Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 17.04.2013, 12:33
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee Polat Alemdar Ertuğrul Özkök'ü dayaktan kurtardı

Yemen gezisini köşesine taşıyan Ertuğrul Özkök, başına gelen bir olaydan Polat Alemdar sayesinde kurtulduğunu yazdı.

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı CHP'li Ertuğrul Özkök, Sebati Karakurt'la gittiği Yemen gezisini köşesine taşırken ilginç bir anısını aktardı. Sana'da kimsenin kendisini tanımadığını söyleyen Ertuğrul Özkök, bir kavgadan Polat Alemdar sayesinde kurtulduğunu anlattı.

''Yemen'in başkenti Sana'a'nın "gat pazarı"na hareket ederken, pazarı iyi bilen bir dostumuz bizi uyarıyor. Hatta “Gitmeseniz daha iyi edersiniz” diyor. Yemen'e gelip, gat pazarına gitmemek... Üstelik hem gazeteci, hem sosyolog olacaksın... Yanımızda güvenlik elemanı da yok.

Şimdi pazara girelim.

Girişin hemen sağ tarafında, zemin katta 60-70 metrekare bir boşlukta küçük tezgâhlar konulmuş. Her tezgâhın üstünde bağdaş kurmuş bir satıcı oturuyor.

Birinci satıcıyla pazarlığa başlıyoruz. Küçük bir plastik torba içinde çay yaprağına benzeyen bir bitki demeti var. Adam bitkiyi çıkarıp birkaç dalı elime veriyor.

Bir demeti için 20 dolar istiyor. Aslında rayicin 5 dolar civarında olduğunu biliyoruz. Ama fotoğraf çekmek istediğimiz için 10 dolar teklif ediyorum. Biraz direndikten sonra kabul ediyor ve plastik torbayı elime veriyor.

O sırada Sebati fotoğraflarımızı çekiyor. Etrafımızda hafif bir kalabalık oluşmaya başlıyor ve satış yerinin ağası olduğunu sandığımız bir adam peydahlanıyor ve direkt Sebati'nin üzerine yürüyor.

İtiş kakış, dijital kayıtları sildirmeye uğraşıyor. Her an bir maraza çıkabilir.

İşte o an aklıma bir fikir geliyor. Sana'a'ya geldiğimizden beri sokaklardaki billboard'larda Kurtlar Vadisi dizisinin kahramanı Polat Alemdar'ın fotoğraflarını görüyorum. Vadi'nin adı geçmiyor, varsa yoksa Murat Alemdar.

Çat pat İngilizce konuşan satıcıya, “Ben Türk’üm, Murat Alemdar’ın arkadaşıyım” diyorum.

Yüzlerinde bana inandıklarına dair bir işaret yok. Aklıma, Los Angeles'ta Sharon Stone ve Necati Şaşmaz'la birlikte çekilmiş fotoğrafım geliyor. Çıkarıp gösteriyorum.

Bir anda alkışlar kopuyor ve o andan itibaren gerginlik sona eriyor.

Artık Sana'a gat pazarının kralıyız. Sebati çalışıyor, takır takır fotoğraf çekiyor. Videoya konuşuyoruz. Bütün dükkânlar bizi davet ediyor.

AK Parti ve muhafazakar çevrenin uzak doğuda yarattığı yeniliklere hayran kaldım.

DURMAK YOK YOLA DEVAM
Alt 09.06.2013, 22:39
the_last_time

Standard

Polat Alemdar kimdi ya? Su 40 yasinda 20 yasindaki bir kizla evlenen Necati Şaşmaz degil mi? Geri zekali herif, Leyla Türkmen rölünde oynayan Cerkez güzeli, 31 yasinkdaki Ayse Cigdem Batur'nun nesi eksikmis?
Iste Türkiye bu! Dizilere kanan millet böyle olur!

Eski libas (elbise) gibi asigin gönlü
Söküldükten sonra dikilmez imis
Güzel severisen gerdani benli
Her güzelin kahri cekilmez imis..

Sevdigim degilinden böylecen ezel
Ömrümün bagina düsürdün gazel
Ibrişimden nazik sandigim güzel
Meger polat gibi bükülmez imis..

Geändert von the_last_time (09.06.2013 um 22:41 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche