Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 22.04.2011, 17:46
xgicikoglanx

Standard 100% dogru insan bulmak

Wünsche allen ein frohes Ostern und eine gute Nase bei der Suche von Ostereiern! Türkiyedekilerinede Is hayatlarinda basarilar diliyorum ve hafta sonlarinin huzurlu gecmesini temmeni ediyorum!
Bu devirde % 100 bir kisi bulmak zor. Fakat nedir ki % 100 ? Gecen bende oturdum düsündüm. Acaba 25 olmadan evlensemiydim diye. Simdi yas 30hala bekar! Fakat diger taraftan simdi ki 30-35 yaslari arasindaki bayan ve erkeklere bakiyorum da, cogusu ya mutsuz bir evlilik sürdürüyor, ya da anlasamadiklari icin, aile ve cevrenin baskisina karsi gelerek ayriliyorlar, fakat ayriligin getirdigi olumsuzluklarla karsilasiyorlar. Yani cocuk varsa arada, erkek ya da bayan, yeni bir beraberlige niyet ettiginde, cocuk engel teskil ediyor. Ayni senin de bahsettigin gibi, hem maddi acidan (nafaka), hem de manevi, bir nevi hem bosanan kisi, hemde bosanan erkek ya da kadin ile beraber olmak isteyen kisi damgalaniyor. "Gitti, bula bula cocukluyu buldu" gibi.

Aslinda cok yalnis bu düsünceler. Fakat toplumda öyle bir asilanmisiz ki, istesekte, istemesekte, ne kadar bu düsünceye karsi gelsekte, böyle bir durum ile karsilastigimizda, beynimizi ve kalbimizi bir sürü soru isaretleri dolduruyor. Acaba eski esini unuttu mu, acaba eski esi ile bir benzerligim mi var, acaba cocuk var diye, benden cocuk istemez mi, acaba karisi/kocasi bizi rahat birakacak mi, acaba el ne der, acaba beni eski karisi/kocasi ile kiyaslar mi, acaba eski karisina/kocasina bir gün geri gider mi, acaba... acaba... acaba....

Bu acabalari silmek icin, ciftlerin cok konusmasi ve bu sorulari teker teker cözmesi lazim. Bu da sabir, güclü bir sevgi baglantisi ve her gecen gün büyüyen bir güven ister. Yani bir kisi, mazisinde bir beraberlik ya da evlilik yasadi diye, bu hayatta bir daha sevme ya da sevilme hakkindan olmuyor ki. Bence insan karar alirken, cevrenin dediklerine fazla kulak asmamasi lazim, yani milletin agzi cuval degil ki büzesin.
Alt 22.04.2011, 23:03
Benutzerbild von anchovis
anchovis anchovis ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

.....madem bukadar ileri görüslüsün, peki neden hala bekarsin, pek anlayamadim galiba ???
Alt 22.04.2011, 23:18
Yetismeister

Standard

Haklisin.. ama bu yasta cok evlenmemis kisiler var daha. Tek ve en zor olan sey iclerinden birisiyle uyusmak, elektrik almak. 30 yasinda bir insan artik cok secici olur ve herseyi inceler. Bu yüzdende tam olarak uymasi lazim karsindakiyle.
Alt 23.04.2011, 16:46
Benutzerbild von killingzoe
killingzoe killingzoe ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

meistens heiraten die am frühesten die eine ausbildung gemacht haben so mit 20 - 23 und die studieren am spätesten ab 30 - 35
Alt 24.04.2011, 11:30
meyse

Standard

100% dogru insani bulmak mi??

bu zaten imkansiz...sen ne kadar 100 % sün ki zaten?

yanlis anlasilmasin, kimse dörtdörtlük degil karsindaki kisiden bunu beklemek
sacmalik....önemli olan ortak yollar bulup hedefi sasirmamak
Alt 24.04.2011, 15:05
Isis_

Standard

Zitat:
Zitat von xgicikoglanx Beitrag anzeigen
Bu devirde % 100 bir kisi bulmak zor. Fakat nedir ki % 100 ? Gecen bende oturdum düsündüm. Acaba 25 olmadan evlensemiydim diye. Simdi yas 30hala bekar! Fakat diger taraftan simdi ki 30-35 yaslari arasindaki bayan ve erkeklere bakiyorum da, cogusu ya mutsuz bir evlilik sürdürüyor, ya da anlasamadiklari icin, aile ve cevrenin baskisina karsi gelerek ayriliyorlar, fakat ayriligin getirdigi olumsuzluklarla karsilasiyorlar. Yani cocuk varsa arada, erkek ya da bayan, yeni bir beraberlige niyet ettiginde, cocuk engel teskil ediyor. Ayni senin de bahsettigin gibi, hem maddi acidan (nafaka), hem de manevi, bir nevi hem bosanan kisi, hemde bosanan erkek ya da kadin ile beraber olmak isteyen kisi damgalaniyor. "Gitti, bula bula cocukluyu buldu" gibi.

