Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 07.04.2013, 14:58
OnMyOwn

Standard

kemalizm? güldürme beni ya. Atatürke saygı duyuyorum diye kemalistmi oldum. Yaptiği iyi şeyleri biliyorum, kötü şeylerde yapmış olabilir.( Sonuçta Allah değildi bu adam bir insandı)Benim politikayla ilgim yok kardeşim. insanlari birbirine düsürmekten baska yaptiklari yok. Chp mhp akp. Hiçbirini tutmam. Spd ve grüne gibi partiler çikarsa tutabilirim ancak.

Yalniş, çok yanlış kişiyle tartişmaya çalışiyorsun Herrlichkeit.. o yüzdende ben şimdi edebiyat/şiir bölümüne doğru gidiyorum. Hatta netten çıkıp, Ayşe Kulin romanımı okumaya gidiyorum.
Alt 07.04.2013, 15:04
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von OnMyOwn Beitrag anzeigen
kemalizm? güldürme beni ya. Atatürke saygı duyuyorum diye kemalistmi oldum. Yaptiği iyi şeyleri biliyorum, kötü şeylerde yapmış olabilir.( Sonuçta Allah değildi bu adam bir insandı)Benim politikayla ilgim yok kardeşim. insanlari birbirine düsürmekten baska yaptiklari yok. Chp mhp akp. Hiçbirini tutmam. Spd ve grüne gibi partiler çikarsa tutabilirim ancak.

Yalniş, çok yanlış kişiyle tartişmaya çalışiyorsun Herrlichkeit.. o yüzdende ben şimdi edebiyat/şiir bölümüne doğru gidiyorum. Hatta netten çıkıp, Ayşe Kulin romanımı okumaya gidiyorum.
1. saygi duydugun kisiyi tanimadan nasil saygi duyabildigini merak ettim.

2. ben fikirlerimi belirtiyorum ama bunu sen tartisma olarak görüyorsun.
Alt 07.04.2013, 15:12
Benutzerbild von Monday
Monday Monday ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Ileri demokrasi adimlari bir nebzede atmis gelismis devletleri toplumsal yapilarina baktigimiz zaman, Türkiye o ülkelerden cok farkli oldugunu görebiliriz. Tek din, dil, irk, mezhep gibi terimler küresellesen dünyada artik masallarda anlatilan sacmaliklardan baska hic birsey degil.
Önce asirlardir beraber yasadigimiz insanlarin temel özgürlüklerini kisitlayip ardindan da hepisini genellestirerek terörist unsurlari olarak görmek beyinsizlikten öteye gitmez ki bir devleti dil, din, irk bölmez, ancak egitimsizlik ve cehalet böler. Kendi beyindeki mantikli düsünme merkezinden cok, o beynin nerede oldugunu arayanlar böler ancak.

Türkiye Cumhuriyetin kurulusundan bu güne kadar Türkiye icinde hicbir zaman kürt ve türk halkinin kendi gözünde kisisel bir ayrimcilik olmamissa da devletin yaptigi yanlis politikasi ve özellikle 1980 den sonra olusan durumlar ayrimligi tetikleyerek devam etmektedir. 1984 de kurulan PKK bu ayrimciligi özellikle gündeme getirmektedir. O günden bu güne kadar on binlerce asker ilaveten yine bu ülkenin vatandasi olan gencecik siviller hic ugruna öldüler.
Ne zamandir bu topraklar ugruna türkler ve kürtler, canlarini, evlatlarini, mallarini, inanclarini, herseyini feda etmisler. Bunun sorumlulugu baskalarina atmak güzel ve kolay birsey, kesinlikle anlayabiliyorum ama kabul etmeliyiz ki fikir birligine ulasamayan yaklasik 80 milyon insanin yasadigi bir ülkeden bahsediyoruz. Ve bu fikirler ayirimlar üzerine kurulmus: türk/ kürt, türban/acik, alevi/ sunni, sag/ sol, laik/ dinci ves. ves. Bunlarin suclusu ne türk ne de kürt halkidir.
Uyanik olun, pimi cekilmis bomba gibi bu ayirimlara atlamayin.
Alt 07.04.2013, 15:34
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Monday Beitrag anzeigen
Ileri demokrasi adimlari bir nebzede atmis gelismis devletleri toplumsal yapilarina baktigimiz zaman, Türkiye o ülkelerden cok farkli oldugunu görebiliriz. Tek din, dil, irk, mezhep gibi terimler küresellesen dünyada artik masallarda anlatilan sacmaliklardan baska hic birsey degil.
Önce asirlardir beraber yasadigimiz insanlarin temel özgürlüklerini kisitlayip ardindan da hepisini genellestirerek terörist unsurlari olarak görmek beyinsizlikten öteye gitmez ki bir devleti dil, din, irk bölmez, ancak egitimsizlik ve cehalet böler. Kendi beyindeki mantikli düsünme merkezinden cok, o beynin nerede oldugunu arayanlar böler ancak.

Türkiye Cumhuriyetin kurulusundan bu güne kadar Türkiye icinde hicbir zaman kürt ve türk halkinin kendi gözünde kisisel bir ayrimcilik olmamissa da devletin yaptigi yanlis politikasi ve özellikle 1980 den sonra olusan durumlar ayrimligi tetikleyerek devam etmektedir. 1984 de kurulan PKK bu ayrimciligi özellikle gündeme getirmektedir. O günden bu güne kadar on binlerce asker ilaveten yine bu ülkenin vatandasi olan gencecik siviller hic ugruna öldüler.
Ne zamandir bu topraklar ugruna türkler ve kürtler, canlarini, evlatlarini, mallarini, inanclarini, herseyini feda etmisler. Bunun sorumlulugu baskalarina atmak güzel ve kolay birsey, kesinlikle anlayabiliyorum ama kabul etmeliyiz ki fikir birligine ulasamayan yaklasik 80 milyon insanin yasadigi bir ülkeden bahsediyoruz. Ve bu fikirler ayirimlar üzerine kurulmus: türk/ kürt, türban/acik, alevi/ sunni, sag/ sol, laik/ dinci ves. ves. Bunlarin suclusu ne türk ne de kürt halkidir.
Uyanik olun, pimi cekilmis bomba gibi bu ayirimlara atlamayin.
devlet dedigimiz kurum 80 yil kemalist zihniyetiyle yönetildi.
zaten bu ayrimciliklar (kürt/türk, laik/dinci, alevi/sunni) olmasa kemalistler coktan yok olmustu. bu korkularla insanlari 80 yil yönetebildiler.

bugün baris kime zarar veriyor?
CHP ve MHP biter. cünkü onlarin ana siyaseti milliyetcilik ve irkcilik üzerine yapilmis.

bugün savas kime yariyor?
CHP ve MHP bu korkularda dolayi oy toplayabiliyorlar.

aslinda bunlari gören cok net türkiyedeki oyunlari görebiliyor.
Alt 07.04.2013, 15:47
Benutzerbild von Monday
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Herrlichkeit Beitrag anzeigen
devlet dedigimiz kurum 80 yil kemalist zihniyetiyle yönetildi.
zaten bu ayrimciliklar (kürt/türk, laik/dinci, alevi/sunni) olmasa kemalistler coktan yok olmustu. bu korkularla insanlari 80 yil yönetebildiler.

bugün baris kime zarar veriyor?
CHP ve MHP biter. cünkü onlarin ana siyaseti milliyetcilik ve irkcilik üzerine yapilmis.

bugün savas kime yariyor?
CHP ve MHP bu korkularda dolayi oy toplayabiliyorlar.

aslinda bunlari gören cok net türkiyedeki oyunlari görebiliyor.
Ben herhangi bir siyasi parti yi tutmuyorum, belli kaliplar icinde olmak istemiyorum. Siyaset de herhangi bir sekilde fanatizm var ise, orada sorun da var demektir. Degindigim ayirimlar buradan basliyor bence.
Alt 07.04.2013, 15:56
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Ben herhangi bir siyasi parti yi tutmuyorum, belli kaliplar icinde olmak istemiyorum. Siyaset de herhangi bir sekilde fanatizm var ise, orada sorun da var demektir. Degindigim ayirimlar buradan basliyor bence.
kemalizm siyasi parti degil.
kemalizm türkiyedeki katliamlarin, iskencelerin ve yasaklarin sorumlusu.

bende takim gibi parti tutanlara karsiyim. türkiyede genelde siyasi partiler dededen toruna veriliyor. dede chpliyse torunda öyle oluyor. hicbir sorgulama yoktur.
Alt 07.04.2013, 16:13
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Dogrudur.
Peki sen sorguluyormusun?
evet sorguluyorum, arastiriyorum.

ben bir siyasi görüsün dogrusuna degil, kendi dogrularima degil, ilahi dogrularin inancindayim.

ben atatürk yücedir dendigi icin degil onu arastirdigim icin onun kim oldugnu biliyorum.
ben kemalizmin okulda ögretilen inanctan ibaret olmadigini sorgulayarak ve arastirarak ögrendim.
tarihi bilelim ki gelcegimizi yönlendirelim.
Alt 07.04.2013, 16:46
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Güzel.

Mesela AKP "herkes hukuk önünde esittir. Kimsenin dili, dini, etnik kökeni, cinsiyeti ve cinsel yönelimleri nedeniyle ayrimcilik yapilamaz" maddesindeki "etnik köken ve cinsel yönelimler" ifadelerinin cikarilmasini istedi.

"Herkes din ve vicdan özgürlügüne sahiptir. Bu hürriyet inanci degistirme ya da inanmamayi da kapsar" maddesine AKP’li üyeler itiraz etti.

"Devlet bütün islem ve eylemlerinde, tüm din ve inanclara karsi tarafsizdir, esit mesafededir. Dini inanc ve mezheplerin cesitliligine dayali toplumsal cogulculuga saygi duymak zorundadir" maddesi ile "devlet dini kurallara dayandirilmaz" maddesini kabul etmedi.

-Zorunlu din derslerinin kaldirilmasi önerisi de AKP’li üyeler tarafindan kabul edilmedi.

Bu kabul edilmeyen unsurlar dine aykiri degil mi? Hatali isem düzeltebilirsin.
herseyden önce olmayan birseyi AK Parti cikaramaz.

1. yeni anayasa daha yazilmadan ve olusmadan o olamyan anayasadan kimse birsey kaldiramaz.

2. yeni anayasa meclisteki 4 partinin uzlasi ile yazilmasini isteyen AK Parti, her partiye esit sayida üye vermelerine müsade etti. 4 yildir bu yeni anayasa komisyonu ilerleyemiyor. cünkü 1 veya 2 parti devamli muhalefet yapip uzlasmadan uzak duruyor.

3. ilk anayasa nüshasini AK Parti masaya koydu ve en cok uzlasmayi AK Parti yapmistir.

bak monday hicbir anayasa her kesime hitap edemez, cünkü bu kesimlerin vekilleri bile 4 yilda anlasamiyor.

anayasa taslaklarina bakinca en düzgünü ve evrensel insanhaklarini temsil eden AK Partinin taslagidir.

etnik köken ve cinsel yönelim diyorsunda hic düsündünmü türkiyedeki homoseksueller ve transvestitler hangi partiye yöneldigini? cogu AK Partiye oy veriyor.

bak burada bir CHP üyesi escinsellere döneklikle sucluyor -> http://www.vaybee.de/forum/showthread.php?t=9848

sorularin oldugunda tek tek sorarsan ben sana bunlari cevaplarim.
Alt 07.04.2013, 16:59
Benutzerbild von Monday
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Herrlichkeit Beitrag anzeigen
herseyden önce olmayan birseyi AK Parti cikaramaz.

1. yeni anayasa daha yazilmadan ve olusmadan o olamyan anayasadan kimse birsey kaldiramaz.

2. yeni anayasa meclisteki 4 partinin uzlasi ile yazilmasini isteyen AK Parti, her partiye esit sayida üye vermelerine müsade etti. 4 yildir bu yeni anayasa komisyonu ilerleyemiyor. cünkü 1 veya 2 parti devamli muhalefet yapip uzlasmadan uzak duruyor.

3. ilk anayasa nüshasini AK Parti masaya koydu ve en cok uzlasmayi AK Parti yapmistir.

bak monday hicbir anayasa her kesime hitap edemez, cünkü bu kesimlerin vekilleri bile 4 yilda anlasamiyor.

anayasa taslaklarina bakinca en düzgünü ve evrensel insanhaklarini temsil eden AK Partinin taslagidir.

etnik köken ve cinsel yönelim diyorsunda hic düsündünmü türkiyedeki homoseksueller ve transvestitler hangi partiye yöneldigini? cogu AK Partiye oy veriyor.

bak burada bir CHP üyesi escinsellere döneklikle sucluyor -> http://www.vaybee.de/forum/showthread.php?t=9848

sorularin oldugunda tek tek sorarsan ben sana bunlari cevaplarim.
Benim bildigim kadari ile hukukun iki temel özelligi var:

1. devletin mutlakiyetine karsi halkin haklarini korur.
2. kanunlar aciktir ve kisiye göre ya da zamana göre degistirilemez.
Alt 07.04.2013, 17:07
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Benim bildigim kadari ile hukukun iki temel özelligi var:

1. devletin mutlakiyetine karsi halkin haklarini korur.
2. kanunlar aciktir ve kisiye göre ya da zamana göre degistirilemez.
o zaman sen yanlis biliyormussun.

1. mutlakiyet ile yönetilen devlet olmamasi icin ileri demokrasi diyoruz. 80 yil mutlakiyetin sonucunu görüyoruz. onun icin ileri demokrasi gelistiriyoruz.
2. kanunlar zamana göre degisir ve degismelidir.

devletler de insanlar gibi gelismekte ve kendini gelistirmek zorundadir.

sen istiyorsunki anayasa degismesin ve diger kanunlarda degismesin ama bu kaliplasmis düsünceler bizi yillarca ilerlemekten alikoydu.

kanunlar degisecek ve evrensel bir anayasa olusacak.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche