Vaybee!
  |   Mitglied werden   |   Hilfe   |   Login

Sie sind hier: Startseite > Vaybee! Forum > Aktuelles

Hilfe Kalender Heutige Beiträge

Antwort

Themen-Optionen Thema durchsuchen
Alt 10.05.2014, 05:03
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von __CENK__ Beitrag anzeigen
Herkes kendi anlayisiyla bakarmis dünyaya?
"Gözünüzün önündeki mertegi görmüyor,karsidaki ormana bakiyorsunuz!Hz.Isa"
Zaten dinlerdir bu katliamlarin esas sorumlusu,sen okumayi beceremiyorsan,sana cevap vermek insanlik sucu olur...Dinlerin icine;tüm akimlar girer,islamiyet,hiristiyanlik,yahudilik vb.
Irakta 1 milyondan fazla insan öldü,yaklasik olarak 50 bin cocuk,tanesi 50 dolardan satildi ve bu cocuklarin cogunu,özellikle kiz olanlari müslüman gecinen insanlar aldi...Eger zerre kadar vijdan sahibiysen,git incele.....
Ataistlerin her hangi bir insani,sirf dine bagli oldugu icin öldürdügünü,burda ispat et,ben tövbe getirim)))
Fakat tüm dinlerde,sirf dine mensup degil diye öldürülen coook insan var,bunu benim ispatlamaya calismama gerek yok....
Sen ve senin gibi düsünenler,fikir yürütmek yerine,sadec kin kusar!
Islamiyet;diger dinlerin varligini kabul eder ve onlarin degistiginden dolayi ortaya ciktigini iddia eder,ancak senin gibi,düsünme yoksunlari,hiristiyanlarla ataistleri yan yana koyar....
Lütfedip sana cevap verdim,zirvalarla degil gerceklerle tartis tartisacaksan?
Kiviryorsun simdi, az once Islam'a yukleniyordun, atmaya calistigin camur yuzune bulasinca simdi 'butun dinler' diyorsun.

Irak'ta senin ateist ve hristiyan amerikalilarin yetim biraktigi cocuklar icin onlarca yetimhane acildi, ve cogu cocugu zengin aileler EVLATLIK olarak aldi. EVLATLIK denilince aklina sapiklik geliyorsa kendini sorgula derim.

Ateistler kendi ideolojilerini empoze etmek icin Afganistan'da 750 000 Afgani katletti. Bu kanitlanan bir rakam. Yani insanlarin din bahanesiyle oldurulmesi kaka, komunist ideoloji ugruna oldurulmesi insancil diyorsun? Kafaya bak.

Su anki K. Kore ateist rejiminin hali ortada. K. Koreli vatandaslara cektirdikleri zalimlikler ortada.

Bugun katliam yapan batili ulkelerin cogunun nufusu neredeyse yari yariya hristiyan ve ateist. Amerika'nin %36'si, ingiltere'nin %55'inden fazlasi ateist. Dolayisiyla en buyuk katliamlari gerceklestirenler yari yariya hristiyan ve ateist.
Alt 10.05.2014, 05:08
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zaten türkleri hep koyun gibi görenler,onlara o kadar cok kabullendirmiski bu durumu?
Her Türk bir koyun gibi,cobanlarin her istedigini yapar,o nerde istiyorsa orda otlanir,sonra kessin diye boynu nu uzatir.....
Bir aydin vardi,türklerin yüzde 90 i aptaldir diyordu,ben daha akilli olan bir türke raslamadim,Bence yüzde 95))
"Kabede mekke de degil ne ararsan kendinde ara"Bu sözde müslümanlara birsey anlatiyor mu bilmiyorum,ama görünen köy klavuz istemiyor onu biliyorum?
Fundamantalistler yapilan katliamlari kabul etmemek icin,zeytin yagi oldular))
Sanki tekbir getirerek,kelle kesenler,ataist?
Güldürmeyin arkadaslar ya,dinlerin sapiksal öge tasidigini kabul edin,gerci etmesenizde gercek bu!
Son söz günes balcikla sivanmaz!
Konustukca batiriyorsun. Oradan buradan duyduklarindan bahsediyorsun hep yalan yanlis.

Aziz Nesin'den bahsediyorsun, Turklerin %60'i (%90 dememisti) aptaldir diyen ateist bir denyoydu kendisi. Annesi babasina aptal demekten cekinmeyen bir denyo. Dunya icin bir katkisi olmamis denyo. Geberdi gitti, millet mezarina tukuruyor simdi

Su milli asagilik kompleksinizden bir kurtulun .mk, git Turk vatandasligindan cik, Turkce konusma, Turk gelenek ve degerlerinden uzak dur madem o kadar ezik hissediyorsun kendini. Ama bir sey dikkatimi cekti, kendini ezik ve kompleksli hissedenlerin geneli Turkiye ve dunya icin bir gram yarari olmamis varliklar nedense. NEDEN?

Bana Turkiye, Turkler ya da dunya icin yaptigin 1 katkidan bahset. Mahalle karilari gibi car car konusmak kolay
Alt 10.05.2014, 22:21
Benutzerbild von __CENK__
__CENK__ __CENK__ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard :)))))

Ya bazi insanlar aptalmi,yoksa tiplerimi öyle gösteriyor?Sanirim genetik.....
Ben adamlara diyorum ki sizde asagilik duygusu var,anlamamis olacak ki,kendim icin söyledigimi kaniksamis))))
Gercekten Türk halkinin isi zor,bu odunlar,yaslanacak ölecekte Türkiye aydinliga pencere acacak?
Tek kelimeyle yazik,size üzülüyorum........
Tüm kücük burjuva odunlar gibi benden kanit bekliyorlar,ben ne yapmisim?Sizin gibi gerzeklerin kafasina vura vura dogrulari söylüyorum ya!
Adam olana buda yeter))))))
Alt 10.05.2014, 22:59
Erfahrener Benutzer

Standard :))))

Adam sanki amerika ve ingilterede sokaga cikip,insanlara tek tek sormus,Hiristiyanmisiniz yoksa ataist mi diye?
Ya bazen cok komik oluyorlar gercekten,türkiyede dini vecibelerini yerine getirip yasayan kac kisi var, birde onu soralim?
Alt 10.05.2014, 23:25
Benutzerbild von turkogluturkiye
turkogluturkiye turkogluturkiye ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Bilim adamlarinin arastirmasi gereken cok önemli bir konu bu, doktora calismami belkim bu meseleye ayirabilirim..

Ateistler deistler, agnotistler neden en cok dinlerle ugrasirlar?
4-5 SIK Var
-Eksiklik duyduklarindan
-Korktuklarindan
-Ondan kacmaya ugrastiklarindan
-Icgüdüsel Ruhsal olarak ihtiyac duyduklarindan
Alt 10.05.2014, 23:38
Erfahrener Benutzer

Bende tam aksini düsünüyorum cok ilginc?
Neden bu müslümanciklar,elestiri geldigi zaman salyali agizlariyla bagirmaya,kirk harami romanindaki haremiler gibi asmak lazim kesmek lazim,sarkisini dillendirmeye baslarlar?
Sakin islamiyet,yahudilikten,hiristiyanliktan ve budizmden karma bir din olmasin?
ya bunu insanlar anlarda,bu islamci zorbalarin,kanemici zümrelerinin ranti azalir ve yok olursa?
Korkulariniz esasta bu olmali?
Seriat anayasasi,babil in ilk ana yasasi kopyasi olmasin mi acaba?
Cok ilginctir ki sünnet bir yahudilikte birde müslümanlikta var?
Acaba burda bir tuhaflik yokmu?
Hani bir hoca vardi,adnan oktar mi ne,bir ara yahudilik düsmani seyler yazardi,sonra ne olduysa biz onlari yanlis algiliyoruz demeye basladi....
Bence sen kendi ve senin gibi fundamantalistlerin neden hastalik düzeyinde bir tarzla imana sarildigini arastir!
Kesin altinda ölüm korkusu vardir veya cennette cok huri beklentisi....
Suriyede gencleri kandirip birde ceplerine tanga koyuyorlarmis ya sözde din alimleri,ayipmis mahrem örtülmeliymis?Sanki seyh cennete gidip gelmiste?
Ilginc olanda su,burda seyhler artik cennet ve cehenneme müdahale ediyor ve elestiriyor?
Cok safsiniz cooook!Aciyorum bu gencler ben.......
Alt 11.05.2014, 00:12
Erfahrener Benutzer

Reden

Zitat:
Zitat von turkogluturkiye Beitrag anzeigen
Bilim adamlarinin arastirmasi gereken cok önemli bir konu bu, doktora calismami belkim bu meseleye ayirabilirim..

Ateistler deistler, agnotistler neden en cok dinlerle ugrasirlar?
4-5 SIK Var
-Eksiklik duyduklarindan
-Korktuklarindan
-Ondan kacmaya ugrastiklarindan
-Icgüdüsel Ruhsal olarak ihtiyac duyduklarindan
Bir SIKkI unuttum
Arastirma imkani olan bilim insanlari bir baska SIKkIda arastirmasi lazim

Din sadece insanlara has bir olgudur.Hayvanlarda din kavrami yoktur.Zira onlarin yaratilistan uymasi gerekli kurallar genlerine yerlestirilmistir.
Semavi Dinlere göre bazi insanlar azginliklarindan dolayi vaktiyle maymuna cevrilmislerdir
Acaba, bu Dinsizler bahsi gecen maymun soylu olabilirlermi?
Alt 11.05.2014, 00:18
Erfahrener Benutzer

Insanlarinda,hayvanlar katogorisine girdigini bilmiyor kara cahil!)))))
Dünyada kac cesit canli var ve bunlar katogorik olarak nasil ayirt edilirler?
Elinde bilgisayar var,bari bak okuda, birseyler ögren,kara cahil)))))
Alt 11.05.2014, 00:27
Erfahrener Benutzer

Reden

Zitat:
Insanlarinda,hayvanlar katogorisine girdigini bilmiyor kara cahil!)))))
Dünyada kac cesit canli var ve bunlar katogorik olarak nasil ayirt edilirler?
Elinde bilgisayar var,bari bak okuda, birseyler ögren,kara cahil)))))
Zitat:
Zitat von turkogluturkiye Beitrag anzeigen
Bir SIKkI unuttum
Arastirma imkani olan bilim insanlari bir baska SIKkIda arastirmasi lazim

Din sadece insanlara has bir olgudur.Hayvanlarda din kavrami yoktur.Zira onlarin yaratilistan uymasi gerekli kurallar genlerine yerlestirilmistir.
Semavi Dinlere göre bazi insanlar azginliklarindan dolayi vaktiyle maymuna cevrilmislerdir
Acaba, bu Dinsizler bahsi gecen maymun soylu olabilirlermi?
Tezlerimi dogrulayan bir maymun elisti kapana:-)

Aynaya bakip yaziyor ..Hayvanlarda utanma duygusu olmamasi normaldir..Fakat bu insan geciniyor

Iste bilimsel önyargisiz bilimsel calisma böyle bir degerdir.

Malzemeler hemen cikiyor ortaya

Normalda maymunlarla insanlarin genleri %93 civarinda benzerlik tasiyor

Dinsizlerin genleri acaba aynimi diye arastirmak gerekir:-)Tahminimce dinsizlerin genom dizilimleri yüzde yüze yakindir:-)

Geändert von turkogluturkiye (11.05.2014 um 00:34 Uhr).
Alt 11.05.2014, 00:43
Erfahrener Benutzer

Standard :))))))

Bilimsel felsefe de bir kural var?
Nicel birikim nitel degisim,degisime ugrayan birsey bir önceki halindan baska bir hale dönüsür....
Mesela,yumurta civciv olur gibi))))
Sana ilk okul cocuklarina anlattigim gibi anlaticam,alinmaca,gücenmece yok,düsünme kapasiten o kadar ben ne yapim))))
Mesela,maddenin üc hali var gibi))))
Iste dogal olarak,bir maymun cinsi,simdi ismini unuttum,degismis insan olmus vb...
EEE ne olmus simdi,Dinlerde de insanin adem ve havva dan türedigi söyleniyor?
Yani dogal olarak,akraba evlilikleri,bazi cocuklarda olumsuz tepki verebiliyor,sen öyle birseysin sanirim)))))))
Antwort