Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.01.2018, 13:21
Benutzerbild von Caka_Bey
Caka_Bey Caka_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

2 adet sattim, birini de kendim okuyorum, Ilber Ortayli yazmissa okunur!

“Tarihin akışını değiştiren, ona mührünü vuran veya büyük tehlikelere mâni olan liderlere her memlekette rastlamak mümkün değildir. Atatürk dünya tarihinin nadiren gördüğü bir dehadır. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, hiçbir mağlup milletin direniş göstermediği zamanda siviller ve askerlerle dünyaya meydan okumuştur.”

-İLBER ORTAYLI-

Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı, evvela imparatorluğu dirilten nesil olan 1880'liler kuşağı, Balkan coğrafyası ve Mustafa Kemal'in aile kökeni ile başlıyor.

Akabinde Atatürk’ün askeri eğitimi, Manastır yılları, Milliyetçilikler Dönemi, İttihat ve Terakki, II. Abdülhamid, Enver Paşa, Ziya Gökalp, Trablusgarb, Balkan Savaşları ve Sofya yıllarıyla devam ediyor.

Ordumuzun İtilaf devletleriyle sekiz cephede mücadele ettiği Birinci Dünya Savaşı, kutlu zaferlerimiz Çanakkale ve Kutü’l Amâre, Mondros, son padişah Vahideddin, bir milletin ve ülkenin ölüm fermanı olan Sevr…

Tüm detaylarıyla Milli Mücadele dönemi, 23 Nisan 1920 ve sonrasında muhalefete rağmen verilen Kurtuluş Savaşı, İnönü Muharebeleri, Lozan Konferansı, Büyük Taarruz ve Cumhuriyet’e giden yol...

Saltanat ve hilafet tartışmaları, Lozan, On İki Ada, mübadele, Osmanlı'dan kalan borçlar, Musul ve yakın tarihin en önemli meselesi olan inkılablar...

Son olarak kişisel özellikleriyle, dünyada, anılarda, hafızalarda kalan izleriyle modern Türkiye’nin kurucusu Atatürk...

İlber Ortaylı bu ilk biyografisinde yaşamının tüm yönleriyle büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatıyor. Türk tarihçiliğine hiç unutulmayacak ve sürekli başvurulacak bir rehber kitap daha kazandırıyor...
Alt 26.01.2018, 00:38
seyrangah

Standard

Zitat:
Zitat von Caka_Bey Beitrag anzeigen
2 adet sattim, birini de kendim okuyorum, Ilber Ortayli yazmissa okunur!

“Tarihin akışını değiştiren, ona mührünü vuran veya büyük tehlikelere mâni olan liderlere her memlekette rastlamak mümkün değildir. Atatürk dünya tarihinin nadiren gördüğü bir dehadır. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, hiçbir mağlup milletin direniş göstermediği zamanda siviller ve askerlerle dünyaya meydan okumuştur.”

-İLBER ORTAYLI-

Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı, evvela imparatorluğu dirilten nesil olan 1880'liler kuşağı, Balkan coğrafyası ve Mustafa Kemal'in aile kökeni ile başlıyor.

Akabinde Atatürk’ün askeri eğitimi, Manastır yılları, Milliyetçilikler Dönemi, İttihat ve Terakki, II. Abdülhamid, Enver Paşa, Ziya Gökalp, Trablusgarb, Balkan Savaşları ve Sofya yıllarıyla devam ediyor.

Ordumuzun İtilaf devletleriyle sekiz cephede mücadele ettiği Birinci Dünya Savaşı, kutlu zaferlerimiz Çanakkale ve Kutü’l Amâre, Mondros, son padişah Vahideddin, bir milletin ve ülkenin ölüm fermanı olan Sevr…

Tüm detaylarıyla Milli Mücadele dönemi, 23 Nisan 1920 ve sonrasında muhalefete rağmen verilen Kurtuluş Savaşı, İnönü Muharebeleri, Lozan Konferansı, Büyük Taarruz ve Cumhuriyet’e giden yol...

Saltanat ve hilafet tartışmaları, Lozan, On İki Ada, mübadele, Osmanlı'dan kalan borçlar, Musul ve yakın tarihin en önemli meselesi olan inkılablar...

Son olarak kişisel özellikleriyle, dünyada, anılarda, hafızalarda kalan izleriyle modern Türkiye’nin kurucusu Atatürk...

İlber Ortaylı bu ilk biyografisinde yaşamının tüm yönleriyle büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatıyor. Türk tarihçiliğine hiç unutulmayacak ve sürekli başvurulacak bir rehber kitap daha kazandırıyor...
Atatürk hakkinda bir cok kitabi bende okudum ama bu kitabini okumadim. Özetini burda bana ve diger ilgi duyanlara eklersen sevinirim.

Demek kitap satiyorsun iyi yapiyyorsun, kimisi beyaz mal satar, kimisi kari kiz satar, kimisi tomates, biber, patlican satar...

Sen kitap satiyorsun. Bende hobby olarak bir kitap ve cafee acmak lazim. Bonn'a isim düsmüstü orda bir eski kitaplara uzmanlasmis bir kiptaci gördüm cok hosuma gitmisti. Öyle bir kitapci acmak gerek. Cafeterya bölümü de olan ve isleyeceginden eminim. Kar amacli degil, hobby olarak. Ayni kafadarlarlarin bulusup girip ciktigi bir mekan yani. Biz Angara'liyiz kardes. Bizim cöpcülerimiz bile cöpte ki kitaplarla kütüphane actilar. Bize daha fazla görev düser o zaman.

Geändert von seyrangah (26.01.2018 um 02:20 Uhr).
Alt 26.01.2018, 11:43
Kaan__

Standard o.c. seyrangay

Zitat:
Zitat von seyrangah_06 Beitrag anzeigen
YigitAdam denen erkegin orospusuna:

Wenn man dein ekelhaftes Gesicht vor das Kellerfenster platzieren würde, würden die Ratten einen Umweg machen.
Bin nickli baskasinin mikiyle gerdege girmeye calisan tipsiz yalak-malak.

Oku lan acinacak hayat hikayeni acilarin cocugu sicik Emrah..
Wenn man dein ekelhaftes Gesicht vor das Kellerfenster platzieren würde, würden die Ratten einen Umweg machen.
Bin nickli baskasinin mikiyle gerdege girmeye calisan tipsiz yalak-malak.
Alt 29.01.2018, 15:28
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von seyrangah Beitrag anzeigen
Atatürk hakkinda bir cok kitabi bende okudum ama bu kitabini okumadim. Özetini burda bana ve diger ilgi duyanlara eklersen sevinirim.

Demek kitap satiyorsun iyi yapiyyorsun, kimisi beyaz mal satar, kimisi kari kiz satar, kimisi tomates, biber, patlican satar...

Sen kitap satiyorsun. Bende hobby olarak bir kitap ve cafee acmak lazim. Bonn'a isim düsmüstü orda bir eski kitaplara uzmanlasmis bir kiptaci gördüm cok hosuma gitmisti. Öyle bir kitapci acmak gerek. Cafeterya bölümü de olan ve isleyeceginden eminim. Kar amacli degil, hobby olarak. Ayni kafadarlarlarin bulusup girip ciktigi bir mekan yani. Biz Angara'liyiz kardes. Bizim cöpcülerimiz bile cöpte ki kitaplarla kütüphane actilar. Bize daha fazla görev düser o zaman.
Tesekkürler. denemek icin basladim, baslangic olarak iyi gidiyor, bana iyi gelirse devam ederim böyle nereye kadar giderse.

haklisin, ben kitap satarken bizzat gördüm, ilgi cogalmis kitap okumaya, demek ki cafe acsan ayni ilgiyi görür. Eyvallah, Ankaralilar kitaba gercekten önem veriyor, Ankaraliyim diye demiyorum, Ege bölgesi'de kitaba önem verir pekala, Istanbul nüfusa göre ilgi fazla degil, normal...görev'e talip olmak iyidir, insan elinin nereye kadar uzandigini ölcebilir. denemek zararsizdir her zaman..
Alt 30.01.2018, 01:22
seyrangah

Standard Ein Buchtipp von mir:"Wie angele ich als Dul-kari einen reichen Keriz"

Wie angele ich als dul kari einen erfolgreichen und wohlhabenden Keriz, der sich um mich und meinen Bastard sorgt?
Und wahrscheinlich bist du jetzt mit einem Fake-Nick im Chatraum und suchst nach einem reichen Keriz und nebenbei liest das Forum durch.

Geändert von seyrangah (30.01.2018 um 02:09 Uhr).
Alt 01.02.2018, 19:43
seyrangah

Standard

Zitat:
Zitat von Kinotheater Beitrag anzeigen
öküz kadinlara kari denmez. senin baban annene kari mi diyor? nereden ögrendin bu kadar seviyesizligi?

anlasilan bu muhabbetini ettigin kadin senin canini cok acitmis.
Lan o olmayan aklini siktigimin dul karisi. Bunlar göt korkusuna düstügünde pezevenk misali ilk satacaklari sen olacaksin. O enkazin altinda kalacaksin. Sen cocuk oynunu saniyorsun galiba bu yaptiklarini, götüne girdiginde görüsün oyunu koyunu aklini siktigimin salak karisi

Geändert von seyrangah (01.02.2018 um 19:46 Uhr).
Alt 02.02.2018, 00:13
seyrangah

Standard

Zitat:
anlamadim, nereme girdiginde?
Sende haklisin, sende bitten girilecek yerde yoktur
Alt 04.02.2018, 23:43
seyrangah

Standard

Zitat:
igrencsin, cirkinsin, siskosun, tembelsin ama en kötüsü cahil bir küfürbaz olman.
Buna ragmen amini, götünü siktimek icin, yarragimi yalamak icin, yüzüne akitmam icin yalvarip duruyorsun. Ancak rüyanda görürsün sikimi, benim sikimin de gururu var, senin kokusmus aminin layigi mi Aysan? Ulan kaltak kari, sana beni kac kere arama dedigim halde gene beni aylarca aradigini unuttun mu? Orospu beni arayip kel Yusuf'un ve kancik Kenan'nin numarasini bana sen vermedin mi?
Alt 05.02.2018, 00:04
seyrangah

Standard

Zitat:
yalan söyleyip durma. du hast von mir keine nummern bekommen. alcak yalanci kahpesin sen. du fettes arschloch.

Senin gibi koca götlü bir kaltagin dogruyu söylemesini zaten beklemiyom. Orospu, bana kendin anlatmistin, sabahin yedisinde aradin, Yusuf sana hotel de bulusma teklif etmisti, kavga etmistiniz, ona kizip bana numarayi verdin, cok namuslusun ya Bizim bakkal ciragi Yusuf'u mühendis sanip, onunla sonradan bulustun ve burda ki forum üyelerini Spass olsun diye aramadin mi lan yirtik yüzüne akititigim kaltagi?

Geändert von seyrangah (05.02.2018 um 00:10 Uhr).
Alt 20.04.2018, 00:40
Erfahrener Benutzer

Standard

Kitaptan Alıntılar
Uykum yok bu gece, bu gece hiçbir şeyim yok. Kaçacak bir tek duygum bile kalmadı çünkü.
...
Hem öyle önünüze çıkan her yerde huzuru aramaktan vazgeçin. Huzur, olması gereken yerde olduğunda buluyor yalnızca insanı..
...
Ve sen, hep şu inancın gölgesinde soluklan: “Ne olursa olsun, vardır Allah’ın bir bildiği...”

Her şey gider dedim ya, gün gelir dostun bile kalmaz yanında arkadaşlarına anlatmak da hiç içinden gelmez. Bir sen kalırsın geriye bir de yeryüzündeki cennetin. İşte o insan öyle biri olmalı ki, evinizi cennete, içinizi bahara benzetebilsin. “Neyin var?” dediğinde, “Senim var daha neyim olsun” diyebilecek kadar sevebilsin mesela.
...
Hayat biraz da yüzme öğrenmeye benziyor, kendini suya bırakırsan su seni kaldırır, eğer boğulacağını düşünerek çırpınırsan batarsın. Boğuluyorsan sudan çıkman için tek bir şey yeter, bir nefes al ve Allah’a sarıl hiç sarılmadığın kadar.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche