Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 17.12.2005, 18:00
unknown

Standard Ifade serbest ama tarih yasak...

Orhan Pamuk davasi icin Türkiye"ye giden avrupali parlamenterler Türkiye"deki ifade özgürlügünü yerinde göreceklermis. Nitekim ifade özgürlügünün olmadigina karar vermisler ve müzakereler devam edemezmis.

Bugün Fransa"da, Almanya"da, Belcika"da eger "Ermeni soykirimi olmamistir" derseniz o zaman da cikarilan ermeni yasalari geregi suclu oluyorsunuz. Nerde ifade özgürlügü ? Tarihte olan bir takim olaylar hakkinda farkli bir görüse sahipsem (bu benim cahilligim de olabilir) tutuklanip yargilanmam mi lazim ?

Komikler yaa..
Alt 17.12.2005, 21:51
Benutzerbild von xturkmachox
xturkmachox xturkmachox ist offline
Neuer Benutzer

Standard Viel zu lang zu lesen

fass es kurz mit deinen eigenen worten!!!
Alt 17.12.2005, 22:51
Neuer Benutzer

Standard Kein Eu Beitritt der Türkei!!!

Grund:
Weil die Türken einfach nicht Lügen können!!
Wir sind nicht als Lügner geboren wie die Juden noch als Lügner getauft wie die Christen. Also Lass es sein wir Können es einfach nicht nein nein nein und nochmals nein. Die sind uns 100000 jahre voraus !!!
Das Könenn wir nie nachholen da fehelen uns die Texte der gefälschten Thora und der gefälschten Bibel.

Böööööööhhhhhhhhhhh ))))))))))))))
Alt 18.12.2005, 05:32
atilla742002

Standard HELAL HENRY

genau meine denkweise. ich bin selber aktiv in einer liberalen studentenorganisation. abver so langsam kotzt mich die islam- und türkenphobie dieser idioten echt an. deswegen bin ich immer mehr für eine türkische union, auf nach turan :-)
Alt 18.12.2005, 13:56
gelincik02

Standard yahu..

agziniz acilinca almanlari begenmezsiniz yok "gavurlar" yok bilmem ne diye.. sonrada illa ki AB AB diye tutturursunuz...

Wir Türken können nicht lügen? Ooo da irrst du dich aber gewaltig. Das können wir, glaub mir.

Ayrica biz türkler cikarciyizdir. Almanyada kendi cikarlarimiz icin yasiyoruz yillardir, ama 30 yildir burda olmamiza ragmen ne almanlarla bir dostluk kuruyoruz, ne de onlarin dillerini ögreniyoruz. Al birde burdan yak.
Alt 18.12.2005, 16:00
Benutzerbild von rebellerisch20
rebellerisch20 rebellerisch20 ist offline
Neuer Benutzer

Standard ORHAN PAMUK OLAYI okur gorusleri

okurlarının görüşleri

16 Aralık, 2005 15:06:00 (TSİ)

Orhan Pamuk davasıyla ilgili görüşler

Basri Alp Akıncı / İstanbul
Orhan Pamuk bence talihsiz bir açıklama yapmıştır. Bütün önemli tarihçiler toplanıp bu konu hakkında Pamuk"la tartışmalılar. Bunun sonucunda düşünce özgürlüğünü ve Türkiye"deki demokrasiyi eleştirenler biraz olsun susarlar diye düşünüyorum. Bu açık oturum derhal acil olrak yapılmalı, hem Türk halkı hem de dünya bilimsel olarak aydınlatılmalı. Avrupalıların eline de koz vermemiş oluruz. (17 aralık 2005, 15.20)

Kürşat Göksu / Mersin
Türkiye Cumhuriyeti bağımsız, özgür bir ülkedir. Hiç kimse, kurum veya kuruluş devletime ülkeme ve onun yargısına müdahele edemez. Orhan Pamuk Avrupa"dan ödül alabilmek için ülkesini sattı. Bu adamı kimse savunamaz, savunan da zaten bizden değildir, misyonerdir. Sorarım eğer bu adam düsünce suçlusuysa Apo da düşünce suçlusu, aradaki fark ne? İkisi de bu ülkeye zarar veriyır. Birisi maddi olarak birisi manevi olarak. Atatürk"ün kurduğu bu güzel ülkeyı bu insanlar yıkmaya çalışıyor. Lütfen biraz daha temkinli olalım.

Metin Biniş / İzmir
Pamuk, müslüman mahallesinde salyangoz satacak da müslümanların buna tepkisi olmayacak. Olur şey değil. Ayrıca, İsviçre "soykırım yok" diyeni tutuklayacak da biz "var" diyeni yargılamayacağız. Olmaz öyle şey. Orhan Pamuk"u protesto ediyor ve bundan sonra onun hiçbir kitabını almayacağımı beyan ediyorum.

Kerim Buğrahan / Konya
Orhan Pamuk dua etsin laik Türkiyede yaşıyor. Padişahlık döneminde yaşasaydı onu asarlardı.

Selda Kamışkıran / Ankara
Orhan Pamuk"un ""1 milyon ermeni ve 30 bin Kürt"ü öldürdük"" açıklaması Türk milletini aşağılayıcı bir ifadedir. Türk Tarih Kurumundaki profesörlerden, laik Fransa"daki ünlü 19 tarihçi bilim adamından (Ermeni konusunda Türkiye"nin tezlerini haklı buldular) tarihi daha iyi mi biliyor? Adama bak kendini haklı çıkarmak için ""bunu söylemeye kimse cesaret edemedi bir ben cesaret ettim"" diyerek milletin ve bütün aydınların kendi gibi düşündüğünü ima etmeye çalışıyor, bu ne pişkinlik! Yargılanıp yargılanmaması konusundaki düşüncem, adamı yargılayıp cezaya çarptırmak vatan haini bu adamı fikrinden vazgeçirmeyeceği için hiç önemli değil (idam cezası olsa ve idama mahkum edilse o zaman yargılansın derim, temizlik olmuş olur). Cezasını biz Türkler onu unutarak vermeliyiz.

Mustafa İslam / Ankara
Yorumların geneli bu davanın haksız olduğu ve düşünce özgürlüğü yönünde. Peki sorarım düşünce özgürlüğü şimdi mi aklınıza geldi? Ya diğer düşüncelerini ifade edip hapisle mükafatlandırılanlar. O zaman aklınız neredeydi? Savunulmak için illa popüler mi olmak gerekiyor? Dinini ifade edip yargılananlar, madem düşünce özgürlüğünü savunuyorsunuz ki olması gereken de budur, o zaman ayrım yapmayın.

Osman Ayyıldız / Denizli
Orhan Pamuk ve benzerleri bu tür milliyetleri ve geçmişleri ile ilgili şüpheleri varsa veya milliyetlerinden utanıyorlarsa önce gereğini yapsınlar. Bu tür konuşmalarla sadece bizi dünya kamuoyunda küçük düşürmekten başka birşey yapmış sayılmazlar. Kendini aydın kabul eden bu tür insanların öncelikle tarihi çok iyi bilmelerini ve konuşurken belgelerle konuşmalarını tavsiye ederim.

Eyüp Ergin / İstanbul
Türklüğe her hakeret eden, bayrağa her hakeret eden bu ülkede ödüllendiriliyor. Bugün Orhan Pamuk"u savunanlar yarın umarım onun durumuna düşmezler. Bu ülkede yaşayan herkes bu ülkeye sahip çıkmalı, Pamuk ve diğerleri gibi satmamalı.

Ertuğrul Ertan /
Orhan Pamuk"un söylediklerinin düşünce özgürlüğü konusuna girdiğini dusunmuyorum. Yetkin olmadığı halde tarihi olaylarla ilgili sözler soylemis. Avrupalıların üçüncü dünya ülkelerinde, ülkelerinin aleyhinde demeç veren ya da sanat icra edenlere bu kadar yakın durmasını anlayamıyorum. Şu anda Türkiye"de rekorlar kıran "Şu Çılgın Türkler" adlı kitap yakın tarihimiz hakkında çok daha gerçekci bilgiler veriyor. Gerçekleri araştıran Avrupa"nın bu kitaba duyarsız kalmasını anlamak zor.

Selçuk /
Benim anladığım şey insanların özgürlükleri başkalarının özgürlüklerinin başladığı noktada bitmiyor muydu? İfade özgürlüğü denilen özgürlüğün böyle bir sınırı yok mu? Yani bu ve bunun gibi adamlar topluma çıkıp da sövseler ifade özgürlüklerini mi kullanıyor olacaklar? Avrupa"nın arkasında durduğu insanlara bir bakın, hepsinin ortak noktası bu ülkenin zararına işler yapmaları. Yazık çok yazık. Benim ülkemin insanlarından topladıkları paralarla kuvvetlenip bu raddeye geldikleri için de yazıklar olsun.

Ali Senlikoğlu / Hollanda
Ben Hollanda politikasını hergün takip eden biriyim. Hollanda"dan gelen parlementer Mr. Eurlings, burada her fırsatta Türkiye"yi yerden yere vuran bir kişi ve Türkiye"nin AB ülkesi olmasına en çok karşı çıkan biri. Böyle birinin ne denli sağlıklı tespit yapacağını siz düşünün. Adam tam bir Türk düşmanı. Siz de böylelerinin Türkiye"de itibar görmesini sağlıyorsunuz.

Ali Uzun / Miami
Cihan Kardeşler adlı okur "ABD kızılderileri katletti açıklamasını yapan bir yazara ABD"de nasıl bakılırsa burada da haklı olarak olarak Pamuk"a öyle bakılıyor" demiş. ABD de tam baskentin gobeğinde, beyazlarca yuzyıllarca katletilen Kızılderililer için bir müze açılmış ve bu katliamlar anılmaktadır. Kimse de ne Kızılderililerin ne de zencilerin katlini eleştiren ve hatırlatan kimseyi hapse atmaktadır. Kaldı ki öyle olsa bile, Türkiye"nin ne ABD ne de AB ile "sen yapmışsın da, etmişsin de" tipinden bir yarışa girmemesi gerekir. İfade özgürlüğünü bir kere bile tam olarak tadabilmemiş bir ulus olduğumuzdan, ne olduğunu bilemiyoruz.

Tufan Huseyni/İstanbul
Olayin dusunceleri ifade ozgurlugu ile alakali oldugunu dusunmuyorum. Orhan Pamuk dusuncelerini belirtmemistir. Neyin ne oldugunu anlamsizca iddia etmistir.

İlyas Cebeci/İstanbul
Esasen benim düşüncem kesinlikle öz güvenimizin olmadığı yönünde, yani şu Orhan Pamuk olayının gelişimine bakarsak, adam tarihçi olmadığı halde sadece birilerine hoş görünmek adına tarihçilerin bile üzerinde kati bilgi sahibi olmadıkları bir konuda ahkam kesiyor, basınımız yine bir yerlere yaranmak adına olayı körüklüyor, büyütüyor. Vatanseverliği kendi tekellerinde sanan insanlar mahkeme kapılarında olay çıkarıyor, yetkililer Ankara"dan yorum yapmaktan çekiniyor yani bu Orhan Pamuk belli ki kendine malzeme arıyor. Neden malzeme oluyoruz? O zatı beynimizin en ücra köşesine atalım, bırakalım orada kalsın. Biz bu vatanın insanları ona en büyük cezayı verelim unutarak.....

Cihan Kardeşler/İstanbul
Düşünce özgürlüğünden yanayım herkes gibi,ama neden bu çifte standart?ABD kızılderileri katletti açıklamasını yapan bir yazara ABD"de nasıl bakılırsa burada da haklı olarak olarak Pamuk"a öyle bakılıyor. ABD hükümeti kızılderileri katlettiği yönünde gerçekleri saptırmak için uydurma belgeler ortaya çıkarırken bu demokrasi aşığı Avrupalılar neden ses çıkaramıyorlar acaba?

Ali Eran/İstanbul
Bu ülke İnsanları 21.yy"da örn.17 yy"da yaşamış Voltaren kadar bile ifade özgürlüğüne sahip değilse yazıklar olsun bu halka ve yazıklar olsun onu yönetemeyenlere . Atatürk cumhuriyeti yaklaşık 18 yıl yönetti. Bizler ise 1938"den beri yıkmaya çalışıyoruz. Ve bugünümüze de şükür diyoruz. Bu ülkeyi ağzı ile sevenler yürekten sevenlere kıyasla daha cesur davranıyor ve onları sindiriyor. Bu ülkenin çok ciddi anlamda bie sol partiye ihtiyacı var.

Murat Duman/İstanbul
İsviçre"de, Fransa"da "Ermeni soykırımı yok" diyenler yargılanırken bu AB heyeti niye ifade özgürlüğü diye yaygara koparmıyordu acaba diye düşünüyor insan.

Süleyman Kasım/İstanbul
Türkiye"nin bu tarihi sorunu ile ilgili açıklama yapmak Sn.Orhan Pamuk"a mı kalmış. Avrupa Parlamentosu"ndan bir grup heyetin Türkiye"ye gelip mahkemeye katılması, bu konu ile alakalı tehditkar açıklamalar yapmaları bana Osmanlı Devleti"nin son dönemini anımsatıyor. Türkiye Cumhuriyeti bağımsız bir ülke ise neden bu heyet bizim içişlerimize karışıyor. Kendini uygar sanan Avrupa ve Avrupa"ya başkentlik yapan Belçika önce Fehriye Erdal ve onun gibi teröristleri teslim etsin. Niçin bizi idare edenler bu tür olaylar karşısında çaresiz ve köşeye sıkışmış bir ruh haliyle davranıyorlar. Teşekkür ederim.

Murat Şamasas/Çankırı
Bence Orhan Pamuk"un söyledikleri kendisini bağlar. İnsanların neyi söyleyeceklerini belirleyemezsiniz. Ne dediği ise kendine güveni olan, böyle bir soykırım suçunu işlememiş olan bir halkı sarsmamalı. Bu bir travmaya dönüşmemeli. Büyütecek fazla birşey yok diye düşünüyorum. Biz de "Hayır, böyle birşey yapmadık, olaylar o günün şartlarında değerlendirilmesi gerekir." deriz. Yani Orhan Pamuk hiç bu konulara girmese daha iyiydi. Bunlar hassas konular. Siyasete girecekse bunun yeri farklı bir platformdur ama biz de galeyana gelmemeliyiz. Daha sakin, kendine güveni olan bir toplum olarak gereken cevabı muhataplarına vermeliyiz.

Yavuz Keskin/Artvin
AB"ye göre Türkiye alehtarı eylemler nedense düşünce özgürlüğü sıfatı içine giriyor.İçimizdeki bazıları da batılıyım, çağdaşım, ilericiyim gibi yakıştırmaları üstüne alarak birşeyler yapmaya çalışıyor kendi çapında. Ama ne yazık ki biz böylelerini yıllarca gerçekten modern sandık... Ama bu son olmayacak daha ne Orhan Pamuk tipli insanlar çıkar.Bu ülkeye nasıl zarar veririmin hesabını yapar. Ama şunu unutmayalım ki hep kendi çıkarlarına çalışmak, ülke çıkarlarından çalmaktır.

Mehmet Adisen/Londra
“Bu topraklarda bir milyon Ermeni, otuz bin Kürt öldürüldü ve bu konuda benden başka kimse konuşmaya cesaret edemiyor” Nerede? Bu topraklarda, Ne zaman? Geçmişte. Kimler öldürüldü? Ermeni ve Kürtler (O.P. öldürülen Türklerden bahsetmiyor) Kim öldürdü? – O.P. söylemiyor ama anlaşılan Türkler ( Bugün Yahudi soykırımını kim yaptı derseniz Avrupa’da alacağınız cevap “Naziler”dir Alman’lar değil), Nasıl öldürüldüler? O.P. söylemiyor, isteyen istediği yere çeker. (Bu sorunun cevabı suç olup olmadığını varsa ne olduğunu belirler) Ne için öldürüldüler? O.P. söylemiyor. Yine isteyen istediği yere çeker. (Bu soruda suçun belirlenmesinde önemli). Ne anladınız bu cümleden? Bir de utanmadan ekliyor “bu konuda benden başka kimse konuşmaya cesaret edemiyor”. Halil Berktay, Taner Akçam, Murat Belge ve arkadaşlarının yerinde olsam savcıyı beklemez O.P.’u ben mahkemeye verirdim!

Mete Kahraman/Bursa
Ülkesi aleyhine konuşan ve bunu AB"ye kritik geçiş döneminde yapan vatandaşın ülke, vatan sevgisi tartışılır. Bu düşünce tarzının vatandaşlarımıza ,ülkemize zarar verdiğini düşünmelidir düşünce insanı!!!

Bekir Akıncı/Konya
Yazar Orhan Pamuk davasını izlemek üzere Türkiye"ye Avrupa"dan heyet gelmesi ve bu heyetin davanın davalı Orhan Pamuk lehine sonuca bağlanması yönündeki söylemleri "yargıya müdahale" niteliğini taşımaktadır. TCK"nın 277. maddesine göre "yargı görevi yapanlara emir veren, baskı yapan, nüfuz icra eden veya her ne suretle olursa olsun etkilemeye teşebbüs eden kimseye iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası verilir" denmekte. Ceza kanunlarının mülkiliği ilkesine göre de fiilin kısmen ya da tamamen Türkiye"de işlenmiş olması veya neticenin Türkiye"de gerçekleşmiş olması durumunda faile Türk kanunları uygulanır. Bence Orhan Pamuk davası ile ilgili olarak da sözkonusu kişinin lehine veya aleyhine karar alınmasını sağlayacak şekilde beyanlarıyla baskı oluşturan kimselere de hiç çekinilmeden bu hükümler uygulanmalıdır.

Altuğ Erturan/İstanbul
Öncelikle AB"nin tutumunun şantajdan hiçbir farkı yoktur. "Bu davada Türkiye yargılanıyor ve Türkiye"nin AB"ye girişi bu dava sonunda belirleniyor" demek Türkiye"yi AB"nin istediği şekilde yönlendirmesi demektir. AB temel hak ve özgürlüklere bu kadar öndem veriyor ise Prof.Dr.Yücel Aşkın"ın davasında neden bulunmuyor? Orhan Pamuk"a da gelirsek öncelikle başarılı bir edebiyatçı olduğunu inkar etmemek lazım. Herkesin belirli konularda belirli görüşleri olabilir, fakat konusunu da ilgilendirmeyen ve açıklama yapmak için belgeler gerektiren bir konuda neden bir açıklama yapma gereği duydu? Orhan Pamuk tabii ki belirli kişiler tarafından desteklenen bir piyon. Belirli vaatlerle kandırıldığının da farkında. Benim en çok sinirlendiğm durum ise bu durumun dışa yanlış yansıması. Geçenlerde okuduğum bir habere göre Umberto Eco, Gabriel Garcia Marquez gibi önemli yazarların bu konuda Orahn Pamuk"a destek çıkmışlar. Bu durum da bize Orhan Pamuk olayının bir sürü insan tarafından dış çevrelere yanlış aktarıldığını göstermektedir. Sonuç olarak Orhan Pamuk"un sözlerinin kanıtsız ve gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Hamiyet Anılmış/İstanbul
Orhan Pamuk"un söylediği sözler nedeniyle yargılanmaması gerektiğini düşünüyorum. Ancak Türkiye"deki yasalar çerçevesinde yargılanan biri ile ilgili olarak bu kadar dış müdahaleyi de kabul edemiyorum. Peki siz Avrupa ülkelerinde Ermeni soykırımı yoktur dediği için yargılananlara neden sahip çıkmıyorsunuz? Bunu söylemekte bir fikirdir. Onlar "yoktur" diyenleri nasıl yargılıyorsa vardır diyenleri de Türkiye yargılıyor. Bundan doğal ne olabilir? Bekleyip mahkemenin ne diyeceğini görmek gerekmez mi?

Murat Duman/İstanbul
Düşünce özgürlüğü deniyor. İyide Pamuk’un dedikleri niye düşünce oluyor.Adam resmen Türk miletini kanıtsız itham ediyor. Daha doğrusu suçluyor. Sonrada kelime oyunlarıyla kendini savunuyor.

Nazan Yargıcı / İstanbul
Düşünce serbestce ifade edilebilmeli. Ancak sayın Pamuk şu kadar Ermeni şu kadar Kurt katledildi diyor. Bu sayıları neye dayanarak soyluyor. Ve kimim hangi sorusuna karşılık veriyor. Durup duruken sırf ödül almak için mi konuşuyor. Bence yeterince alçaldı. Hakkında dava açarak gözlerde büyütmeyelim.

Nevrez Kartal / İstanbul
Bırakın istediğini söylesin ABD"de başkana terörist diyen adama bile dava açılmıyor bu tip kişilere yapılası gereken konuşmalarına mani olmak değil dayanaklarını irdelemektir demokratlığın gereği bu olsa gerek.

Selnur Keleş / İstanbul
Bugün Türkiye için Nobel ödülü bir şey ifade etmediği için O.Pamuk ve nice sanatçılar, düşüncelerini özgürce söyleyenler yargılanmaktadırlar. Pamuk"a bir cevap mutlaka verilecekse bunu tarihçiler vermelidir,yasalar değil. Orhan Pamuk davası bizim ayıbımızdır.Ayrıca Türkiye ile ilgili her meseleye duyarlı(!)AB,Yücel Aşkın davasında neredeydi diye düşünmeden edemiyor

Hasan Menteş / Adana
Ben her insanın hür iradesini kullanmasından yanayım.Dünyadaki tüm insanlar görüşlerini ve fikirlerini özgürce söyleyebilmeli.Ancak altını özellikle çiziyorum Tüm dünya insanı fikirlerini özgürce söylemeli ve tüm Dünya devletleri de bunu olgunlukla karşılamalı.Ancak görüyorum ki durum böyle değil. Örneğin Türkiyeden Tarih kurumu başkanı ve Sn.Doğu Perinçek,Türkiyede ermeni soykırımı olmamıştır bu bir yalandır dedi ve bu iki değerli insanımız avrupada saatlerce sorgulandı.Yani fikirlerini özgürce avrupada söyleyemediler.Gelelim Sn.Pamuka. Bu insanımız da dedi ki Türkiye Ermeni soykırımı yapmıştır.Türkiye ne yaptı avrupanın yaptığını yaptı.Sn.Pamuka gel bekelım sorgulayacağım dedi.İki tane fikir.Birine avrupa böyle bir şey söyleyemezsin bu fikir özgürlüğü değil diyor.Diğerine ise Türkiye böyle bir şey söyleyemezsin diyor.Kafam karmakarışık... Avrupa fikrini söyleyeni sorgulayınca kimsenin sesi çıkmıyor.Ama Türkiye fikrini söyleyeni sorgulayınca kıyamet kopuyor. Çözülmesi gereken zor bir problem

Hinweis:
Die Beiträge in den Diskussionsforen und Messageboards sind keine Äußerungen von Vaybee!, sondern geben ausschließlich die Ansicht des jeweiligen Verfassers wieder.
Alt 18.12.2005, 16:12
Benutzerbild von rebellerisch20
rebellerisch20 rebellerisch20 ist offline
Neuer Benutzer

Standard gelincik

sevgili gelincik sana katiliyorum ama lutfen boyle degerlindirme burda baska dolaplar donuyor turkiye aleyhine konusan bazi nazi tipler turemis durumda bazi konularda haklisin ama turkiyeyle ilgili elestirilerini lutfen turkce yap.biz tabiiki super degiliz bunu iddiaa etmiyoruz cok eksigimiz cok kusurumuz var ama kendimizi yapici elestirmek zorundayiz ne kadar kotu tarafimiz olsada...obur turlu surekli kendini doven deli gibi biz boyleyiz biz soyleyiz demek yine bizden baska kimseye zarar vermez..
Alt 18.12.2005, 18:55
unknown

Standard .....sukunet altindir...

stellt euch mal vor.. so viele angriffe und als antwort erhalten sie nur selbstbewusste schweigende gesichter... warum regt ihr euch über so etwas auf...

YIGITLIK ER MEYDANINDA CATISMAK DIIL, YERI GELDIGI ZAMAN SUSMAKTIR.. hepinizi yigitlige davet ediyorum...

susunki bir daha konusmaya gerek yok zannetsinler.. bizimde konusma zamanimiz gelecek.. ve tüm dünya dinliyecek..

yipratmayin kendinizi bu kadar... gururlusunuz anliyorum.. ama gururunuz susarsaniz dokunulmaz olur.. bunu unutmayin!!!
Alt 18.12.2005, 19:41
Neuer Benutzer

Standard Sen daha toysun toy !!!

Domuzdan Post Gavurdan DOST kesinlikle olunmaz!!!
Alt 18.12.2005, 21:03
Benutzerbild von kickboxer21
kickboxer21 kickboxer21 ist offline
Neuer Benutzer

Standard Macht weiter so !!!

Ob die Türkei in die EU rein kommt oder nicht, wäre nicht so tragisch.
Vielmehr wäre eine schnelle und klare Absage eine sehr erfreuerliche Nachricht für die Türkei, wenn die türkischen Befürworter aus der Türkei nur wüssten, was denen durch diese unsinnige ca.100 Jährigen Traum alles entgegangen war, und wenn diese nur merkten, das Ihnen damals eine Katzenfell übergezogen wurde, damit allemal der osmanische Löwe ausgeschaltet wird. Wenn die nur von dieser Traum aufwachten, bevor es später ein Albtraum wird, würde die Türkei und zwar ohne jeglichen, europäischen Mithilfe mit seiner eigenen Löwenkraft sehr schnell zu einer Technologiestaat des Zukunfts werden. Denn alle positiven Voraussetzungen für einen Technostaat wären sofort erfüllt, sei es der prachtvollen Standortes, sei es des relativ, vielseitigen Rohstoff Vorkommnissen, sei es der relativ jungen Bevölkerungsanteils und damit verbundener Kaufkraftes sowie des über weit mehr als 300.000 Millionen Türkischsprechenden auf der gesamten Welt.
Wenn viele, das nur wüssten.

Es gibt viele Türken, die stark gegen den Beitritt sind, weil denen seit Jahrzehnten
klar war, das im Europa keine langfristige Zukunft gäben wird. Würde man im Europa die Ereignisse sowie die Entwicklungen nur des aus der letzten Jahrhunderts in geschichtlicher Abgehensweise sowie der jetzigen u. zukünftigen Prognosen über die Haltungen der Europäern als Maßstab nehmen,
sowie fügt man die heimliche Interessen der Westlichen, über die unfaire Kriegsführerei in der Golfregion,
sowie das Ausscheitern des erhofften, westlichen Ziels, nämlich, das die Zersplitterungen der islamischen Ländern in der Golfregion zuzüglich der Türkei u. der Pakistan doch nicht erreicht werden, kommt man schnell zu diesen logischen Ergebnis.

Der Krieg in der Golfregion, der von überwiegend der westlichen Ländern angeheizt wurde, wird in Zukunft eine Wende zu Gunsten der islamischen Ländern führen. Die nachbarlichen Beziehungen werden ihren aufgeklärten Bestzustand erreichen. Die ersten Zeichen sind bereits zusehen.

Aber die europäische Mentalität mit der gnadenlosen, negativen Massenbeurteilungen über den 2.-größten Religion der Welt, wird den Europäern in den nächsten Jahren erhebliche Kopfschmerzen mitsichbringen.

Die Diskussionen über die Aufnahme der Türkei in die EU sind allmählich aus den Grenzen hinaus gegangen. Jetzt interessieren sich die übrigen Ländern immer mehr über die Haltung der Europäer gegen den Islam.

Der versteckte europäisch-christlich-orthodox e Fundamentalismus kommt langsam zum Augenschein.

Langsam verlieren die islamisch geprägten Länder ihre Mutität.
Als Europäer, sollte Mann sich später dann nicht ärgern, wenn es daraufhin eine gewaltige, multinationale Antwort gäben wird, was dann nachteilige Wirkungen mit sich bringen wird, das in jeder Ebene zu sehen wird.

Wie reif ist die Europa dann auf negative Auswirkungen aus diesen Ländern? Wenn man das auch nicht gern zugeben mag, wie stark doch Europa an diesen Ländern gebunden ist?

Dann stellt sich die Frage: Hat es noch die nötige Kraft dies aufzuarbeiten, da sie ständig an Kraft und Innovation verliert, und der Konkurrenz in Asien dagegen an noch mehr Stabilität gewinnt?

Es ist dann nicht mehr auszuschließen, das in Europa in den nächsten 10 Jahren innerliche, große Probleme untereinander auftreten werden, was zur kompletten Zerfalls führen kann.

Zur Europa gibt es eine Alternative, aber für die Europäer selbst gibt es keine Alternative als der Asien.

Deswegen sage ich Ihnen und ihrer Gleichgesinnten, macht weiter so! Ihr könnt uns dadurch, nur aufmuntern.

mfg
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche