Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Alt 13.12.2017, 16:57
__EZEL__

Standard Ali Kızıltuğ;

Ozanlık geleneğinin,usta ozanlarından Ali Kızıltuğ yaşamını yitirmiştir.Anısı ve halk türkülerine verdiği emek önünde saygıyla eğiliyorum.Türkiye Halklarının Başı sağ olsun....
Alt 13.12.2017, 17:43
__EZEL__

Standard

"Ne yarimden vazgeçtim, ne sazımdan vazgeçtim, ne de vatanımdan vazgeçtim. Nasıl Mursal'dan geldiysem, o nazlım, sefil, tertemiz bir köylü çocuğu isem şimdide aynıyım...".
/Ali Kızıltuğ
Alt 13.12.2017, 18:41
seyrangah_06

Standard

Zitat:
Zitat von __EZEL__ Beitrag anzeigen
Ozanlık geleneğinin,usta ozanlarından Ali Kızıltuğ yaşamını yitirmiştir.Anısı ve halk türkülerine verdiği emek önünde saygıyla eğiliyorum.Türkiye Halklarının Başı sağ olsun....
Ahirette elimiz bosa cikarsa
Tutar Zülfikar'i kirarim Ali...

Kiziltug'um Pir'e gönül bagladim
Yillar var ki icin icin agladim
Can bogaza geldi öyle söyledim
Gene senden özür dilerim Ali...

Allah mekanini cennet'in Firdevs kati, ruhunu sad eylesin. Netice'de hepimizin gidecegi yer orasi..
Zaten Yasar Kemal'in degimi ile:""Bindiler de çektiler gittiler, o iyi insanlar, o dünya güzeli atlara... o yiğitler, o her birisi kaplan örneği şahinler, o ceren gibi atlara bindiler de başlarını aldılar gittiler. bir daha, bir daha hiç gelmeyecekler. hiç, hiç, hiç! demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. şu dünyanın yaşaması müşkül hal ilen. bin iyiyi bir kötüye kul eden..."
Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Thema durchsuchen:

Erweiterte Suche