Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 07.01.2015, 14:27
___CENK___

Standard Salih;

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
SENIN HALA ANLAYAMADIGIN !!!

Cenk , sen bir din hakkinda konusmak istediginde, en azindan dinin asil kaynagi olan KURAN i okuman gerek, yoksa senin islam dini hakkinda konusmana, ve hatta yorum yapmana, bütün DILLER de, Zevzeklik derler !

yani bilmedigin konuyu sadece ansiklopedi veya lugattan ögreniyorum deme.

Ehliyeti sana vermeden önce bile seni önce teorik sonra pratik sinava sokarlar.
sen islam hakkinda konusmak icin , teorik olarak gazete köseyazisi falan okuyablirsin.
bu senin islam hakkinda sadece bir kac kelime ve terim hakkinda bilgilendirir.
Bir seyin gercegini bilmek icin kaynagini incelemek gerekir.

Lakin sen kendini burada okumus görmüs gösterip, benim icin sadece MANTIKSIZ SORULAR SORUYORSUN !!!

YOK DIN NEDEN BÖYLE ; ALLAH VARSA NERDE ??

YOK sizin dediginiz gibi iyide neden HEP MÜSLÜMAN ÖLÜYOR ????

bu soruyun cevabinda aslinda, biraz arastirmaci biraz düsünür olsan , gizli cevap sakli !!

Laf olsun da konusalim, konu olsunda tartisalim düsüncesine bile, düsünce ve yaklasim YAPIN olarak cok uzak kaliyorsun.

Türkce yi iyi kullanirken, kendine neden sormuyorsun :

"EGER TÜRKIYE BATACAKSA, ELDEN GIDECEKSE, yakinda ,USA ISRAIL ve PKK , TÜRKIYE yi ISGAL EDECEKLERSE neden bu dili ÖGRENME GEREKSINIMI DUYDUN !!

BANA SADECE MANTIKLI CEVAP VER !!

Sana verebilecegim en mantikli cevap,islamdan vazgec,senin insanligini karaltiyor....Bir kutsal kitabin icinde ne yazdigini onun isleyisinden görüyorsun zaten...Kaldiki okumami gerketirecek,ilgimi ceken hicbirseyi yok inan...Hz.Muhammetin Disinda hilafetin basina gelenler ya licn edilmis yada katledilmis...Katliamla baslayan bir seyin baris dini olmasi yalan degilmidir?Gercekten git tarih incele,bak bakalim hilafetin basindakiler neler yapmis...Su anda,Tr cami vaazlarinda hirsizlik,rüsvet haram degildir vetvalari verilmeye baslandi bak istersen,gerci namuslu din adamlarida var,bu insanlar baska,bende facede bir imamin konusmasini paylastim....Neyse. Ben Islami birak,bütün dinlerin katliamlari aklayan bir olusum oldugunu düsünüyroum kisaca...Bunu cesitli örneklerle de ispalardim sana...Fakat vaybee Kelepce fantezilerinin yogun oldugu bizim aleme dönüsmüs,o acidan burda kalmayi düsünmüyorum....Sen benim ne demek istedigimi anliyorsunda,kabullenmek istemiyorsun bence.....
Alt 07.01.2015, 14:44
___CENK___

Standard Salih;

Zitat:
HALLO CENK, diye baslamak istiyorum yazima.

neden," Hallo" ??

Selam dicem ama diyemiyorum, Allah in Selam etini üzerine almazsin sen.
cünki senin dini baglantin yok , kendi aciklaman var bu konuda .

Merhaba dicem, diyemiyorum, Arap asilli bir kelime ile sana hitab etmem seni inciltebilir.

neyse Kelimeleri bir kenara birakalim.

... benim sana bir kac sorum olacak ! (bu konudaki bazi yazdiklarin hakkinda)

1- Cenk , sen Milliyetcilik Irkcilik vb. özelliklerden nefret ettigini belirtiyorsun,
böyle tür takintilari olanlari Gerizekali "TÜRK" diye nitelendiriyorsun.

Geri Zekali derken " TÜRK" ekini eklemen ve ama bundan haberdar bile olmaman ve IRKCILIGI , Gericilikle vb . alcaklayici terimlerle nitelendirmene , ben bir anlam verecegim, ama senin bu konu hakkinda bir sey söylemeni önce bekleyecegim, aceleye gerek yok !! önyargili davranmayi hic sevmem !!

2- Ekonomisinin cok kötü oldugunu savundugun , ve hatta Mide bulandirici bir Millet olan TÜRKLERIN , dilini, onlar kadar iyi kullaniyor olman da, aslinda ,
bana, senin o KOKAN,CAHIL ve GERIZEKALI diye nitelendirdigin , Toplumun, pek de senin , söylemlerinle bagdasmadigini gösteriyor.

3- BEN asla irkcilik veya milliyetcilik yapmam, INANCIMDAN ötürü, HARAM !

- Ama gerici dedigin toplum derken Türkiye nin hangi kesmini
kastediyorsun.

Cografya itibari ile, gericilik inan, köylerden ziyade TR nin bazi bölgelerinde hala vardir !

Kan Gütme, Daglarda Magaralarda gezme mesela !

Simdi daga cikmanin, Zeka ile Zivilisation ile ve hatta, okuma yazma ile ne alakasi olabilir.

Kürt halikinin ,sayıları 20 milyondan fazladır ama temsilcisi olduğunu iddia ettiği iki partinin oy oranı şudur son seçimlerde;

1.885.992 bdp

853.686 hdp.

Kürt TOPLUMUNUN geri birakilmasinin sebeplerini sanirim sana aciklamama gerek yok !

ve tekrar söylüyorum !!

KÜRTCÜLÜK TÜRKCÜLÜK yapmayin !!

FASIST derke birbaskasina, kendinizin FASISTLIGINI bile yorumlayamayan zekada veya düsüncede olmayin...

SEN SEN OL INSANLARLA ALAY ETME ; IRKLARINI ATALARINI KÜCÜMSEME.

IRKCI FASIST KELIMELERINI KULLANIRKEN , KENDI FASISTLIGINI UNUTMA !

sana selam veremiyorum !

BYE Cenk
Bu konu;kendini Türk irkindan oldugunu iddia eden bir iki gerizekali ile yaptigim bir tartismadan cikmistir....Aziz nesinin Türkler aptaldir tezini genislettim sadece....Irk lerin 4 ayrildigini ögrendikleri halde,kendilerine Türk irki diyen insana anca aptal denir...Sirf irkci fasizan tavirlarina karsi cikiyorum,onu teshir ediyorum diye,bana PKK li damgasi vuranlar,gercekten Aptaldan baska birsey olamaz...Toplumlarda genelde kücük bir zümre siysetle ilgilenir,geri kalani hep onu onaylar!Su talan hükümeti,baraji bir indirsin görelim kac millet vekili cikariyor....Bu baska bir konu,siyasi partilerin benim nezdimde cok kiymetleri yoktur,öyle bir problem varsa,o problemi kürt partisini kendisi cözmeli benim isim degil....
Benim ailemden geri kalan kismi,asimile edilmek icin bölünerek sürgüne gönderilmistir Dersimden..Ben dogma büyüme Istanbulluyum,hatta 22 yasima kadar istanbulun disina bile cikmadim..Bu siralar türkcemin bozuldugunu bile hisediyorum...Benim yasadigim yerde asimile olmaktan baska sansim yoktu...Selam konusunda bir sorunum yok,istedigin dilde selam yaz,benim öyle takintilarim hic olmadi,fakat ben yine sana türkce cevap veririm........
Alt 07.01.2015, 18:46
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Iste bu propagandacilar türk düsmanlari ortaligi pisletip silinirler ve yeni bir nikle süt dökmüs kedi gibi insanlarin beynini yikamak icin daima ugrasirlar.
Alt 08.01.2015, 00:11
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von SevtapTuran Beitrag anzeigen
Iste bu propagandacilar türk düsmanlari ortaligi pisletip silinirler ve yeni bir nikle süt dökmüs kedi gibi insanlarin beynini yikamak icin daima ugrasirlar.
Selam sevtap hanim,

Insanlarin hatasi veya yanlisi illaki vardir, insan hataya dusebilir.

Inanki karsilikli sohbetlerde biraz edebi takilsa her user, küfür ve belalti kelimeler kullanmasa,
Bence her bir bireyden ögrenebilecegimiz cok zenginlik vardir.

Sakin üzerine alinma, sana belaltiyaziyorsun demek istemedim.

Ama su bir gercek ki , kisinin, insanlara verdigi deger babinda, kisi hakettigi degeri er veya ge örecektir.

Ben buna inaniyorum.
Ben burda belalti kimseye yazmadim, hatta bir kac hanim ve bey nicki ile bana burda kufurler edildi , karsiligini uslubumu bozmadan illaki verdim , ve sonucta , sevgili arkadaslar bilirler, bana karsi pek bel alti kullanmiyorlar, sagolsunlar.

Demek istedigim , ne olmus ise olsun, asla kalp kirmayalim, saygili olalim,ve bir gün gelir kedi ile köpek , dost olurlar, ve bizde buna seviniriz.

Telkin ve kelimelerimizde biraz dikkat edelim, gerisi insanlik ......olur insaallah.

Cenk e de bir lafim olacak,

Canim kardesim , sen demiyormusun müslümanlar cahil birakilmistir ve cahillerdir!!

Ama Kuran i Kerimde cahillige yer yoktur.

Sen bu paradox lugun nerden kaynakkandigini hala bilmiyormusun.

Cikarci bir RTE veya Akp olsa idi, digerlerine ne diyeceksin....

Arkadasim, tr de seref kelimesini artik icki masasina , cerez yapmislar , serefe diye kullaniyorlar.

Ben seni cok iyi anliyorumda , sana sormak istedigim birsey var.

Bir konu hakkinda yorum yapmak icin sadece dolayli bilgilere mi basvuruyorsun sen?

Yani cerrah olmak icin latince bilmek kafi mi demek istiyorsun.

tekrar söylüyorum, islam hakkinda bilgi edinmek isteyen , lütfen en azindan Kuran okusun.
Gercekleri ordabulacaktir.

Arastirmaci bir insan, inanmadigi icin bir kisim kitablari okumaz ise ve bunu önyargi olarak ortaya koyar ise, o kisi bence gercek manada okuyor yaziyor sayilmaz.

Okumak ufku gelistirir ve okuyan insan asla fevri ve akilsiz olmaz.

VE NE YAZIKKI BURDA OKUR YAZARIM DIYEN COK,
AMA , BENCE KÖR VE SAGIRDA COK FAZLA.

SLMlr
Salih
Alt 09.01.2015, 10:29
Benutzerbild von SevtapTuran
SevtapTuran SevtapTuran ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Iste bunuda basarmak Bir kabiliyet, iste burda insanlarin insanlara karsi saygi ve hosgörü derecesi ortaya cikiyor. Savas larda bu yüzden cikmiyormu ? Slm
Zitat:
Selam sevtap hanim,

Insanlarin hatasi veya yanlisi illaki vardir, insan hataya dusebilir.

Inanki karsilikli sohbetlerde biraz edebi takilsa her user, küfür ve belalti kelimeler kullanmasa,
Bence her bir bireyden ögrenebilecegimiz cok zenginlik vardir.

Sakin üzerine alinma, sana belaltiyaziyorsun demek istemedim.

Ama su bir gercek ki , kisinin, insanlara verdigi deger babinda, kisi hakettigi degeri er veya ge örecektir.

Ben buna inaniyorum.
Ben burda belalti kimseye yazmadim, hatta bir kac hanim ve bey nicki ile bana burda kufurler edildi , karsiligini uslubumu bozmadan illaki verdim , ve sonucta , sevgili arkadaslar bilirler, bana karsi pek bel alti kullanmiyorlar, sagolsunlar.

Demek istedigim , ne olmus ise olsun, asla kalp kirmayalim, saygili olalim,ve bir gün gelir kedi ile köpek , dost olurlar, ve bizde buna seviniriz.

Telkin ve kelimelerimizde biraz dikkat edelim, gerisi insanlik ......olur insaallah.

Cenk e de bir lafim olacak,

Canim kardesim , sen demiyormusun müslümanlar cahil birakilmistir ve cahillerdir!!

Ama Kuran i Kerimde cahillige yer yoktur.

Sen bu paradox lugun nerden kaynakkandigini hala bilmiyormusun.

Cikarci bir RTE veya Akp olsa idi, digerlerine ne diyeceksin....

Arkadasim, tr de seref kelimesini artik icki masasina , cerez yapmislar , serefe diye kullaniyorlar.

Ben seni cok iyi anliyorumda , sana sormak istedigim birsey var.

Bir konu hakkinda yorum yapmak icin sadece dolayli bilgilere mi basvuruyorsun sen?

Yani cerrah olmak icin latince bilmek kafi mi demek istiyorsun.

tekrar söylüyorum, islam hakkinda bilgi edinmek isteyen , lütfen en azindan Kuran okusun.
Gercekleri ordabulacaktir.

Arastirmaci bir insan, inanmadigi icin bir kisim kitablari okumaz ise ve bunu önyargi olarak ortaya koyar ise, o kisi bence gercek manada okuyor yaziyor sayilmaz.

Okumak ufku gelistirir ve okuyan insan asla fevri ve akilsiz olmaz.

VE NE YAZIKKI BURDA OKUR YAZARIM DIYEN COK,
AMA , BENCE KÖR VE SAGIRDA COK FAZLA.

SLMlr
Salih

Geändert von SevtapTuran (09.01.2015 um 11:03 Uhr).
Alt 09.01.2015, 10:35
Benutzerbild von Imogdi
Imogdi Imogdi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

der Vater aller Türken hat es schon vor 100 Jahren geschrieben ...

https://www.youtube.com/watch?v=lZ-KajhkqMU
Alt 09.01.2015, 13:04
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Imogdi Beitrag anzeigen
der Vater aller Türken hat es schon vor 100 Jahren geschrieben ...

https://www.youtube.com/watch?v=lZ-KajhkqMU
Atatürk'ün bir sözü: "Allah birdir, şanı büyüktür. Allah'ın selameti, sevgisi üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri Allah tarafından insanlara dini gerçekleri duyurmaya memur ve elçi seçilmiştir. Bunun temel esası, hepimizce bilinmektedir ki, Yüce Kuran'daki anlamı açık olan ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor."

Atatürke dinsiz diyen, kendisi dinsizdir !!

Vater aller TÜRKEN !!

evet hakli bir cümle kullanmisin IMO can !

TÜRKLERIN ATASI , tabiiki , ATASINA küstürtmek icin simdilerde ATATÜRKÜN dinsiz oldugunu savunan gafiller, UNUTMAYIN !!

https://www.youtube.com/watch?v=14u0HqMeLeQ

HER TÜRKÜN HASSAS OLDUGU KONULARA NEDEN DIR BILINMEZ, BAZI KESIMLER ILLAKI CAMUR ATMAKTADIRLAR...

lütfen; KURAN okumayan arkadaslar, ATATÜRKÜN KENDI KALEMINDEN NUTUK KITABI NI OKUYUNUZ !

SONRADA GELIN BURDA ATATÜRK MÜSLAMANMIYMIS DEGILMIYMIS BURDA KONUSALIM !!

SELAMETLE

Geändert von 1978salih (09.01.2015 um 13:09 Uhr).
Antwort