Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 24.08.2014, 12:45
Benutzerbild von benekalice
benekalice benekalice ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

ask-sehidi,

sana kesinlikle katiliyorum.

Ve Türkiye'nin gelecegi insani korkutuyor gercekten.

Zitat:
Zitat von Ask_Sehidi Beitrag anzeigen
Bak benekalice, IŞİD dedigin terröristlere PKK'li Kürt savascilari haddlerini bildirdiler.
Basbakan ve onun tayfasi IŞİD'in en büyük destekcisidir.. Yani körle yatan şaşı kalkar derler ya.. Öyle bir sey..
Bu hükümet ve onun yanlilari terröristlere yataklik yapmaktan ziyade onlari destekliyorlar. Amerika bile bunun farkinda ve geri adim atti ve Suriye Devlet baskani Esad ile itifak kurdu.
Bu IŞİD denen terröristler bir senaryodur.. Senaryo da sudur, yok IŞİD Yezidileri (Ezidileri) kesiyor, aslinda gercek Yezitler IŞİD'lilerdir, onlara dur demek icin Kuzey Irak Kürt yönetimine ve diger Kürtlere , örnegin Kuzey Suriye'de Rojova denen bölge vs. silahlandirilacak ve nihai savasta sözüm ona Kürt-Türk savasi olacak.
Senaryo bu, bu geri zekali küfürlerin hepsini hak eden basbakan, ki Edip Yüksel kendisi söyledi, okul kiptalari haric bir kitap okudug görülmemistir, ve tahsilli ancak onun tahsillini övenler kadardir, basbakan din üzerinden siyaset yapiyor, sanki Osmanli'da Araplar ve digerleri kendi ülkelerini istememisler..
Neyse, Türkiye karisiyor, artik millet sopalarla sunlarla bunlar nerde Suriyeli görürse üzerine yürüyor. Cok yanlis bir olay, ama sorumlusu hükümettir.
Ben bunu tavsip etmiyorum. Düsene vurmak bizim kitabimizda yazmaz! Böyle seyleri gördügümde, bunu yapanlarin insan oldugunu düsünmek bana zor geliyor..

Basbakani görünce, aklima ne hikmetse hep Kaddafi geliyor.. Rüzgar eken firtina bicer..

Türkiye'de ki insanlar fazla korkmasinlar.. Bizler, 7'sinden 70'ine Atatürk'ün aydin Türk gencleri, henüz bir Parki vermedik birak inandigimiz degerleri, birak Cumhuriyeti!

Basbakan'da Kürt-Türk savasi istiyor, cünkü fitrati geregi, neticde BOP'un EŞBASKANI degil mi? Hal böylese olacagi da o olur..
Ama biz Kürt-Türk savasi, su bu savasi istemiyoruz. Aileler dagilir. Kürtler, Türklere, Türkler de Kürtlere o kadar fazla uzak degil. Ailelerimizde bile var, birbirimize karisiyoruz..

Ben örnegin Afsar-Türkmeniyim, anlayacagin halis- mulis Türk oglu Türküm.. Ama sosyallesmek denen yani (Sozialisation) denen bir olay var. Bana bir aydin Kürt, Irak'ta sosyallesmis bir Türkmen'den daha yakin geliyor. Cünkü onlar feodal yetisirken, feodal oldugu tahmin edilen o Kürt daha aydin cikiyor.
Bir de böyle seyleri sacma buluyorum. Kürtmüs Türkmüs, kim secmis ki kimligini biz secelim?

Konuya dönüyorum, bir savas olduguna AKP'liler en korkak fareler gibi kacaklar ve is yine bizim genclere düsecek.

Cok gürleyen ama hic yagmayan basbakanin tuzu kuru.. Birak sözüm ona "basörtüsü magdururu" kizlarini, ogullari bile tessetür yasagindan dolayi kel baslarini örtmek zorunda kaldiklari icin Amerika okudular..

Garibanlarin cocuklarini da Imam-Hatip denen ŞIRK-BATAKHANELERINDE bi'at kültürü ile yetistiriyorlar. Cünkü, ilimden, bilimden uzak olan, özgüveni olmayan "büyüklerine" Allah diye tapan bir nesil istiyorlar..

Bizim verecegimiz savas aslinda bu savas olacak. Aydin bir insanin Kürtlükle, Türklükle alakasi olmaz.
Her kim olursan ol, gel diyen Mevlana daha ne demisti? Ayni dili konusanlar degil, ayni duygulari hissedenler kardestir.. IŞİD'in KÜRDÜNÜ DE, TÜRKÜNÜ'DE... Ben sözün bu kadari yaziyorum, sen ve diger okuyanlar da artik gerisini anlasinlar....