Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 09.07.2016, 13:44
DevDalga

Standard ikinci ve ücüncü kusak almanyadaki gurbetci türkler

Merhaba,
ilerleyen zamanda bu konuyla ilgili bir cogununuz bildigi ama zaman zaman kendine bile itiraf etmekde zorlandigi "almanyada 2-3 kusak gurbetci olmak" ile ilgili yasadigimiz arti ve eksiler yazacagim eger benim unutdugum veya sizin eklemek istediginiz noktolar varsa, memnuniyetle düsüncelerinizi bekliyorum.

Hep birlikte ufkumuzun genislemesi ve sorunlarimiza cözüm bulmak ümidi ile hoscakalin
Alt 12.07.2016, 21:21
DevDalga

Standard

ikinci kusak gurbetciler, Türkiye den gelen cocuklar veya burda dogmus olan gurbetcilerin cocuklaridir (25-50 yaslar araligindalar)

ücüncü kusak gurbetciler ise ikinci kusagin cocuklari ve 0-24 yaslarindalar.

Almanyanin ikinci ve ücüncü kusaga olumlu faydalari:
- Bu iki kusagin yasadigi artilar kesinlikle ÖGRETIM yönünde, almanyada cok kaliteli ve yüksey düzeyde egitim ve meslek olanaklarina sahip olduklari bir gercek.
- Serbetlik, mahalle dedikodularindan uzak kendi fikrini söyleye bilen istedigi gibi yasama hürriyetine sahip bir birey olarak yetisiyorlar
- Bu gurbetcilerin bir kismi birikimlerinden ve mecburiyetten almanyada is kurdu. Almanyada gida sektöründe türklerin büyük bir söz hakki var, örnek vermek gerekirse dönercilik, restaurant, market, pazarcilik gibi sektörlerde türkler is veren oldu.

Almanyanin ikinci ve ücüncü kusaga olumsuz yönleri:
- Cok kaliteli bir ögretim ve meslek egitimi alinsada, türk kökenli bu gurbetci cocuklarinin ve torunlarinin sirf yabanci isim tasidigi icin is bulma konusunda cok zorlanmasi ve sefil olmasidir. (= bu kanunlara uygun bir irkcilik türüdür)
- Günümüzde bu ikinci ve ücüncü kusaktan türk olmayan milletlerde evlilik cogaldi, ilk sirayi polon gelinlerimiz ile alman damatlarimiz olusturuyor.
Almanyada 1,5 milyona askin bir türk toplugu varken neden kendi milletimizden degilde yabancilarla evleniyoruz? Bu 1,5 milyon türkden bize uygun 1 türk erkek veya türk kiz niye yok?
Yoksa asil sorun bu degilde kendimizi alman toplumuna kabul ettirmek icin kendi TÜRK kimligimizden mi utaniyoruz? Evet malesef öyle, böylelikle türk olmayanlarla evlenenler kendini alman toplumunda "modern, kozmopolit" olarak gösterme hevesindeler, bunda ne kadar basarilar bunu sizde kendi cevrenizde görüyorsunuzdur, bir cogunun birlikteligi 5 sene dolmadan bitiyor, geriye cocuklar kaliyor bu cocuklar ne türk nede müslüman, bu cocuklarin bir cogu perisan halde ve "kismen= halb türke" türk kimliklerini sakliyarak kendikerine alman toplugunda yer bulmaya calisiyor.

Geändert von DevDalga (12.07.2016 um 22:24 Uhr).
Alt 13.07.2016, 15:59
Benutzerbild von selmad
selmad selmad ist offline
Neuer Benutzer

Standard Merhaba

Merhaba ...
Alt 30.08.2016, 20:46
Benutzerbild von Caka_Bey
Caka_Bey Caka_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Polon gelin mi getiriyorlar, Alman damat mi getiriyorlar, birak getirsinler. yine dedigin gibi cabuk bosaniyorlarsa, kimlik bunalimi yasiyor, kararsizlik cekiyorlarsa, cocuk ortada kaliyorsa o zaman niye yerlerinde duruyorlar?niye hala yardim etmeyen/ edemeyen kisilerden bir sey umuyorlar? bence insan bunu kendine bi sormali ben niye hep ayni seyleri daha önce bulamadigim ayni yerlerde/seylerde ariyorum???
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche