Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 04.09.2009, 09:48
Benutzerbild von esmercan
esmercan esmercan ist offline
Benutzer

Standard

Im Winter Australien!
Alt 04.09.2009, 13:39
AydanIlayda79

Standard

Zitat:
Zitat von esmercan Beitrag anzeigen
Im Winter Australien!
da will ich im Februar 2010 hin ))) freu mich schon drauf
Alt 07.09.2009, 21:15
eda07

Standard

Zitat:
Zitat von babaeskili Beitrag anzeigen
Allah nasip ederse baba 19 eylülde türkiye yolcusu. önce memleketim babaeskide e$im ve uzun süredir görmedigimiz akrabalarimizla bayrami eda edicez ve akabinde birkac gün istanbul & the adalar! eminönünde balik ekmek, karagümrükte cigköfte, beyoglunda kokorec ve midye tava ve sirkeci fasuli'de kuru fasulye yedikten sonra piyerloti'de kahve icmek isteyen varsa takilsin pe$ime!

az kaldi istanbul, kavu$ucaz yine, aticam senin hasretinden solmus ama vuslat ümidi ile hayatta kalabilen bedenimi kollarina..
-----------------
eskisehirde kokorec yasak. bir defa bile tatmadim su ünlü kokoreci
Alt 08.09.2009, 08:28
fos

Standard

Ilk kez kokoreci 1993'te Bostancida yedim ve carpildim. O ne lezzet o ne melanj.
Sonuncta, sise sarilmis basit koyun bagirsagi, ama baharatiyla, ekmegiyle, yagiyla seni büyüleyip tarifsiz bir damak zevkine tasiyor.Sanki icgüdüsel bir lezzete ulasiyorsun gibi.. Evvela 1/4 porsiyon yedim, sonra bir 1/4 daha, sonra utanmadan bir 1/2 (etti tüm bir somun ekmegi) daha yedim. O gün 'Fredynin kabuslarini 'gördüm tabi. Bir daha olsun , yine yaparim.Bence ölmeden yapilmasi gereken ilk 5 seyden birisidir.
Alt 09.09.2009, 07:58
AydanIlayda79

Standard @fos :)

yani bu kadar lezzletli diyorsun bende izine gitdigimde iki hafta sonra denicem bak lezzetli degilse sorarim ama sana fos
Alt 09.09.2009, 13:31
fos

Standard

@aydan
Dünyadaki tüm BigMaclari: Bir porsiyon kokorece, ya da Iskembe corbasina, ya da nami deger Adanali - sirdanci Kemalin yaptigi ve saat 21:den evvel satmadigi Sirdana degisirim. *Sirdan, Mumbar, Kirkkat, Kavurma, Incik, Ciger Shish, bunlarin hepsi sakatat( sakat at degil.) (Innereien)

Erkelere sesleniyom: evlenmeden evvel sorun hatununuza , yer mi öyle seyleri diye! ! Ben unutmusum..

*"Sirdan" -Yine koyunun midesi midir..pankreas-imidir nedir anlamam, yerim. Kasapliktan anlayan arkadaslar varsa yazsinlar bir zahmet.Görüntüsü biraz asinalik kazanana kadar ters gelebilir.
"Nan ayip be Ramazanda milletin aklina ne getirdin fos" demeden babaeskilim, tüyeyim ben iyisimi...
Alt 09.09.2009, 13:48
AydanIlayda79

Standard @fos

hadi bakalim görücez sonucu bildiririm sana
Alt 10.09.2009, 11:34
babaeskili

Standard

Zitat:
Zitat von fos Beitrag anzeigen
@aydan
Dünyadaki tüm BigMaclari: Bir porsiyon kokorece, ya da Iskembe corbasina, ya da nami deger Adanali - sirdanci Kemalin yaptigi ve saat 21:den evvel satmadigi Sirdana degisirim. *Sirdan, Mumbar, Kirkkat, Kavurma, Incik, Ciger Shish, bunlarin hepsi sakatat( sakat at degil.) (Innereien)

Erkelere sesleniyom: evlenmeden evvel sorun hatununuza , yer mi öyle seyleri diye! ! Ben unutmusum..

*"Sirdan" -Yine koyunun midesi midir..pankreas-imidir nedir anlamam, yerim. Kasapliktan anlayan arkadaslar varsa yazsinlar bir zahmet.Görüntüsü biraz asinalik kazanana kadar ters gelebilir.
"Nan ayip be Ramazanda milletin aklina ne getirdin fos" demeden babaeskilim, tüyeyim ben iyisimi...

sayende henüz daha saat 12 bile olmamisken midem guruldamaya basladi. iftarin saat 20.00 sularinda oldugunu dikkate alirsak, bu ögleden sonrasinin benim icin cok cetin gececegi süphesizdir!

ps. evde buzlukta daha 7-8 porsiyonluk kokorec var, iyi fikir, aksama bi icabina bakiyim sunlarin! hatuna diyim baguette alsin lidl'dan, iyi gidiyo..
Alt 10.09.2009, 12:57
arsena

Standard

Selbst ich hab Kokorec bereits gegessen und es schmeckte wirklich gut.
In Ankara soll dieser Strassenkokorecverkäufer sogar sehr berühmt sein und er hatte ganz schön viele Gäste vertstreut am Strassenrand.
Aber ehrlich gesagt, soll es auch einmalig bleiben.
Die hatten mir zwar auf türkisch vorher versucht zu erklären woraus es gemacht wird aber so richtig verstanden hatte ich die wohl doch nicht, bis dann meine Schwester erklärte was es denn genau sei....
Komischerweise esse ich Iskembe obwohl ich weiss wovon es gemacht wird, sehr gerne!
Da gibt es einen Corba USTA der nur Iskembe macht und es wirklich lecker schmeckt..
Alt 13.09.2009, 22:15
Lilly1

Standard

Türkiyede pansiyonlarin berbat oldugu dogrumu? Fazla kalacagim icin mutfakli birseyi tercih etmistim de.. Ama arkadasim razi degil, cok berbat oldugunu söyledi.
Turlari da ordan ayarlamayi düsünüyorum. Tatil bölgesinde sayilir.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche