Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 25.02.2017, 01:19
Benutzerbild von Caka_Bey
Caka_Bey Caka_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Geleceğimi Kaybettim Hükümsüzdür , kaderin ve kederin kaynağı nedir ? sorusuna Feride'nin hikayesi üzerinden cevap arıyor. Hayat tecrübesi nedir ?Başımıza gelenler mi başımıza gelenlere verdiğimiz tepkiler mi ? Aramızda ferideler var, lakin okuyucu olarak bizler ne kadar Feride olabiliriz ?
Feride'nin hikayesi , etrafında kazılmış kuyulara rağmen sonuna kadar insan kalan modern bireyin nefs terbiyesi.
-Fatma Barbarosoğlu-

Sema Karabıyık'ın Muamma ile başlayan bütün romanlarını okurken ; bilimkurgı romanlarını aratmayan bir kurgu zekası ile karşı karşıya olduğumu hissettim hep. Ama beni müzmin okuyucu kılan özellik bu değil ; kurgunun içindeki karakterlerin sahici olması , kitap bittikten sonra da yaşamaya devam etmesi . Çünkü ben heyecanlı okuma sürecinden ziyade , kitap bittikten sonra bende kalanlarla ilgiliyim. Gerçek edebiyat beni insana yaklaştırmalı diye düşünürüm.
Geleceğimi kaybettim hükümsüzdür bizi , günümüzde geçen ama görmediğimiz bir gerçekliğin hikayesine , muhkem bir dil ve akıcı bir anlatımla dahil ediyor. 'hayat bir duygu okulu 'diyen feride'nin hikayesine. Okuma tecrübesinin , duygulardan mezun olma kapasitemize katkı sağlayacağını iddia etsem ? Bunun kanıtı bir metin var karşınızda.

-Nazife Şişman-

(Tanıtım Bülteninden)
Alt 25.02.2017, 01:25
Erfahrener Benutzer

Standard

"Oraya nasıl geldiğini hatırlamaya çalıştı. Dağlarda yolunu kaybettiği zaman yalnız olduğunu, yaralı bacağı ile daha fazla yürüyemediği için orada kaldığını, gücünün kesildiğini yavaş yavaş hatırladı. Konuşmak başından geçenleri anlatmak istiyordu..."

Bu kitapta, Afganistan'ın karlı dağlarında yaşam mücadelesi veren Kerem'in başından geçenleri okuyacak, Hasan Nail Canat'ın usta kalemiyle o zorlu mücadeleye şahit olacaksınız!
Alt 04.03.2017, 01:21
Erfahrener Benutzer

Standard

Robinson Crusoe, 1719 yılında yayınlandığında, kısa sürede sonsuz bir üne kavuştu, dünya edebiyatının ölümsüz roman kahramanları arasına katıldı.

Romanda olay, fırtınalı bir deniz yolculuğunda Robinson'un gemisinin ıssız bir adanın yakınında batmasıylo genişler. Robinson bu ıssız adaya çıkar ve orada tam 28 yıl yapayalnız yaşar. Hayatının bir bölümüne bir de yerli eklenir: Cuma. Robinson'un başarısındaki ana faktör, romanın gerçeklik temeline dayanması, maceradaki olaylar zincirinin okuyucuya inandırıcılık sağlayacak seviyede sunulmasıdır.
Alt 04.03.2017, 01:25
Erfahrener Benutzer

Standard

Bir dönüşümün, bir değişimin, bir Ömer'in Hz. Ömer olmasının romanıdır Derviş...Cahili bir hayatın imanın lezzetiyle nasıl bir inkilaba dönüştüğünü anlatır Derviş...Ve Ziya, bir zamane dervişi...Süleymanla beraber Allah'a uzanan şahadet gülleri...
Alt 11.03.2017, 00:01
Erfahrener Benutzer

Standard

Sherlock-holmes-baskerville'in köpegi

Sir Charles`ın öldüğü gece, cesedi bulan uşak Barrymore, seyis Perkins`i atla bana gönderdi, henüz yatmamış olduğum için bir saat içinde Baskerville`e varabildim. Soruşturmada ortaya konan bütün delilleri kontrol edip onayladım. Porsuk ağaçlı yoldan ayak izlerini takip ettim. Bir süre durup beklediğini gösteren ayak izlerinin değiştiğini gördüm; yumuşak çakıllı yolda Barrymore`dan başkasının ayak izlerine rastlamadım, sonunda cesedi dikkatle inceledim. Ben gelinceye kadar kimse dokunmamıştı. Sir Charles yüzüstü yatıyordu. Kolları iki yana uzanmış, parmakları toprağa geçmişti, yüzü tanınmayacak derecede bozulmuştu. Fakat herhangi bir fizikî yara yoktu. Yalnız soruşturma anında Barrymore yanlış bir beyanda bulundu. Cesedin çevresinde ve toprakta hiç iz olmadığını söyledi. Görmemişti! Fakat ben gördüm, biraz ileride çok net izler gördüm." Dr. Mortimer bir süre acayip acayip baktı bize, sonra adeta fısıldarcasına; "Mr. Holmes, bunlar dev bir köpeğin ayak izleri," dedi.Sayfaları çevirdikçe heyecan dozu artan bir Sherlock Holmes macerası.
Alt 18.04.2017, 20:30
seyrangah_06

Standard

Arabesk ile hic aram yok. Türküdür Türkü aglatan deyip her zaman Türkülerle aglamasimdir, Türkülerle gülmüsümdür. Ama Ferdi Tayfur dinlemedim desem tanimiyorum desem yalan olur.
Bu kitapi tavsiye ederim. Bir reportajda Atatürk vurgusu yapiyor, cok etkilendim..

Orda "Atatürk'süz Türkiye olamaz" demisti..

Helal sana Ferdi Tayfur...

Geändert von seyrangah_06 (18.04.2017 um 20:34 Uhr).
Alt 22.04.2017, 00:37
seyrangah_06

Standard Öteki Islam Recep Ihsan Eliacik

Öteki İslam Tarihi ile kastettiğimiz, Muhammed Peygamber'in vefatından sonra İmam Ali'de muhalefete, Ebuzer'de çığlığa, Hüseyin'de kıyama, Ehl-i Beyt İmamları'nda direnişe dönüşen, Emevi, Abbasi, Selçuklu, Osmanlı vb. saraylarının dışında gelişen; Özgür İrade Ekolü'nden Ebu Muslim Horasani'ye, Ebu Hanife'den Mutezile düşünürlerine, Zenc Hareketi'nden Karmatilere, İsmaililerden Hurremilere, Babailerden Celalilere, Şehy Bedreddin'den Patrona Halil'e, İmaduddin Nesimi'den Pir Sultan Abdal'a, Şahkulu'ndan Mahmud Talegani'ye, Cemaleddin Afgani'den Mahmud Muhammed Taha'ya, Muhammed İkbal'den Ali Şariati'ye, Mısır'da Hasan Hanefi'nin İslami Sol'undan Türkiye'de Antikapitalist Müslümanlar Manifestosu'na kadar, onlarca, yüzlerce kişi, fikir, akım ve metinler yoluyla akıp gelen çığlıklar, itirazlar ve isyanların tarihidir. Elinizdeki kitapta bunlardan Şeyh Bedreddin'den (1370-1416) günümüze kadar gelenler yer alıyor. Çalışmamız İmam Ali ve Ebuzer'den Hallac-ı Mansur'a (Karmatiler) birinci cilt, Karmatiler'den Şeyh Bedreddin'e ikinci cilt, Şeyh Bedreddin'den günümüzü üçüncü cilt olarak planlanmıştır. Elinizdeki kitap üçüncü cilt olmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)

Geändert von seyrangah_06 (22.04.2017 um 00:39 Uhr).
Alt 25.04.2017, 23:09
Benutzerbild von rhizome
rhizome rhizome ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Mo Asumang: Mo und die Arier.
Alt 26.04.2017, 18:46
seyrangah_06

Standard

Und, bist Du mit dem Lesen durch? Was ist Dein Fazit?

Zitat:
Zitat von rhizome Beitrag anzeigen
Mo Asumang: Mo und die Arier.

Geändert von seyrangah_06 (26.04.2017 um 19:04 Uhr).
Alt 30.04.2017, 14:04
Erfahrener Benutzer

Standard

Rus yazar Dostoyevski'nin (1821-1881) Rus ve dünya edebiyatında önemli bir yeri olan romanı Suç ve Ceza, yazarın ilginç hayat hikayesinin izlerini taşır. Aslında polisiye bir roman olarak tasarlanan, ancak psikolojik yönü ağır basan eserde Raskolnikov'un zengin-yoksul, sevgi-nefret, doğruluk-yalan ve ihanet, pişmanlık, zayıf kişilik, gurur, bencillik, ahlaksızlık, alçakgönüllülük.. anaforunda doğru yolu arayışı konu edilir. Realist Rusya'sının sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi yapısının izlerini örmek mümkündür.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche