Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 04.07.2009, 03:24
Tilki1977

Standard

Zitat:
Zitat von Lapeno_ Beitrag anzeigen
kanaKisch

sana da her zikkimi ögretmek lazim ;-)
Ach was schnickschnack du wusstest auch so was ich meine. Sag mal warum seit ihr beide immer gleichzeitig online? Selber schreibstil mit den großbuchstaben und so. Wie kommts?
Alt 04.07.2009, 23:50
gelincik02

Standard

Zitat:
Zitat von unixxx Beitrag anzeigen
Okan Bayülgen ist sowieso der coolste Macker :-) Er ist so frech, ich mag das.

Oh man, da kriegt man ja heimweh, wenn man so eine sendung sieht. Vor allem in istanbul, hast du das gefühl, alles findet vor deiner Haustür statt und du bist mitten drin. Mit den leuten zusammen. Hier lebt man echt in exil.

http://vampircik.com/word.php?q=tiki
Ich mag ihn auch aber manchmal ist er auch zu hart.
Stimmt. Istanbula gidince filmlerde gördügün yerlerde gezmezi cok baska bir duygu oluyor Cok güzel birsey.

Bu Tiki´ler cok özentiymis. Hakkaten ne kadar özenti insan var yaa
Alt 05.07.2009, 00:11
unixxx

Standard

Benim kücükken bir teyzem vardi. Hic de kibar konusmuyordu, ama misafir gelince, sosyete konusmaya basliyordu. Ayol filan, böyle abartilmis bir sekilde. Bu simdi tiki mi oluyor?
Alt 05.07.2009, 02:12
Tilki1977

Standard

Zitat:
Zitat von Lapeno_ Beitrag anzeigen
erstmal solltest du dir ans herz legen, mal deine rechtschreibung besser unter die lupe zu nehmen. wenn du schon jeden mist nachgooglest, dann google doch auch mal deine rechtschreibung nach. wir warten schon eh ewig auf deine texte, dann kann man auch eine minute länger warten ;-)

und deine beobachtungsgabe läßt auch zu wünschen übrig. nur weil ich dich mal auf deine fehler hingewiesen habe, hast du wieder irgendwelche falschen vermutungen.

das gleiche könnte man über dich und görenBILMEZ sagen, wenn ich dich angeschrieben habe, hat er darauf reagiert und wenn ich GB angeschrieben habe, warst du der jenige der geantwortet hat ;-)
Du überschätzt die fähigkeiten von Google, was soll ich denn nachgooglen wenn ich mit dir oder deinem Kumpel schreibe? Da kommen doch sowieso nur beleidigungen und Kinderreien bei rum! Mein Vermutungen sind darin begründet das du ein neuer User bist und sofort ins Thema eingestiegen bist. Also schätze ich mal das du ein und die selbe person bist. Aber da du verrückt bist weisst du es warscheinlich selber nicht. Dann seit ihr zur gleichen zeit online. Wie kommts, zu so einer ungewöhnlichen Zeit?
Alt 05.07.2009, 04:28
biblo

Standard

"Oha falan oldum yaani!" - ich war/bin sehr überrascht/schockiert.
Alt 05.07.2009, 07:08
unixxx

Standard

Danke biblo, sowas meine ich. Tiki filan bilmek istememistim, ama yine komik tabii böyle konular.
Alt 07.07.2009, 10:39
unixxx

Reden

http://www.megabul.com/showthread.php?t=47935
Alt 07.07.2009, 12:07
verda

Standard

hier ein buch, wenig inhalt aber dennoch für den anfang ausreichend

Türkisch Slang - das andere Türkisch
von Al Page
Alt 07.07.2009, 13:15
gelincik02

Standard

Teyzenin yaptigina tiki denilmez galiba ama eminde degilim :-)

Normal birsey baskalarinin yaninda daha da kibar konusmaya calismak.
Alt 07.07.2009, 15:20
babaeskili

Standard

konu madem türkce, türkce kullanalim:

slang, yani lehceyi en cok biz gurbetciler kullaniriz. hatta lehceye baska bir boyut getirmis, tarzancayi icat etmisizdir.

örnek:
hey ahmet lan, moruk, benim füra$ayn'i gördünmü?

örnek:
biz bu yaz zommarurlaub'u annemgillerle antalyada edicez.

örnek:
sükran, haydarberk'te (heidelberg) kauflar (alisveris yerleri, lidl, aldi, vs.) kacta kapaniyo?

gurbetci türkiyeye tatile gittiginde aninda siritir. kot pantolon altindan muhtemelen adidas superstars'lari vardir, marlboro icer ve merakli bakislari vardir. en fazlada lehcesi ile belli eder kendini (bkz. yukaridaki örnekler).

almancilar, bilhassa almanyanin güneyinde yasayanlar, her cümlenin sonuna "weisch" eklerler, isvicreliler "oder", batisindakilar "na, ne" ve berlinliler "wa". en vahim durumdakilerde fransada yasayan gurbetcilerimizdir. ah canim, hicte dönmüyo dilcegizleri.. almanyanin dogusunda yasayan türk sayisinin bir hayli az oldugundan onlari konumuzun disinda birakiyorum. dresdende dogup büyüyen bir türkün, memlekette tarzanca konustugunu hayal edemiyorum bile.

tarzancanin ana sebebi, ana dilimizi tümü ile ögrenmeden, yabanci dil ögrenmeye tesebbüs etmemizden kaynaklanir, zira yabanci dili en güzel konusmanin yolu, ana dilini mükemmel konusmaktan gecer.

ilginc insanlardir gurbetciler. cartel'in bir parcasinda gectigi gibi, vataninda almanci, orada yabancidir. genelde sicak kanlidir, avrupa görmüstür, genis bir yelpazesi vardir, töleranslidir, memleketinden uzak kaldigi icin, milli duygulari pek agir basar, en ufak bir olayda gaza gelir, genelde galatasaraylidir (aslanlarim benim), arabayla izine gitmek en büyük zevkidir, arabasini cok sever, bilhassa mercedes veya bmw ise toz kondurmaz, en hizli araba onundur, biraya cola karistirip icer, onun döner anlayisi türkiyeli türklerden farklidir..

bu böyle gider beyaa, önünü kesemezsin!

ps. olayda ismi gecen kisiler kesinlikle hayal ürünü degildirler, bizzat benim'dir, sensin'dir, o'dur ve onlar yani bizleriz'dir!

son olarak, gurbetci vatan hasreti ile gurbette 11 ay hayvan gibi calisip, silada birkac hafta insan gibi yasayan'dir..

dipnot. bende bir gurbetciyim..

Geändert von babaeskili (07.07.2009 um 15:26 Uhr).
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche