Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Sport - Fussball

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 27.10.2012, 14:12
Benutzerbild von AVSAROGLU_CAN
AVSAROGLU_CAN AVSAROGLU_CAN ist offline
Benutzer

Standard Sevdanin adi KAYSERISPOR .

Haydı Kayserısporum Cıfte Bayram Yasat Bıze,
ısyan Ederım Heran Sensızlıgıme,
Sevdan Oyle Kazındıkı Yuregıme,
Senı Sevmek ölüm Olsa Bıle,
Kosarak Gıtmezsem Namerdım Bunu Herkes Boyle Bıle.
Alt 03.11.2012, 15:49
Benutzerbild von Der_Levantiner
Der_Levantiner Der_Levantiner ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von AVSAROGLU_CAN Beitrag anzeigen
Haydı Kayserısporum Cıfte Bayram Yasat Bıze,
ısyan Ederım Heran Sensızlıgıme,
Sevdan Oyle Kazındıkı Yuregıme,
Senı Sevmek ölüm Olsa Bıle,
Kosarak Gıtmezsem Namerdım Bunu Herkes Boyle Bıle.
Avsar diye kelime yoktur. Afsar vardir ey Afsaroglu Can. Senin Kayserispor sevdana gelince. Vallahi helal olsun. Herkesin bu devirde FB'li, GS'li, BJK'li oldugu bir dönemde sen memleketinin temsil eden bir futbol külübünü tutuyorsun. Gecen sene Kayseriye bir günlügünü ugrama firsatim olmustu ve gördügüm o görüntü beni hayrete sallmisti. Genis ve temiz yollar, tramvaylar, ne ararsan vardi. Memleketinle gurur duyabilirsin. Kayserispor'un ama Sivasspor'la bi davasi vardir degil mi atmislarda. Ciksinlar birinci lige ve Sivasspor'un Yigido'larinin karsina bakalim...
Alt 03.11.2012, 16:25
Zeynep

Idee

Zitat:
Zitat von Der_Levantiner Beitrag anzeigen
Avsar diye kelime yoktur. Afsar vardir ey Afsaroglu Can. Senin Kayserispor sevdana gelince. Vallahi helal olsun. Herkesin bu devirde FB'li, GS'li, BJK'li oldugu bir dönemde sen memleketinin temsil eden bir futbol külübünü tutuyorsun. Gecen sene Kayseriye bir günlügünü ugrama firsatim olmustu ve gördügüm o görüntü beni hayrete sallmisti. Genis ve temiz yollar, tramvaylar, ne ararsan vardi. Memleketinle gurur duyabilirsin. Kayserispor'un ama Sivasspor'la bi davasi vardir degil mi atmislarda. Ciksinlar birinci lige ve Sivasspor'un Yigido'larinin karsina bakalim...
Avsar diye Kayserinin Tomarza Ilcesinde cesitli Köyleri vardir,

ayrica Avsarlar bir Boydur..

Aciklayim istedim.

Kusura Bakmayin.
Alt 03.11.2012, 16:37
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Zeynep Beitrag anzeigen
Avsar diye Kayserinin Tomarza Ilcesinde cesitli Köyleri vardir,

ayrica Avsarlar bir Boydur..

Aciklayim istedim.

Kusura Bakmayin.
Cok tessekür ederim, bende bu boya mensup bir Afsar'im. Ve bir tarafimin köyünün adi da Af$ar'dir.. Ankara'a ve civarinda bir cok Afsar adindak köyler vardir. Ve Kinik boyuna ait Kinik adinda köyler de...
Bana da Af$ar boyunu ögrettin ya ne deyim gari artik bacim?

Geändert von Der_Levantiner (03.11.2012 um 16:43 Uhr).
Alt 03.11.2012, 16:47
Zeynep

Standard

Zitat:
Cok tessekür ederim, bende bu boya mensup bir Afsar'im. Ve bir tarafimin köyünün adi da Af$ar'dir.. Ankara'a ve civarinda bir cok Afsar adindak köyler vardir. Ve Kinik boyuna ait Kinik adinda köyler de...
Bana da Af$ar boyunu ögrettin ya ne deyim gari artik bacim?
Eyvallah

Bilmiyordum senin'de avsar oldugunu..

Kayseri'de Avsar diye geciyor Boyunuz

Afsar'i ilk duyuyorum,sen'De sagol,birsey daha ögrenmis oldum.

Pek Cerkesler ile anlasamiyormusunz, diye söylenti geldi kulagima
Alt 03.11.2012, 16:55
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Eyvallah

Bilmiyordum senin'de avsar oldugunu..

Kayseri'de Avsar diye geciyor Boyunuz

Afsar'i ilk duyuyorum,sen'De sagol,birsey daha ögrenmis oldum.

Pek Cerkesler ile anlasamiyormusunz, diye söylenti geldi kulagima
Valla Afsar'lilar la Cerkez'ler anlasamiyorlar mi bilmiyorum ama ben ve ailem gayette iyi anlasiyorlar. Bayram'da bir akraba ziyaretinde Sereflikochisar'li bir aile ile danistim, rahmetli dayimin evinde. O aile Cerkez idi ve ordaki amca dayimin kankasiymisti..

Benim öyle bir sorunum yok, cevremde de öyle bir sey görmedim ama olabilir. Burasi Türkiye burda genellestirmeye ve birinin ayibini tüm ahalisine mal etmeye bayilirlar

Geändert von Der_Levantiner (03.11.2012 um 17:00 Uhr).
Alt 03.11.2012, 17:01
Zeynep

Standard

Zitat:
Valla Afsar'lilar la Cerkez'ler anlasamiyorlar mi bilmiyorum ama ben ve ailem gayette iyi anlasiyorlar. Bayram'da bir akraba ziyaretinde Sereflikochisar'li bir aile ile danistim, rahmetli dayimin evinde. O aile Cerkez idi ve ordaki amca dayimin kankasiymisti..

Benim öyle bir sorunum yok, cevremde de öyle bir sey görmedim ama olabilir. Burasi Türkiye'de genellestirmeye ve birinin ayibini tüm ahalisine mal etmeye bayilirlar
Benim'De Sorunum yok Sizler'le.

Büyüklerim öyle anlatmisti,anlam veremedim acikcasi.

Peace
Alt 03.11.2012, 17:06
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Benim'De Sorunum yok Sizler'le.

Büyüklerim öyle anlatmisti,anlam veremedim acikcasi.

Peace
Aynen ne derler make love not war oder sowas ne?

Ama bi tanidigim vardi Almanya'da, kendisi aslen Zonguldak'liydi ve Düzce civarindan bir kizla tanismis ve kör kütük sirilsIklam asik olmustu ve kizin ailesi onu geri cevirmisti. Bizim adetlerimizde biz sirf Cerkez kökenli birine kiz veriririz demisler. Bu arkadas kafayi yemisti, cünkü hic bir sebeb yoktu. Artik öyle bir sey oldugunu sanmiyorum ama sizin oralarda da hala böyle gelenekler var mi?

Geändert von Der_Levantiner (03.11.2012 um 17:16 Uhr).
Alt 03.11.2012, 20:19
Zeynep

Standard

Zitat:
Aynen ne derler make love not war oder sowas ne?

Ama bi tanidigim vardi Almanya'da, kendisi aslen Zonguldak'liydi ve Düzce civarindan bir kizla tanismis ve kör kütük sirilsIklam asik olmustu ve kizin ailesi onu geri cevirmisti. Bizim adetlerimizde biz sirf Cerkez kökenli birine kiz veriririz demisler. Bu arkadas kafayi yemisti, cünkü hic bir sebeb yoktu. Artik öyle bir sey oldugunu sanmiyorum ama sizin oralarda da hala böyle gelenekler var mi?
Evet ayirim yapan cok ne yazik'ki,

Ailenin bu Kounda Rizasini almak elbet'De cok deger tasir,

cok ince konular bunlar ya.

Yok biz'de öyle ayrimcilik ama Ailemin ve benim'de önem verdigi seyler kesinlikle var.
Alt 04.11.2012, 17:04
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Evet ayirim yapan cok ne yazik'ki,

Ailenin bu Kounda Rizasini almak elbet'De cok deger tasir,

cok ince konular bunlar ya.

Yok biz'de öyle ayrimcilik ama Ailemin ve benim'de önem verdigi seyler kesinlikle var.
Elbette ki ailenin rizasini almak dogru bir seydir, ama hersey de bir yere kadar. Elbette ki örnegin ben, bir buddist ya da hinduist birisiyyle ya da bir zenci ya da cinli ya da cingöz birisiyle asla evlenmem.
Demek istedigim bu secim meselesinde kisisel begenilerle ailevi degerlerin birlesimi vardir..

Bir Trabzon'lu bir aile taniyorum, kizlarini /henüz 7 yasinda) simdiden kardesinin ogluna yazmis gibi. Halbuki Islamiyet öncesi Türkler'de yedi nesilden önce evliklerle yapilmazdi. Bu Balkan'larin tüm ülkelerinde, Yunanistan ve Bosna-Hersek dahil tüm müslüman topluluklarda uygulaniyor.
Örnegin ben birinin teyzesinin kizini alana hicte iyi bir gözle bakmiyorum. Aile önemli dediysek, hele cekirdek aile önemli diye, amca, hala, teyze, dayi cocuklarinin evlikleri tiksindiri benim icin. Siddetle karsi cikiyorum.

Bilhasa Kürtler'de bu tür seyler cok ön plana cikiyor. Oranin kalkinmasi örnegin sirf ekonomik adimlar olmaz. Feodal asiret yapisini (agalik ve diger sacma seyler) kirmak lazim...
Antwort