Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 19.03.2010, 22:56
Benutzerbild von NadirKacan
NadirKacan NadirKacan ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard kanada

Kanada'ya Taşınan Bir İzmir'linin Günlüğü)

Sevgili Günlük

12 Ağustos Göçmenlik başvurum kabul edildikten sonra Kanada'daki yeni evime Taşındım. Çok heyecanlıyım. Burası çok güzel. Dağların manzarası muhteşem. Onların karlarla kaplı halini görebilmek için sabrımı zorluyorum.

14 Ekim Kanada dünyanın en güzel yeri. Yapraklar kırmızı ve turuncunun tonlarına dönmeye başladı. Bir atla kır gezintisi yaptım ve bir kaç geyik gördüm. Çok güzeldiler. Muhtemelen yeryüzündeki en harika hayvanlar. Burası cennet olmalı. Burayı çok seviyorum

11 Kasım Geyik avlama sezonu kısa bir süre sonra başlıyor. Böyle harika hayvanları öldürmeyi nasıl olurda isterler anlamıyorum. Umarım yakında kar yağısı başlar. Burayı seviyorum.

2 Aralık Dün gece kar YAĞDI. Her yerin beyaz bir örtü ile kaplanışını seyretmek için gece kalktım. Tıpkı Kartpostal gibi. Meğer yıllarca İzmir'de Yaşayarak kendime haksızlık etmişim. Dışarı çıktık merdivenlerdeki ve garajın önündeki karları kürekle temizledik. Kartopu oynadık (ben kazandım)

Kar temizleme makinesi (belediye'nin) gelince, garajın önündeki karları tekrar temizlemek zorunda kaldık. Harika bir yer. Kanada'yı çok ama çok seviyorum.

12 Aralık Dün gece biraz daha kar YAĞDI. Kürekle garajın önündeki karları tekrar temizledik. Burayı seviyorum.

19 Aralık Dün gece biraz daha kar YAĞDI. İşe gitmek için garajdan çıkamadım. Burası çok güzel bir yer fakat kürekle kar temizlemekten yoruldum. Kar temizleme makinesine Lanet olsun! Sanki beni bekliyor ve sonra yoldan geçerek karları garaj kapıma yığıyor.

22 Aralık Bu beyaz boktan dün gece biraz daha YAĞDI. Kürekle kar atmaktan ellerim su topladı ve belim ağrımaya başladı. Kar temizleme makinesini ben garajın önünü kürekle temizleyene kadar yolun kösesinde gizlendiğini düşünüyorum pezevengin ...

25 Aralık Sıçtığımın karı, yine YAĞDI. Eğer kar temizleme makinesini kullanan pezevengi bir elime geçirirsem yemin ederim o puştu gebertecem.
Yollardaki lanet buzları eritmek için neden daha fazla tuz kullanmadığını anlamıyorum.

27 Aralık Allahın belası, dun gece yine kar YAĞDI. Kar temizleme makinesinin en son gelişinden beri 3 gündür karları kürekle atamadığım için eve hapsoldum. Hiç bir yere gidemiyorum. Hava durumunu sunan spiker bu gece 25 santim daha yağacağını söyledi. 25 cm. karın kaç kürek edeceğini sizler biliyor musunuz?

28 Aralık Kuş BEYİNLİ spiker yanılmış, tam 83 cm. daha kar YAĞDI. Bu gidişle karlar yazdan önce erimez. Kar temizleme aracı kara saplandı ve hıyar oğlu hıyar sürücü benden küreğimi ödünç istedi. Karları temizlerken tam altı kürek kırdığımı ve sonuncusunu da onun kalın kafasında kırmaktan zevk duyacağımı söyledim.

4 Ocak Nihayet evden çıkabildim. Markete gittim ve yiyecek aldım. Dönüşte lanet geyiğin biri arabamın önüne atladı. Arabamda 3.000 dolarlık hasar var yaklaşık. Bu hayvanların hepsini gebertmek lazım. Lanet çirkin her yerde varlar Yaratıklar. Umarım avcılar hepsinin kökünü kurutur.

3 Mayıs Arabayı şehirde bir tamirciye Götürdüm. Yollara dökülen baş belası tuzlar yüzünden arabamın kaportası çürümüş.

10 Mayıs Türkiye'ye kesin dönüş yaptım ve İzmir'ime bir daha ayrılmamak üzere yerleştim.

Suratına sıçayım Kanada'nında da, karın da, geyiklerin de ....
Alt 20.03.2010, 00:17
Benutzerbild von timeraiser
timeraiser timeraiser ist offline
Erfahrener Benutzer

timeraiser eine Nachricht über ICQ schicken timeraiser eine Nachricht über AIM schicken timeraiser eine Nachricht über Yahoo! schicken timeraiser eine Nachricht über Skype™ schicken
Standard

Muahhahhaha, tek bu sarki aklima geldi... Geyik cikabilir [Izel].... auch wenn ein anderer Kontext

http://www.youtube.com/watch?v=T92MNER4kHU
Alt 20.03.2010, 00:18
meyse

Standard

bir sürü argo kelimeler olmasina ragmen bende cok güldüm yaa

tesekkürler paylasim icin
Alt 20.03.2010, 01:27
Benutzerbild von kalpsiizz
kalpsiizz kalpsiizz ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Kadir abi yumruklarını konuştur argolarını değil ) güzeldi teşekkürler.
Alt 27.10.2010, 16:41
rainbow26m

Standard

Son zamanlarda okudugum en komik şeydi
Alt 06.01.2011, 15:51
Alllahsiztosba

Standard

Kanada´nin geyikleri bile sakadan anliyor. Olm dünyanin ikinci büyük yeryüzü ölcümüne sahip olmasina ragmen 20 mio. nüfuslu bir ülke. Üstelik kriminalität orani dünyanin en düsük olan ülkeleri arasinda yer almasina ragmen, insanlari da sevecen.

Karina, karisina,
glätscherine, dagina,
geyigine, kutup ayisina
orda bir ülke var uzakta
o ülke de kanada.
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche