Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 13.08.2013, 23:27
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von BosphorusTaurus Beitrag anzeigen
Cin ile israil bir degil. israilliler ari gibi caliskan degil. Hayatlari boyunca abd'nin sirtina askeri ve ekonomik anlamda yapismis parazit gibi yasayan bir millet. Mesela Iron Dome (Demir Kubbe) sistemini abd'nin fonlariyla kurdular.

Son 60 yilda israil'e direkt amerikan yardimi 233 milyar dolar: http://www.haaretz.com/business/u-s-...emium-1.510592

Kisi basina her israilli icin bir yilda 404 dolar yardimdan bahsediyoruz: http://en.wikipedia.org/wiki/United_...aid#Recipients

Bu yardimlar direkt amerikan hukumeti yardimi, amerika'daki siyonist, 'Republican' dernek ve organizasyonlarda toplanip israil'e gonderilenler dahil degil bile.

Kisi basina israillilere yapilan yardim sozde demokrasi ve ozgurluk goturdugunu iddia ettigi Irak'ta yaptigi harcamadan daha fazla. Sen o parayi, kaynaklari ve destegi Somali'ye sagla, 50 yil icinde o ulke G-20'ye girer.

yahudilerin en basarili olduklari sey birbirlerine bagli olmalari, laik yahudi de israil'i destekler, lezbiyen yahudi de, koyu yahudi de. Eskiden bir yahudi adamin marketine gelen musteri orada aradigini bulamayinca o yahudi onu alir 2 km otedeki baska yahudinin dukkanina gotururmus. Birbirine boyle sahip cikan bir millet.

Senin 10 euro'na bile ihtiyaclari var. Tabi herkesin kendi tercihi. Cok ince hesap yaparak, bir Filistinliyi olduren 1 israil mermisinin amerikan destegi sayesinde 1 euro'dan daha aza mal oldugunu buldugumdan, gunahimi vermem israillilere.

Basligina direkt atladigim icin kusura bakma, israil devletine alerjim var. Yaptigim o kadar arastirmada ogrendiklerimden sonra.
Ona bakarsan israil devleti kadar irkci bir devlet yoktur, ama isin su boyutuna da deginmeden edemeyecegim, eger Almanya'da bana resim dersi ve okul derslerimde bir Jugendclub diyorlar, gencler icin yapilmis bir tesiste, yahudi asilli genc bir fransiz ressam ve ögretmen olmasaydi herhalde bugün ben bu oldugum kisi, insanlari, dogayi, sanati ve edebiyati seven bir kisi olmazdim.
Yahudi devletinin hatalarini ben sahsen yahudi insanlarin hepsine mal etmiyorum. Ama Israeli devletinin gaddarligini da inkar edecek degilim.. Degiseceklerini de sanmiyorum eger bu yönde fikrimi almak istersen..

Geändert von the_last_time (13.08.2013 um 23:30 Uhr).
Alt 13.08.2013, 23:29
the_last_time

Standard

Zitat:
Zitat von Billy73 Beitrag anzeigen
die songenannte emotionalität verhindert dass das grosshirn seine arbeit machen kann. das resultat ist dann auch klar. mit dem kleinhirn kann man keine grosse denktiefe erreichen, damit erhöht man seine chancen ein teil des problems zu sein und nicht dessen lösung. emotionsverliebtheit kann zu einer sucht werden. - da hast du schon eine antwort wieso die juden weiter sind, sie können abstrakt denken, da sie ihr grosshirn verwenden. - türken aber lieben ihr kleinhirn. das gilt nicht nur für die moslems. - deswegen funktioniert die demokratie nur mit dem grosshirn gut.

dabei versuche ich neutral zu sein, jeder soll sein lieblingshirn benutzen, aber muss mit den konsequenzen leben.
Sachlichkeit, differenziertes Betrachten der Dinge kann nur von Vorteil sein Billy, aber ob man damit in Kanakistan gut aufgehoben ist wage ich zwar nicht vollends zu bezweifeln, aber einen unerschütterlichen Glauben daran habe ich auch nicht
Alt 13.08.2013, 23:58
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von the_last_time Beitrag anzeigen
Ona bakarsan israil devleti kadar irkci bir devlet yoktur, ama isin su boyutuna da deginmeden edemeyecegim, eger Almanya'da bana resim dersi ve okul derslerimde bir Jugendclub diyorlar, gencler icin yapilmis bir tesiste, yahudi asilli genc bir fransiz ressam ve ögretmen olmasaydi herhalde bugün ben bu oldugum kisi, insanlari, dogayi, sanati ve edebiyati seven bir kisi olmazdim.
Evet irkcilar ve dunyadaki yahudilerin buyuk cogunlugu da ayni sekilde. israil devletini sonuna kadar destekliyorlar, buyuk cogunlugu.

Ogretmen konusunda. Bunu bir ateist, musluman, hristiyan, pagan kisi de verebilir sana, o yuzden tum ateistleri, muslumanlari, hristiyanlari, paganlari sevecek durumda mi olacaktik? Yani egitim konusunda egitimi veren kisinin milliyeti ya da dini bir seye isaret degil :-) zaten gorevi de mufredata uygun egitimi vermek. Eger mufredatin disina cikip ekstra bir seyler vermisse ya da vermis olsaydi o zaman dedigin dogrudur. Neyse..
Alt 14.08.2013, 01:12
the_last_time

Standard

Zitat:
Evet irkcilar ve dunyadaki yahudilerin buyuk cogunlugu da ayni sekilde. israil devletini sonuna kadar destekliyorlar, buyuk cogunlugu.

Ogretmen konusunda. Bunu bir ateist, musluman, hristiyan, pagan kisi de verebilir sana, o yuzden tum ateistleri, muslumanlari, hristiyanlari, paganlari sevecek durumda mi olacaktik? Yani egitim konusunda egitimi veren kisinin milliyeti ya da dini bir seye isaret degil :-) zaten gorevi de mufredata uygun egitimi vermek. Eger mufredatin disina cikip ekstra bir seyler vermisse ya da vermis olsaydi o zaman dedigin dogrudur. Neyse..
Okul ögretmenim degildi onlar, Türkiye'de genclige deger verilmedigi icin bu tip devlet kurumlarini nasil tarif edecegimi bilmiyorum. Genclik klübü idi, spor yapilirdi, kitap okunurdu, derslere yardim ederlerdi. Bunlari yapanlarin cogunlugu üniverste okuyan genclerden olursurdu. Hepsi sol ya da daha ilimli sosyal demokrat dünya görüslü insanlardan, din, dil, irk ayrimi gözetmeden insanlara ayni sekilde yaklasan piril piril idealist insanlardi. Bir tane klüb ögretmeni diye tarif ediyim bayan klüb ögretmenimiz Nicaragua'da tip yardimi yapmak icin gitmisti, kendisi tip okuyordu ve doktor olacakti...

Ben Tayyip gibi düsünmüyorum Yahudiler konusunda, aralarinda güzel insanlarda cikiyor.. Diyorum ya, eger bügun kitap dostu, sosyal demokrat, insanlari kayitsiz sartsiz seven birisi olduysam ne mutlu bana ve yahudi ressam ve derslerimde yardim eden gönüllü ögretmenime de cok tessekür ediyorum hep..

Aslinda konumuzdan saptigimizi sanmistim ama görüyorum ki konunun tam kalbine bir seyat yapmissiz..
Alt 14.08.2013, 16:07
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Sachlichkeit, differenziertes Betrachten der Dinge kann nur von Vorteil sein Billy, aber ob man damit in Kanakistan gut aufgehoben ist wage ich zwar nicht vollends zu bezweifeln, aber einen unerschütterlichen Glauben daran habe ich auch nicht
wie gesagt, das muss jeder selber für sich entscheiden. zur not kann man in mahmutlar leben, da sind die türken in der minderheit.

ich weiss nicht was du mit sachlichkeit meintst. ich meine damit eine analyse der situation. wenn die nicht gegeben ist, dann wird mit dir gespielt wie mit einer marionette. - ich verstehe manchmal kommt man in situationen, wo man denkt wenn man das arschloch spielt, würde man besser fahren. allerdings kann es auch daran liegen, dass man sich in diese situationen reinmanövriert. - der beste kampf ist der der man ausweicht. nicht leicht, aber mit gehirnschmalz kann man da einiges machen...

