Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 23.01.2013, 23:51
SUNGUROGLU

Standard

Amin.

haklisin kacinsinlar. Lakin biliyorsun bazi insanlar zaman gectikce, ya cok gec evleniyorlar yada hic evlenmeyenler var. ben bunun saglikli bir karar olmadigini düsünüyorum.
En büyük görev Ailenin oldugu icin, ilerde simdi ki bütün genclerde aile olacagi icin, diliyorum cocuklarini cok iyi egitsinler. bari onlar gec evlilik yada hic evlenmemezlik yapmasin...

Evden kurtulmak icin evlenmekte cok yanlis...sanki evlendigi kisi ona cok daha iyi bir yasam hazirliyor sanarsin...Evinden kacip daha beter durumlara düsenler cok...burada tabi en büyük is yine aileye düsüyor...Aile evde gencleri anlamiyorsa, anlayis göstermiyorsa , bunaltip zoraki bir evlilige itiyorsa, o zaman ilk Aile düzelecek ,sonra evlenecek gencler.....

Gelecek Nesil her halukarda iyi bir aile olmali. bundan kacis yok...artik kötü örnek evlilikler, cabuk bosanmalar, evlilige dikkat etmemeyi ve kötü cocuk egitmeler görmek istemiyoruz...
Türkiye Cumhuriyeti insanina bu yakismiyor acik söylüyorum, gercekten yakismiyor
Alt 24.01.2013, 16:49
Benutzerbild von sive
sive sive ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Allah isteyen herkese gözüne , gönlüne göre en hayirli esi nasip eylesin Amin !!!

vede secme hakki olmayan kizlarimizada yol göstersin...
Alt 18.02.2013, 16:17
OnMyOwn

Standard

Zitat:
Zitat von SUNGUROGLU Beitrag anzeigen
Amin.

haklisin kacinsinlar. Lakin biliyorsun bazi insanlar zaman gectikce, ya cok gec evleniyorlar yada hic evlenmeyenler var. ben bunun saglikli bir karar olmadigini düsünüyorum.
En büyük görev Ailenin oldugu icin, ilerde simdi ki bütün genclerde aile olacagi icin, diliyorum cocuklarini cok iyi egitsinler. bari onlar gec evlilik yada hic evlenmemezlik yapmasin...
Konumuz hic evlenmemek yada gec evlenmek degil. Konumuz evlilerin internette onla bunla yazismalari. Lakin hic evlenmemek, böyle bir evlilikten daha hayirlidir belki.

Gec evlenmek diye birsey yok. Herkes kismeti ciktiginda evlenir. Kaderi/Kismeti zorlamak olmuyor, Allah isteyince hayatinda akla gelmeyecek insanlar birbirini bulup evleniyor.
Alt 16.04.2013, 23:36
OnMyOwn

Standard

Es gibt immer mehr verheiratete Männer, die sich ne Frau über Facebook klarmachen und zu Ihr in die Türkei ziehen. Komischerweise sind das auch immer ältere Männer, die wir in der Nachbarschaft "amca" nennen. Die haben sogar Töchter in unserem Alter.

Da kann ich verstehen wenn Eheleute sich gegenseitig verbieten, einen Facebook Profil zu haben.
Alt 17.04.2013, 10:04
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard sowas kann jeder der blinddated behaupten

Es gibt immer mehr verheiratete Frauen, die sich nen Mann über Facebook klarmachen und zu Ihm in die Türkei ziehen. Komischerweise sind das auch immer ältere Frauen, die wir in der Nachbarschaft "teyze" nennen. Die haben sogar Söhne in unserem Alter.

Da kann ich verstehen wenn Eheleute sich gegenseitig verbieten, einen Facebook Profil zu haben.
Alt 17.04.2013, 19:19
Benutzerbild von Monday
Monday Monday ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Herrlichkeit Beitrag anzeigen
Es gibt immer mehr verheiratete Frauen, die sich nen Mann über Facebook klarmachen und zu Ihm in die Türkei ziehen. Komischerweise sind das auch immer ältere Frauen, die wir in der Nachbarschaft "teyze" nennen. Die haben sogar Söhne in unserem Alter.

Dein Argumentationsstrang ist selbst für 5 Jährige eine Beleidigung.
Alt 17.04.2013, 19:30
Benutzerbild von Herrlichkeit
Herrlichkeit Herrlichkeit ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Monday Beitrag anzeigen
Dein Argumentationsstrang ist selbst für 5 Jährige eine Beleidigung.
das war keine argumentation sondern ich wollt dem (onmy)clown zeigen wie dumm ihre argumentation ist.

aber selbst du hast erkannt welches niveau ihre argumentation hat
Alt 17.04.2013, 22:14
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Insan karsindakini de kendi gibi bilir demisler ya, dogru demisler.. Evli, nisanli veya erkek/kiz arkadasi olan birisi neden Forumlara katilmayacakmis? Neden sohbet etmeyecekmis? Kesinlikle katilmiyorum.

Aslinda cok basit bir kural var: Bir hareketde bulunmadan önce kendini esinin/kiz veya erkek arkadasinin yerine koy, eger canin yanmiyorsa ve garipsemiyorsan, sorun yoktur demektir.

Birliktelikler güven üzerine kurulu olmali.. internete her giren erkek veya kiz ariyor diye bir kural yok. Belki yurdum insani interneti sirf bu yüzden kullaniyor, bilemem, ama genelleme yapmamali. Yoksa kimse disari da cikmamali, sohbet de etmemeli, arkadaslarindan da arinmali.. ayni seyler heryerde basina gelebilir insanin icinde kötülük varsa eger.
Alt 17.04.2013, 23:32
OnMyOwn

Standard

Zitat:
Zitat von lafebesi Beitrag anzeigen
Insan karsindakini de kendi gibi bilir demisler ya, dogru demisler.. Evli, nisanli veya erkek/kiz arkadasi olan birisi neden Forumlara katilmayacakmis? Neden sohbet etmeyecekmis? Kesinlikle katilmiyorum.

Aslinda cok basit bir kural var: Bir hareketde bulunmadan önce kendini esinin/kiz veya erkek arkadasinin yerine koy, eger canin yanmiyorsa ve garipsemiyorsan, sorun yoktur demektir.

Birliktelikler güven üzerine kurulu olmali.. internete her giren erkek veya kiz ariyor diye bir kural yok. Belki yurdum insani interneti sirf bu yüzden kullaniyor, bilemem, ama genelleme yapmamali. Yoksa kimse disari da cikmamali, sohbet de etmemeli, arkadaslarindan da arinmali.. ayni seyler heryerde basina gelebilir insanin icinde kötülük varsa eger.
Haklisin tabii AMA senin dedigin kendi halinde, düzgün ve efendi takilanlar icin gecerli. Yine de evli insanin forumlarda, chatlerde asiri zaman gecirmesine karsiyim. Evine vakit ayiramaz öylesi.

Kim ne derse desin: Evliyle bekar asli ayni kefede olmaz. Evliysen kendini karsi cinsten uzak tutacaksin, fazla lavbali olmayacaksin...

Geändert von OnMyOwn (17.04.2013 um 23:40 Uhr).
Alt 18.04.2013, 13:12
zerrecikler

Standard güvensizlik ve kiskanclik

Zitat:
Zitat von OnMyOwn Beitrag anzeigen
Haklisin tabii AMA senin dedigin kendi halinde, düzgün ve efendi takilanlar icin gecerli. Yine de evli insanin forumlarda, chatlerde asiri zaman gecirmesine karsiyim. Evine vakit ayiramaz öylesi.

Kim ne derse desin: Evliyle bekar asli ayni kefede olmaz. Evliysen kendini karsi cinsten uzak tutacaksin, fazla lavbali olmayacaksin...
evli insanlar 24 saat birbirleriyle mi ilgilenmelerini bekliyorsun?
yani,az zaman internette gecirenler,eslerini aldatmazlar diyorsun öyle mi? diyelim ki evlenecegin erkek bir is adami,o sehirden bu sehire o devletten bu devlete gitmek zorunda kaliyor,bu durumda kocacigina nasil sahip cikicaksin? aynisi bir is kadini icinde gecerli...

birakin artik bu yorucu düsüncelerinizi.ne kadar cok birbirinizden beklentileriniz olursa - o kadar cok birbirinizden uzaklasirsiniz.

dipnot: bekarlarda "ic camasir degistirir gibi" erkek/kadin degistirmekte özgürler mi?
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche