Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 16.07.2010, 12:45
Isis_

Standard

Zitat:
Zitat von AydanIlayda79 Beitrag anzeigen
da spricht die Erfahrung glaube ich.
Niye parasi bitenmi Türkiyeye gidiyor? Hem sende Türkiyeyi neden böyle kücümsüyorsun? Türkiye en azindan kalkinmayi basardi. Almanya gitdikce batiyor. Hem Almanlar icin calisicagimiza kendi vatanimizda milletimize hizmet ederiz üc bes kurus daha az aliriz ama ülkemizde oluruz. Sen belliki cok fakirlik cekmissin kendini zor atmissin buraya.
merhaba ilayda, düsüncelerine katildigim icin sana cevap vereyim dedim.bu konuyu uzatmakta istemiyorum.biras kafasi ve gururu olan kendi ülkesinde yasar o yüzden bende almanyanda durmayacaklar listesindeyim. sadece " ah seni türk zannetmemistim" " das solltest du als kompliment ansehen" demeleri bile asagilayici.nasil oluyorsa türk gibi olmak? türkiyede tabiki harz IV yok bildigim kadariyla tabiki burda devlet parasiyla yasamaya, hazira alismislar türkiyede yasayamazlar..hak vermek gerek) bence cevap vermeye degmez....OT sende su 40 gecmis ama kafasi hala 4 lük gibi düsünen kadinla (uniks) ugrasma...cevap vermeye degmez bile...sallaaa gitsin) ne oldugu ortada
Alt 17.07.2010, 00:25
Benutzerbild von ot
ot ot ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von yohyaa Beitrag anzeigen
anlasilan size rahatlik batiyor artik, parasi biten geri dönüyor...
umarim yeterince paraniz vardir, bodrumda yaz tatiline benzemez bu isler, ac kalir avlanirsiniz
ne rahati yaa?
ben türkiyede daha rahatim!
paraminda bittigi falan yok!
benim babamin yati,kati,dükkani da var ,isimde hazir türkiyede!,öyle bos degiliz biz yaaaaaa,,,,

benim anlamadigim sey,,neden hep biri temelli tr ye gitmeye karar verdigi zaman,

insanlar hemen senin gibi negatif seyler söylüyor?
yapamazsin,,edemezsin diye?
was soll das?,sizde türkiyede yasiyacak göt olmadigi icin mi bu kadar sinirleniyorsunz?

Geändert von ot (17.07.2010 um 00:30 Uhr).
Alt 17.07.2010, 13:03
Benutzerbild von ot
ot ot ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Uniks Beitrag anzeigen
Wahnsinn dass man hier beim thema bleiben kann. Aber beschimpfungen bleiben nicht aus. Isis, die seit 38 jahren ohne stolz hier lebt. Was für ein Leben.
KLAR kann man beim thema beliben,,,
ist ja auch mein thema
kiskanma hemen!
und isis lebt nichtmal seit 38 jahren
Alt 18.07.2010, 00:56
Benutzerbild von antimedya
antimedya antimedya ist offline
Neuer Benutzer

Standard

türkiyede herkes avrupaya göc etmek istiyor, cünkü
-türkiyede sosyal haklar yok.
-türkiyede 700 lirayla yasamak zor.

ot, cesaret gerekir,ama neye cesaret?? ölmeye nekadar cesaretin var?
Alt 18.07.2010, 23:27
Benutzerbild von aceman23
aceman23 aceman23 ist offline
Benutzer

Standard

ich Frage mich an dieser Stelle immer, in welche Heimat die Menschen denn auswandern wollen! GLaubt ihr denn wirklich, dass die Türkei den Durschnitts-Deutsch-Türken (der Einzelhandelskaufmann, Bauarbeiter oder vielleicht Schreiner ist) mit offenen Armen empfängt?!? Die Türkei ist ein junges und wirtschaftlich aufstrebendes Land, das vor allem zwei Dinge braucht: Financial capital (also reiche und investitionsfreudige Türken und damit meine ich nicht den Türken der vor der Haustür einen BMW sein Eigen nennt) und Know-How (also Ingenieure, Juristen für Europarecht etc.)! Allen anderen wird sehr schnell sehr klar gemacht, wer und was sie sind, nämlich Almancis, die ihnen Arbeitsplätze und Wohnraum wegnehmen! Und wenn ERdogan noch so oft versucht die Deutsch-Türken zu umschmeicheln, geht es ihm nicht um die Menschen, sondern lediglich um Macht und Einfluss in Europa!
Think about it guys!!!
Alt 21.07.2010, 14:42
AydanIlayda79

Standard

Zitat:
Zitat von ot Beitrag anzeigen
ne rahati yaa?
ben türkiyede daha rahatim!
paraminda bittigi falan yok!
benim babamin yati,kati,dükkani da var ,isimde hazir türkiyede!,öyle bos degiliz biz yaaaaaa,,,,

benim anlamadigim sey,,neden hep biri temelli tr ye gitmeye karar verdigi zaman,

insanlar hemen senin gibi negatif seyler söylüyor?
yapamazsin,,edemezsin diye?
was soll das?,sizde türkiyede yasiyacak göt olmadigi icin mi bu kadar sinirleniyorsunz?
ot sen evli degilmiydin. Daha ne baba malina bakiyorsunki? Esinin yeterince kazanci yerinde degil galiba? Vallahi kusurma bakma ama bir dedigin bir dedigine uymuyor malesef
Alt 21.07.2010, 15:17
Isis_

Standard

Zitat:
Zitat von fosfos Beitrag anzeigen
@isis

"..biras kafasi ve gururu olan kendi ülkesinde yasar .." Hoopp nooluyoruz.. ?

Büyük konusmamak gerek demis Atalarimiz. Halinden memnun olanlara bu cümlenle gereksiz bir hakaret etmektesin bence..

Cok zor degil Türkiyeye gitmek, orada is bulmak, calismaya baslamak. Gersini getirebilmek önemli.
100 kisiden2 kisi gidiyor, gerisinin agzinda da bunlar kuru laf olarak kaliyor. Bu konuda akil fikir ihtiyaci olan, bana mail atsin. Seve seve bilgilerimden faydalandiririm.

"Italyan" denince , aklina ne geliyor? Veya 'Rus' denince ? Veya Laz denince ?
" ah seni türk zannetmemistim" Aci ama, bu klise sözü yine biraz da biz onlara dedirtiyoruz ! Öyle düsündün mü bunu hic ? mesela basörtüsüz gezen kizlarimiza, "o du bist sicher alevite..oder bist du kurde " diyen cok duyuyorum. Adamlar artik alismis, her "klasik" Türk basörtülüdür diye. Ayrica ne alakaysa artik.
Hem bizde de her Almana Domuz gözüyle bakan cok.

Not , niyetim tartismak degil, sadece muhabbettir
maksatim genellemek degildi.ama derine girersek bence her sözün altinda verdigim örnek gibi "ah seni türk sanmiyordum" kücük belki kötü niyetli olmayan asagilamalar görünebilir.tabi bu birde algilama meselesi.
bir arkadasa almanlar dediklerinde"hey was für ein gefühl ist es als türke mit abitur?" o gülüp gecerken beni negativ etkileyen bir söz.
ama aynisini amerikalilar almanlara deyince "habt ihr in deutschland auch waschmaschinen?" onlarada dokunuyor ve diyorlar, bunlar kendi ülkelerinden baska bir ülkeye ilgi göstermiyorlar.
demek istedigim burda bunca türk yasadigi halde hala cok az bilgileri var almanlarin türkler üzerine, kendilerini üstün görmek istedikleri icin galiba..
herkes kendisi bilsin artik...dokunan gider, vurdumduymazliktan gelen kalir
Alt 21.07.2010, 16:25
Isis_

Standard

ben gönlümü eylerim, gerisine Allah kerim....*sing*
Alt 22.07.2010, 07:21
AydanIlayda79

Standard

Zitat:
Zitat von Isis_ Beitrag anzeigen
ben gönlümü eylerim, gerisine Allah kerim....*sing*
sana katiliyorum und einen schönen Urlaub wünsch ich Dir madem izindesin
Alt 24.07.2010, 02:13
Benutzerbild von ot
ot ot ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von AydanIlayda79 Beitrag anzeigen
ot sen evli degilmiydin. Daha ne baba malina bakiyorsunki? Esinin yeterince kazanci yerinde degil galiba? Vallahi kusurma bakma ama bir dedigin bir dedigine uymuyor malesef
valla bu imkanlari sagolsun,babam bana sunuyor trde yasadigi icin
senin baban yok galiba, ondan böyle baba destegi sana garip geliyor
ben kocanin eline bakan kadinlardan degilim senin gibi
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche