Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 13.01.2014, 10:39
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee yusuf ile züleyha

yusuf ile züleyha ile basla
böylece yazma sanatinin inceliklerini , ve güzelligini yeniden kesfedeceksin.

kitap okumasinin bir su bardagi kadar akici oldugunu göreceksin.

sende sagol usta.

selam ve selametle

salih

Zitat:
Zitat von Cakabeyy Beitrag anzeigen
NBekiroglu kitaplari o kadar var yani? tamam ilk onun kitaplarindan baslayayim; ilk Yusuf ile Züleyha kitabini mi yoksa Nar Agaci adli kitabini mi tavsiye edersin?

Iskender Pala konusunda biraz tereddütlerim vardi ama olmazsa Od kitabini siparis edeyim o zaman...en iyi kitaplarindan birisi olsa gerek..

tavsiyelerin icin cok tesekkürler

Hürmetler, Selamlar Usta
Alt 13.01.2014, 11:20
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Konuyu yeni gördüm, iki satir da ben yazayim madem :-) Burada sayilanlarin disinda okuduklarim, izlediklerim ve dinlediklerim..

Müzik konusunda en sevdigim sarki demem cünkü sevdigim bir cok sarki, türkü vs. var. Türk müzigini sevdigim gibi yabanci müzigi de begeniyorum. Ilgimi ceken burada pek yabanci seylerin sayilmamis olmasi, ama belki de unutuldu.

Eski 70li veya 80li yillarindan kalan türk müzigini cok seviyorum misal olarak. Ayrica bugünden dinlediklerim gitar ve rock agirlikli (en sevdigim Grup Muse misal olarak).

Kitap konusuna gelince, kitap okurken kafamda bir filmin canlanmasini isterim ben, yani daha cok Roman okuyorum. Aaaaa evet, fazla entel degilim ben :-) Okudugum romanlarin yazarlari genelde Hohlbein, Rice, Olssen, McHadyen vs. Ya Fantasy ya da Thriller okuyorum genelde.
Is yerine gidip gelirken yolda 'Hörbuch' dinlemeye basladim, sahi bunun türkcesi ne, bilen varmi? Böylelikle bir kac kitap bir arada 'okuyorum' :-)

Sinemaya gelince.. orda da Thriller türü filmleri daha bir tutuyorum. Ama Marvelin yaptigi Filmleri veya Dramlari da severek izliyorum. Genelde Filmin sonunu basinda anlamadiysam eger o film güzel bir film diye kaliyor aklimda. En son gercekten cok ama cok severek ve duygulanarak izledigim film 'ziemlich beste Freunde' oldu.
Alt 13.01.2014, 14:48
Erfahrener Benutzer

Standard buyrun , ne demek !!

müzik konusunda size katiliyorum "diyebilirim"

yeni pop veya ne oldugunu anlayamadigim CIZIRTI muzikleri kafam pek kaldirmiyor !
onun icin seckin ve bilinen kadehlik Türküler , sanat - ve halk müzigi agirlikta dinliyorum.
kafa dinlemek icin deniz kenari veya irmak kenarini tercih ediyorum :-) tabiatin müzigi bir baska güzel oluyor !

yabanci müzikleri abi-yillarindan sonra biraktim diyebilirim !
kulaga hos gelen türlerden dinliyorum.

kitaplara gelince , roman okumaya pek vakit ben kendim bulamiyorum.
genelde biyografi vb. kisa roman okumayi tercih ediyorum.
kisa ve farkli öyküler , hayat hikayeleri beni daha cok memnun ediyor !

yabanci kitap okuma aliskanligimi üniversite den sonra resmen yitirdim :-)))))

yabanci yazit olarak , gazeteler yeterli geliyor ;- )

ama burdaki arkadaslarin benden fazla yabanci okuduklarini düsünüyorum !
ben kendim pek zaman ayirmiyorum !

Film konusunda hem fikiriz !

drama ve thriller bende begeniyorum.

action thriller
horror thriller
psycho-thriller

bunlar arasinda hangileri senin ilgi alaninda ??

yani ben bir kac güzel film sayabilirim tavsiye olarak !

gladiator
the Green Mile
sleepers
martyrs
die Verurteilten
nicht auflegen
sixth Sense
saw
butterfly Effect
the game

Zitat:
Zitat von lafebesi Beitrag anzeigen
Konuyu yeni gördüm, iki satir da ben yazayim madem :-) Burada sayilanlarin disinda okuduklarim, izlediklerim ve dinlediklerim..

Müzik konusunda en sevdigim sarki demem cünkü sevdigim bir cok sarki, türkü vs. var. Türk müzigini sevdigim gibi yabanci müzigi de begeniyorum. Ilgimi ceken burada pek yabanci seylerin sayilmamis olmasi, ama belki de unutuldu.

Eski 70li veya 80li yillarindan kalan türk müzigini cok seviyorum misal olarak. Ayrica bugünden dinlediklerim gitar ve rock agirlikli (en sevdigim Grup Muse misal olarak).

Kitap konusuna gelince, kitap okurken kafamda bir filmin canlanmasini isterim ben, yani daha cok Roman okuyorum. Aaaaa evet, fazla entel degilim ben :-) Okudugum romanlarin yazarlari genelde Hohlbein, Rice, Olssen, McHadyen vs. Ya Fantasy ya da Thriller okuyorum genelde.
Is yerine gidip gelirken yolda 'Hörbuch' dinlemeye basladim, sahi bunun türkcesi ne, bilen varmi? Böylelikle bir kac kitap bir arada 'okuyorum' :-)

Sinemaya gelince.. orda da Thriller türü filmleri daha bir tutuyorum. Ama Marvelin yaptigi Filmleri veya Dramlari da severek izliyorum. Genelde Filmin sonunu basinda anlamadiysam eger o film güzel bir film diye kaliyor aklimda. En son gercekten cok ama cok severek ve duygulanarak izledigim film 'ziemlich beste Freunde' oldu.
Alt 13.01.2014, 17:40
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Film konusunda hem fikiriz !

drama ve thriller bende begeniyorum.

action thriller
horror thriller
psycho-thriller

bunlar arasinda hangileri senin ilgi alaninda ??

yani ben bir kac güzel film sayabilirim tavsiye olarak !

gladiator
the Green Mile
sleepers
martyrs
die Verurteilten
nicht auflegen
sixth Sense
saw
butterfly Effect
the game
Bunlarin hepsini biliyorum, biri haric ama onun basrol oyuncusunu asla sevemedigim icin izlemedim (nicht auflegen). Daha cok Horror ve Psyscho Thriller izliyorum.. ama sonunu önceden tahmin etmedigim cok az film var. Misal olarak The 6th Sense in sonunu bile önceden bildim..

Identity - izlemediysen tavsiye ederim :-)
Alt 19.10.2014, 23:30
CakaBeyy

Standard Selamun Aleyküm

iyi aksamlar Salih usta

Fatih duman ve Selman Kayabasi kitaplarini tavsiye eder misin ?

Saygilar ve Hürmetlerimi sunarim

Geändert von CakaBeyy (19.10.2014 um 23:50 Uhr).
Alt 22.10.2014, 00:01
Can28_

Daumen hoch

Hangover 1,2,3
Alt 04.11.2014, 12:23
Erfahrener Benutzer

Standard Selam kardesim !

Pardon biraz gec gördüm .

cok yogunum pek gelip gidemiyorum :

Fatih Duman hakkinda pek bir bilgiye vakif degilim, sadece yazarin cok genc bir kardesimiz oldugunu biliyorum, kendisinin bir radyo programini dinlemistim, velhasil, cok iyi tespilerinin oldugunu ve dürüst taninmisligini sadece duydum !

onun icin pek yardimci olamayacagim beni affet.

SELMAN KAYABASI na gelince , bir kitabini okudum ama tr de bir arkadasimin, samimi dostu oldugunu biliyorum, YAZAR hakkinda onun bir yazisini sana aktariyorum !

Yazarin yazdığı; türkiye'nin gözyaşları, kafkas ruleti, teşkilat, muhafız, hanedan ve hamuruna bir şeyler kattığı yeşil (mahmut yıldırım'ın oğlu murat yıldırım'ın yazdığı kitap); kırık kurşun (faik içmeli'nin hayat hikayesini anlattığı kitap) kitaplarını okudum. yine mahir kaynak'la beraber yazdığı sistemi yeniden kurgulamak ve rahmetli turgut özal'ın yazdığı ve selman hoca'nın yayına hazırladığı tarih ve miras kitaplarını da birkaç güne bitireceğim kısmetse. üstad bize deryayı gösterdiğinden dolayı artık bunlar yetmeyeceği için kendi yayın evinden (bkz: yakın plan) çıkan kayıp tarihimiz ı-ıı ve beraberindeki beş altı kitabı daha, öncelikli okunacaklar listesine ekledim. -ekim ayına kadar bitmez inşallah bu kitaplar hocam- ekim ayında operasyon isimli kitabı çıkacak, teşkilat serisine ait bir kitap olacak ve yine beni benden alacak (kısa bir kesit paylaşmıştı hoca facebook'taki sayfasında) gibi görünüyor.

velhasıl bu adam derya kardeşim, her sayfada yeni bir şeyler öğreniyorum, afyonkeş gibi kitabını, yazısını bekliyorum, çoğu zaman da belgeli (kitapların geneli roman olduğu için her cümle yaşanmış değil tabii) konuşuyor ya en çok o zaten bağımlılık yapıyor; tabii bir de yazılarındaki muazzam tasvirleri ile sizi alıp içine attığı o müthiş manevi ortam. yaşıyorsun o anı, müziği, ışığı, kokuyu, mimikleri, duyguları hissettiriyor sana, oraya gidiyorsun o karakterle birlikte.

sen, yaramda sakladığım hecemsin,
yarimsin, ya râm olduğum çilemsin.
nakkaş'ın tacısın kitabımda, ilk harfsin
elif'sin, ya hattat'a elm'sin.

bilinmez mana içinde n'msin,
dertsin, ya cananda saklı çaremsin.
ey dilber, gel yarama derman ol.
varsın, ya can'a kasıt ecelsin.

Zitat:
Zitat von CakaBeyy Beitrag anzeigen
iyi aksamlar Salih usta

Fatih duman ve Selman Kayabasi kitaplarini tavsiye eder misin ?

Saygilar ve Hürmetlerimi sunarim

Geändert von 1978salih (04.11.2014 um 12:26 Uhr).
Alt 07.11.2014, 14:52
CakaBeyy

Standard Aleyküm Selam Usta

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Pardon biraz gec gördüm .

cok yogunum pek gelip gidemiyorum :

Fatih Duman hakkinda pek bir bilgiye vakif degilim, sadece yazarin cok genc bir kardesimiz oldugunu biliyorum, kendisinin bir radyo programini dinlemistim, velhasil, cok iyi tespilerinin oldugunu ve dürüst taninmisligini sadece duydum !

onun icin pek yardimci olamayacagim beni affet.

SELMAN KAYABASI na gelince , bir kitabini okudum ama tr de bir arkadasimin, samimi dostu oldugunu biliyorum, YAZAR hakkinda onun bir yazisini sana aktariyorum !

Yazarin yazdığı; türkiye'nin gözyaşları, kafkas ruleti, teşkilat, muhafız, hanedan ve hamuruna bir şeyler kattığı yeşil (mahmut yıldırım'ın oğlu murat yıldırım'ın yazdığı kitap); kırık kurşun (faik içmeli'nin hayat hikayesini anlattığı kitap) kitaplarını okudum. yine mahir kaynak'la beraber yazdığı sistemi yeniden kurgulamak ve rahmetli turgut özal'ın yazdığı ve selman hoca'nın yayına hazırladığı tarih ve miras kitaplarını da birkaç güne bitireceğim kısmetse. üstad bize deryayı gösterdiğinden dolayı artık bunlar yetmeyeceği için kendi yayın evinden (bkz: yakın plan) çıkan kayıp tarihimiz ı-ıı ve beraberindeki beş altı kitabı daha, öncelikli okunacaklar listesine ekledim. -ekim ayına kadar bitmez inşallah bu kitaplar hocam- ekim ayında operasyon isimli kitabı çıkacak, teşkilat serisine ait bir kitap olacak ve yine beni benden alacak (kısa bir kesit paylaşmıştı hoca facebook'taki sayfasında) gibi görünüyor.

velhasıl bu adam derya kardeşim, her sayfada yeni bir şeyler öğreniyorum, afyonkeş gibi kitabını, yazısını bekliyorum, çoğu zaman da belgeli (kitapların geneli roman olduğu için her cümle yaşanmış değil tabii) konuşuyor ya en çok o zaten bağımlılık yapıyor; tabii bir de yazılarındaki muazzam tasvirleri ile sizi alıp içine attığı o müthiş manevi ortam. yaşıyorsun o anı, müziği, ışığı, kokuyu, mimikleri, duyguları hissettiriyor sana, oraya gidiyorsun o karakterle birlikte.

sen, yaramda sakladığım hecemsin,
yarimsin, ya râm olduğum çilemsin.
nakkaş'ın tacısın kitabımda, ilk harfsin
elif'sin, ya hattat'a elm'sin.

bilinmez mana içinde n'msin,
dertsin, ya cananda saklı çaremsin.
ey dilber, gel yarama derman ol.
varsın, ya can'a kasıt ecelsin.
Estagfurullah.

Yazarlardan
Özellikle Selman Kayabasi ile ilgili bilgiye ihtiyacim vardi , arkadasiniz yeterince bilgi vermis oldu, sagolsun. artik arastirmama gerek kalmadi.

Fatih duman'in son roman'i Ene, Sus ey nefsim kitabini aldim, onuda böylelikle tanimaya calisacagim.

tekrar tesekkür ediyorum.

iyi günler
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche