Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 16.07.2013, 15:39
Cakabeyy

Standard VİYANA KONFERANSI - Gözyaşının Bereketi

Viyana Nur Cemaati’nin tertip ettiği moral gecesi Kongresshaus’ta gerçekleştirildi. Gecenin önemli davetlilerinden biri de Halit Ertuğrul’du. Daha önce de defalarca Viyana’ya gelmiş olan Ertuğrul’la konferans öncesi görüştük.

Halit Ertuğrul bugüne kadar 43 kitap yazmış. İlk kitabı 1983’te yayınlanmış. 1995’ten sonra 39 kitabı yayınlanmış. 10 kitabı ellinin üzerinde baskı yapmış. Kendini arayan adam kitabı ise 296. baskıya ulaşmış durumda ve baskı sayısı itibariyle dünyada ilk 20 kitap arasında yer alıyor. Halit Ertuğrul 3 senedir üstüste yılın yazarı seçildi. Kitapları birçok dile çevrilen yazarın Kendini arayan adam kitabının Hollandaca tercümesi Hollanda eğitim bakanı tarafından ödüllendirilmiş. Kitabın ödüle layık görülmesinin sebebi gençleri zararlı alışkanlıklardan koruması. Kendini arayan kadın ve Aradığını bulan kadın isimli kitapları da baskı rekorları kırıyor. Bu kitaplarda Türkiye güzeeli seçilen bir kızımızın islamla buluşması ve hayat hikayesi anlatılıyor. Yazdığı eğitim kitapları da okuyuculardan büyük ilgi görüyor.

Yazmış olduğunuz kitaplar yaşanmış gerçek hikayeler mi yoksa kurgu kitaplar mı?

Tamamen yaşanmış, ibretli ve öğrencilere ve gençlere rehber olacak konuları seçiyorum. Bir baba olarak ve 25 yıllık bir eğitimci olarak kitapları gözyaşı ile yazıyorum. Okuyanlar da gözyaşı ile okuyorlar. Edebiyatta ünlü bir kural vardır; Gözyaşı ile yazılan kitaplar gözyaşı ile okunur. Her yazdığım kitapta o sahneleri yaşayan her kelimesine gözyaşı döken bir yazarım. Dünya çapında bir yazar olmamda en büyük amil (etken) öğrencilerim ve okuyucularımdır. Çünkü bir öğretmeni öğrencileri yetiştirir ve bir yazarı da okurları yetiştirir. % 99 Benim hocalarım öğrencilerimdir. Çünkü öğencilerimin yaşadığı güncel problemler, psikolojik, manevi ve diğer meseleler bana iletildikçe bunlara çözüm yolu bulabilmek için bir baba şefkatiyle çalışmak zorunda kalıyorum. Bu ise benim alanımda uzmanlaşmamın en temel nedeni oluyor. Okuyucu kendini ve kendi hayatını kitaplarda görünce en büyük reklamcı oluyor. Okuduğu kitap bütün dost çevrelerinde dağılıyor. Çünkü en büyük reklam okuyucunun yaptığı reklamdır.

Okuyucularınızla nasıl iletişim sağlıyorsunuz?

Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında anne-baba eğitimi, öğretmen eğitimi, çocuk eğitimi ve moral eğitimi alanında verdiğim konferansların sayısı ikibini geçti. Kendimi tamamen okuyucularla başbaşa bırakmak için bugüne kadar gazete ve TV çalışmalarına katılmadım. Çünkü ben yaşayan bir canlıyı kurtarmak istiyorum. Ben bir babayım. Evlatların imanına talibim. Bunun için de en fazla mektup ve e-mail alan yazarlardan biriyim. Günde 1000 mail ve yüz civarında mektup. Bunun için ev halkım ve asistanlarımla birlikte bir ekip çalışması yapıyoruz. Kitaplarımın konusu da bu mektup ve maillerle bana ulaşan ibretli ve gençliğe örnek olacak hayat öyküleridir.

Gençlere ne tavsiye ediyorsunuz?

Gençlere tavsiyem örnek alacakları, rehber olacak kişiler, gruplar ve dernekler konusunda seçici olmaları ve özellikle de islamiyete hizmet eden insanlar arasında fark gözetmeden hepsinin hizmetlerini desteklemeleridir. Zira tek çiçekle bahar gelmez. Efendimizin yolunda giden her mümin başımızın tacıdır.

Yeni Hareket Gazetesi-Viyana

Geändert von Cakabeyy (16.07.2013 um 15:45 Uhr).