Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 23.07.2014, 18:10
Benutzerbild von WpumaC
WpumaC WpumaC ist offline
Erfahrener Benutzer

Idee Kupfer...

Zitat:
Zitat von WpumaC Beitrag anzeigen
Das Fach Allgemeinbildung scheint bei einigen hier vorbeigelaufen zu sein...

Wir bestimmen das Schicksal über die, die leiden....

Ich sage da nur Kupfer!
http://www.fluter.de/de/117/heft/11143/

http://www.youtube.com/watch?v=Fhd8U17tTAs
Alt 25.07.2014, 08:54
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

simdi senin bu yazin bu konu ile nekadar alakali ?

tekrar :
IMOGDI ye cevaben Muhammed asv. senin icin bir bedevi !
ve bak o senin icin bir bedevi benim icin de alemlere tek sefaat edecek insan, Allah in ayetlerini bize nasil aktarmis !

Sence bir BEDEVI BU ILME NERDEN ULASMIS !!

“Sizi annelerinizin karnında, üç karanlık içinde hilkatten hilkate (nutfe, alaka, mudğa) intikal ettirerek yaratmaktadır..” (Zümer, 39/6) Bilindiği gibi rahim, dışından içe doğru üç dokudan meydana gelir: Parametrium, Miometrium, Endometrium. Bu dokular, su, ısı ve ışık geçirmez zarları sarmıştır. Kur’ân bu dokulara (zulmet) diyor ve insanın bu üç zulmet içinde yaratıldığını ifâde ediyor.

Kur’ân, sütün meydana geliş keyfiyetini de süt gibi dupduru ve berrak olarak anlatmaktadır: “Doğrusu davarlarda da size deliller vardır: Zira size onların karınlarındaki işkembe ile kan arasından, halis bir süt içiriyoruz ki içenlerin boğazından âfiyetle geçer..”

Atmosfer Basıncı:
Yeryüzünü kuşatan hava küresi, takriben 1 cm2 ye 1 kg. basınç yaparak, bir insana 10 tonluk kadar bir tesir tatbik etmektedir. Denizde dipten satha doğru yükselen dalgıç Üzerindeki basınç azaldığı gibi, havada da yükseldikçe basınç azalmakta ve oksijen nisbeti eksilmektedir. Bundan dolayı yüksek tabakalara çıkan insanlarda solunum bozuklukları, baş dönmesi meydana gelmektedir. Bu sebepten yüksek uçuş yapan pilotlar, hususi teneffüs cihazları kullanmak mecburiyetindedirler.
İşte Kur'ân'ın şu ayeti bu gerçeği işaret eder:

"Allah, hidayetini dilediği insanın göğsünü İslama açar; saptırmak istediğinin de göğsünü öyle dar ve sıkıntılı kılar ki, o kimse sanki gökte yükse'len adamın durumu gibi sakıntıya maruz kalır"(En'âm, 125)

2-COĞRAFYA VE JEOLOJİ
a) Yeryüzündeki denge
Kur'ân-ı Kerim dağların çadır kazığı durumunda olup (Nebe',7) yere çakıldığını (msl. Nahl, 15) bildirir. "Sizi sarsmasın diye yere, kazıklar gibi çakılan (dağlar) salıverdi"
Çadır kazığı, çadırı tesbit etmek için kuma gömülürdü- Dağlann altında kayalık tabaka bulunup, onun altı kaygan bir sıvı tabakasdır. Kayaları bu tabaka meydana getirir. Dağlar işte bu tabakayı da delerek temel gibi "atılmışlar"dır. Aynen çadırı tutan kazıklar gibi. Bu durumu ilim, 1965'de tesbit etti. Böylece anlaşıldı ki Allah, dağları böyle yaratmasaydı yer kayar, hayat mümkün olmazdı (Zendani,K.Tevhidi'l—halik, 3/48-49). Bu mevzuda Dr. H. Nurbaki de şöyle diyor: "Dağların varlığı, mağma üzerinde yüzen arzın kabuk varlığı için güçlü bir eksen rolü oynamaktadır. Kur'ân-ı Kerim'den Ayetler ve İlmi Gerçekler serimizde (Nahl süresi ayet 15'de) bu mevzuda geniş ilmi yorumlar yapmıştık. Ancak burada (yani Nebe' 6-7) arzın mihad (yani sallanan bir beşik) oluşu ile birlikte dağların denge ekseni olarak tanımı çok enteresandır; çünkü ritmik bir dönme eylemine tabi olan arzın toprak kısmı, mağma üzerinde bir beşik gibi sallanmakta ve ancak dağlann güçlendirici eksen vasfı sayesinde arz, oturulabileu bir mekân olabilmektedir" (Amme Cüz'ü Yorumu , 2/14).

Aslında başlı başına üzerinde durulması gereken bir hususa, bu vesile ile kısaca işaret etmek istiyoruz. Şöyle ki: Kur'ân bu tabii unsurlardan münferit olarak bahsetmekten ziyade, onların bir sistem oluşturduğuna işaret etmek üzere, çeşitli unsurlardan birlikte bahseder. Mesela dağların kazık gibi çakılıp dengeyi sağlaması, buhar, bulut, nehir yatakları, kaynakların fışkırması, yağmur ve rızık çıkarılmasından birlikte bahsedilir. Bu sistemden ise ümmi bir

kavimde yetişmiş ümmi bir Zat'ın (a.s.) lisanı ile tebliğ edilen mesajda bahsedilmesi, Kur'ân'ın i'cazım daha çarpıcı bir duruma getirmektedir. Bu sistem fikri Ra'd, Nahl, Naziât, Nebe', Abese surelerinde görülebilir. Mesela Kur'ân dağlarla beraber sulan ve nehirleri, sular olmazsa eserlerini (rızık, verimlilik, istifade gibi) birlikte zikreder (Enbiya 30-33; Naziat 32-33; Ra'd 3; Hicr 19; Neml 6; Lokman 10; Fussilet 10; Kaf 7; Mürselat 27, krş. Dr. A.Şehâte 138-139).

b) Rüzgarlar ve Yağmur
Bitkilerde rüzgarların aşılayıcı bir rol oynaması, ancak son asırlarda anlaşılmış bir meseledir. Bütün bitkilerin çiçeklerinin erkek ve dişi çift ihtiva ettiği ve erkeğin dişiyi aşılamasıyla meyvelerin meydana geldiği anlaşıldıktan sonra, bu işte rüzgarın rol oynadığı ortaya çıkmıştır. Ayet-i kerimede şöyle buyuruluyor:
"Rüzgarları aşılayıcı olarak gönderdik; yukarıdan su indirdik de sizi onunla suladık. Yoksa siz onu toplayamazdınız (Hicr, 22). (bkz. Hak Dini Kur'ân Dili, 4/3053-54; Tefsiru'l-Menâr 1/210).

Burada bundan da fazla olarak rüzgârın, yağmurun teşekkülünde oynadığı rol de anlatılmaktadır ki müfessirlerin çoğu bunu farketmemişlerdir. Daha doğrusu devirlerinin seviyeleri kendilerine bu imkânı vermemiştir. Günümüzde bulutlar, onları meydana getiren rüzgârlara göre taksim edilmektedir. Rüzgârlar küçük toz toprak zerrelerini kaldırıp sürükler, bu zerreler ile, yükselen buhar zerreciklerini aşılar, böylece toz zerreleri etrafında su buharı toplanır ve neticede ağır damla haline gelir. Kur'ân buyurur: "Allah o zattır ki rüzgârlar gönderir, derken onlar da bulutları ayağa kaldırır (yükseltir) ve onları gökte dilediği gibi yayar; artık sen de aralarından yağmurun çıktığını görürsün" (Rum, 48).

İşte "rüzgârlan aşılayıcı olarak gönderdik, yukarıdan su indirdik" ayeti, aşılama işinin peşinden yağmuru zikretmesiyle, "aşılama"dan, daha çok bu mevzudaki aşılamayı kasdettiği anlaşılmaktadır. (Zendani, K. Tevhidi'l-Hâlık, 1/94-95). "Rahmetinin önünde müjdeci olarak rüzgarlar gönderen Allah'dır. Rüzgârlar, yağmur yüklü bulutları kaldırıp taşıdığında, onu (Allah) ölü bir diyara gönderir, su indirir ve onunla her türlü ürünü yetiştiririz" (A'râf, 58) ayeti de bunu açıkça bildirmektedir.

4- ARI VE HAYVANLARIN HAYAT ESRARI
Bal arısı, yani Nahl, Kur'ân'ın bir suresinin ismidir. Bu surenin 68-69. ayetleri, Allah'ın ilhamına mazhar olarak onun koyduğu nizama uymuş olan bal arısının mühendisliğine, aralarındaki mükemmel organize hayata, iş bölümüne, işaret etmektedir. En'âm (evcil hayvanlar) adını taşıyan surenin 38. ayeti: "Yeryüzünde yürüyen hiç bir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiç bir kuş yoktur ki onlar da sizin gibi birer ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiç bir şeyi eksik bırakmamışızdır." Karınca mânâsına gelen Neml suresinin 18. ayeti kanncanın işitip konuşmasından bahsetmektedir.

Son bir kaç on yılda, hayvanların davranışları dikkatle incelenmiş ve gerçek hayvan toplumlarının bulunduğu neticesine varılmıştır. Gerçi ortaklaşa çalışmanın neticelerini incelemek, organize bir topluluğun varlığının şart olduğu fikrini Öteden beri kabul ettirmişti. Fakat bazı hayvan türlerindeki bu tip organizasyonlara hakim olan mekanizmalar, ancak çok yakın bir zamanda keşfedilmiştir. Bu mevzudaki çalışmalarından ötürü Von Frische, Loren, Tinber-gen gibi bilginler 1973 yılında Nobel Ödülü almışlardır. (M, Bucaille, K.M., Kur'ân ve Bilim, s. 285).

5 - ELEKTRİK
Kur'ân-ı Kerim'in Nur (yani ışık) suresinin 35. ayetinin, sırlı ve sembolik ifadelerle işaret ettiği hakikatlar arasında elektrik de olduğu bir çok âlim tarafından ifade edilmiştir. Zira bu ayet, "O ışık bir cam içindedir, cam ise sanki inci gibi parlayan bir yıldızdır" deyip "ateş değmese bile nerdeyse aydınlık vereceği"nden bahsetmektedir. (Mesela bkz. Mâlik bin Nebi, Kur'ân-ı Kerim Mucizesi, İstanbul, 1969, s. 208; C. Kırca, Kur'ân-ı Kerimde Fen Bilimleri, s. 86).

6- PARMAK İZLERİ
"İnsan, dağılmış kemiklerini bir araya getirerek kendisini diriltemeyeceğimizi mi zannediyor? Biz elbette buna kadir olduğumuz gibi, üstelik onun parmak uçlarını bile düzgün bir şekilde yeniden teşkil ederiz" (Kıyame, 3-4).

Her insanın hakiki kimliği, parmak uçlarındaki izdir. Milyarlarca insanın o küçücük "parmak ucu kadar" yerde, diğer bütün kimliklerden ayrı bir iz taşıması bir taraftan ilahi kudreti, diğer taraftan parmak izlerinin ehemmiyetini vurgulamaktadır. Nitekim bu iş 19. asır sonlarında farkedilmiş, ve kısa bir tecrübe döneminden sonra, bil- hassa emniyet teşkilatında kullanılmaya başlamıştır (Elmalılı Hamdi Yazır, Hak Dini Kur'ân Dili, 7/5475; Zendani, K. Tevhi-di'1-Hâlık, 3/60; C. Kırca, Kur'ân-ı Kerim ve Modern İlimler, s. 198).

Verdiğimiz örneklerin baş kısmında ifade etmiş olduğumuz üzere, müstakbel keşiflere Kur'ân-ı Kerim'in yapmış olduğu işaretlerin daha başka misalleri de vardır. Fakat bu kadarının da maksada kâfi gelip şu âyetin mânasını izhar ettiği anlaşılmış olmalıdır: "Biz âyetlerimizi gerek kâinatta, gerek şahsi âlemlerinde onlara göstereceğiz, ta ki onlar da bu Kur'ân'ın gerçek olduğunu anlayacaklar" (Fussilet, 53).

[/size][/font]
Alt 25.07.2014, 09:16
Benutzerbild von WpumaC
Erfahrener Benutzer

Standard

Konunun basligi: Allah niye yok!! Allah niye zalimlere yardim etmiyor?

Hemde o bicim alakali, sorulan sorularin cevabi, tartisilan muhabbetlerin damgasi.
Alt 25.07.2014, 10:30
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von WpumaC Beitrag anzeigen
Konunun basligi: Allah niye yok!! Allah niye zalimlere yardim etmiyor?

Hemde o bicim alakali, sorulan sorularin cevabi, tartisilan muhabbetlerin damgasi.
KUPFER = ALLAH YOK MU DEMEYE GETIRIYORSUN ?
VEYA AFRIKAYI SÖMÜREN EMPERYALIST GÜCLERIMI MI SIKAYET EDIYORSUN?

YANI ALLAH YOK KONUSUNA YENI YORUM GETIRIRKEN , ALLAH ILE INSANIN PISINI MI ES TUTUYORSUN ?

ALLAH ASKINA, ALLAH TAN BU SEREFSIZLER ICIN , BELA MI ISTEYELIM ?
Alt 29.07.2014, 02:13
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

nerde Allah ?
nerde adalet ?
nerde uzun adaminiz ?
nerde "world leader" iniz ?

yaziklar olsun ,yazicak kelimeler bulamiyorum !

Gazza erlebt grad den schlimmsten Beschuss aller Zeiten !

herkeze iyi bayramlar ..

Alt 29.07.2014, 08:55
Erfahrener Benutzer

Standard ımo Lütfen Bastan Sona Kadar Oku !

SEVGILI IMO,

Öncelikle , SENIN DE BAYRAMIN MÜBAREK OLSUN.

Güzel kardesim, BeniM görüsüm ve düsüncem Allah in var oldugundan yanadir!
Bunu her defasinda farkli yorumlarla, kendi aklimin yettigi kadar ve Allah in bana verdigi fikirler ve düsünce gücü sayesinde , bir nebzede olsa anlatmaya calisiyorum.

Nerde Allah? sorusuna cevaben , Allah her yerde demekle yetinmek istiyorum bugün. Senin o güzel yüreginin Filistinde zulüm gören INSANLIK icin yanmasi, bana seninde güzel bir insan oldugunun ispatini göstermektedir !

Yüce Allah eger istese yerleri ve gökleri yarattigi gibi , yine yerleri ve gökleri ayni sekilde yok ederdi.

Simdi Isyan ediyorsun Haksizliga karsi, nerde HAKIKAT olan ALLAH diyorsun?
Bunada cevaben sadece , Hakikat senin yine o Kalbine düsen ateste demek yeterli bir cevab demek istiyorum, öyleki eger hak ve hukuka eger insanlik inansa idi, kayitsiz sartsiz Rabbe Allah a yönelse idi, Allah ta kolay olani yani, barisin dünyada vuku bulmasina karsi cikmaz di velakin insanlari yaradan Allah , akil denilen nimeti de insanlarin bagimsiz kullanmalari icin bahsetmis, insanlar düsünsün hakki ve hakikati kendi ic dünyalarinda bizzat yasayarak bulsunlar diye!

Elhamdülillahi Rabb il alem iyn !

Alemlerin bütün kainatin tek ilahi ve yaradicisi eger bizlere , isareten " sizlere akli verdim ve bazilariniz bunu yanlis islerde kullanacaksiniz, ve bu isiniz icin sizlere azab verecegim, düsünesiniz ve hatanizdan cayasiniz, ve bana dönesiniz yalvarasiniz diye ! der!

ve bir baska ayet inde : sizleri farkli yarattik, akil yolu ile birbirinizle, kaynasarsiniz, sevmeyi farkliligin zengini ve cesitligin güzelligiyle bana farkli sekillerde iman edesiniz diye : der !

yani acikcasi imocan , bu isler, eger sadece senin veya benim isyanim ile olacak olsa, sadece senin veya benim duam ile dünya degisecek olsa, o halde bunca insanlik veya bunca ölüm kiyim olurmuydu !

düsünsene imo: madem ki Allah yok diyor bazi insanlar o halde ciksinlar ortaya , ve yok dedikleri Allah yerine birseyler yapsinlar, yoklugunu ispat etsinler ve sen yeminle ayni soruyu onlara da sorarsin !

Allah var be imocan : Hakk ise Allah in bütün insanliga esit yakinlikda olmasinda yatmaktadir ! Haksizlik ise insanligin ta kendi cürük düsüncesinde, ve hatta Allah a isyaninda yatmaktadir !

Israil yahudisi nasil bir dua icerisinde dir sence su günlerde? ve filistinliler nasil bir dua icerisinde ?

ikiside mazlum ikiside savasmakta ikiside HAKK diye isyan etmekte, birisinin elinde dünyanin EN GELISMIS SILAHLARI ! DIGERINDE ELINDE DÜNYANIN EN GÜZEL TASLARI !

AMA BIRI DIGERINE YOK EDICI BIR GÜC SAGLAYAMAMAKTA !
ONCA BOMBA ONCA KAN DÖKÜLDÜ AMA ISRAIL GALIP DEGIL !!! OLAMAYACAK TA !

HAKSIZLIK ASLA GALIP OLAMAZ VE EBEDI HÜKÜM SÜREMEZ !

Ve ALLAH SAHIDIM OLSUN KI , o topraklarda kan , insanlik tamamen yaradana yönelmedikce durmayacak ! bu sadece israil filistin icin gecerli degil !

bu diger savas olan ülkeler icin de gecerli !

diceksin ki kardesim, Nasil olacak bu is :

yahudisi hristiyani müslümani hindusu budisti vs.... bunlarin hepsinin inandiklari bir hakikat ve daima söyledikleri bir Hukuk var !

- öldürmeyeceksin diye HAKKI telkin ederlerken, HAKKIN AZABI NI DA GAZABINIDA , YATIKLARI HAKSIZ ALISVERISLERINDEN DOLAYI ; ÜZERLERINE CEKMEKTEDIRLER !

ALLAH i bulmus peygamberler evliyalar ulemalar ilimciler bilimciler, sadece barisin vuku bulmasi ile insanlik baris icinde yasayabilir düsüncesine ve inancina sahiptirler, ve hatta dinsizim diyen bir adam bile , HAKKI ve ADALETI SAVUNUR ! Lakin insanlik öyle bir cahil olmak icin yaris icerisine cekilmektedir ki, medya dedigimiz nimet devamli kötüye kullanilmakta devamli gercekler cerpitilmakta, ve devamli , kötülükler iyi olarak gösterilmekte, dir.

ve bir noktaya kadar bunu basaran ve kötülügü normallestiren, haksizligi legallestiren insanlik, bir vakte kadar güzel bir hayatin sonunda, haksizlik la elinden cikmaya baslayan nimetlerin pesinden , HAKKI SORGULAR !

ne tuhaf bir durum ve tutumddur bu sonuc. EMPERYALIZM KAPITALIZM VE SIYNIZM IN getirdigi HAKSIZ kazanc saglanirken , HAKKI hesaba katmadan HAKSIZLIK YAPAN INSANLIK, HAKSIZ KAZANCIN DAIMI BIR BEKASI OLMAYACAGINA DIKKAT CEKEN ALLAH I , SADECE KAYBETMEYE BASLADIGINDA, HAKSIZLIKLA ELINDEN GIDEN MALIN ARKASINDAN , ALLAH NERDEEEEEEEEEE DIYE ISYANA KALKMASI NE TUHAF DEGILMI ?

BiIsmiAllah : hakkin ve hakikatin tek sahibi yine Allah, dagilimlari dengeleri
ondan daha iyi bilen ve dizayn eden yok !

PS . VE EGERKI BÜYÜK GÜN YANI KIYAMET BUGÜN OLSA, INSANLARDAN COGU YANI INANCLI VEYA INANCSIZ OLAN AKIL SAHIPLERININ LAKI DÜZGÜN INSANLARIN COGUNUN BUNU HAKSIZLIK OLARAK IFADELENDIREBILECEKLERINI DE ACIK CA SÖYLEYEBILIRIM !

CÜNKI BENIM YASADIGIM DÜNYANIN , BEN BU GÜN BATMASINDAN YANA DEGILIM, CIRKINDE OLSA ETRAFIMDA YASANANLAR, BEN KÖTÜLERIN VEYA KÖTÜLÜKLERIN SONUCUNDA , DÜNYANIN BATMASI SONUCU YOK OLMASINDAN YANA DEGILIM, BU BANA HASIZLIK OLMAZMI ;-)

ALLAH NERDE DIYE SORDUGUN SORUYA : ALLAH SORDUGUN SORUNUN ICINDE DEMEK BENCE SANA VERILECEK EN HAKIKI GERCEKTIR !

SELAM VE SELAMETLE

SALIH

Zitat:
Zitat von Imogdi Beitrag anzeigen
nerde Allah ?
nerde adalet ?
nerde uzun adaminiz ?
nerde "world leader" iniz ?

yaziklar olsun ,yazicak kelimeler bulamiyorum !

Gazza erlebt grad den schlimmsten Beschuss aller Zeiten !

herkeze iyi bayramlar ..

Geändert von 1978salih (29.07.2014 um 08:59 Uhr).
Alt 29.07.2014, 09:29
Benutzerbild von Imogdi
Erfahrener Benutzer

Blinzeln

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
SEVGILI IMO,

Öncelikle , SENIN DE BAYRAMIN MÜBAREK OLSUN.

Güzel kardesim, BeniM görüsüm ve düsüncem Allah in var oldugundan yanadir!
Bunu her defasinda farkli yorumlarla, kendi aklimin yettigi kadar ve Allah in bana verdigi fikirler ve düsünce gücü sayesinde , bir nebzede olsa anlatmaya calisiyorum.

Nerde Allah? sorusuna cevaben , Allah her yerde demekle yetinmek istiyorum bugün. Senin o güzel yüreginin Filistinde zulüm gören INSANLIK icin yanmasi, bana seninde güzel bir insan oldugunun ispatini göstermektedir !

Yüce Allah eger istese yerleri ve gökleri yarattigi gibi , yine yerleri ve gökleri ayni sekilde yok ederdi.

Simdi Isyan ediyorsun Haksizliga karsi, nerde HAKIKAT olan ALLAH diyorsun?
Bunada cevaben sadece , Hakikat senin yine o Kalbine düsen ateste demek yeterli bir cevab demek istiyorum, öyleki eger hak ve hukuka eger insanlik inansa idi, kayitsiz sartsiz Rabbe Allah a yönelse idi, Allah ta kolay olani yani, barisin dünyada vuku bulmasina karsi cikmaz di velakin insanlari yaradan Allah , akil denilen nimeti de insanlarin bagimsiz kullanmalari icin bahsetmis, insanlar düsünsün hakki ve hakikati kendi ic dünyalarinda bizzat yasayarak bulsunlar diye!

Elhamdülillahi Rabb il alem iyn !

Alemlerin bütün kainatin tek ilahi ve yaradicisi eger bizlere , isareten " sizlere akli verdim ve bazilariniz bunu yanlis islerde kullanacaksiniz, ve bu isiniz icin sizlere azab verecegim, düsünesiniz ve hatanizdan cayasiniz, ve bana dönesiniz yalvarasiniz diye ! der!

ve bir baska ayet inde : sizleri farkli yarattik, akil yolu ile birbirinizle, kaynasarsiniz, sevmeyi farkliligin zengini ve cesitligin güzelligiyle bana farkli sekillerde iman edesiniz diye : der !

yani acikcasi imocan , bu isler, eger sadece senin veya benim isyanim ile olacak olsa, sadece senin veya benim duam ile dünya degisecek olsa, o halde bunca insanlik veya bunca ölüm kiyim olurmuydu !

düsünsene imo: madem ki Allah yok diyor bazi insanlar o halde ciksinlar ortaya , ve yok dedikleri Allah yerine birseyler yapsinlar, yoklugunu ispat etsinler ve sen yeminle ayni soruyu onlara da sorarsin !

Allah var be imocan : Hakk ise Allah in bütün insanliga esit yakinlikda olmasinda yatmaktadir ! Haksizlik ise insanligin ta kendi cürük düsüncesinde, ve hatta Allah a isyaninda yatmaktadir !

Israil yahudisi nasil bir dua icerisinde dir sence su günlerde? ve filistinliler nasil bir dua icerisinde ?

ikiside mazlum ikiside savasmakta ikiside HAKK diye isyan etmekte, birisinin elinde dünyanin EN GELISMIS SILAHLARI ! DIGERINDE ELINDE DÜNYANIN EN GÜZEL TASLARI !

AMA BIRI DIGERINE YOK EDICI BIR GÜC SAGLAYAMAMAKTA !
ONCA BOMBA ONCA KAN DÖKÜLDÜ AMA ISRAIL GALIP DEGIL !!! OLAMAYACAK TA !

HAKSIZLIK ASLA GALIP OLAMAZ VE EBEDI HÜKÜM SÜREMEZ !

Ve ALLAH SAHIDIM OLSUN KI , o topraklarda kan , insanlik tamamen yaradana yönelmedikce durmayacak ! bu sadece israil filistin icin gecerli degil !

bu diger savas olan ülkeler icin de gecerli !

diceksin ki kardesim, Nasil olacak bu is :

yahudisi hristiyani müslümani hindusu budisti vs.... bunlarin hepsinin inandiklari bir hakikat ve daima söyledikleri bir Hukuk var !

- öldürmeyeceksin diye HAKKI telkin ederlerken, HAKKIN AZABI NI DA GAZABINIDA , YATIKLARI HAKSIZ ALISVERISLERINDEN DOLAYI ; ÜZERLERINE CEKMEKTEDIRLER !

ALLAH i bulmus peygamberler evliyalar ulemalar ilimciler bilimciler, sadece barisin vuku bulmasi ile insanlik baris icinde yasayabilir düsüncesine ve inancina sahiptirler, ve hatta dinsizim diyen bir adam bile , HAKKI ve ADALETI SAVUNUR ! Lakin insanlik öyle bir cahil olmak icin yaris icerisine cekilmektedir ki, medya dedigimiz nimet devamli kötüye kullanilmakta devamli gercekler cerpitilmakta, ve devamli , kötülükler iyi olarak gösterilmekte, dir.

ve bir noktaya kadar bunu basaran ve kötülügü normallestiren, haksizligi legallestiren insanlik, bir vakte kadar güzel bir hayatin sonunda, haksizlik la elinden cikmaya baslayan nimetlerin pesinden , HAKKI SORGULAR !

ne tuhaf bir durum ve tutumddur bu sonuc. EMPERYALIZM KAPITALIZM VE SIYNIZM IN getirdigi HAKSIZ kazanc saglanirken , HAKKI hesaba katmadan HAKSIZLIK YAPAN INSANLIK, HAKSIZ KAZANCIN DAIMI BIR BEKASI OLMAYACAGINA DIKKAT CEKEN ALLAH I , SADECE KAYBETMEYE BASLADIGINDA, HAKSIZLIKLA ELINDEN GIDEN MALIN ARKASINDAN , ALLAH NERDEEEEEEEEEE DIYE ISYANA KALKMASI NE TUHAF DEGILMI ?

BiIsmiAllah : hakkin ve hakikatin tek sahibi yine Allah, dagilimlari dengeleri
ondan daha iyi bilen ve dizayn eden yok !

PS . VE EGERKI BÜYÜK GÜN YANI KIYAMET BUGÜN OLSA, INSANLARDAN COGU YANI INANCLI VEYA INANCSIZ OLAN AKIL SAHIPLERININ LAKI DÜZGÜN INSANLARIN COGUNUN BUNU HAKSIZLIK OLARAK IFADELENDIREBILECEKLERINI DE ACIK CA SÖYLEYEBILIRIM !

CÜNKI BENIM YASADIGIM DÜNYANIN , BEN BU GÜN BATMASINDAN YANA DEGILIM, CIRKINDE OLSA ETRAFIMDA YASANANLAR, BEN KÖTÜLERIN VEYA KÖTÜLÜKLERIN SONUCUNDA , DÜNYANIN BATMASI SONUCU YOK OLMASINDAN YANA DEGILIM, BU BANA HASIZLIK OLMAZMI ;-)

ALLAH NERDE DIYE SORDUGUN SORUYA : ALLAH SORDUGUN SORUNUN ICINDE DEMEK BENCE SANA VERILECEK EN HAKIKI GERCEKTIR !

SELAM VE SELAMETLE

SALIH
sende güzel Insansin Salih aga ..
her yazisindan beli !

Salih ,seni gercekten kirmak istemem ama!
...niye kitap yazmiyorsun bro ?
du hast es drauf ...

Hatipoglu 600bin TL kazaniyor sen de dene ???

bana 2014 sinde ISLAM cok garip/uzak geliyor Salih ...

belki yine cok genel olucak ?!?

Islam cok statik ..
geli$meye hic yer yok
hic bir sekilde illerlemez ..
ISLAM da hersey olup bitmistir ...
ISLAM gelecegi ölümden sonra arar ...

ISLAM in bu dunya ya hic bir faydasi yoktur !!
Alt 29.07.2014, 10:06
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Imogdi Beitrag anzeigen
sende güzel Insansin Salih aga ..
her yazisindan beli !

Salih ,seni gercekten kirmak istemem ama!
...niye kitap yazmiyorsun bro ?
du hast es drauf ...

Hatipoglu 600bin TL kazaniyor sen de dene ???

bana 2014 sinde ISLAM cok garip/uzak geliyor Salih ...

belki yine cok genel olucak ?!?

Islam cok statik ..
geli$meye hic yer yok
hic bir sekilde illerlemez ..
ISLAM da hersey olup bitmistir ...
ISLAM gelecegi ölümden sonra arar ...

ISLAM in bu dunya ya hic bir faydasi yoktur !!

Eyvallah kardesim,

bana yakistirdigin ve gönül kösende yer verdigin icin sagol,
yazmak kolay ve insanlari mutlu etmek de ayni kolaylikta, ama benim bildiklerim, sadece benim bile zayif bir insan olmami karsiliyor !

simdi ben kalksam ve yazsam bir dolu kitap satsam ve kendim bile tatmin olmadan yasasam, ordan gelecek para bile beni sadece maddi acidan az tatmin eder, ama benim arzum kitap yerine bir kac güzel cümle kurmak gönüller kazanmak ve iste sen de bana dersen salih bro, eee varmi benden zengini be aga?

senin gibi kalplerin kazanci benim icin cok paralardan daha cok manali !
senin gibi 1 mio seven kalbim olsun gerisi hos olur be imo!

PS. yazdiklarin ve düsüncelerin nekadar seni baglasa da ve senin fikrini anlatsada ben yinede düsünmek inancin gereginden dir diyorum !

nekadar inancim yok desende bir okadar o yok dedigine yaklasiyorsun !
Bir güc var ki be imo, beni bile sana dost eder, bir güc varki kardesim, kardesi kardese düsman eder !

Ve bir Hakk vardir imocan, iste o hakk, senin gözünde bazan haksizlik eder ve bazan Hukuksuz, ama o güc , iste imo o güc, senin bakar gözlerinde bazan inanmasan bile , hakki hukuku sana inanman icin görülür eder !

gizli yapilan senelerdir, kendini iyi gösterip kötü olanlarin, kötülüklerini göremeyen bizlere, bazan acida olsa , bakilmasi kalpler parcalayan resimler ile de olsa, bizlere egriyi ve dogruyu acik ve net bir bicimde ögreten Allah a hamd olsun !

Mevlam ne eylerse Güzel Eyler !

Gün dogmadan Neler Dogar !

iste be imocan bazan Rabbim okadar büyüktür ki, sana bana bu dünyada cenneti kazanmamizda nice kullarini, zorda birakiyor gözüksede, iyiligi ve kötülügü bilmemiz icin , insani aleni bir sekilde , ortaya koyuyor ve bize IBRET olsun diye gösteriyor !

gidisat gercekten iyi degil , insanlik icin, LAKIN CAN CIKMADAN ÜMIT EKSILMEZ !

InsaAllah her sey iyi olacak !
Her insan cevresine iyi davransa dürüst olsa, kötü insan kalirmi be imo ?

demekki kötü olan sadece cevremize , iyilik tohumlari ekemeyisimizden dolayiymis !

1+1=2 yani 2 üstte n demek 8 in yatmis hali anlaminda olur sonsuz olur !

düsünsene neden hepimiz 2 olamiyoruz ! Oysa Allah diyorki : tek olan sadece Allah ! siz sadece cift olursunuz ! cift demek paylasmak demek ! paylasirsak eger mutlu oluruz !

oda zor be imo her insan bencil olmasada , fevri davranir cogu zaman !

fevrilik akla hükmederse eger bencillik girerse kalplere, iste ozaman kötülük baslar !

o yüzden kardeslik barisin ilki ve sonu !

salih
Alt 29.07.2014, 10:50
Benutzerbild von Imogdi
Erfahrener Benutzer

Blinzeln

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Eyvallah kardesim,

bana yakistirdigin ve gönül kösende yer verdigin icin sagol,
yazmak kolay ve insanlari mutlu etmek de ayni kolaylikta, ama benim bildiklerim, sadece benim bile zayif bir insan olmami karsiliyor !

simdi ben kalksam ve yazsam bir dolu kitap satsam ve kendim bile tatmin olmadan yasasam, ordan gelecek para bile beni sadece maddi acidan az tatmin eder, ama benim arzum kitap yerine bir kac güzel cümle kurmak gönüller kazanmak ve iste sen de bana dersen salih bro, eee varmi benden zengini be aga?

senin gibi kalplerin kazanci benim icin cok paralardan daha cok manali !
senin gibi 1 mio seven kalbim olsun gerisi hos olur be imo!

PS. yazdiklarin ve düsüncelerin nekadar seni baglasa da ve senin fikrini anlatsada ben yinede düsünmek inancin gereginden dir diyorum !

nekadar inancim yok desende bir okadar o yok dedigine yaklasiyorsun !
Bir güc var ki be imo, beni bile sana dost eder, bir güc varki kardesim, kardesi kardese düsman eder !

Ve bir Hakk vardir imocan, iste o hakk, senin gözünde bazan haksizlik eder ve bazan Hukuksuz, ama o güc , iste imo o güc, senin bakar gözlerinde bazan inanmasan bile , hakki hukuku sana inanman icin görülür eder !

gizli yapilan senelerdir, kendini iyi gösterip kötü olanlarin, kötülüklerini göremeyen bizlere, bazan acida olsa , bakilmasi kalpler parcalayan resimler ile de olsa, bizlere egriyi ve dogruyu acik ve net bir bicimde ögreten Allah a hamd olsun !

Mevlam ne eylerse Güzel Eyler !

Gün dogmadan Neler Dogar !

iste be imocan bazan Rabbim okadar büyüktür ki, sana bana bu dünyada cenneti kazanmamizda nice kullarini, zorda birakiyor gözüksede, iyiligi ve kötülügü bilmemiz icin , insani aleni bir sekilde , ortaya koyuyor ve bize IBRET olsun diye gösteriyor !

gidisat gercekten iyi degil , insanlik icin, LAKIN CAN CIKMADAN ÜMIT EKSILMEZ !

InsaAllah her sey iyi olacak !
Her insan cevresine iyi davransa dürüst olsa, kötü insan kalirmi be imo ?

demekki kötü olan sadece cevremize , iyilik tohumlari ekemeyisimizden dolayiymis !

1+1=2 yani 2 üstte n demek 8 in yatmis hali anlaminda olur sonsuz olur !

düsünsene neden hepimiz 2 olamiyoruz ! Oysa Allah diyorki : tek olan sadece Allah ! siz sadece cift olursunuz ! cift demek paylasmak demek ! paylasirsak eger mutlu oluruz !

oda zor be imo her insan bencil olmasada , fevri davranir cogu zaman !

fevrilik akla hükmederse eger bencillik girerse kalplere, iste ozaman kötülük baslar !

o yüzden kardeslik barisin ilki ve sonu !

salih

Salih ,harbi insansin !
o belli
kökün insanlik kokuyor ...
ama gel AKP ,hirsiz bi birlik tir de ,
canimi al ..
Alt 29.07.2014, 21:42
Benutzerbild von WpumaC
Erfahrener Benutzer

Standard blablablablöööblaaaa

Kurz und bündig.

Wir bestimmen das Schicksal über die, die leiden....
Antwort