ich würde sagen: wenn du in rom bist tu nicht immer was die römer tun und denk vor allem nicht so.

rationalität ist die mentale währung so wie geld für das materielle ist. geistige gesundheit steht immer hoch im kurs gerade in der türkei. das wichtigste ist: nicht durchdrehen. standards sichern.
Alt 14.08.2013, 18:55
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:

Ben Tayyip gibi düsünmüyorum Yahudiler konusunda, aralarinda güzel insanlarda cikiyor..
Merak etme Tayyip de yahudileri cok seviyor, onlardan devlet nisani, fahri doktora unvani alacak kadar, NATO tatbikatlerine israil'i kabul edecek kadar.

Ben ise, kim israil devletinin varligini destekliyorsa, onu sevmiyorum. Istedigi kadar nobel odullu olsun. israil siyonizmini desteklemek zaten basli basina insan haklari sucu, istedigi kadar bilim adami olsun.
Alt 15.08.2013, 18:55
the_last_time

Standard

Zitat:
Merak etme Tayyip de yahudileri cok seviyor, onlardan devlet nisani, fahri doktora unvani alacak kadar, NATO tatbikatlerine israil'i kabul edecek kadar.

Ben ise, kim israil devletinin varligini destekliyorsa, onu sevmiyorum. Istedigi kadar nobel odullu olsun. israil siyonizmini desteklemek zaten basli basina insan haklari sucu, istedigi kadar bilim adami olsun.
Ama Israil devleti ile Yahudiler arasindaki farkin altini cizmistim, o farki algiladin degil mi?
Tayyip'in Yahudileri sevdigini sözüm ona "Misir'daki sagir Sultan mi komutan mi da biliyor" Ama gel onu bizim vatandaslara anlat..

Geändert von the_last_time (21.08.2013 um 19:20 Uhr).
Alt 22.08.2013, 11:46
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Lächeln Israil ogullari ( Kuran da )

Selam, bu konuda bende kisa bir sey söylemek istedim.
Israil i anlamak icin cooook bir sey yapmaya gerek yoktur !!

Aslinda Evrenin Hakimi Allah cc Kuran da Israilin dünden bugüne, nasil bir millet olduklarini acikca beyan eder: Israil ogullarina yönelik olan Ayetler hic bir sekilde sifreli degildir.

Bakara suresinde cok acik ve net tanimlama var!
Okuyan Israil in neden böyle bir sapkinlik icinde oldugunu net anlar.

Allah cc onlarin bu durumlarini daha iyi biliyor !!

cok bir sey söylemedim ama aslinda hepsini söyledim saniyorum.

selam ve selametle

salih

PS. Tatil yapilirmi israil de ??
Yani bu sorunun Fitri bir acidan cevabi yok.
Tamamen kisisel düsünceye ve bakis acisina bakar.
Bence Benim olan her yer görülmesi olacak mekanlar arasindadir !!

Ben Benim Atalarimin gittikleri her yeri görmekten ve onlarin biraktiklari at izlerinin üzerinden
gitmekten haz aliyorum.

Ha yardim amacli turist olarak gitmek diye düsünmem oaralari ziyaret etmeyi, keza bizim icinde kutsal topraklar diye gecen o topraklari görmek bende isterdim !!

Nasip olmadi simdiye kadar.
Kismetse gitmek isterdim!!

Geändert von 1978salih (22.08.2013 um 11:52 Uhr).
Alt 22.08.2013, 21:28
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Selam, bu konuda bende kisa bir sey söylemek istedim.
Israil i anlamak icin cooook bir sey yapmaya gerek yoktur !!

Aslinda Evrenin Hakimi Allah cc Kuran da Israilin dünden bugüne, nasil bir millet olduklarini acikca beyan eder: Israil ogullarina yönelik olan Ayetler hic bir sekilde sifreli degildir.

Bakara suresinde cok acik ve net tanimlama var!
Okuyan Israil in neden böyle bir sapkinlik icinde oldugunu net anlar.

Allah cc onlarin bu durumlarini daha iyi biliyor !!

cok bir sey söylemedim ama aslinda hepsini söyledim saniyorum.

selam ve selametle

salih
Tevrat'in kendisi da zaten israillilerin ne oldugundan bayagi bahsediyor:

Tesniye (Tevrat'in 5. kitabindan)

20:10 ‹‹Bir kente saldırmadan önce, kent halkına barış önerin.

20:11 Barış önerinizi benimser, kapılarını size açarlarsa, kentte yaşayanların tümü sizin için angaryasına çalışacak, size hizmet edecekler.

20:12 Ama barış önerinizi geri çevirir, sizinle savaşmak isterlerse, kenti kuşatın.

20:13 Tanrınız RAB kenti elinize teslim edince, orada yaşayan bütün erkekleri kılıçtan geçirin.

20:14 Kadınları, çocukları, hayvanları ve kentteki her şeyi yağmalayabilirsiniz. Tanrınız RABbin size verdiği düşman malını kullanabilirsiniz.

20:15 Yakınınızdaki uluslara ait olmayan sizden çok uzak kentlerin tümüne böyle davranacaksınız.

20:16 ‹‹Ancak Tanrınız RABbin miras olarak size vereceği bu halkların kentlerinde soluk alan hiçbir canlıyı yaşatmayacaksınız.

(''ya hizmetcim olursunuz ya HEPINIZI katlederim, kadinlari cocuklari hayvanlari yagmalayin'' diyor resmen)

7:1 ‹‹Tanrınız RAB mülk edinmek üzere gideceğiniz ülkeye sizi götürdüğünde, önünüzden birçok ulusu -Hititleri, Girgaşlıları, Amorluları, Kenanlıları, Perizlileri, Hivlileri, Yevusluları, sizden daha büyük ve daha güçlü yedi ulusu- kovacak.

(bu mantaliteyle israilliler bolgedeki tum milletleri kovma cabasinda zaten)

7:2 Tanrınız RAB bu ulusları elinize teslim ettiğinde, onları bozguna uğrattığınızda, tümünü yok etmelisiniz. Bu uluslarla antlaşma yapmayacaksınız, onlara acımayacaksınız.

(''TUMUNU YOK ET'', ayrim yapmadan)

7:3 Kız alıp vermeyeceksiniz. Kızlarınızı oğullarına vermeyeceksiniz; oğullarınıza da onlardan kız almayacaksınız.

7:4 Çünkü onlar oğullarınızı beni izlemekten saptıracak, başka ilahlara tapmalarına neden olacaklardır. O zaman RAB size öfkelenecek ve sizi çabucak yok edecek.

7:6 ‹‹Siz Tanrınız RAB için kutsal bir halksınız. Tanrınız RAB, öz halkı olmanız için, yeryüzündeki bütün halkların arasından sizi seçti.

(KUTSAL VE SECILMIS HALK. anca bu kadar irkci olunabilirdi)

Samuel kitapları (Tevrat'tan)

Samuel 15:3 Şimdi git, Amalekliler'e saldır. Onlara ait her şeyi tümüyle yok et, hiçbir şeyi esirgeme. Kadın erkek, çoluk çocuk, öküz, koyun, deve, eşek hepsini öldür.

(AYRIM YAPMADAN kadin erkek coluk cocuk hepsini oldur)
----

Hangi birinden bahsedeyim ki, biraz okuduysaniz bilirsiniz Tevrat'in yarisindan fazlasi sirf israilogullarinin toprak acgozlulugunden olusuyor, diger milletleri kovma, onlarin topraklarina yerlesme, onlari hizmetkar gibi kullanma, kadin, erkek, coluk cocuk demeden ayrim yapmaktan katletmekten bahsediyor. Korku romani gibi.

Bu kadar maddiyat ve katliam duskunu baska bir kitap okumadim.
Alt 26.08.2013, 23:50
Benutzerbild von Billy73
Billy73 Billy73 ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

http://www.zeit.de/2013/34/israel-un...tart-up-nation
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche