Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 31.07.2014, 12:26
Benutzerbild von lafebesi
lafebesi lafebesi ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
lafebesi ,

ismimi zikrederek , benden cevap bekledigini izah etmisin, ama ben sana hangi konuda yardimci olacagim veya neye cavap verecegim onu tam cözemedim !

afedersin ama lütfen soruyu tekrar alabilirmiyim !

sen merak etme siz veya sen benim icinde farketmez.
lakin bazibazilari icin seviye tesbit etmek önceden isi kontrol altina almak, genelde terbiyeli , yazismalarin temelini kurmakta.

yoksa ben burda sizleri bizleri diyerek , sizden farkliyim manasina getirmeye calismiyorum.

bunada aciklik getirmis olalim !
Anladigim kadariyla sana sen diye hitap ederek terbiyeli ve seviyeli olmadigimi gösterdim senin gözünde - peki, öyle olsun

Sana soru sormadim, sadece yazdiklarina cevap yazdim ve ona geri dönecegini düsündüm - yanlis düsünmüsüm sanirim.

Aciklik getirecek bir konu kalmadi anlayacagin.
Alt 31.07.2014, 15:36
Benutzerbild von 1978salih
1978salih 1978salih ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

yok sen yine yanlis anlamisin, sana terbiyesiz sin anlaminda , bir imada bulunmadim.

sadece dikkatli davranmakla , hele vaybee de seviyeli bicimde karsilik vermekle bazi kisilerin, kötü sözlerine muhattap olmamak amacli , sizli bizli konusmayi , kendi acimden daha saglikli buluyorum. Ama kisi veya kisiler illaki benimle sen li benli konusmak isterlerse, eyvallah , ordada bir sorun görmüyorum, sadece senli benli lere gecilince, bazi arkadaslar dogrudan bunu kötüye kullanmaya kalkisiyorlar.

Ayrica sahsen tanismisligim olmayan kisilere , genelde , nerde olursa olsun , sizli bizli konusmayi , benimsemis oldugumdan dolayi, otomatik olarak, yazarken genelde bu sekil yaziyorum.

seninle kisitlanmis bir durum degil anlayacagin, hic alinganlik yapma lafebesi hanim ! :-)

Ayrica , benim gözümde, senin degerin, senin hakkinda sadece bildiklerim veya gördüklerim kadar olabilir ve asla seni söyle yazdin böyle yazdin diye sorgulayacak veya yargilayacak duruma gelmem InsaAllah !

Bazan benide didikleyen arkadaslar, illaki sinir damarima basmak icin , bütün hünerlerini veya zekalarini kullanan arkadaslara da istem disi cikislarim oldu,
haliyle bende dört dörtlük bir insan degilim.

kendimi hic bir zaman diger arkadaslarin üzerine cikarma cabasina girmedim girmemde, cünki benim kanimca her insan, bir noktada benim icin cok degerli olabilir !

umarim , fikir beyan ederken , eksik yazilarimdan, veya tartismalarim esnasinda kimsenin kalbini kirmamisimdir !

senin yazdiklarina gelince, dedigin gibi her hangi bir noktada bende fazlaca konusulmasi gerekli bir yer görmüyorum.

eger sende , sana karsi, kötü bir itibar birakmis isem, bu benim cahilligimdendir.

öyle bir durum varsa sayet, özür dilerim.

benim icin tek yargilayici Ilahi güctür !
kendimi asla onunla es tutarak ona karsi isyana giremem !

her ne olursa olsun , ben asla bilerek birinin hakkini yemek istemem.

böylece beni InsaAllah yalnis anlamak yerine , eger hatam olursa, Salih bune? diye ikaz etmenizde kisisel faydami görüyrum!

onun icin tekrar teskrlr.

salih

Zitat:
Zitat von lafebesi Beitrag anzeigen
Anladigim kadariyla sana sen diye hitap ederek terbiyeli ve seviyeli olmadigimi gösterdim senin gözünde - peki, öyle olsun

Sana soru sormadim, sadece yazdiklarina cevap yazdim ve ona geri dönecegini düsündüm - yanlis düsünmüsüm sanirim.

Aciklik getirecek bir konu kalmadi anlayacagin.

@benekalice -------------
Zitat:
Zitat von benekalice Beitrag anzeigen
Seriat Rejimleri kanunlarini, hadislere ve Kuran'a dayarlar.
Hadislerde gülmeyi yasaklayan bir sürü yerler var.
AKEPE'de seriat rejimini uyguluyor. Tayyip Cumhurbaskan'i secilince tam Seriat'a giris yapilacak.
BENEK HANIM ! ASAGIDA KURAN VE HADIS BILEN INSANIN SADECE ; COCA COLA ICMEYEREK ; ISRAILI BOYKOT EDEN ZIHNIYETTEN BAHSETMISINIZ !

SIZE SORUM : SIZ NASIL BIR SOSYAL FALIYET VEYA POLITIK ANLAYISLA , ISRAILI BOYKOT EDERDINIZ ??

SORUMUN HIC BIR YANLIS ANLASILIR NOKTASI YOKTUR !

LÜTFEN SADECE SIZE SORDUGUM BIR TEK SORUYA , KENDI DÜSÜNCELERINIZ LE CEVAP VERINIZ !

BU INCELIGI BEN HER DEFASINDA ; SIZ BANA SORDUGUNUZDA YAPIYORUM !

AYNI INCELIGI BU DEFA SIZDEN BEKLIYORUM !

Geändert von 1978salih (31.07.2014 um 15:42 Uhr).
Alt 31.07.2014, 21:14
Ask_Sehidi

Standard

Analardir adam eder adami
Aydinliklardir önümüzde giden
Sizi de bir ana dogurmadi mi?
Analara kiymayin efendiler

Kosuyor alti yasinda bir oglan
Ucurtmasyi geciyor agaclardan
Sizde böyle kosmustunuz bir zaman
Cocuklara kiymayin efendiler..

Gelinler ayna da sacini tarar
Aynanin icinde birini arar
Bir zamanlar sizi de aradilar
Gelinlere kiymayin efendiler...

Geändert von Ask_Sehidi (31.07.2014 um 21:19 Uhr).
Alt 01.08.2014, 09:27
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Dis ülkenin ürününü boykot ederiz diye birsey yapamayiz, cünki asil boykotu hükümet yapabilir, o ülkeyle ticaret iliskilerini kisarak veya tamamen keserek.

Coca Cola sürekli ihracat ediliyor, Süpermarketler, bakallar halka sunuyor.
Halk boykot ediyorum diye alimiyor. Cezasini boykot edilmek istenen ülke mi, yoksa satici mi ceker?

Asil boykotun en güzel örnegini simdi Rusya ve Avrupa arasindaki gecen karsilikli cezalandirma tipindeki görüsmeleri medyadan takip edebilirisiniz.

Ama hic bir Alman'in veya Avrupa'linin simdiye dek, Vodka icmeyerek Rusya'yi boykot etmek istedigini duymadim ve okumadim da.

cahil benekalice,
wenn ein land ein anderes boykottiert muss es internationales recht beachten.

so einfach wie du es darstellst ist es eben nicht. es hat konsequenzen für beide länder.

anders sieht es aus wenn die bürger boykottieren. dies wird nicht internationalem recht unterstellt.

kommen wir mal zu deiner theorie das ein volksboykott nichts bewirken würde. es ist nicht zu übersehen dass du überhaupt keine ahnung von wirtschaftlichen zusammenhängen hast.

ich versuche es mal für ganz dumme zu erklären. nehmen wir an die türkei importiert im monat 1000 telefone aus israel. diese tausend telefone werden in 100 shops verkauft.
im durchschnitt hat jeder shop 10 israelische telefone. wenn diese shops keine israelischen telefone mehr verkaufen werden sie keine bestellungen mehr aufgeben und es erfolgt kein import von israelischen telefonen.

das heisst aber nicht dass die shops darunter leiden. der telefonbedarf der türken wird dann von samsung, htc, iphone, nokia oder anderen herstellern bedient.

also wenn jmd keine coca cola kauft dann nimmet er gazoz oder eine andere limo, seinen bedarf an limo wird er durch andere hersteller decken.

zu dem boykott von russland möchte ich mich nicht äussern weil ich sonst seitenlang erklären müsste weshalb dies wenig erfolgsversprechend ist. da sehen wir wieder das nicht immer ein staatsboykott sinnvoll ist. dies ist auch der grund weshalb merkel sich am anfang weigerte gegen russland ein boykott zu verhängen

und nun möchte ich noch die innerpolitische vertretbarkeit eines solchen boykotts ansprechen. um so ein boykott zu verhängen müsste man die zustimmung der chp&mhp einholen. aber diese parteien stellen sich strikt gegen israel-sanktionen.

das sollte uns allen zu denken geben wenn wir in den nächsten tagen wählen gehen.

jede stimme für chpmhp ist eine stimme für israel.
Alt 01.08.2014, 09:37
Erfahrener Benutzer

Standard

Anladigim kadari ile sadece CocaCola ihracatini durdurmamiz gerekiyor?

simdi bakkal amca , eger cocacola satmaz ise cok büyük kayiplar verebilir diyosun ?

baska bir acidan bakalim, bizim kendi ürettigimiz ürünleri alsak ve bakkal amca kazansa ve hatta ülke kazansa, patenti kendi ülkemizde olan her sey daha cok tüketilse, disariya fazla harcamalar yapilmasa , nasil olur ?

simdi ekonomiye girmeyelim istersen, cünki bu gidisle , dünyayi degistircez !
aman neme lazim, herkez istedigini yesin icsin , herkez kendi vicdaninin hürriyetine sahiptir !

boykotun örnegi diye rusya yi örnek vermisin !
Allah askina , sen galiba rusyanin hala avrupaya pazarladigi gazdan ham petrolden demir celikten haberdar degilsin !

ama su olabilir, avrupa kerkük te ki petrollerin kokusunu aldi, ukraynadaki enerji kaynaklarini rusyanin istegi disinda kullanayamacagini , idrak etti, amerika ile beraber simdi ISID denilen kahpe bir örgütü destekleyerek, yeni kaynaklar pesine düstü !

Global düsünmek gercekleri daha objektif görmeye yariyor !

Önündeki Puzzel i tam görmek icin, önce bütün parcalari taniyacaksin ve sonra dogru bir sekilde birlestirmeye calisacaksin !

sadece bir bölümü tamamladim diye , diger bölümleri es gecmek, puzzel i tam bitirmis olmak, sayilmaz !

selamla
salih

Zitat:
Dis ülkenin ürününü boykot ederiz diye birsey yapamayiz, cünki asil boykotu hükümet yapabilir, o ülkeyle ticaret iliskilerini kisarak veya tamamen keserek.

Halk boykot ediyorum diye alimiyor. Cezasini boykot edilmek istenen ülke mi, yoksa satici mi ceker?

Asil boykotun en güzel örnegini simdi Rusya ve Avrupa arasindaki gecen karsilikli cezalandirma tipindeki görüsmeleri medyadan takip edebilirisiniz.

Ama hic bir Alman'in veya Avrupa'linin simdiye dek, Vodka icmeyerek Rusya'yi boykot etmek istedigini duymadim ve okumadim da.
Alt 01.08.2014, 09:50
Erfahrener Benutzer

Standard PARDON BI FREN LE ! ne bu hiz. kötüleme politikasini birak bi !

bak seninle güzel güzel yaziyoruz !
birak simdilik propagandayi yahu !

bak sana bir sey sorduk, bi cevap yok !
birde tarafsiz ol, benek !

her zaman ayni gazete ayni propaganda, sana inanirligim gittikce azaliyor.
resmen beyin yikamasindan geciyorsun be kardesim !

yapma kendine bukadar eziyet , chp de herkez senin gibi calissa belki bir seyler degisir ama sen kendini feda ediyorsun bir partiye !

neyse takma herseyi kafana, rahat la biraz !

Anladigim kadari ile sadece CocaCola ihracatini durdurmamiz gerekiyor?

simdi bakkal amca , eger cocacola satmaz ise cok büyük kayiplar verebilir diyosun ?

baska bir acidan bakalim, bizim kendi ürettigimiz ürünleri alsak ve bakkal amca kazansa ve hatta ülke kazansa, patenti kendi ülkemizde olan her sey daha cok tüketilse, disariya fazla harcamalar yapilmasa , nasil olur ?

simdi ekonomiye girmeyelim istersen, cünki bu gidisle , dünyayi degistircez !
aman neme lazim, herkez istedigini yesin icsin , herkez kendi vicdaninin hürriyetine sahiptir !

boykotun örnegi diye rusya yi örnek vermisin !
Allah askina , sen galiba rusyanin hala avrupaya pazarladigi gazdan ham petrolden demir celikten haberdar degilsin !

ama su olabilir, avrupa kerkük te ki petrollerin kokusunu aldi, ukraynadaki enerji kaynaklarini rusyanin istegi disinda kullanayamacagini , idrak etti, amerika ile beraber simdi ISID denilen kahpe bir örgütü destekleyerek, yeni kaynaklar pesine düstü !

Global düsünmek gercekleri daha objektif görmeye yariyor !

Önündeki Puzzel i tam görmek icin, önce bütün parcalari taniyacaksin ve sonra dogru bir sekilde birlestirmeye calisacaksin !

sadece bir bölümü tamamladim diye , diger bölümleri es gecmek, puzzel i tam bitirmis olmak, sayilmaz !

selamla
salih

Zitat:

Geändert von 1978salih (01.08.2014 um 09:53 Uhr).
Alt 01.08.2014, 16:07
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Ben özgürüm, ben hürüm. Hickimseye beynimi yikatmadim, cünki hicbir organizasyona üye degilim. Hic bir cemaata üye degilim. Hic bir örgüte üye degilim. Degilim de, degilim.

Yanliz bir ile ikiyi sayabilenlerdenim. Ve insan akliyla kendim karsilastirip, degerlendirip düsünenlerdenim.

Bana inanirligindan bahsediyorsun. Bir kac ay önce burada bana beddua ettigini unutmadim. Bu konuda fil gibi hafizam vardir. Yani bana inanirligini öne sürmen, hic bir sey ifade etmiyor benim icin. Bence schow'a gerek yok yani.

Ayrica Arinc bal gibi de söyledigini söylemek istedi. Ayni söyledigi gibi, bugün "kadinin disarida gülmesi ayiptir" diyor, yarin "Kadinin disarida gülmesi yasaktir" diyecek. Oyunun son perdesi de bu olacak, "Disarida gülen kadinlari cazalandiracagiz" diyecek ve ahlak polisleri dizecek sokaklarda ayni Suudi Arabistan ve Iran'daki gibi.

Bu sözleri arindirip, baska türlü gösterilmesi falan bahane. bunun üsütünü kapatmaya calismaktan baska bir sey degil. Gözü kulagi olan, kendisi seyredip, izleyip, neyin ne oldugunu biliyordur.

Bütün dünyaya rezil ettiler bizi bu AKEPE'ciler.

Danimarka ve Ispanya

http://www.medyatava.com/haber/bulen...lestiri_111066

Almanya

Lachen verboten

http://www.fr-online.de/tuerkei/tuer...,27998938.html

Italyan basini

http://sonnokta.net/kahkaha-italyan-...undeminde.html

Avrupa basini

SAKA DEGIL

http://www.gazetecileronline.com/new...memesini-isted

INGILIZ Basini

http://zete.com/yabanci-basin-kahkahayi-konusuyor/
fil gibi olan benekalice,

boykot yalanin tutamayinca konuyu trollük yaparak sapitmaya calisiyorsun.

simdi iran gibi olacagiz hikayelerine baslamissin. biliyorsun bu hikayeler 13 yildir anlatiyorsunuz ama hala iran gibi olamadik.

acab 13 yildir bu yalanlari niye yemiyor bu halk diye düsünme firsati bulamadin mi???

@arkadaslar görüyorsunuz bu chp zihniyetinin yalanlarini ortaya cikarinca masa üstüne cikip kivirmaya basliyorlar
Alt 01.08.2014, 18:50
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
trollerin trollü manbee,

hala öküzlük yapiyorsun.

10 yil önce bir iktidar mensubu ortaya cikip, böyle kadinlar hakkinda atip tutmadi, cünki SIKARDI ozamanlarin laik düzeninde böyle kadinlara dil uzatarak onlarin üzerinde hüküm etmeye calismak.
kendini file benzeten benekalice,

üst üste yalanlarini patlatiyorum

13 yildir türkiye iran oluyor diyorsun ama hala iran olmadik.

sen propaganda tröllügü yaparak chpye cok büyük zarar veriyorsun.

bak cati adayiniz bile elinizde patladi

Zitat:
Zitat von manbee Beitrag anzeigen
Prof. Dr. Kasar Nuri Öztürk Ekmeleddinin hirsiz oldugunu ispatliyor!!!!!

Muhakkak dinleyin arkadaslar!!!!

Ihsanoglu bir israil projesi. Kasar Nuri Öztürk tek tek hirsizligini anlatiyor!!!

tikla >>> Ekmeleddin Ihsanoglu hirsiz!!! <<< tikla
Zitat:
Zitat von manbee Beitrag anzeigen
arkadaslar oyunuzu vermeden adaylari karsilastirin.

nasil bir cumhurbaskani istiyorsunuz???

Recep Tayyip Erdogan ve Ekmeleddin Ihsanoglu - İki Cumhurbaşkanı adayı ve farkları

Recep Tayyip Erdogan ve Ekmeleddin Ihsanoglu - İki Cumhurbaşkanı adayı ve farkları 2

muhakkak bu videolari seyredip sonra kararinizi verin!!!
Alt 01.08.2014, 19:40
Benutzerbild von manbee
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Hizini alamadin dimi?

Baya bir sinirleniyorsun, dogrulara karsi söyleyebilecegin bir sey bulamayinca, öküzlük tabiki bedava.

BasCalan Ekmeledin'in hayatini didik didik arattirmistir. Aradi aradi ama, hicbirsey bulamadi, cünki adam tertemiz cikti. Ekmeleddin BasCalan Tayyip'in tam karsiti demek.

BasCalan herseyi yapmaya hazir, yeterki dokunulmazligi kalsin. Papaz cübbesi bile giyermis, kendisi diyor. Calmak zaten artik sorun degil. Dokunulmazligi kalkarsa, gidecek yeri hapis.

beni sürekli kendiniz gibi zannediyorsunuz.

sinirlenmek icin ciddiye almak gerekiyor.

dönelim ekmeleddine. basbakan birsey demiyor prof dr yasar nuri öztürk diyor!!!!!

yasar nuri öztürk ekmeleddine hirsiz köpek diyor!!!!

evet yanlis anlamadin sizin kasar nuri bunu diyor

------------------------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. Kasar Nuri Öztürk Ekmeleddinin hirsiz oldugunu ispatliyor!!!!!

Muhakkak dinleyin arkadaslar!!!!

Ihsanoglu bir israil projesi. Kasar Nuri Öztürk tek tek hirsizligini anlatiyor!!!

tikla >>> Ekmeleddin Ihsanoglu hirsiz!!! <<< tikla
Alt 04.08.2014, 14:43
Caka_Bey

Standard Sultan II. Abdülhamid;

Millet birbirini kırıp geçireceğine bırakın beni öldürsün.
Antwort