Aslinda cok yalnis bu düsünceler. Fakat toplumda öyle bir asilanmisiz ki, istesekte, istemesekte, ne kadar bu düsünceye karsi gelsekte, böyle bir durum ile karsilastigimizda, beynimizi ve kalbimizi bir sürü soru isaretleri dolduruyor. Acaba eski esini unuttu mu, acaba eski esi ile bir benzerligim mi var, acaba cocuk var diye, benden cocuk istemez mi, acaba karisi/kocasi bizi rahat birakacak mi, acaba el ne der, acaba beni eski karisi/kocasi ile kiyaslar mi, acaba eski karisina/kocasina bir gün geri gider mi, acaba... acaba... acaba....

Bu acabalari silmek icin, ciftlerin cok konusmasi ve bu sorulari teker teker cözmesi lazim. Bu da sabir, güclü bir sevgi baglantisi ve her gecen gün büyüyen bir güven ister. Yani bir kisi, mazisinde bir beraberlik ya da evlilik yasadi diye, bu hayatta bir daha sevme ya da sevilme hakkindan olmuyor ki. Bence insan karar alirken, cevrenin dediklerine fazla kulak asmamasi lazim, yani milletin agzi cuval degil ki büzesin.
bir insan kendini ne kadar güclü hissederse o kadarda cevrenin bakisi, dedigi, yaptigi etkilemez ve ne kadar kendine güvenci az ise o kadarda en kücük esintiler bile onu sarsar. o yüzden degilmi zaten cogu ayriliklar? bir insan kendini yeterince yetistirmediyse bir iliskiyi yürütmeye bir gün kücük problemlerin bile altindan kalkamayip iliskiyi öldürür diye düsünüyorum. ama demesi kolay
Alt 24.04.2011, 20:43
gnadenlos36

Standard

Zitat:
Zitat von xgicikoglanx Beitrag anzeigen
Wünsche allen ein frohes Ostern und eine gute Nase bei der Suche von Ostereiern! Türkiyedekilerinede Is hayatlarinda basarilar diliyorum ve hafta sonlarinin huzurlu gecmesini temmeni ediyorum!

du suchst 100% da gibt es nur einen frag mal Gott.
Alt 24.04.2011, 22:37
xgicikoglanx

Standard no comment

Zitat:
Zitat von gnadenlos36 Beitrag anzeigen
du suchst 100% da gibt es nur einen frag mal Gott.
Was soll man da schon gross artig sagen!
Alt 25.04.2011, 00:57
Yetismeister

Standard

Zitat:
Zitat von meyse Beitrag anzeigen
100% dogru insani bulmak mi??

bu zaten imkansiz...sen ne kadar 100 % sün ki zaten?

yanlis anlasilmasin, kimse dörtdörtlük degil karsindaki kisiden bunu beklemek
sacmalik....önemli olan ortak yollar bulup hedefi sasirmamak
Dört dörtlük olmaktan yada dört dörtlügü aramaktan ziyade en önemlisi anlasmak ve birbirinden elektrik almak.

Killingzoe hat Recht.. Ich finde das man mit 23 noch mutiger ist. Cesaretli ve cok fazla detayci olmadan evlenmeli. :-D
Alt 27.04.2011, 23:39
ZuebY

Standard

niemand ist doch perfekt.. wie wir wohl alle schon vermuten..
und so lange jeder von sich 100% gibt.. und zumindest versucht mit jedem Tag, erlebnis, gelerntem etc.. ein wenig besser zu werden.. und damit ein besserer mensch zu sein als man schon ist.. sollte man doch eigentlich das ECHT oder EHRLICH sein als selbstverständliches sehen.. vermutlich aber wieder eine naive erwartung..
wer es nicht so ernst mit der wahrheit nimmt.. ist sowieso nicht ECHT..

zusätzlich zum SICH VERSTEHEN und SICH FUNKEN ist das MITEINANDER WACHSEN können auch nicht zu vernachlässigen.. menschen ändern sich.. entwickeln sich.. oder auch nicht.. aber das leben ist ein endloses lernnen und wachsen.. und wann oder ob man seine persönliche 100% erreicht hat.. weiß man erst hinterher..
oder wann habt ihr das letzte mal gedacht: soo, jetzt bin ich aber wirklich reif und erwachsen..

also sollte die frage doch wohl eher lauten.. 100% dogru insan olmak..
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche