Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 12.04.2013, 11:18
Cakabeyy

Standard

Baskalariyla ugrasmayalim. Kendimizle ne kadar ilgilenirsek o kadar güclü oluruz. Kendimizi düzelttigimiz vakit, zarar vermeye calisanlarin oyunu bozulur.
Bunlardan bize tam düzgün bir sey yapmasini bekleme, bedelini ödeyen alir.
Bize yakismayani yapmamaliyiz. her ne kadar yabancilar bize haksizliklar yapsada, bizim icimizde kendi Ailesine zarar verenler var.

Herkes yapiyor, durumumuz kötü gibi ortada böyle bir sey yok. ama yapanlar var. o yüzden bos durmamak gerekir, Insanimizin egitim seviyesi yükselmeli, kitap okuma gibi aliskanliklari cogalmali ve Pedagog gibi yardim alinabilecek kisilere gitme konusunda cekinilmemeli. Cocuk sonucta, egitmesi kolay degil.

Hem zaten cocuklariyla kavga etmek zorunda kalan aileler Türkiyenin cahiliye döneminden nasibini alan bana göre '' gariban insanlar '' her zaman ne yapmalari gerektigini, nasil konusmalari gerektigini bilmiyorlar.

Ben Türkiyede dogdum. cok cahildik. köylerde, biz cocuklar köreltmek, anlayis göstermemek, adam yerine koymamak, küfür-dövüs ögretmek, cabuk küsmek gibi seylerin icinde büyüdük bir de isin icine gecim derdi, fakirlik girince ev icinde cok kavga dövüsler olur. onun icin o insanlarin halinden cok iyi anlarim...

Birbirimize yardim etmeliyiz iste, aklima baska bir sey gelmiyor. derdi, problemi olan cocuklar ve genclere kitap gibi, konferans gibi seyler tavsiye etmeliyiz ki kendilerini gelistirip kendilerini kurtarsinlar ve huzurlu yasayabilsinlar. O zaman zaten Aileleri de rahatlarlar, belkide utanirlar anlayis gösterememisiz, adam yerine koymamisiz diye.
Sonrasi daha bir Huzurlu Aileye dönüsür iste

Geändert von Cakabeyy (12.04.2013 um 11:22 Uhr).