Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 08.12.2012, 22:56
xAurumx

Standard

Zitat:
Zitat von Superroket Beitrag anzeigen
Türkin mit deutscher? - bu bence türk kültürü kaybetmek

sry, aber es gibt soviele gute tr männer.....
eine türkin die sowas macht...naja....

liboslar istedikleri gibi saysin....
hic bir türk öyle bir kadini türk olarak saymaz da

lan sizin cocuklariniz ne olucak?
hangi milletden?
hangi dinden?

sry ich halte das ganze für extrem problematisch,und jede türkin die keinen türkin heiratet gibt automatisch ihre tr kultur auf.
ist einfach so!

vatan haini oluyor yani!
bir savas ciksa nolucak?
was dann?

na was?
auf welcher seite seid ihr dann?

irkciliga karsiyim,
ama kesinlikle öyle sacma karismaya ve türk kültürünü kayetmeye de karsiyim!

kommt damit klar, das ist meinungsfreiheit!
zaten bizim millete cok hain var.
Bu irkcilik ve dar düsünceler kisiliginin ne kadar geri kalmis oldugunu ifade ediyor. Senin yaptigin insan ayrimi. Herhalde cevren sadece türk dolu, yabancilarla hic aran yok ,ne de baska kültürleri taniyorsun. Bunu degistirirsen belki görüs alanin acilir.
Alt 08.12.2012, 23:49
OnMyOwn

Standard

Zitat:
Zitat von CakaBeyy Beitrag anzeigen
Kullansinlar tabi ki...biz kadinlarin özgürlügünü kisitlayan bir zihniyet degiliz..
Bayanlarin, türk erkekleriyle evlenmemelerinin türklerin gelismemis olmasiyla alakasin oldugunu sanmam...
Gercekten isteseler Türklüge bagli olmayi, bir sürü de adam gibi türk var, onlarida secebilirler? niye yabanciyla evleniyorlar, o karakterleriyle alakali bir durum olamaz mi? illa Türk erkeklerinin icinde gelismemis olan cok var, onunla alakali mi demeliyiz?
Ben, kültürümüzle alakasi olmayan bir sürü türk bayani gördüm...is yerinde benim yanimda bir sürü yabanci kisi , genel evde türk kadinlari dolu , türk kizi ayarladim , türk kizlariyla sunu yaptim , meydanda türk kizlari cok, istedigin kadar ayarla diyen kisilerle calismak zorunda kaldim( baska Türklerde vardi hatta yanimda)...muhattab olmasakta, illa bizi tahrik etmek icin duyurmaya calisiyorlardi...ben yinede cok zor olsada, olumlu düsünmeye calistim...bunu yapmak kolay degil, cogu kez öfkelendigim oldu ama öfkemi yenmek zorunda kaldim..cünkü bunlarla kavga edersem milletimin adi daha fazla kavgaciya cikar diye kendimi frenledim...

ben en zor sartlarda bile milletimden yanayim, ama sabredemeyen insanlara özgürlük vermek lazim.. madem adimiz cikti, bulunmaz hint kumasi degiliz artik, türk erkekleriyle evlenmesinler...

Kötülügünüzü istemiyorum, sizin icin iyi neyse onu yapin.

Tabii ki her seyiyle kültürlü görgül türk erkekleride var, ben zaten yok demiyorum. Gönül isterdiki hepsi yada cogu öyle olsun. Nede olsa avrupa da yasiyoruz. Ama her an heryerde olamadigimiz icin hepsiyle tanisma firsatimizda olmayacak.:-)
Gönül isterki modern, yakisikli, okumus, mütevazi ve akli basinda bir türk olsun.
Sabreden dervis ya muradina ermis ya da beklemekten gebermis. Bakalim, Allah herkesin alnina ne yazmis bilinmez.
Alt 09.12.2012, 23:03
CakaBeyy

Standard

Zitat:
Zitat von OnMyOwn Beitrag anzeigen
Tabii ki her seyiyle kültürlü görgül türk erkekleride var, ben zaten yok demiyorum. Gönül isterdiki hepsi yada cogu öyle olsun. Nede olsa avrupa da yasiyoruz. Ama her an heryerde olamadigimiz icin hepsiyle tanisma firsatimizda olmayacak.:-)
Gönül isterki modern, yakisikli, okumus, mütevazi ve akli basinda bir türk olsun.
Sabreden dervis ya muradina ermis ya da beklemekten gebermis. Bakalim, Allah herkesin alnina ne yazmis bilinmez.
demiyorsun ama o düsünce daha cok galip geliyor demi
bende isterdim...Ama bunlarinda yasanacagi varmis, yasandi...Almanyadaki türkleri en iyi Türkiyedekiler degistirebilir...mesela Ali Erkan Kavakli...Yazar ve Ögretmen.. Almanyaya geliyor, bir kac insanimiza iyi arkadas olup onlara kitap okuma aliskanligini, tekrar disardan okul yapip daha yüksek mevkilere gelmelerini sagliyor ve gidiyor...aynisini bir kac yazar ve ögretmenlerde yapmisti ve halen simdi yapanlarda var...o yüzden düsünüyorum da , Almanyali türklere, Türkiyedekiler epey faydali olurlar....daha fazla kisiler gelse keske, insanimiz daha cok düzene girer burada...dedigin gibi, nede olsa Avrupada yasiyoruz.

madem öyle birini ariyorsun, o tür insanlarin oldugu yerlerde dolas...gezmeden,dolasmadan kimse bize gelir mi? yok.. e anneler araciligiyla bulmayi da sanirim sen istemezsin
Bilinmez ama, kalbimizin nasil oldugu ve iyi birileriyle karsilasmak icin ne kadar dogru yerlerdeyiz bu önemli..sonrasini dedigin gibi Takdir'i veren Allah'a birakalim...
Alt 10.12.2012, 22:17
OnMyOwn

Standard

Zitat:

madem öyle birini ariyorsun, o tür insanlarin oldugu yerlerde dolas...gezmeden,dolasmadan kimse bize gelir mi? yok.. e anneler araciligiyla bulmayi da sanirim sen istemezsin
Bilinmez ama, kalbimizin nasil oldugu ve iyi birileriyle karsilasmak icin ne kadar dogru yerlerdeyiz bu önemli..sonrasini dedigin gibi Takdir'i veren Allah'a birakalim...
Hehe dogru diyorsunda o tür insanlar nerde yasarlar? Neyle beslenirler? :-)))))
Alt 10.12.2012, 22:29
CakaBeyy

Blinzeln

Zitat:
Hehe dogru diyorsunda o tür insanlar nerde yasarlar? Neyle beslenirler? :-)))))
sanki söylesem gideceksin
önyargilarina karsi bas kaldir, ondan sonra söyleyecem.. söz
Alt 10.12.2012, 22:39
OnMyOwn

Standard

Ben hep türk ortamlarindayim zaten.Belli olmuyomu tam turkish girl baksana. Gözlemlerimi söylüyorum gercekten önyargi degil. Elini vicdanina koyda azicik hemsinclerinin kritize edilecek yanlarini itiraf et

+ Söyle! Rakkas makkas deme de simdi...
Alt 10.12.2012, 22:56
CakaBeyy

Standard

Oluyor, olmaz mi ...Pekii, Türk Kültürünün, bizim yasadigimiz Kültürle es deger oldugunu nerden biliyorsun ? bunu hic düsündünüz mü bayan...

yok, ben o yanlarini itiraf etmek istemiyorum, en azindan her zaman degil, simdi hic degil ...Sonra hem bakarsin bu adamlar dönüs yapar, bizdende de iyi olurlar...bende söylenmeye devam ederim, dönüs yaptiklarini bilmeden ...

Yok önce önyargilarimizla savasacaz, sonra sana bir kitap önericem ve sen kim olduklarini bulacaksin...
Alt 11.12.2012, 09:58
OnMyOwn

Standard

Anlamadım başka kaç tane türk kültürü varmis? Ben ve ailem türklüğü ve tùrk kültürünù cok iyi temsil ediyoruz merak etme.
Sakasina takildim sana yoksa benim cevrem hep türk. Hepte üniversteli veya ùniverste mezunu. İçlerinden elbet birgün benim beklediğim karakter ve kültürde biriside çikar.
Ònyargı kesinlikle degil. Sadece biraz fazla realistim ve aşırı iyi gözlemleyebilme kaabiliyetim var. Sen gòzlerini kapatmışsın anlaşılan òzeleştiri yapamiyorsun
Alt 11.12.2012, 16:44
CakaBeyy

Standard

Zitat:
Anlamadım başka kaç tane türk kültürü varmis? Ben ve ailem türklüğü ve tùrk kültürünù cok iyi temsil ediyoruz merak etme.
Sakasina takildim sana yoksa benim cevrem hep türk. Hepte üniversteli veya ùniverste mezunu. İçlerinden elbet birgün benim beklediğim karakter ve kültürde biriside çikar.
Ònyargı kesinlikle degil. Sadece biraz fazla realistim ve aşırı iyi gözlemleyebilme kaabiliyetim var. Sen gòzlerini kapatmışsın anlaşılan òzeleştiri yapamiyorsun
' Bizim ' dedim ya, tek sen degil cogu türkler sonradan cikmis bazi seyleri kendi kültürümüz diye kendi hayatina dahil ediyor...Bu dünya mutlu ve basarili olmak icin var, en basarili zamanimiz neyse o zaman ki gibi yasamaliyiz, simdi ki zamanda bize gösterilen gibi degil...

dogru var kabul ediyorum, ama bu ne ise yarar?
Insan olumsuz taraflara girdi mi, bazen cikamaz ve ardindan baska olumsuzluklarlada ilgilenir ki bu büyük zaman kaybi ...
Olumlu tarafta böyle bir sorunla karsilasamazsin.. Cünkü orada herseyi olumlu görme ve yapilan olumsuzluklari, kötülükleri görmeme gibi bir tehlike yok....
Alt 11.12.2012, 16:56
architektonik

Standard

Zitat:
' Bizim ' dedim ya, tek sen degil cogu türkler sonradan cikmis bazi seyleri kendi kültürümüz diye kendi hayatina dahil ediyor...Bu dünya mutlu ve basarili olmak icin var, en basarili zamanimiz neyse o zaman ki gibi yasamaliyiz, simdi ki zamanda bize gösterilen gibi degil...

dogru var kabul ediyorum, ama bu ne ise yarar?
Insan olumsuz taraflara girdi mi, bazen cikamaz ve ardindan baska olumsuzluklarlada ilgilenir ki bu büyük zaman kaybi ...
Olumlu tarafta böyle bir sorunla karsilasamazsin.. Cünkü orada herseyi olumlu görme ve yapilan olumsuzluklari, kötülükleri görmeme gibi bir tehlike yok....
yasli insanlara bisey anlatmak zor.

buradakilerin yasi gecmis artik zor degisirler.

zaten bunlarin soyu tükenecek. bu zihniyette olanlarin cogu evlenemiyor ve cocuk hic yapamiyor. zamanla bu sorun kendiliginden cözülecek
Antwort