasinda öyle seyler vardir ki, okul bilgilerinizle kavramayi hayal bile edemezsiniz.. Ama malesef Türk okul sisteminin ve üniverstelerinin kalitesi Almanya orta okulu seviyesinde oldugu icin bi daha da farkli oluyor.. Neyse aman,
Salih arkadasimizin bu sorularina ciddi cevaplari, atmasyon animasyon olmadan bende merak ediyorum dogrusu...

Geändert von the_last_time (01.09.2013 um 18:06 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche