Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 24.09.2014, 14:38
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Vaybe üyelerinin son durumuna TEK yorum !

Dil söylerse gönül susar, gönül susunca, dil zehir kusar.

ne yazikki bazi kisilerin dilleri, gönüllerini feth etmis ve ne yazikki kalpler, susmus, sadece diller konusur olmus !

ne bir insani yaklasim, nede bir mesk kalmis , muhabbetler karanlik, cirkeflik aydinlik olmus.

dogruyu yanlisa karistiranlara , yaziklar olsun !

Selam ve Selametle
Salih

PS: Her gecen gün ile, kalbini harabeye ceviren, ve gelecegini zindan eden, insanlarin $er'in den sana siginirim Yarabbi, sen onlari islah et ama basi bos ve vicdansiz birakma !!
Alt 24.09.2014, 15:47
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Dil söylerse gönül susar, gönül susunca, dil zehir kusar.
sana katiliyorum
Alt 24.09.2014, 16:16
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

ben de ikinize birden katiliyorum.
Alt 29.09.2014, 15:22
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Slm Lara,

konu aslinda kadin erkek arasi siddet ile ilgili degildi, ama yinede forumun sorunlarindan birtanesinden siddet oldugunu düsünüyorsan ve bu konu hakkinda önsezilerin veya pratik deneyimlere sahip isen, o kisileride kinamak gerekir diyorum.

Lakin konu erkek kadin ayrimi yapmadan, burdaki bazi kisilikleri kastetmistim !

Yinede yorumlarin icin sagol, lakin ata sözlerini baz alarak yapilan , hatalari, sirf kendi üzerinden atmak icin , ATALARI yargilamak , bence akla pek yatkin olmayan bir yöntem.

BU kötülük yaptiktan sonra: " SEYTANA uydum " !! tabirine esit olur ve seytanin da gecmis atalarininda , gercekte ve pratikte , akli selim insanlarin üzerinde Yaptirim güclerinin olmadigi gercegini, degistirmez.

Ama dedigim gibi ZAYIF kisiliklerin , herzaman bir gerekcesi vardir !

Buda SUCU baskalarinin üzerine atmaktir !

Selametle ve Selamla

salih

Zitat:
Zitat von Lara_ Beitrag anzeigen
Ne yazik'ki $iddet atalarimizdan miras
genelde erkeklerin bakış açılarını yansıtan atasözlerimiz bile "kadına şiddet" var. “ Kadının sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etme” gibi talihsiz atasözlerimiz bile var.
Bu sirf bizde mevcut bir durum deyil dünya böyle

Eksik olmasınlar ama atasözleri yüzyıllar boyunca ne yazık ki, dünyanın her yerinde, dayağı, kadınları itaat altına almak ve doğru yola sokmak için doğal yöntem olarak göstermişler. Şiddet, sıklıkla erkeklere gerçek erkek olduklarını kanıtlamaları için önerilmiş. Yani kadına yönelik şiddet, bize biraz da atalarımızdan miras..

Geändert von 1978salih (29.09.2014 um 15:25 Uhr).
Alt 29.09.2014, 19:16
Benutzerbild von Man_Bey
Man_Bey Man_Bey ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

cok iyi gözlemlemis ve özetlemissin.
Alt 30.09.2014, 00:03
Benutzerbild von Lara_
Lara_ Lara_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Slm Lara,

konu aslinda kadin erkek arasi siddet ile ilgili degildi, ama yinede forumun sorunlarindan birtanesinden siddet oldugunu düsünüyorsan ve bu konu hakkinda önsezilerin veya pratik deneyimlere sahip isen, o kisileride kinamak gerekir diyorum.

Lakin konu erkek kadin ayrimi yapmadan, burdaki bazi kisilikleri kastetmistim !

Yinede yorumlarin icin sagol, lakin ata sözlerini baz alarak yapilan , hatalari, sirf kendi üzerinden atmak icin , ATALARI yargilamak , bence akla pek yatkin olmayan bir yöntem.

BU kötülük yaptiktan sonra: " SEYTANA uydum " !! tabirine esit olur ve seytanin da gecmis atalarininda , gercekte ve pratikte , akli selim insanlarin üzerinde Yaptirim güclerinin olmadigi gercegini, degistirmez.

Selametle ve Selamla

salih

Merhaba Salih

Evet haklisin bu konuyla cok alakasiz .Pardon! benim hatam. "Kadina $idet" ba$likli yaziya yorum yapmi$tim ,ekleme yaparken sanirim ba$liklari kari$tirdim

Danke,das du mich direkt darauf aufmerksam machst..

Yorumun icin sende sagol Salih.

Sanirim yanli$ bir anla$ilma oldu,ya'da ben kendimi düzgün ifade edemedim..
Ben kimseyi yargilamiyorum.Ben kimim'ki atalarimizi yargilacak..Ben Atalarimiz yazdiklari
var olan bazi sözleri sorguluyorum.Hepisi bu kadar

Cok dogru Size bire bir katiliyorum,bir konuyu farki algilayip yanli$ yorumda bulunmak,Atalarimizi yargilama giri$iminde bulunmak kadar akil di$i...

Sizinle bir fikirim.Cogu insanlar hatalariyla yüzle$mekten korktuklari icin hep bir suclu ariyor..Size katiliyorum
Ben ortada bir hata görmedigim icin ,bir suclu arama ihtiyacini'da duymuyorum

Saygilar
Alt 25.10.2014, 22:36
CakaBeyy

Standard

Gününün yarisini burada geciren degerli insanlari, üyeleri anlamiyorum.
Bakin, bir yerden sonra kendinize '' dur '' demedikce gidisat kendiliginden durmaz. belki zannedersiniz bu sene burdayim, seneye degisigim. ilerde bu karari vermekle, simdi vermenin arasinda hic bir fark yok! simdi verin!
bugün 30, 35 yasindamisiniz? 50 yasina kadar buradan cikmazsiniz sonra is isten iyice gecer. ömrünüzden hic bir sey anlamamis sekilde kainati terk etmeyin.

Dikkatimi ceken diger husus ise, kimsenin kendine laf söyletmemesi, hemen savunmaya gecmesi! hataniz varsa birakin söylesin, ne var yani?
dayak yemiyorsunuz, yaralanmiyorsunuz güzelce söylesin birbirinize. hatalariniz varsa söylenmesine izin verin/verilsin.

Sizin durumunuz dayak yemekten cekingenlesmis, konusmakta zorluk ceken, köyünden disari cikmayan garibanlardan daha mi zor?

birakin hatalar söylensin, kimse kimseyi kirmasin...

yanlis bir sey söyledim ise de kusuruma bakmayin.

Hepinize iyi aksamlar dilerim
Alt 28.10.2014, 18:29
huhusanane

Ausrufezeichen

Zitat:
Zitat von CakaBeyy Beitrag anzeigen
Gününün yarisini burada geciren degerli insanlari, üyeleri anlamiyorum.
Bakin, bir yerden sonra kendinize '' dur '' demedikce gidisat kendiliginden durmaz. belki zannedersiniz bu sene burdayim, seneye degisigim. ilerde bu karari vermekle, simdi vermenin arasinda hic bir fark yok! simdi verin!
bugün 30, 35 yasindamisiniz? 50 yasina kadar buradan cikmazsiniz sonra is isten iyice gecer. ömrünüzden hic bir sey anlamamis sekilde kainati terk etmeyin.

Dikkatimi ceken diger husus ise, kimsenin kendine laf söyletmemesi, hemen savunmaya gecmesi! hataniz varsa birakin söylesin, ne var yani?
dayak yemiyorsunuz, yaralanmiyorsunuz güzelce söylesin birbirinize. hatalariniz varsa söylenmesine izin verin/verilsin.

Sizin durumunuz dayak yemekten cekingenlesmis, konusmakta zorluk ceken, köyünden disari cikmayan garibanlardan daha mi zor?

birakin hatalar söylensin, kimse kimseyi kirmasin...

yanlis bir sey söyledim ise de kusuruma bakmayin.

Hepinize iyi aksamlar dilerim

Manche Leute sollten es lassen sich etwas anzumaßen !!!!!!!!!
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche