Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 29.06.2014, 15:13
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard manbee: 3 - ask_sehidi: 0

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Bazen seni yazdiklarina bakiyorum da hayrette düsüyorum. Haberi dogru almak istiyorsan birazda hükümete kritik gözle bakan gazeteleri okuyacaksin örnegin:

AKP’nin satışları bütçe açığının çeyreğine yetmedi

Türk Telekom
3 yıllık kârına verildi

Türk Telekom: Bir devletin siyasal ve askeri güvenliği için en önemli kurum olan Türk Telekom AKP tarafından aceleyle Temmuz 2005’te üç yıllık kârına, Lübnanlı Hariri Ailesi’nin şirketine verildi. Türk Telekom’un karar yetkisine sahip %55’lik hissesi %20’si peşin, kalanı beş yılda eşit taksitle ödenmek üzere satıldı. Satış anında Türk Telekom’un kasasında 1,64 milyar dolar nakit parası vardı. Alıcı firma 1 milyar 310 milyon dolar tutan peşinatı Telekom’un kendi kasasındaki parayla karşılamış, üste de 330 milyon doları cebine atmış oluyordu. Peşinat haricinde kalan 5,24 milyar doları Lübnanlı Şirket, 1,04 milyar dolarlık taksitlerle 5 yılda ödeyecekti. Oysa Türk Telekom’un yıllık kârı 2,150 milyar dolardı. Kâr hiç artmasa bile, bunun 1,048 milyar dolarıyla taksit ödenecek, üstüne de 1,102 milyar dolar kalacak, Lübnanlılar beş yılda 5,510 milyar dolar kazanacaktı. Türk Telekom üstüne 5 milyar dolar da para verilerek elden çıkarıldı.

AKP döneminde en yüksek fiyatlı özelleştirmeler

1- Türk Telekom: 6.55 milyar dolar (Lübnanlı Hariri Ailesi)
2- Köprü ve otoyollar: 5.7 milyar dolar (Koç-Ülker Grubu)
3- TÜPRAŞ : 4.1 milyar dolar (Koç Grubu)
4- Erdemir: 2.7 milyar dolar (OYAK)
5- Halkbank: 2.5 milyar dolar (Halka arz edildi)
6 Petkim: 2.40 milyar dolar (Socar-Turcas)

80 yılda yapılanı
10 yılda sattılar
bilmemek ayip degil ögrenmemek ayip.

hükümete kritik gazeteleri severek okuyan biri olarak sorgulamayi da ögrenmis biriyim.

ben cahiller gibi okuduguma kör inanan kisilerden degilim.

Türk Telekom'un satisi zorunluydu. Bunu Ecevit ile Kemal Dervis IMF ile antlasmada karar verdi.

Kemal Dervis Türk Telekom konusunda ya imzalarsiniz yada 1 kurus para vermem demisti.

AK Parti bu satis antlasmasinin bir kismini kurtarmak icin Türk Telekomun 55% 21 yilligina ihale ile devretti. ihalede en yüksek rakami veren Oger Telecom ihaleyi kazanmistir.

ecevit ve kemal dervis türk telekomun tümünü satmayi imzalamis oldugu halde AK Parti satisi bu formül ile önledi.

55% 21 yilligina devredildi.
30% hazineye devredildi.
15% halka acildi.

THYnin komple satisini kabul eden Ecevit'in planlarini AK Parti tümüyle önünü keserek halka acip su anda dünyanin en hizli büyüyen havayolu sirketi haline getirdi.

erdal farkindaysan bir konuyu kapatmadan baska konuya atliyorsun.
eksik bilgi ile ortaya bir iddia atip gerisini getiremiyorsun.

lütfen her konuyu sirayla tartisip gercekleri paylasalim. sonra baska konuya atlayalim.

Türk Telekom hakkinda ve Kemal Dervisin hainligi veya Ecevitin bu satisa niye evet dedigi hakkinda bilgi istiyorsan sorabilirsin.

ecevitin kabul ettigi ve imzaladigi antlasmalar türkiye icin baglayicidir. bu antlasmayi AK Partiye yüklemek dogru degil.
Alt 29.06.2014, 18:06
Ask_Sehidi

Standard

Manbee birak Allah askina! AKP dedigimiz hirsizlardan olusan parti iktidiar, iktidar. Muhalefet degil. Birakin artik böyle yalanlarla yanlislarla magdura yatma ayaklarini! AKP'nin satmadigi bir sey kalmadi.
Bunu Türkiye'de büyük muhafazakar kitleler tarafindan saygiyla anilan Fethullah Gülen bile söylüyor:

Gülen'den AKP'ye mesaj dolu Ramazan sohbeti (okumak icin kirmizi linki tiklayin)

Fethullah Gülen, uzun bir aradan sonra Bamteli sohbetlerine yeniden başladı. Vaazında üstü kapalı iktidara mesajlar verdi

Gülen, sohbetinde "Başkalarını karalamak suretiyle mevcudiyetini devam ettirmeye çalışıyor." ifadelerini kullandı.

Ramazan ayına girilmesi nedeniyle Fethullah Gülen'in Ramazan ayı ile ilgili ‘Herkul.org’ sitesinde bir sohbeti yayınlandı. Gülen ‘Kurbet Vesilesi Ramazan ve Gerçek Oruç’ başlıklı sohbetinde şunları dile getirdi:

“Dünyeviliklere yakın olan, uhreviliklerden uzaklaşmış olur. Kendi nefsi hesabına bazı şeylere yakın olan Allah’tan uzaklaşmış olur. İnsan kendisine uzaklığı ölçüsünde Allah’a yakın olur. Sağdan bir tane kaya gelse, soldan bir tane kaya, inse başına bir tane balyoz, vurulsa ayaklarına birer zincir, yine Sen yine Sen yine Sen demelisin. Demelisin ki ancak o sayede Hakk’a erebilesin. Kendine takılı yaşadığın sürece O’nunla irtibatını koparmış olursun. Yüzüne bir mü’mini metheden, kardeşinin boynunu kırdın buyuruyor. Herkes öyle takdire, tebcile alkışa dayanamayabilir. Kendini bir çeşit faikıyet içinde mülahaza edebilir. Oysaki iman ve Kur’an hizmetine kendini adamış insanlara düşen vazife tevazu, yüzü yerde olma, tevazu kanatlarını yerlere kadar indirme, mahviyet deyip kendini görmezlikten gelme, hacalet deme, benim gibi Allah’a kul olmaz çok kaybediyorum deme.”

ORUÇ SADECE ŞEKİL OLARAK KALDI

“Ramazan belki bu mevzuda kabiliyetlere, istidatlara ve hazırlıklardaki ciddiyete göre bazı kimselerin bu ufka yürümesine vesile olabilir. Orucun kendine göre bir sıcaklığı var. ‘Ramd’ kelimesi de çok sıcak demek. Yememe, içmeme çok defa dinlenememe alışık değilse bu açıdan yakıcı bir şey. İnşallah burada Ramazan’da yananlar, kavrulanlar öteki tarafta yanma, kavrulma hakkını kullanmış olurlar. Ramazan, insanlığımıza doğru yürüme adına çok önemli bir mevsimdir. Bizim gibi üç asırdan beri her geçen asırda da biraz fazlalaşarak değerlerini yitirmiş, değerler yetimi millet için kendi değerlerine doğru yürüme adına bir fırsattır. Üç asırdan beri yavaş yavaş oruç sadece şekil olarak kaldı. Namaz, yatma kalkma formalitelerinden ibaret kaldı. Ve böylece bize atalarımızdan yakın atalarımızdan miras kalan şey ‘kültür Müslümanlığı’. Yitirilen bu şeylerin yeniden geriye doğru dönüp araştırılması, meseleyi sahabeler gibi, gez göz arpacığıyla nazar-ı itibara alarak hedefinden vurmaya çalışmalı. Kendimize bir kez daha teveccüh edip, kendimizle yüzleşerek Allah Resulü’nün kendi muasırlarına temsil ettiği ölçüde ve o kendi çevresinde de makes bulan, İslamiyet ölçüsünde bu İslamiyet’i yaşıyor muyuz?”

“Ramazan, bu mevzuda ona doğru atılmış bir adımdır. Sahurda bir yemek yeme, bir de akşam iftar etme, bu sıradan insanların orucu. Hasların orucu bütün letaifine, maddî manevî uzuvlarına, unsurlarına oruç tutturma. Eline, ayağına, gözüne, kulağına, diline, dudağına. Bunu ben söylemiyorum. İnsanlığın İftihar Tablosu, “Nice oruç tutanlar vardır ki yanlarına kâr kalan sadece açlık ve susuzluktur.” diyor. Ağzını yalandan, iftiradan, kezipten, bühtandan, şunu bunu tan etmeden, kendini methetmeden alıkoyamıyorsa; hamların, sıradan insanların orucunu tutuyor. Buna taklide bağlı oruç denir. Böylesini de Allah kabul eder mi? ‘Nice sabahlara kadar elpençe divan durup Allah karşısında kemal-i ubudiyetle namaz kılan insanlar vardır ki yanlarına sadece yorgunlukları kâr kalmıştır.’ Çünkü o da şekildir. Atalarından, dedelerinden, nenelerinden gördükleri şeyi yapmadan ibarettir. Bu itibarla da ele, ayağa, göze, kulağa ve dile oruç tutturma. Aklına gelen şeylere karşı bile oruç tutturma. Bir de sufilerin ‘evğasi havas’ dedikleri tasavvurlarının bile oruç bozmasına karşı titiz davranan, tahayyüllerine karşı orucu koruyan ve hayalinin bir köşesinde birini tânetme geçti ‘Aman benim orucumun ruhu bozuldu, ben orada espriyi koruyamadım’ diyen haslar üstü hasların orucuna çıta yükseltilerek bu ufuk yakalanmaya çalışılmalı.”

MÜSLÜMAN GÖRÜNEN İNSAN HIRSIZLIK YAPIYOR

Neden dünya Müslümanlığa karşı yabancı? Neden İslam düşmanlığı, islamifobiya var dünyada? Çünkü onu hakkıyla temsil edecek insan yok. Müslüman görünen insan hırsızlık yapıyor. Haramilik yapıyor. İhtilasta bulunuyor, irtikafta bulunuyor, İrtişadda bulunuyor, iftirada bulunuyor. Başkalarını karalamak suretiyle mevcudiyetini devam ettirmeye çalışıyor. Siz başkalarının yerinde olsanız Müslümanlığı böyle yaşayan insanlara imrenir de duygu düşünce değişikliğine gider misiniz?

ALİ BABALAR VE KIRK HARAMİLER

Kötü örnek olduk. Müslümanlık diye baktıkları insanlar içinde ‘Ali Babalar ve kırk haramiler’ gördüler. Yememe-içmeme mevzunda ağzımızı bağladığımız gibi günahlara girmeme, olumsuz sözler söylememe, gıybet etmeme, iftirada bulunmama, yalana tenezzül etmeme, ihtiraslara girmeme ve bunları müdafaa etmeme gibi gerçek kıvamında bir mümin tavrıyla yaşamaya vesile olacaksa, ‘Of be bir Ramazan’ı idrak etmişiz’ diyebiliriz. Yoksa Ramazan girdiği gibi çıkar. Biz de Ramazan’a girdiğimiz gibi çıkarsak Ramazan boşuna yorgunluk yapmış olur. Cenab-ı Hakk’ın rahmetinin enginliği karşısında ümidimiz tamdır. O ölüden diriyi, diriden ölüyü çıkartır, öldükten sonra herkesi ihya buyurur. Allah hepimizi ruh dünyamız, kalp dünyamız itibarıyla yeniden ihya buyursun. Bize kötülük yapanlar, akla hayale gelmedik şeylerde bulunanlar, Cenab-ı Hakk onları bile sadakat sıfatıyla serfiraz kılsın. Yanlıştan dönmeye muvaffak eylesin. İftiradan, tezvirden, kezipten, hıyanetten, karalamadan, suçunu örtme adına yalan yanlış şeyler söylemeden halas buyurarak cennetin Firdevs’iyle sevindireceği hidayet yoluna hidayet eylesin AMİN!

Geändert von Ask_Sehidi (29.06.2014 um 18:24 Uhr).
Alt 29.06.2014, 18:57
Benutzerbild von manbee
manbee manbee ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

ben cemaatlerin veya tarikatlarin dediklerinden yola cikmam. ahmet'in bunu demesi veya mehmet'in baska birseyi demisi gercekleri degistirmiyor.

biz burada dini konulari konusmuyoruz onun icin lütfen din ile siyaseti birbirine karistirma.

elinde kaynak varsa bunu paylas.

anladigim kadar türk telekom konusunda anlastik. bundan sonra bu konuda bir daha yalan/yanlis bilgi paylasmamani bekliyorum.

simdi bu konularla devam edelim.
Zitat:
Üretim olmadiktan sonra satarak bir yere kadar sicak bara gelir.
Zitat:
Türkiye'de üretim yok, üretim!
Zitat:
Herseyi ithal eden bir ülke olduk!
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche