Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Gesundheit & Wellness

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 03.04.2013, 14:05
verda

Standard Estetik

Aranizda hic biriniz estetik yaptirdi mi? Bazi insanlar yaptirir ama yok kapiya carptim yok duvar carpti (safa yatanlar inanir) diyerek olayi saptiriyorlar ya da gercekten cerrahi müdahale gerektiriyor diye estetik burun operasyonu geciriyorlar. Sahsi fikrim eger gerektiriyorsa yapilir arkadas, tabi bütce de elverisli olmali. Birde TV de zap yaparken suna takildim, türk kanallarin avrupa yayinlarinda sürekli dis estetigi, vücut estetigi hakkinda klinik reklamlari geciyor. Elbette bu tür müdahaleler Almanyada eminim daha pahalidir ve türkiyede de bu piyasayi genisletip avrupadan müsteri bulmaya calisiyorlar. Sanirim Türkiyede Saglik turizmi epey patlamada, talep var ki adamlar reklamini daha cok yapar oldu son zamanlarda. Bende ilerisi icin düsünüyorum elbette, kendimden genel anlamda memnunum ama bazi seyler vardir istedigin kadar elinden geleni yap yinede degismiyorsa yapilir.

Ilerleyen yaslarda kendinizden memnun kalmadiginizda böyle birsey düsünebilirmisiniz?
Yaptirdiysaniz ne yaptirdiniz ve nerede? Masraf? Memnun musun?
Alt 03.04.2013, 14:25
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee

Zitat:
Zitat von verda Beitrag anzeigen
Aranizda hic biriniz estetik yaptirdi mi? Bazi insanlar yaptirir ama yok kapiya carptim yok duvar carpti (safa yatanlar inanir) diyerek olayi saptiriyorlar ya da gercekten cerrahi müdahale gerektiriyor diye estetik burun operasyonu geciriyorlar. Sahsi fikrim eger gerektiriyorsa yapilir arkadas, tabi bütce de elverisli olmali. Birde TV de zap yaparken suna takildim, türk kanallarin avrupa yayinlarinda sürekli dis estetigi, vücut estetigi hakkinda klinik reklamlari geciyor. Elbette bu tür müdahaleler Almanyada eminim daha pahalidir ve türkiyede de bu piyasayi genisletip avrupadan müsteri bulmaya calisiyorlar. Sanirim Türkiyede Saglik turizmi epey patlamada, talep var ki adamlar reklamini daha cok yapar oldu son zamanlarda. Bende ilerisi icin düsünüyorum elbette, kendimden genel anlamda memnunum ama bazi seyler vardir istedigin kadar elinden geleni yap yinede degismiyorsa yapilir.

Ilerleyen yaslarda kendinizden memnun kalmadiginizda böyle birsey düsünebilirmisiniz?
cok güzel bir konu.

Türkiye Avrupa ve Ortadogunun saglik merkezi haline geliyor.
Her ilde dev merkez hastaneleri kuruluyor. Malesef bu 4 yil önce yapilacakti ama CHP Anayasa mahkemesine basvurup hastane projelerini 4 yil geciktirdi.

Sadece estetik ve dis sagligi degil her türlü saglik hizmetleri icin Avrupa'dan transferler baslamis durumunda. Bu daha test asamasi.

Saglik bakanligi araciligiyla THY saglik turizmine destek veriyor. Refakatcilara 25% indirim yapiyor.

2011 yilinda göz, dis ve estetik amacli Avrupadan aldigimiz hasta sayisi Avrupa'da birinci siraya yerlesti.

Tabiki bu sadece masraflarin Türkiye'de daha ucuz oldugu icin degil. Yeni kurulan hastanelerimiz en modern cihazlar ve ileri egitilmis doktorlarla calsitigi icin ve 5 yildizli hasta odalari sagladigi icin bu konuma gelebildik.

eskiden vatandasimiz avrupa ve abd'ye gidip ameliyat oluyordu. artik avrupali ve ortadogulu türkiye'ye gelip ameliyat oluyor.

DURMAK YOK YOLA DEVAM
Alt 03.04.2013, 14:39
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:

ben düsünüyorum. yasli adamlarda yumurtalar baya bir asaya sarkiliyor onu biraz forma getirmek güzel olurdu. hemde yüzüm burusmaya basladi onlari düzeltmek iyi olurdu. birde baklava taktiracagim birde seyimi uzatacagim
Alt 03.04.2013, 15:34
Benutzerbild von sive
sive sive ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Türkiye bu konuda gercekten cok ilerde, ve bazi Doktorlar burada kilerden cok daha iyi isinin uzmani olmuslar, vede öyleler.Artik birde Estetik yaptirmak moda haline gelmis.
Her 2 ci bayanin burunu ayni Ben bir arkadasimi Göndermistim Fatih Dagdelene ve gercekten bir harika yapmis idi ki, bizim arkadas amaliyattan 10 gün sonra burnunun üstüne yatarak, egilmesine sebep oldu.Ayrica benim burada tanidigim Doktor, Fatih Dagdeleni cok iyi taniyordu, yani Kankalardi .
Also ich bin dann voll dagegen, wenn es nicht sein muss, dass man sich nicht freiwillig
unterm Messer legen sollte.Ich musste 2 mal aus medizinischen Gründen operiert werden, und lag aus unverträglichkeit der Vollnarkose 8 St.im Intensiv, daher ob ich mir freiwillig sowas antue,weiss ich nicht.Das wird die Zeit und die Verhältnisse jetztigen Situ. zeigen.
Allah bilmiste yaratmis ki, ben kaslarimi bile almiyorum yani, ihtiyac yok, sanki cizilmis
bicilmis, da ich auch empfindliche Haut Typ bin...
Alt 04.04.2013, 12:28
verda

Blinzeln

Zitat:
Zitat von Billy73 Beitrag anzeigen
ben düsünüyorum. yasli adamlarda yumurtalar baya bir asaya sarkiliyor onu biraz forma getirmek güzel olurdu. hemde yüzüm burusmaya basladi onlari düzeltmek iyi olurdu. birde baklava taktiracagim birde seyimi uzatacagim
cok iyi düsünmüssün billy, eminim böylece bayanlar seni daha cok begenecek daha cok talep olacak
Alt 04.04.2013, 12:36
verda

Reden

Zitat:
Zitat von sive Beitrag anzeigen
Türkiye bu konuda gercekten cok ilerde, ve bazi Doktorlar burada kilerden cok daha iyi isinin uzmani olmuslar, vede öyleler.Artik birde Estetik yaptirmak moda haline gelmis.
Her 2 ci bayanin burunu ayni Ben bir arkadasimi Göndermistim Fatih Dagdelene ve gercekten bir harika yapmis idi ki, bizim arkadas amaliyattan 10 gün sonra burnunun üstüne yatarak, egilmesine sebep oldu.Ayrica benim burada tanidigim Doktor, Fatih Dagdeleni cok iyi taniyordu, yani Kankalardi .
Also ich bin dann voll dagegen, wenn es nicht sein muss, dass man sich nicht freiwillig
unterm Messer legen sollte.Ich musste 2 mal aus medizinischen Gründen operiert werden, und lag aus unverträglichkeit der Vollnarkose 8 St.im Intensiv, daher ob ich mir freiwillig sowas antue,weiss ich nicht.Das wird die Zeit und die Verhältnisse jetztigen Situ. zeigen.
Allah bilmiste yaratmis ki, ben kaslarimi bile almiyorum yani, ihtiyac yok, sanki cizilmis
bicilmis, da ich auch empfindliche Haut Typ bin...
wenn die schmerzgrenze nicht so hoch ist und man natürlich auch vor der anästhesie angst hat (klar bei dir hats geprägt aus der vergangenheit), dann ist das ja verständlich. ich denke halt jedem das seine, wenn jemand sowas machen lässt dann sollte er auch dazu stehen. meine schmerzgrenze ist recht hoch und ich denke schlimmer wie eine entbindung und kaiserschnitt danach kann es nicht werden, das halte ich auch noch aus übertreiben sollte man es natürlich nicht wie jetzt ajda pekkan oder sezen aksu mit ihren ultralippen. es sollte nicht extrem an der aktuellen situation ändern aber halt etwas zur besserung beitragen.

@Herrlichkeit
Da gebe ich dir vollkommen Recht. Ich bin auch froh darüber, dass die Privatkliniken sich so gebessert haben, wie ein einem anderen Thread bereits diskutiert, hoffe ich, das sich das auch für alle staatlichen KH ändert. Warum nach US fliegen die strapazen vom Flug etc. wenn man das auch gleich beim Nachbar machen lassen kann, bessere Behandlung, weniger Ausgaben zudem ein muslimisches Land.
Alt 04.04.2013, 14:01
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

erkeklerdede estetik yaptiranlar yildan yila cogaliyor.

insan kendi mutlulugu icin estetik yaptiriyorsa kimsenin bunu yargilamaya hakki yoktur. herkesin kendisince bir gerekcesi vardir.

ben sahsen dogal olmak taraftariyim. dogal güzellik baska oluyor ve yapay güzellik hala göze batiyor.

basarili bir estetik ameliyati, göze batmiyan estetik ameliyatidir.
Alt 06.04.2013, 12:52
Benutzerbild von sive
sive sive ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Herrlichkeit Beitrag anzeigen
erkeklerdede estetik yaptiranlar yildan yila cogaliyor.

insan kendi mutlulugu icin estetik yaptiriyorsa kimsenin bunu yargilamaya hakki yoktur. herkesin kendisince bir gerekcesi vardir.

ben sahsen dogal olmak taraftariyim. dogal güzellik baska oluyor ve yapay güzellik hala göze batiyor.

basarili bir estetik ameliyati, göze batmiyan estetik ameliyatidir.
Bende dogallik tan yanayim, ama es gibt Leute, die für sich nicht schön gut genug sind.
Aber bei Frauen ist ja ok, und nachvollzieherbar, bei Männern da gegen finde ich einfach
lächerlich wie Nasenkorrektur,Lifting, Knie OP und so.Orjinal gibisi varmi,imatatlar
kendini hemen belli ediyor ...

VERDA:::ja jede muss für sich entscheiden, wie man sich in seiner Haut fühlt.wenn man damit anfängt sowie Unser Star Ajda*irgendwannmal begeht sie Selbstmord, weil bei ihr nicht mehr zu korrigieren möglich ist* hört überhaupt nicht mehr auf, es ist so wie ein Sucht, die in meinem Freundenkreis vorhanden ist.Als Ergebnis sind alle enstellt, und sehen noch seltsame wie früher wenn es nicht zu persönlich ist, was willst denn korrigiert haben , oder möchtest?? vielleicht brauchst das gar nicht so !!?
wir Frauen ticken ja manchmal anders
Alt 08.04.2013, 13:47
verda

Blinzeln

Zitat:
Zitat von sive Beitrag anzeigen
Bende dogallik tan yanayim, ama es gibt Leute, die für sich nicht schön gut genug sind.
Aber bei Frauen ist ja ok, und nachvollzieherbar, bei Männern da gegen finde ich einfach
lächerlich wie Nasenkorrektur,Lifting, Knie OP und so.Orjinal gibisi varmi,imatatlar
kendini hemen belli ediyor ...

VERDA:::ja jede muss für sich entscheiden, wie man sich in seiner Haut fühlt.wenn man damit anfängt sowie Unser Star Ajda*irgendwannmal begeht sie Selbstmord, weil bei ihr nicht mehr zu korrigieren möglich ist* hört überhaupt nicht mehr auf, es ist so wie ein Sucht, die in meinem Freundenkreis vorhanden ist.Als Ergebnis sind alle enstellt, und sehen noch seltsame wie früher wenn es nicht zu persönlich ist, was willst denn korrigiert haben , oder möchtest?? vielleicht brauchst das gar nicht so !!?
wir Frauen ticken ja manchmal anders
alsoo nachdem die familienplanung abgeschlossen ist und ich auch hoffentlich etliche kilos nach einer zukünftigen 2. schwangerschaft verliere, die körpermitte straffen lassen sprich liposuction und bauchdeckenstraffung. sonst nix, bin mit dem rest zufrieden.
Alt 08.04.2013, 13:50
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
cok iyi düsünmüssün billy, eminim böylece bayanlar seni daha cok begenecek daha cok talep olacak
ich machs natürlich für mich und nicht für die frauen
Antwort