Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 11.09.2014, 13:03
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard güneydogudaki ACILAN kürtce ilkokullar

bu nasil beraberlikmis kardesim. sen ilkokulda cocuklara ayriligi ögret. ilk okulda kürtce ögret, türkce "resmi dil" oldugu halde, herhangi bir yabanci dilmis gibi onuda kenarda ögret. bunlar ülkeyi bölmüslerde bize aciklamiyorlar eger bunu türkiye kabul ediyorsa!! yakindada ee kimse türkce bilmiyor diye tabiki dogal olarak bölmedilerse de bölerler.
Alt 11.09.2014, 13:16
Benutzerbild von Kuel_kedisi
Kuel_kedisi Kuel_kedisi ist offline
Benutzer

Standard ...

Bu kadar korkakmayin derim... almanyada türkce dersleri yabancilarin kendi dillerinde ders vermelerine izin veriyor, ama kimsenin kalkipta ülkeyi bölmek istiyorlar dedigini duymadim.. türkiyenin resmi dili türkce olsada, her millet coluk cocuguyla kendi dilini konusuyor, biraz insan haklarina saygili olunsa böyle sorular takilmaz akliniza.

Zitat:
Zitat von SevtapTuran Beitrag anzeigen
bu nasil beraberlikmis kardesim. sen ilkokulda cocuklara ayriligi ögret. ilk okulda kürtce ögret, türkce "resmi dil" oldugu halde, herhangi bir yabanci dilmis gibi onuda kenarda ögret. bunlar ülkeyi bölmüslerde bize aciklamiyorlar eger bunu türkiye kabul ediyorsa!! yakindada ee kimse türkce bilmiyor diye tabiki dogal olarak bölmedilerse de bölerler.
Alt 11.09.2014, 13:20
Benutzerbild von kizkarsli
kizkarsli kizkarsli ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

sevtap ilk okulda sirf kürtce dil ile mi ögrenim görüyor cocuklar yani hic türkce yokmu??
Ilk okulda ayriligi ögret derken ne demek istiyorsun acarmisin biraz?
Alt 11.09.2014, 19:23
dumpi

Standard

Muttersprache soll jeder sprechen , aufgaben pflichten der Eltern aber unterrichtet sollte in Landessprache ! Genau wie hier auch ...!!!
Alt 11.09.2014, 23:07
Benutzerbild von uno
uno uno ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

sevtap,senin fasist zihniyetin karsisinda dumpi,kul kedisi ve kizkarsli gibi insanlarin insani yorumlari son derece mutlu etti beni. insanlarin kendi dilini veya dinini baskalarina dayatmasindan nefret ediyorum.ermeniler,kürtler,lazlar veya araplar.. kendi anadillerinde kendileri gibi yesermeliler.buna biz bile karar veremeyiz.dogru olan budur.

kisaca; bugüne okudugumuz tüm kitap ve filmlerin kötü karakterisin su an.

Iyilik; "kendi anadilinde egitim görene,tebessümle bakabilmektir."
Kötülük; "kendi anadilinde egitim görmek isteyeni yargilamaktir."

umarim bigün herkes iyi insan olur.
Alt 12.09.2014, 10:21
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Kuel_kedisi Beitrag anzeigen
Bu kadar korkakmayin derim... almanyada türkce dersleri yabancilarin kendi dillerinde ders vermelerine izin veriyor, ama kimsenin kalkipta ülkeyi bölmek istiyorlar dedigini duymadim.. türkiyenin resmi dili türkce olsada, her millet coluk cocuguyla kendi dilini konusuyor, biraz insan haklarina saygili olunsa böyle sorular takilmaz akliniza.
Almanyada sadece türkce dilinde (almanca yabanci Bir dil Gibi ögretilecek) ilkokullar acildimi? Benim bildigim haftada 1 defa anadil dersi var ama koskoca ilkokul yok.
Alt 12.09.2014, 10:23
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von kizkarsli Beitrag anzeigen
sevtap ilk okulda sirf kürtce dil ile mi ögrenim görüyor cocuklar yani hic türkce yokmu??
Ilk okulda ayriligi ögret derken ne demek istiyorsun acarmisin biraz?
Evet sabah haberlerinde SIRNAK diyarbakir ve silopi de sadece kürt dilinde ders verilecekmis. Bu durumda türkce resmi dil olmuyor.
Alt 12.09.2014, 10:26
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von uno Beitrag anzeigen
sevtap,senin fasist zihniyetin karsisinda dumpi,kul kedisi ve kizkarsli gibi insanlarin insani yorumlari son derece mutlu etti beni. insanlarin kendi dilini veya dinini baskalarina dayatmasindan nefret ediyorum.ermeniler,kürtler,lazlar veya araplar.. kendi anadillerinde kendileri gibi yesermeliler.buna biz bile karar veremeyiz.dogru olan budur.

kisaca; bugüne okudugumuz tüm kitap ve filmlerin kötü karakterisin su an.

Iyilik; "kendi anadilinde egitim görene,tebessümle bakabilmektir."
Kötülük; "kendi anadilinde egitim görmek isteyeni yargilamaktir."

umarim bigün herkes iyi insan olur.
Kendindenmi bahsediyorsun? Milleti uyutup, ninniler söyleyerek ülkeyimi bölmek hedefin? Bölmek icin gaz veriyorsun ama orda Gidip Bir gün yasamak istemiyorsun. Tabi izmirde Denize bakarak bira siselerini devirmek orda. Siseyi kafanda kirarlar sirnakta devirmeye kalksan biralar
Alt 15.09.2014, 07:30
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Kuel_kedisi Beitrag anzeigen
Almanya'daki Turkler alman polisini ve polis binalarini tasliyor mu? Alman kahramanlarinin bustlerini teror orgutu flamalariyla kapatiyor mu? Son 30 yilda oldurulen alman polislerinin katillerini ovuyor mu? Terorizme maddi manevi destek veriyor mu? Orada yasadiklari sehirler icin 'burasi almanya degil, burasi Turk sehridir' diyorlar mi?

Turkiye'de bunlar yapiliyor da, hatirlatayim dedim. Hem de dogu ve guneydogulu cogunluk tarafindan.
Alt 15.09.2014, 10:24
Benutzerbild von Kuel_kedisi
Kuel_kedisi Kuel_kedisi ist offline
Benutzer

Standard

Evet cok haklisin, Kürtler cünkü hic asagilanmyior, hic taslanmiyorlar cünkü, hersey onlar icin GÜLLÜK GÜLISTANLIK ama ONLAR durduk yere yapiyorlar bunlari... yazik ya Türkler ne izdiraplar cekiyor su Kürtlerden!!!
TÜRKLER Almanyada bunlari diyemezler... CÜNKÜ ALMANAYADA TÜRKCE KONUSMAK, OKUMAK, DÜSÜNMEK, TÜRKCE YASAMAK YASAK DEGIL, CÜNKÜ ALAMANYADA INSAN HAKLARINA SAYGI VAR!!!!!
ARADAKI FARKI GÖRÜYORSUN UMARIM!
HEM Baksana bu kadar KÖTÜ YA SU KÜRTLER, Güneydogu ve Dogu'yu Türkiyeden ayirma önergesi sun sana... KÖKTEN kurtulur bu KÜRTLER sizin gibi FASIST ZIHNIYETLERDEN!!!!

Zitat:
Zitat von Bosphorus_ Beitrag anzeigen
Almanya'daki Turkler alman polisini ve polis binalarini tasliyor mu? Alman kahramanlarinin bustlerini teror orgutu flamalariyla kapatiyor mu? Son 30 yilda oldurulen alman polislerinin katillerini ovuyor mu? Terorizme maddi manevi destek veriyor mu? Orada yasadiklari sehirler icin 'burasi almanya degil, burasi Turk sehridir' diyorlar mi?

Turkiye'de bunlar yapiliyor da, hatirlatayim dedim. Hem de dogu ve guneydogulu cogunluk tarafindan.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche