Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Ausbildung & Karriere

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.03.2009, 12:55
Tilki1977

Standard Türkische Bewerbung.....

...................................

Geändert von Tilki1977 (08.07.2010 um 08:43 Uhr).
Alt 03.03.2009, 14:08
babaeskili

Standard issizlik zor bisey..

vielleicht wurde er vom arbeitsamt dazu gezwungen, ach kommen sie schon herr akbas, jetzt bewerben sie sich schon da, wir sind fest davon überzeugt, dass sie den anforderungen dieser firma gewachsen sind..

ver gazi ver gazi cocuk basvursun, ondan sonra bizde burda ayiplayalim elemani..

trajikomik bir vaka, Allah hem isverene hemde is arayana sabir versin..
Alt 03.03.2009, 14:42
fos

Standard

Amin
--

Arkadaslar, etrafimdaki genclere edinmeleri gereken birtakim meziyetlerden bahsedince, bana gülüyorlar ve Mp3leriyle oynamaya devam ediyorlar.Evet cagimizin pop-kültürü baska seylere özenmeye sorlasa da olmuyor iste.Hesap bir yerde acik veriyor.Ve örneklerinizde görüyoruz ki, dogru dürüst 2 cümle yazamayana is yok.Yazabilene zaten zor. Yazi yazmasini, konusmasini bilmeyen adama ben sahsen is vermezdim.Bana de geliyor, böyle türk asilli vatandaslarin yazilari.Tüylerim diken diken oluyor okuyunca, ya da dinleyince.Zaten isin icine ilk 2 dakiakda "abi.."muhabbeti basladigi an, ip kopuyor bende. "Siz" diye bir hitap sekli var, ama gencler duymamis ki.Nereden duyacak. Biz de genctik ve jöleli saclarla biz de gezdik zamaninda.

Bazisi da bilerek öyle egri bügrü yaziyor.Öyle ki -issizlik parasina talim etmek ayiplanmadigi sürece- bu böyle devam eder.

Cesitli kurslar var.Volkshochschule var.Imkan var.
Alt 03.03.2009, 14:43
Benutzerbild von bahar64
bahar64 bahar64 ist offline
Benutzer

Standard

Ich glaube, wenn ich mich so bewerben würde, würde ich noch lange auf der Suche sein.
Na, ja.. Vielleicht hat er ja nicht wirklich Lust zu arbeiten. Kannst ihn ja mal zum Vorstellungsgespräch einladen und dir selber ein Bild von ihm machen.
Alt 03.03.2009, 15:28
babaeskili

Standard standartsätze bei einer bewerbung..

-ich kenne jmd der bei ihnen arbeitet (für ne einfache einleitung)
-haber mir eine kreative pause gegönnt (3 yil issiz gezdim, sagda solda sürttüm'ün kibarcasi)
-habe auf .... ihre annonce gelesen (öyle bir ilan yok, laf olsun iste)

yanliz bazen bu vb. gibi uyanikliklar ise yariyor.

2 yil önce uzun süre issiz kalmis bir tanidigima onun tabiri ile bir bewerling yazdim. özgecmisinde 4 yillik bir bosluk var. ne yazsam, ne yazsam derken, aklima dahiyane bir fikir geldi, abicim dedim, biz buraya issizdik yazmiyoruz, türkiyede 4 yil restoran islettik, kriz vurdu, tekrardan buralara gelmek zorunda kaldik yazalim dedim ve inanin o abiyi 1 hafta sonra ise aldilar..

tabi mülakatta biraz restoranindan bahsetmesini ve yeni bir baslangic yapmak istedigini söylemesini anlattim, birazcik tiyatro yetenegi ile kapti isi..

muss nur wissen wie..

ps. bu fikir tuvallette def'i hacet esnasinda aklima gelmistir..

Geändert von babaeskili (03.03.2009 um 15:33 Uhr). Grund: aklima geldi..
Alt 03.03.2009, 15:41
fos

Standard

wow Baba dahisin!
Bizim de bir halici arkadas, ise adam almadan evvel, yemege götürüyordu.
Dikkat ettigi hususlar
A)Ellerini yikayip-yikamadigina
B)Hizli yiyip-yemedigine
C)Besmele cekip-cekmedigine

Derdi ki, hizli yemeyen adam uyusuk olur, müsteriye bakmaz vs. Artik öyle mi degil mi, bilmiyorum. *gäähn...*
Alt 03.03.2009, 15:51
babaeskili

Standard @fos

rica ederim o senin dahiligin!
Antwort