Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 28.05.2014, 12:44
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Beitrag Cenk - Artık Tanısma Zamanı Geldı !!

Bekletme Usagum

Geändert von 1978salih (28.05.2014 um 15:11 Uhr).
Alt 28.05.2014, 14:44
Erfahrener Benutzer

Standard

inan ki cok ictenlikle tartismak degilde fikir paylasimi yapmak amacli.
cok zeki akilli bir kisiden ögreneceklerim kesin vardir bu bir PKK yanlisi olsada !

senin le söyle bir kac sat sohbet edelim !
artik, burdaki yazilarima genelde küfürbaz bir tavirla cevap vermenin sebebini , PKK kelimesine tabii olup da onu telafuz edememene yoruyorum.

Pkk:ateist:siyonist;terörist vb. terimlerin, senin bünyende, denememin sebebine gelince, senin hangi ideolojiyi benimsedigini ve biraz da olsa ic dünyani, görmek amacli idi !!

ben bu devletin degilde, son osmanli döneminden beri ve TC de ki dönemde Atatürk ten beri yapilan yanlislarin arkasina siginanlardan degilim.

ben her seyin , hakkiyla konusulmasi ve hatta türkiyedeki cesitli mezheplerden irklardan ve dinlerden olan insanlarin kardesliginden yanayim.

beni bilen ve taniyan, burda sahsimi büyültmek cabasinda olmadigimi tekrar söyleyerek sözlerime devam edeyim; beni bilen ve taniyan , benim asla bir fasist düsünceden gelmedigimi,
benim dinimde ve inancimda asla fasistligin yer almadigini , sadece günahkar ve hatali yasam tarzimda , dinime olan saygimi ve sevgimi insanlara gösterme cabasindayim !

baskici bir din olmayan islamiyeti, ne yazikki simdiki dünya cok farkli görmekte !

ben illaki islam yanlisi mücahitler fasistler yetissin , beni korusun derdinde degilim !

keza benim inancimda HER SEYIN YEGANE SAHIBI ALLAHTIR ; BU SÖYLEMDEN SONRA ALLAHA AIT OLAN HER SEYI BENIM KORUMAYA KALKMAM , DENGESIZLIK OLUR !!

Benim yegane korumayla sorumlu oldugum deger, aklim fikrim ve özgürlügümdür !!

yapilan hatalari biliyoruz ve görüyoruz, ama eger ki ben gecmisten gelen kini hala sürdürmek istiyorsam, bunda hatali duruma düserim !!

ACIK ACIK BURDA TEKRAR SÖYLÜYORUM !!

INSANCA YASAMAK ISTEYEN KARDESLIGI BARISI ISTEYEN , HATASINI VE YAPILAN HATALARI GÖRÜP ÖZÜR DILEMESINI BILEN ; KIM , NE , OLURSA OLSUN , benim kardesimdir !!

(ALLAH ICIN DIYORUM !! DININ DÜSMANLIGI OLMAZ !! KARDESLERIN DÜSMANLIGI OLMAZ !!
BARISA ÖZGÜRLÜGE PRANGA VURULMAZ; BIZ HER SEYIN SEVILMESINDEN YANAYIZ ! )

SEVGI BARIS GETIRIR; KIN ISE , KAN DÖKER !!!!

BURDA BAZI ARKADASLARIN SADECE IC DÜNYASINI GÖRMEK ISTEDIGIMDEN DOLAYI ; BASIT BIR AGAZ KULLANDIM ;

BU BASIT KELIMELERIMDEN ÖTÜRÜ ÖZÜR DILIYORUM !
YALNIZ LÜTFEN BENIM DINIME VE TÜRKIYE KELIMESINE SAYGILI OLUN !!

SAYGI LI OLUN DIYORUM BAKINIZ SEVGILI ARKADASLAR; BAGLI OLUN DEMIYORUM !!

AMA ILLAKI BENIM IYI NIYETIME KARSILIK , BENIM GIBI BIR COK KARDESIM GIBI OLANLARA , HAYASIZCA SADECE INANCIMIZDAN DOLAYI , VE HATTA VATANA MILLET KARDESLIK DOSTLUK BARIS YANLISI OLDUGUMUZDAN DOLAYI ; BIZE VE BANA SALDIRANLAR , BENDEN DEGILDIR !

BU DURUMDA BAZAN BENDE "INCEDEN" IGNEYI BATIRIYORUM KI ; BENIM YANAN CANIMIN ; SENIN ICIN BILE YANAN TARAFININ ACISINI BIRAZDA OLSA HISSEDIN DIYE DIR !

SELAM VE SELAMET
Alt 28.05.2014, 15:09
Erfahrener Benutzer

Standard

Cenk -- Lütfen Sorularıma -- Koclar Gıbı Cevap Ver !!

Bırde Surda Tanısalım Dedık ; Hanı Ekran Arkasına Sıgınmadan ; Söyle Cayımızı ıcerken Sohbet Daha Tatlı Olur Düsüncesıyle Senı Davet Ettık Hala Tık Yok !!

Artık Bı Cevap Ver Lütfen !!

Hanı Bütün Gün Senın Burda Cevabını Bekleyemem:

Yok Salıh Ben Can Güvenlıgımden Korkuyorum Dıyorsan ; Hanı Ben Kellecıyım Ya !

Senın ıstedıgın Köl Düsseldorf Cevresınde Bır Yerde Oturalım !!

Sorun Yok Yanı !!

Benım Tek Güvendıgımın Yanın ; Akıllı Olman !!

Aklın Yoluda Bırdır ; O Vakıt Benım ıcın Senın Le Konusmak Ta Bır Zarar Görmüyorum !!

Selamla
Alt 28.05.2014, 16:21
Benutzerbild von __CENK__
__CENK__ __CENK__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Pkk saplantisi!

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
inan ki cok ictenlikle tartismak degilde fikir paylasimi yapmak amacli.
cok zeki akilli bir kisiden ögreneceklerim kesin vardir bu bir PKK yanlisi olsada !

senin le söyle bir kac sat sohbet edelim !
artik, burdaki yazilarima genelde küfürbaz bir tavirla cevap vermenin sebebini , PKK kelimesine tabii olup da onu telafuz edememene yoruyorum.

Pkk:ateist:siyonist;terörist vb. terimlerin, senin bünyende, denememin sebebine gelince, senin hangi ideolojiyi benimsedigini ve biraz da olsa ic dünyani, görmek amacli idi !!

ben bu devletin degilde, son osmanli döneminden beri ve TC de ki dönemde Atatürk ten beri yapilan yanlislarin arkasina siginanlardan degilim.

ben her seyin , hakkiyla konusulmasi ve hatta türkiyedeki cesitli mezheplerden irklardan ve dinlerden olan insanlarin kardesliginden yanayim.

beni bilen ve taniyan, burda sahsimi büyültmek cabasinda olmadigimi tekrar söyleyerek sözlerime devam edeyim; beni bilen ve taniyan , benim asla bir fasist düsünceden gelmedigimi,
benim dinimde ve inancimda asla fasistligin yer almadigini , sadece günahkar ve hatali yasam tarzimda , dinime olan saygimi ve sevgimi insanlara gösterme cabasindayim !

baskici bir din olmayan islamiyeti, ne yazikki simdiki dünya cok farkli görmekte !

ben illaki islam yanlisi mücahitler fasistler yetissin , beni korusun derdinde degilim !

keza benim inancimda HER SEYIN YEGANE SAHIBI ALLAHTIR ; BU SÖYLEMDEN SONRA ALLAHA AIT OLAN HER SEYI BENIM KORUMAYA KALKMAM , DENGESIZLIK OLUR !!

Benim yegane korumayla sorumlu oldugum deger, aklim fikrim ve özgürlügümdür !!

yapilan hatalari biliyoruz ve görüyoruz, ama eger ki ben gecmisten gelen kini hala sürdürmek istiyorsam, bunda hatali duruma düserim !!

ACIK ACIK BURDA TEKRAR SÖYLÜYORUM !!

INSANCA YASAMAK ISTEYEN KARDESLIGI BARISI ISTEYEN , HATASINI VE YAPILAN HATALARI GÖRÜP ÖZÜR DILEMESINI BILEN ; KIM , NE , OLURSA OLSUN , benim kardesimdir !!

(ALLAH ICIN DIYORUM !! DININ DÜSMANLIGI OLMAZ !! KARDESLERIN DÜSMANLIGI OLMAZ !!
BARISA ÖZGÜRLÜGE PRANGA VURULMAZ; BIZ HER SEYIN SEVILMESINDEN YANAYIZ ! )

SEVGI BARIS GETIRIR; KIN ISE , KAN DÖKER !!!!

BURDA BAZI ARKADASLARIN SADECE IC DÜNYASINI GÖRMEK ISTEDIGIMDEN DOLAYI ; BASIT BIR AGAZ KULLANDIM ;

BU BASIT KELIMELERIMDEN ÖTÜRÜ ÖZÜR DILIYORUM !
YALNIZ LÜTFEN BENIM DINIME VE TÜRKIYE KELIMESINE SAYGILI OLUN !!

SAYGI LI OLUN DIYORUM BAKINIZ SEVGILI ARKADASLAR; BAGLI OLUN DEMIYORUM !!

AMA ILLAKI BENIM IYI NIYETIME KARSILIK , BENIM GIBI BIR COK KARDESIM GIBI OLANLARA , HAYASIZCA SADECE INANCIMIZDAN DOLAYI , VE HATTA VATANA MILLET KARDESLIK DOSTLUK BARIS YANLISI OLDUGUMUZDAN DOLAYI ; BIZE VE BANA SALDIRANLAR , BENDEN DEGILDIR !

BU DURUMDA BAZAN BENDE "INCEDEN" IGNEYI BATIRIYORUM KI ; BENIM YANAN CANIMIN ; SENIN ICIN BILE YANAN TARAFININ ACISINI BIRAZDA OLSA HISSEDIN DIYE DIR !

SELAM VE SELAMET
Sende PKK saplanti olmus sanirim?Fakat görme egilimi sergileyemedigin icin,beni PKK li saniyorsun?Bende cok umursamiyorum bu durumu!
Konusma,bulusma meselesine gelince?
Ne alaka bu görüsme istegi?
Benimle görüsüp ne yapacaksin,ekran delikanligini birakip,bana dayilik mi yapicaksin?))))
Bu yazdigini ciddiye almiyorum,cünkü ciddi bir tarz degil!
Alt 28.05.2014, 16:42
Erfahrener Benutzer

Beitrag

Zitat:
Zitat von __CENK__ Beitrag anzeigen
Sende PKK saplanti olmus sanirim?Fakat görme egilimi sergileyemedigin icin,beni PKK li saniyorsun?Bende cok umursamiyorum bu durumu!
Konusma,bulusma meselesine gelince?
Ne alaka bu görüsme istegi?
Benimle görüsüp ne yapacaksin,ekran delikanligini birakip,bana dayilik mi yapicaksin?))))
Bu yazdigini ciddiye almiyorum,cünkü ciddi bir tarz degil!
sana akil sahibi oldugun icin , insan gibi görüselim, bir dialogun sana ve bana daha faydali olacagini düsünüyorum.

en azindan anlasamasak bile, saatlerce burda yazmaktan iyidir !

burdaki yazdiklarimin cogu , ekranda kaliyor, sana söylemek istediklerim veya senin bana söyleyeceklerin dogrular, YÜREKTE kalacaktir !!

sen CIDDIYET diyorsun, bende seni ciddi olalim burda gülünc duruma düsmeyelim diye , seni adam gibi bir sohbete bir bardak caya davet ediyorum !!

bu arada korkma , caylar da bende olsun be !
Alt 28.05.2014, 16:52
Erfahrener Benutzer

Standard pkk li degilim ki , bana saplanti yapsin ! gec bunu !

hem adam gibi evet ben pkk sempatizaniyim, su dolaydan dolayi , ama bazi islerini bende onaylamiyorum demek varken , neden sacmalamayi daha dogru biliyorsun !

yapma :

BENDE PKK VE HATTA PKK DAN DOLAYI KÜRT ÖNYARGISI MEVCUTTU !!
NEDENI 16-18 yaslari arasinda , sadece duyduklarima inaniyordum, gazetelerin veya tv nin söylediklerine yorumsuz inaniyordum !

Ama bir uni ye baslamadan önce bir Alman Ögretmenim, bu gazetelerin hepsi yalanci, bana inanmiyorsaniz biraz arastirin diye ders vermisti !

iste o andan itibaren arastirmayi sevdim ! öyle sadece denilenleri ve yazilanlari algilamiyorum.
yazilan ve söylenilenlerin icerisindeki gerceklik payini cözmeye calisiyorum.

istersen simdi bana inanma sen; ama güvenirsen , en azindan hayatinda yapacagin bu sey seni önyargili ve kinli yasam sürdürmekten INSAALLAH uzaklastiracaktir !

eger senin le sohbetimiz olur sende salih , yalnci dersen , bende seni burda destekliyecegim !

ben kendime bukadar güveniyorum !

adam gibi adam olmayacaksa bu salih, odun gibi toprak olsun mezarinda !!!

benim tek koruyucum Allah tir !

onun icin basimin belasini düsünecek zamana ihtiyacim yok !

selam ve selametle
Salih

PS. insan kazanmak , para kazanmakta daha verimlidir !!
paranin olmadigi bir anda insan sana yardim eder !
insanin olmadigi yerde , para seni her manada evirir cevirir.... anlayan anadi !!

salih

Zitat:
sana akil sahibi oldugun icin , insan gibi görüselim, bir dialogun sana ve bana daha faydali olacagini düsünüyorum.

burdaki yazdiklarimin cogu , ekranda kaliyor, sana söylemek istediklerim veya senin bana söyleyeceklerin dogrular, YÜREKTE kalacaktir !!

sen CIDDIYET diyorsun, bende seni ciddi olalim burda gülünc duruma düsmeyelim diye , seni adam gibi bir sohbete bir bardak caya davet ediyorum !!

Geändert von 1978salih (28.05.2014 um 16:55 Uhr).
Alt 28.05.2014, 17:32
Benutzerbild von __CENK__
__CENK__ __CENK__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Komik insanlar!

Zitat:

Ben bazilari gibi,sosyal dünyami net üzerinden secmiyorum!
Hayatimda yeterince gereksiz insan var zaten,bu gereksizler tayfasina daha cok gereksiz birilerini ekleyip,anlamsiz bir yasam sürmeyi düsünmüyorum!
Karar senin kararin,ister PKK li de ister ataist veya siyonist!Fakat sen öyle deyince gercek olusmuyor bunu bil yeter!
Ha birde su celiskini gör;Osmanli kendine hic Türk demedi,osmanliyiz dedi ve dilini de 5 dilin birlesiminden olusturdu!Türkce,arapca,rumca,afrsca ve kürtce!
Yani senin hayal dünyana karsi bir durum!
Alt 28.05.2014, 17:45
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von __CENK__ Beitrag anzeigen
Ben bazilari gibi,sosyal dünyami net üzerinden secmiyorum!
Hayatimda yeterince gereksiz insan var zaten,bu gereksizler tayfasina daha cok gereksiz birilerini ekleyip,anlamsiz bir yasam sürmeyi düsünmüyorum!
Karar senin kararin,ister PKK li de ister ataist veya siyonist!Fakat sen öyle deyince gercek olusmuyor bunu bil yeter!
Ha birde su celiskini gör;Osmanli kendine hic Türk demedi,osmanliyiz dedi ve dilini de 5 dilin birlesiminden olusturdu!Türkce,arapca,rumca,afrsca ve kürtce!
Yani senin hayal dünyana karsi bir durum!
bak sen osmanliyi savunuyorsun ?

inan sevdim seni, atasini sevene saygim vardir !

ben osmanliyi kötülemedim türklügüde aleviligide kürtlügüde.
zaten kötülenecek yanlari yok, hepsi bizden!

sorun sadece yapilmis olan hatalardan dolayi , bazi kesimlerin , bu günki birbirlerine olan yaklasim bicimleridir !

ben bu önyargili kinci yaklasimlarin kalkmasini istiyorum !

ha bu arada sen gercekten söylediklerin gibi adam san eger sana diyecek lafim yok !

ben seni adam oldugun icin davet ettim sen benden daha cok adam oldugunu düsündügünden ki eminim , sen benden daha adamsin , adam gibi oturup görüsmeyi kabul etmedin !

ne diyelim, canim sagolsun !!
Alt 28.05.2014, 17:55
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

BÜyük dostluklar kavgayla baslarmis

Neden olmasin hepimiz insaniz
Ademden kardesiz

Zitat:
Bekletme Usagum
Alt 28.05.2014, 18:10
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von turkogluturkiye Beitrag anzeigen
BÜyük dostluklar kavgayla baslarmis

Neden olmasin hepimiz insaniz
Ademden kardesiz

benim amacim insanlari anlamak , ve kardeslerin birligi ve beraberligi birbirine sevmeleri !!

inanmiyorsa cenk girsin benim profile baksin !!

ben kaciyorum .

sizlere iyi sohbetler.

bak sohbetler asagilamadan olunca daha hos oluyor !!
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche