Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 22.07.2014, 21:37
Benutzerbild von WpumaC
WpumaC WpumaC ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von feyzade Beitrag anzeigen
Ja, beispielsweise an dir. Leider ist nicht nur die allgemeinbildung an dir vorbei gelaufen, sondern jede art von bildung.
Verzieh dich du Eintagsfliege! Du Stinkst.
Alt 22.07.2014, 21:47
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Zitat:
Sen kendin inek oldugun icin, neden zavalli hayvanlara küfür ediyorsun ki?
Ne küfürü? İlaçların tehsiri gitti sende galiba.

Wenn du etwas nachdenkst, wirst du bestimmt einen Engel aus der Kuh sprechen hören

Das Video ist schließlich von solchen Leuten, für solche Leute gemacht.
Alt 22.07.2014, 22:21
feyzade

Standard

Zitat:
Zitat von WpumaC Beitrag anzeigen
Verzieh dich du Eintagsfliege! Du Stinkst.
WCmiau, so sehr du dich auch weigerst es einzugestehen, du hast nichts zu melden
Alt 22.07.2014, 22:26
feyzade

Standard

Zitat:
Zitat von timeraiser Beitrag anzeigen
Ne küfürü? İlaçların tehsiri gitti sende galiba.

Wenn du etwas nachdenkst, wirst du bestimmt einen Engel aus der Kuh sprechen hören

Das Video ist schließlich von solchen Leuten, für solche Leute gemacht.
Niedlich von dir zu denken, dass ich mir irgendwas angeschaut hätte.
Ich weiß doch, dass du unfähig bist, irgendetwas seriöses oder vernümpftiges zu posten. Glaubst du ernsthaft, du bist es Wert, das ich meine Zeit mit deinen Posts vergeude? Wirklich naiv von dir

Aber alleine das du schön Kühe als Post verwendest, ist eine Beleidigung für die armen Tiere, noch dazu wo du doch ein Hornochse bist
Alt 22.07.2014, 23:21
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Allah o kadar demokratik ki, herkese dinini ozgurce secme hakkini veriyor, ''Allah niye yok'' gibi soru sorabilmelerine izin verebiliyor.
Alt 23.07.2014, 09:16
Benutzerbild von WpumaC
WpumaC WpumaC ist offline
Erfahrener Benutzer

Cool

Zitat:
Niedlich von dir zu denken, dass ich mir irgendwas angeschaut hätte.
Ich weiß doch, dass du unfähig bist, irgendetwas seriöses oder vernümpftiges zu posten. Glaubst du ernsthaft, du bist es Wert, das ich meine Zeit mit deinen Posts vergeude? Wirklich naiv von dir

Aber alleine das du schön Kühe als Post verwendest, ist eine Beleidigung für die armen Tiere, noch dazu wo du doch ein Hornochse bist

Recht hast du feyZonk, es wäre sehr naiv von uns zu denken, das du deine wertvolle und vor allem, deine Außergewöhnliche Intelligenz mit uns, unter uns, ober uns vergolden würdest.

Wir wünschen dir alles alles gute feyZonk.

Nein nein, sei bitte nicht traurig, wir werden dich keine Sekunde vermissen.
Alt 23.07.2014, 11:02
feyzade

Standard

Zitat:
Zitat von WpumaC Beitrag anzeigen
Recht hast du feyZonk, es wäre sehr naiv von uns zu denken, das du deine wertvolle und vor allem, deine Außergewöhnliche Intelligenz mit uns, unter uns, ober uns vergolden würdest.

Wir wünschen dir alles alles gute feyZonk.

Nein nein, sei bitte nicht traurig, wir werden dich keine Sekunde vermissen.
Sükürler olsun, senden nihayet kurtuldum desene
Allahin varligina birligine sükürler olsun!
Alt 23.07.2014, 11:06
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard kafirun suresinin inmensine neden olan sana aslinda teskkürlerimi de sunmak istiyorum

Zitat:
Zitat von Imogdi Beitrag anzeigen
Allah niye zalimlere yardim etmiyor ?

Illaki Allah vardir , iman edenler icin, senin gibi insanlari yaratmis ki, senin sayende kuran in her harfini, iman edenler daha iyi anlasin inansin ve hic süphe birakmasin diye.

Allah'i sana ispat etmek , günes görmemis bir köre gece vakti GÜNESIN varligini anlatmak , ve, ona günesin cok sicak oldugundan bahsetmek gibi dir ! diye düsünüyorum !

Senin dinin sana benim dinim bana !
o yüzden sen benim iman li kalbimi , hic takma kafana !

Ahmak de benim icin , HIC GÖRMEDIGI DUYMADIGI bir ALLAH a tapiyor de !

ARAMIZDA KI KÜCÜK BIR NOKTAYI DA HEMEN AKTARAYIM !

sen benim görmedigim Allaha inandigim icin beni yadirgarsin, bende senin , hic görmedigin ceyrani kullandigini , hic görmedigin sesi bildigini,hic görmedigin aklini , INKAR ETTIGINI YADIRGARIM !!

yok simdi hic görmesemde salih benim AKLIM var dersen , bende ispat et derim !

sen cikarsin ALLAH yok dersin !

ve benim icin AKILINI kullanamadigini isbat etmis olursun !

ha elektirik ve elektrik akimlarini su bilgisayarda su klavyeye her tusladigimda bir seyler olusuveriyorsa, ve bunlarin olusumunu ben göremiyorsam, ama var oluyorsa bu yazdiklarim, bunu benim olusumunu göremedigim ici inkar etmem gerekir !

SIMDI SEN BENIM BU YAZDIKLARIMI GÖRMÜYORSUN , DEMEK ?

ATEISTLER AKIL KULLANMADAN DÜSÜNÜYORLAR , AKILLI OLANI DA IMO GIBI OLUYOR ! BIR DÜSÜNÜYOR ; BIN ZORLANIYOR; VE KOLAY OLANI SECIYOR ! ve

ANLAYAMADIGI AKLI ILE CÖZEMEDIGI HER SEYE YOK DIYOR !!

ASLINDA AKLI ILE CÖZEMEDIGI AMA GÜNCEL HAYATTA ELINDEN BIRAKMADIGI ONLARCA SEYE TAMAH ETMEKTEN DE GERI KALMIYORLAR !

NEDE OLSA BIR AKILLI YAPMIS , BIZDE KULLANALIM FAYDALANALIM DIYE GECINIYOR !

AMA IMAN ÖYLE DEGIL; KAZANCI ZOR KAYBI KOLAY BIR HADISE , IMAN SAHIBI OLMAK !

ONUN ICIN KAYBEDEN ZOR BULUYOR ! YADA HIC BULAMIYOR;

ALLAH IMANLARIMIZI SABIT ETSIN !

CÜNKI farkli acidan bakmak , her seyi arastirmak, yok görmedim diye bir gercegi , yalanlamak, basittir, ; onun icin isin kolayi her seyi yalanlamaktir, neden basini agritsin adam !

AMA INANMASA BILE , VICDAN RAHAT VERMIYOR ; KENDI POSTALADIGIN BIR RESMIN SENIN GERCEK ALEMINI GERCEK YARADANINI BANA BILDIRMEKTE !

DEDIM YA IMO, SEN BILE BENIM ICIN , ALLAH IN VAR OLUSUNU HAYKIRAN BIR ÖRNEKSIN !!

SAGOL

Kâfirler peygamberimize (sav) geldiler ve “Bu davayı bırak sana istediğin kadar mal verelim, kızlarımızdan dilediğin ile evlendirelim ve istersen seni başımıza kral yapalım dediler.” Peygamberimiz (sav) kabul etmedi. Ebu Talibe gittiler. Ebu Talib peygamberimize isteklerini iletti. Kabul etmesini rica etti. Peygamberimiz (sav) “Amcacığım! Bir sağ elime güneşi, sol elime ayı verseniz ben bu davadan vazgeçmem” buyurdu. Bu sefer Kureyş müşrikleri peygamberimize bir heyet gönderme kararı aldılar. Bu heyete Kureyşin yaşlılarından ve ileri gelenlerinden Esved b. Muttalib b. Esed b. Abdi'l-Uzza ve Velid b. Muğire ve Ümeyye b. Halef ve As b. Vâil es-Sehmî’den oluşan bir heyet gönderdiler. Bu heyet peygamberimize (sav) gelerek şu teklifte bulundular: “Bir sene biz senin rabbine ibadet edelim, bir sene de sen bizim tanrılarımıza ibadet et. Böylece barış içinde yaşayalım ve anlaşalım” dediler. Peygamberimiz (sav) onlara şöyle dedi: “Ben Allah’a iman etmişken siz beni ona şirk koşmaya mı davet ediyorsunuz? Bu asla olmayacak bir iştir. Ben asla sizin ibadet ettiğiniz şeye ibadet etmem. Ey cahiller! Siz bana Allah’tan başkasına ibadet mi bana emrediyorsunuz?” (Zümer, 39:64) cevabı verdi.

Peygamberimiz (sav) Surenin inzalinden sonra Kâbe’ye gitti. Kureyş’ten dolgun bir heyet vardı. Peygamberimiz (sav) onların karşısına geçti ve sureyi okudu.!! KAFIRUN SURESI !! Onlar da bütün bütün ümitlerini kestiler ve bir daha peygamberimizi dinlerine davet etmediler.

Geändert von 1978salih (23.07.2014 um 11:35 Uhr).
Alt 23.07.2014, 11:53
Erfahrener Benutzer

Standard

http://www.youtube.com/watch?v=CYmFbO67MbY

bu kiyimlari Insan mi yapiyor ?

yoksa buna bizde etme bulma dünyasi demek mi kaliyor !

Peki müslümanlar neden zulüm görüyor ?sorusuna cevap, :

GALU BELADA YANI YARADILISIN BASLANGICINDA ALLAHA VERDIGIMIZ , BIR SÖZ DEN ÖTÜRÜ, onun varligini onu gercekligini , senin gibilerin sikistiginda dara düstügünde ve kendisini bir sey sanip, dua edip duasinin hemen kabul olmadigini gördügünde girdigi bunalim sonucu , Allahin varligindan süphe duyup onun ayetlerini yalanlamalarindan ötürü, ve en önemlisi OKU emrini yani ILMI ISLAMDAN AYIRDETTIKLERINDEN DOLAYI, ve sonucunda CAHILLIKLERINDEN, HAYSIYETSIZLIKERINDEN DOLAYI, EZA CEKMEKTELERDIR !

Allah bu dünyayi , insan gibi yasayalim, diye yaratip, bizi basi bos birakmamis,
AKIL vermis , ama aklimizi sadece CIKARLARIMIZ ugruna harciyoruz !

YANI BENCILLIGIMIZIN KURBANI OLUYORUZ ! ve bize kötü bir ser dokundugunda , ver yansin ediyoruz nerde ALLAH !!

ALLAH her yerde benim le, bundan süphem yok !
GÜNAHLARIM ve SEVAPLARIM bana .

ARAF suresi !!

Onlara bir iyilik (bolluk) gelince, "Bu bizim hakkımızdır" derler; eğer kendilerine bir fenalık gelirse Musa ve onunla beraber olanları uğursuz sayarlardı. Bilesiniz ki, onlara gelen uğursuzluk Allah katındandır, fakat onların çoğu bunu bilmezler.

iste senin soruna verilmis AYET li bir CEVAP !!

Geändert von 1978salih (23.07.2014 um 11:56 Uhr).
Alt 23.07.2014, 13:31
Erfahrener Benutzer

Standard Allah VARDIR !

IMOGDI ye cevaben Muhammed asv. senin icin bir bedevi !
ve bak o senin icin bir bedevi benim icin de alemlere tek sefaat edecek insan, Allah in ayetlerini bize nasil aktarmis !

Sence bir BEDEVI BU ILME NERDEN ULASMIS !!

“Sizi annelerinizin karnında, üç karanlık içinde hilkatten hilkate (nutfe, alaka, mudğa) intikal ettirerek yaratmaktadır..” (Zümer, 39/6) Bilindiği gibi rahim, dışından içe doğru üç dokudan meydana gelir: Parametrium, Miometrium, Endometrium. Bu dokular, su, ısı ve ışık geçirmez zarları sarmıştır. Kur’ân bu dokulara (zulmet) diyor ve insanın bu üç zulmet içinde yaratıldığını ifâde ediyor.

Kur’ân, sütün meydana geliş keyfiyetini de süt gibi dupduru ve berrak olarak anlatmaktadır: “Doğrusu davarlarda da size deliller vardır: Zira size onların karınlarındaki işkembe ile kan arasından, halis bir süt içiriyoruz ki içenlerin boğazından âfiyetle geçer..”

Atmosfer Basıncı:
Yeryüzünü kuşatan hava küresi, takriben 1 cm2 ye 1 kg. basınç yaparak, bir insana 10 tonluk kadar bir tesir tatbik etmektedir. Denizde dipten satha doğru yükselen dalgıç Üzerindeki basınç azaldığı gibi, havada da yükseldikçe basınç azalmakta ve oksijen nisbeti eksilmektedir. Bundan dolayı yüksek tabakalara çıkan insanlarda solunum bozuklukları, baş dönmesi meydana gelmektedir. Bu sebepten yüksek uçuş yapan pilotlar, hususi teneffüs cihazları kullanmak mecburiyetindedirler.
İşte Kur'ân'ın şu ayeti bu gerçeği işaret eder:

"Allah, hidayetini dilediği insanın göğsünü İslama açar; saptırmak istediğinin de göğsünü öyle dar ve sıkıntılı kılar ki, o kimse sanki gökte yükse'len adamın durumu gibi sakıntıya maruz kalır"(En'âm, 125)

2-COĞRAFYA VE JEOLOJİ
a) Yeryüzündeki denge
Kur'ân-ı Kerim dağların çadır kazığı durumunda olup (Nebe',7) yere çakıldığını (msl. Nahl, 15) bildirir. "Sizi sarsmasın diye yere, kazıklar gibi çakılan (dağlar) salıverdi"
Çadır kazığı, çadırı tesbit etmek için kuma gömülürdü- Dağlann altında kayalık tabaka bulunup, onun altı kaygan bir sıvı tabakasdır. Kayaları bu tabaka meydana getirir. Dağlar işte bu tabakayı da delerek temel gibi "atılmışlar"dır. Aynen çadırı tutan kazıklar gibi. Bu durumu ilim, 1965'de tesbit etti. Böylece anlaşıldı ki Allah, dağları böyle yaratmasaydı yer kayar, hayat mümkün olmazdı (Zendani,K.Tevhidi'l—halik, 3/48-49). Bu mevzuda Dr. H. Nurbaki de şöyle diyor: "Dağların varlığı, mağma üzerinde yüzen arzın kabuk varlığı için güçlü bir eksen rolü oynamaktadır. Kur'ân-ı Kerim'den Ayetler ve İlmi Gerçekler serimizde (Nahl süresi ayet 15'de) bu mevzuda geniş ilmi yorumlar yapmıştık. Ancak burada (yani Nebe' 6-7) arzın mihad (yani sallanan bir beşik) oluşu ile birlikte dağların denge ekseni olarak tanımı çok enteresandır; çünkü ritmik bir dönme eylemine tabi olan arzın toprak kısmı, mağma üzerinde bir beşik gibi sallanmakta ve ancak dağlann güçlendirici eksen vasfı sayesinde arz, oturulabileu bir mekân olabilmektedir" (Amme Cüz'ü Yorumu , 2/14).

Aslında başlı başına üzerinde durulması gereken bir hususa, bu vesile ile kısaca işaret etmek istiyoruz. Şöyle ki: Kur'ân bu tabii unsurlardan münferit olarak bahsetmekten ziyade, onların bir sistem oluşturduğuna işaret etmek üzere, çeşitli unsurlardan birlikte bahseder. Mesela dağların kazık gibi çakılıp dengeyi sağlaması, buhar, bulut, nehir yatakları, kaynakların fışkırması, yağmur ve rızık çıkarılmasından birlikte bahsedilir. Bu sistemden ise ümmi bir

kavimde yetişmiş ümmi bir Zat'ın (a.s.) lisanı ile tebliğ edilen mesajda bahsedilmesi, Kur'ân'ın i'cazım daha çarpıcı bir duruma getirmektedir. Bu sistem fikri Ra'd, Nahl, Naziât, Nebe', Abese surelerinde görülebilir. Mesela Kur'ân dağlarla beraber sulan ve nehirleri, sular olmazsa eserlerini (rızık, verimlilik, istifade gibi) birlikte zikreder (Enbiya 30-33; Naziat 32-33; Ra'd 3; Hicr 19; Neml 6; Lokman 10; Fussilet 10; Kaf 7; Mürselat 27, krş. Dr. A.Şehâte 138-139).

b) Rüzgarlar ve Yağmur
Bitkilerde rüzgarların aşılayıcı bir rol oynaması, ancak son asırlarda anlaşılmış bir meseledir. Bütün bitkilerin çiçeklerinin erkek ve dişi çift ihtiva ettiği ve erkeğin dişiyi aşılamasıyla meyvelerin meydana geldiği anlaşıldıktan sonra, bu işte rüzgarın rol oynadığı ortaya çıkmıştır. Ayet-i kerimede şöyle buyuruluyor:
"Rüzgarları aşılayıcı olarak gönderdik; yukarıdan su indirdik de sizi onunla suladık. Yoksa siz onu toplayamazdınız (Hicr, 22). (bkz. Hak Dini Kur'ân Dili, 4/3053-54; Tefsiru'l-Menâr 1/210).

Burada bundan da fazla olarak rüzgârın, yağmurun teşekkülünde oynadığı rol de anlatılmaktadır ki müfessirlerin çoğu bunu farketmemişlerdir. Daha doğrusu devirlerinin seviyeleri kendilerine bu imkânı vermemiştir. Günümüzde bulutlar, onları meydana getiren rüzgârlara göre taksim edilmektedir. Rüzgârlar küçük toz toprak zerrelerini kaldırıp sürükler, bu zerreler ile, yükselen buhar zerreciklerini aşılar, böylece toz zerreleri etrafında su buharı toplanır ve neticede ağır damla haline gelir. Kur'ân buyurur: "Allah o zattır ki rüzgârlar gönderir, derken onlar da bulutları ayağa kaldırır (yükseltir) ve onları gökte dilediği gibi yayar; artık sen de aralarından yağmurun çıktığını görürsün" (Rum, 48).

İşte "rüzgârlan aşılayıcı olarak gönderdik, yukarıdan su indirdik" ayeti, aşılama işinin peşinden yağmuru zikretmesiyle, "aşılama"dan, daha çok bu mevzudaki aşılamayı kasdettiği anlaşılmaktadır. (Zendani, K. Tevhidi'l-Hâlık, 1/94-95). "Rahmetinin önünde müjdeci olarak rüzgarlar gönderen Allah'dır. Rüzgârlar, yağmur yüklü bulutları kaldırıp taşıdığında, onu (Allah) ölü bir diyara gönderir, su indirir ve onunla her türlü ürünü yetiştiririz" (A'râf, 58) ayeti de bunu açıkça bildirmektedir.

4- ARI VE HAYVANLARIN HAYAT ESRARI
Bal arısı, yani Nahl, Kur'ân'ın bir suresinin ismidir. Bu surenin 68-69. ayetleri, Allah'ın ilhamına mazhar olarak onun koyduğu nizama uymuş olan bal arısının mühendisliğine, aralarındaki mükemmel organize hayata, iş bölümüne, işaret etmektedir. En'âm (evcil hayvanlar) adını taşıyan surenin 38. ayeti: "Yeryüzünde yürüyen hiç bir hayvan ve iki kanadıyla uçan hiç bir kuş yoktur ki onlar da sizin gibi birer ümmet olmasınlar. Biz kitapta hiç bir şeyi eksik bırakmamışızdır." Karınca mânâsına gelen Neml suresinin 18. ayeti kanncanın işitip konuşmasından bahsetmektedir.

Son bir kaç on yılda, hayvanların davranışları dikkatle incelenmiş ve gerçek hayvan toplumlarının bulunduğu neticesine varılmıştır. Gerçi ortaklaşa çalışmanın neticelerini incelemek, organize bir topluluğun varlığının şart olduğu fikrini Öteden beri kabul ettirmişti. Fakat bazı hayvan türlerindeki bu tip organizasyonlara hakim olan mekanizmalar, ancak çok yakın bir zamanda keşfedilmiştir. Bu mevzudaki çalışmalarından ötürü Von Frische, Loren, Tinber-gen gibi bilginler 1973 yılında Nobel Ödülü almışlardır. (M, Bucaille, K.M., Kur'ân ve Bilim, s. 285).

5 - ELEKTRİK
Kur'ân-ı Kerim'in Nur (yani ışık) suresinin 35. ayetinin, sırlı ve sembolik ifadelerle işaret ettiği hakikatlar arasında elektrik de olduğu bir çok âlim tarafından ifade edilmiştir. Zira bu ayet, "O ışık bir cam içindedir, cam ise sanki inci gibi parlayan bir yıldızdır" deyip "ateş değmese bile nerdeyse aydınlık vereceği"nden bahsetmektedir. (Mesela bkz. Mâlik bin Nebi, Kur'ân-ı Kerim Mucizesi, İstanbul, 1969, s. 208; C. Kırca, Kur'ân-ı Kerimde Fen Bilimleri, s. 86).

6- PARMAK İZLERİ
"İnsan, dağılmış kemiklerini bir araya getirerek kendisini diriltemeyeceğimizi mi zannediyor? Biz elbette buna kadir olduğumuz gibi, üstelik onun parmak uçlarını bile düzgün bir şekilde yeniden teşkil ederiz" (Kıyame, 3-4).

Her insanın hakiki kimliği, parmak uçlarındaki izdir. Milyarlarca insanın o küçücük "parmak ucu kadar" yerde, diğer bütün kimliklerden ayrı bir iz taşıması bir taraftan ilahi kudreti, diğer taraftan parmak izlerinin ehemmiyetini vurgulamaktadır. Nitekim bu iş 19. asır sonlarında farkedilmiş, ve kısa bir tecrübe döneminden sonra, bil- hassa emniyet teşkilatında kullanılmaya başlamıştır (Elmalılı Hamdi Yazır, Hak Dini Kur'ân Dili, 7/5475; Zendani, K. Tevhi-di'1-Hâlık, 3/60; C. Kırca, Kur'ân-ı Kerim ve Modern İlimler, s. 198).

Verdiğimiz örneklerin baş kısmında ifade etmiş olduğumuz üzere, müstakbel keşiflere Kur'ân-ı Kerim'in yapmış olduğu işaretlerin daha başka misalleri de vardır. Fakat bu kadarının da maksada kâfi gelip şu âyetin mânasını izhar ettiği anlaşılmış olmalıdır: "Biz âyetlerimizi gerek kâinatta, gerek şahsi âlemlerinde onlara göstereceğiz, ta ki onlar da bu Kur'ân'ın gerçek olduğunu anlayacaklar" (Fussilet, 53).

[/size][/font]

Geändert von 1978salih (23.07.2014 um 14:03 Uhr).
Antwort