Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 02.05.2014, 17:32
Benutzerbild von __CENK__
__CENK__ __CENK__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard Dinler sapiksal ögeler mi tasir

Bir soru sormak istiyorum;Dinler sapiksal ögeler mi tasir icinde?Bu asagidaki,pisko manyaklar gibi mi olur,din inanci tasiyanlar?Birde neden böylesi sapiklar,islam dini tasir,Islam mi yozlastirmistir insanlari,yoksa yozlasanlar bu dini mi secer?
Alt 02.05.2014, 17:44
Erfahrener Benutzer

Standard Dinler sapiksal ögeler mi tasir?

Bu yaziyi;Youtube deki suriye ile ilgili yayinlardan dolayi yazdim.....
Alt 02.05.2014, 20:35
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Dinlerin sapiksal ögeler tasidigini bilmem fakat, sapiksal ögeler tasiyan cok insan tanirim

Ilahi yani semavi dinler yegane hayat nizamidir.

Örnegin;
Herhangi bir makinenin kullanim tarifine benzerler
Veyahut Herhangi bir degerli gida gibidirler insafsiz ellerde cabuk bozulur zehirli hale gelebilirler

Buyüzden semavi dinlerin ikisi tam bozulmus zehirli hale gelmis
Tek temiz kalan Islam dininide bozmaya calisiyorlar

Yani bozukluk sapiklik dinde degil, Sapikilasyon beseri sistemlerdedir.Varliklarini Islamin tehtit ettigini düsündükleri icin ISLAM`a var gücleriyle saldiriyor, onu beseriyet huzurunda islevsiz barbar gösterme cabasindadirlar.
Dini bozmak isteyen batili emperyalist ve usaklarina aittir,sapiklik
Yüzesel bakilirsa müslümanlarda görülebilir.Fakat basiretle entelektüel bakis acisiyla bakilirsa, perde arkasinda, Siyonistleri, komünistleri, Ateistleri, vs emperyalistleri görebilirsin
Alt 02.05.2014, 23:11
Erfahrener Benutzer

Standard

Bizler teolog degiliz,dogal olarakta dinler hakkinda cok fazla bilgiye sahip olamayabiliriz?Fakat icinde yasadigimiz cag ve yakin gecmisi göz önünde bulundurursak;köy hicte senin yazdigin gibi görünmüyor?Bazi seylere meyilli kisilikler gibi;dinlerde cikarlara göre meyil aliyor....Mesela;suan katliamlarin büyük cogunlugu,müslüman ülkelerde yapiliyor....Bunu görecek kadar cesaretiniz yoksa,gerici,yobaz oldugunu kabul etmezsiniz?Elbette ki,katliamlari yanliz basina islam ülkelerinde olmadi....Musa(hz.) zülmden kacarken,zamanla Musa(hz.)takipcileride kendine zulm edenlere,zulm etti ...Isa(hz.)Hiristiyanlik dini ni yayginlastirmak isteyincede,museviler burda firavunun yerine gecti..Hiristiyanlar zamanla,kendinden olmayan herkese saldirdi ve yüzbinlerce Pagan inancina sahip insanlari katletti....Avrupada bir dönem sirf mezhep farkliligindan(Katolik-protestan)milyonlarca insan kilictan gecildi,diri diri yakildi vb.
Yakin zamanlari ele alirsan tekrar;Türkiyede Hizbullah adli seriatci bir örgüt,13000 den fazla insani katletti(katliam yöntemleri;diri diri topraga gömme,satirla kafa kesme gibi vahsice yöntemleride vardi).....Bence, "kabede mekke de degil,ne ararsan kendinde ara" sözünü,hicbir müslüman kavramamis?....Hedef sasirtmak yerine biraz sorgulayin...Cünkü,"bir ülkede dinden cok bahsediliyorsa,orda ya cana,yada mala kast vardir"......
Alt 03.05.2014, 01:08
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Sihatli yasamak icin doktor olmak gerekmedigi gibi,Dini anlamak icin de teholog olmak gerekmiyor.

Birileri cikip tip ilmini insani yasatmak icin degilda öldürmek icin cikarlari icin kullaniyorsa burda hatayi tip ilminde aramak kadar büyük ahmaklik olamaz.
Semavi din insanin insanca yasama recetesidir .
Bunu kabul etmiyorsan zaten din hakkinda ahkam kesmen ahmaklik göstergesidir.
O durumda deistim diyeceksin deistligi veya ateistligin dogrulugunu savunmalisin.Inanmadigin degerlere dolayli saldirmakla , biryere varamiyacagin gibi bu trubunlere oynamak anlamina gelir ki, bununda tartisilacak bir tarafi yokur.
Sanki 1. 2 dünya savaslarini dindarlikla ilgisi olmayan batililar cikarip 200 milyon insanin katl edilmesine sebep olmadimi?
Sanki
Islam cografyasinda afrikada latinamerikada vs ülkelerde insanlarin elindeki silahlari Müslümanlar imal edip insanlarin eline vermis!
Insan biraz arka plana bakmali

Islam ülkelerinin tek hatasi 1 asir önce birliklerini yitirip bassiz kalmalaridir, bu nedenle batililarin oyuncagi olmalarindan kaynaklaniyor.
Bunda dinin zerre eksigi yoktur.
Zira islam insanligin yegana hayat nizamidir.
Bunu anlamak icin müslüman gecinenlere degil Islamin kaynaklarina bakman lazim
Alt 03.05.2014, 12:40
Erfahrener Benutzer

Standard

Saglikli olmak icin doktora gerek yok,fakat saglikli yasamak ve bu sagligi korumak icin var.
Savas;siyasetin üst boyutlarda sürdürülmesi,siyaset ise topluma damgasini vuran ekonomik alt yapinin yansimasidir...Icinde bulundugumuz dönemin;enerji savaslari dönemi oldugunu ve birseyleri düsünürken,bununla beraber düsünmek gerek...
Senin o cokca bahsettigin semavilik,son yüzyilda yahova sahitlerinin propagandasina benziyor...Bu ve benzeri oyunlari daha önce gördük!
Truva savasindan beri,düsmani icten yikmak icin,hep ayni at sahnede.Bir önceki asirda,kapitalizmi kurtarmak icin nasil ki emperyalist alman sermayesi hitleri nasyonal sosyalist olarak ortaya sürmüsse;son zamanlarda da islam ülkelerinde anti kapitalist,sosyalist müslümanlar türedi?
Bu oyunlar yeni degil tabi;daha cumhuriyetin ilk yillarinda Mustafa kemal tarafindan kurulan sahte Kominist partisinin yeni yobaz versiyonu....
Dei;arap alevilerinde erenlik,bilgelik makamidir!Bu türkcede Dede;bizlerde ise Pir olarak anilir!Anlasilan sen bu tartismayi oraya kaydirmaya calisiyorsun?Yani atalarinin gercek niyetini ortaya koyuyorsun tekrar))
Ateist olunca,herhangi birseyi elestiremezmisin?Birde sen benim yazdigim yaziyi gercekten anladin mi?Ben bu yaziyi,suriyede yasanan islam kimligi adina yapilan vahsete iliskin yazdim!
Senin tartismayi cektigin noktadan anlasildigi üzre,sen bu ölümleri destekliyorsun?
Islam dini nin birlik icinde olduguna hic inanmam,olsaydi eger;hiristiyanlarla birlik olup osmanlinin yikilmasina sebep olmazlardi?
Insanoglu yaptigi herseye klif arar,cünkü;yaptigi bircok sey insanliga aykiridir!
Mesela,islamiyette allahin verdigi cani allahtan baska kimse alamaz mantigi,müslümanlarin pratik yasami icin gecerli degildir!Görüyor ve duyuyoruz,zinaya dayandirilan idamlardan,sirf farkli meshebe sahip diye öldürülenlerden vb..
Su islam ilmine iliskin de birsey söylemek istiyorum;Eger bir yerde iltihap varsa,onun kökeninde cürüme vardir!Cürümeyi görmezsen,savunmus oldugun dinin cikarlara göre sekillendigini hic göremezsin!?
Trübün meselesine gelince;ben paylasimlarimi genelde panoda yapiyorum!Benim Facebook sayfama yansiyan süriye görüntüleri;bir insan oldugum icin beni insanligimdan utandirdi!Insan hayati degerlidir,ölümlerin hicbirinin hakli gerekcesi yoktur!
Alt 03.05.2014, 12:45
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von __CENK__ Beitrag anzeigen
Saglikli olmak icin doktora gerek yok,fakat saglikli yasamak ve bu sagligi korumak icin var.
Savas;siyasetin üst boyutlarda sürdürülmesi,siyaset ise topluma damgasini vuran ekonomik alt yapinin yansimasidir...Icinde bulundugumuz dönemin;enerji savaslari dönemi oldugunu ve birseyleri düsünürken,bununla beraber düsünmek gerek...
Senin o cokca bahsettigin semavilik,son yüzyilda yahova sahitlerinin propagandasina benziyor...Bu ve benzeri oyunlari daha önce gördük!
Truva savasindan beri,düsmani icten yikmak icin,hep ayni at sahnede.Bir önceki asirda,kapitalizmi kurtarmak icin nasil ki emperyalist alman sermayesi hitleri nasyonal sosyalist olarak ortaya sürmüsse;son zamanlarda da islam ülkelerinde anti kapitalist,sosyalist müslümanlar türedi?
Bu oyunlar yeni degil tabi;daha cumhuriyetin ilk yillarinda Mustafa kemal tarafindan kurulan sahte Kominist partisinin yeni yobaz versiyonu....
Dei;arap alevilerinde erenlik,bilgelik makamidir!Bu türkcede Dede;bizlerde ise Pir olarak anilir!Anlasilan sen bu tartismayi oraya kaydirmaya calisiyorsun?Yani atalarinin gercek niyetini ortaya koyuyorsun tekrar))
Ateist olunca,herhangi birseyi elestiremezmisin?Birde sen benim yazdigim yaziyi gercekten anladin mi?Ben bu yaziyi,suriyede yasanan islam kimligi adina yapilan vahsete iliskin yazdim!
Senin tartismayi cektigin noktadan anlasildigi üzre,sen bu ölümleri destekliyorsun?
Islam dini nin birlik icinde olduguna hic inanmam,olsaydi eger;hiristiyanlarla birlik olup osmanlinin yikilmasina sebep olmazlardi?
Insanoglu yaptigi herseye klif arar,cünkü;yaptigi bircok sey insanliga aykiridir!
Mesela,islamiyette allahin verdigi cani allahtan baska kimse alamaz mantigi,müslümanlarin pratik yasami icin gecerli degildir!Görüyor ve duyuyoruz,zinaya dayandirilan idamlardan,sirf farkli meshebe sahip diye öldürülenlerden vb..
Su islam ilmine iliskin de birsey söylemek istiyorum;Eger bir yerde iltihap varsa,onun kökeninde cürüme vardir!Cürümeyi görmezsen,savunmus oldugun dinin cikarlara göre sekillendigini hic göremezsin!?
Trübün meselesine gelince;ben paylasimlarimi genelde panoda yapiyorum!Benim Facebook sayfama yansiyan süriye görüntüleri;bir insan oldugum icin beni insanligimdan utandirdi!Insan hayati degerlidir,ölümlerin hicbirinin hakli gerekcesi yoktur!

Alter ist das dein Ernst ???
warum schreibst du nicht gleich ein Buch ???
Alt 04.05.2014, 23:06
Erfahrener Benutzer

Standard

O kadar da degil,ben sadece fikrimi belirtiyorum
Alt 09.05.2014, 04:19
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von __CENK__ Beitrag anzeigen
....Mesela;suan katliamlarin büyük cogunlugu,müslüman ülkelerde yapiliyor....
20. ve 21. yuzyilda dunyanin en buyuk katliamlarini hristiyanlar ve ateistler gerceklestirmistir.

En son yalanlar uzerine kurulu Irak Savasi'nda abd 150 000'den fazla sivili oldurdu, katliamlarin gorsel sonuclarini internette kolayca bulabilirsin. amerika + ingiltere = hristiyan ve ateist ulkelerdir.

Afganistan'da 50 000'den fazla sivil olduruldu. Bunun videolari ve her turlu belgeleri internette mevcut. Faili, amerika + ingiltere = hristiyan ve ateist ulkelerdir.

1979-1989 tarihleri arasinda ateist Ruslar 750 000 Afgani oldurdu, rakam abarti degil, internette arastir. Sovyetler komunist ideoloji uzerine kurulu ateist bir birlikti.

Halen Filistin'de 13 yasindaki cocuklar kaciriliyor, Filistinli kadinlar israil hapishanelerinde sucsuz yere her turlu siddete maruz kaliyor.

Butun bu BUYUK katliamlari gormezden gelmek ve 'Islam mi insani yozlastiriyor' demek namussuzluktur. Bre gerizekali, Bush ''Tanri benden Irak ve Afganistan'a savas acmami istedi'' diyor resmen, Bush ne zamandan beri muslumandi? http://www.theguardian.com/world/2005/oct/07/iraq.usa

Katliamlar F-16 savas ucaklari, Apache savas helikopterleri tarafindan gerceklestirilince 'katliam' olmuyor mu?

Dolayisiyla sana Tayyip'in agzindan cevap veriyorum:
Angehängte Grafiken
Dateityp: jpg 14499.jpg (11,2 KB, 3x aufgerufen)
Alt 09.05.2014, 12:56
Erfahrener Benutzer

Standard :))))

Herkes kendi anlayisiyla bakarmis dünyaya?
"Gözünüzün önündeki mertegi görmüyor,karsidaki ormana bakiyorsunuz!Hz.Isa"
Zaten dinlerdir bu katliamlarin esas sorumlusu,sen okumayi beceremiyorsan,sana cevap vermek insanlik sucu olur...Dinlerin icine;tüm akimlar girer,islamiyet,hiristiyanlik,yahudilik vb.
Irakta 1 milyondan fazla insan öldü,yaklasik olarak 50 bin cocuk,tanesi 50 dolardan satildi ve bu cocuklarin cogunu,özellikle kiz olanlari müslüman gecinen insanlar aldi...Eger zerre kadar vijdan sahibiysen,git incele.....
Ataistlerin her hangi bir insani,sirf dine bagli oldugu icin öldürdügünü,burda ispat et,ben tövbe getirim)))
Fakat tüm dinlerde,sirf dine mensup degil diye öldürülen coook insan var,bunu benim ispatlamaya calismama gerek yok....
Sen ve senin gibi düsünenler,fikir yürütmek yerine,sadec kin kusar!
Islamiyet;diger dinlerin varligini kabul eder ve onlarin degistiginden dolayi ortaya ciktigini iddia eder,ancak senin gibi,düsünme yoksunlari,hiristiyanlarla ataistleri yan yana koyar....
Lütfedip sana cevap verdim,zirvalarla degil gerceklerle tartis tartisacaksan?
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche