Thema: Demo Köln
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 26.05.2014, 00:08
penalti

Standard

Zitat:
Zitat von manbee Beitrag anzeigen
bu resmi ben yayinlamadim.
ntv'nin ilk piyasaya verdigi resmi paylastim.

simdi sen ntv'nin alevileri terörist olarak göstermek istediginimi iddia ediyorsun?
(...)

AKP'nin emrindeki bütün TV kanalları (Alo Fatih olayını biliyorsunuz, yukarıdan nasıl bir baskı yapıldığını medya çalışanlarına), AKP'nin borazanı gibidir. Tayyip Erdoğan'ın Suriye politikası iflas etti, Kürtler üzerinde de artık dikiş tutturamayacağını anlayınca, yeni düşman arayışına girdi.

Öyle ya; düşman olmazsa AKP kimi kandırabilir ki? Herkes "hak, adalet, ekmek, iş güvenliği, taşeron yasaklansın, kadrolu güvenceli iş, hırsızlar tutuklansın, demokrasi, parasız eğitim, güvenli gelecek, çevre katliamının son bulmasını, ayakkabı kutularının hesabını, Bilal oğlan milyon dolarları o gencecik yaşında nasıl kazandı, bilmek...isteriz!" diye bağırırsa n'olacak?

AKP böyle isteklerin olmaması için ortalığı sürekli terörize ediyor, gündem saptırıyor bu yüzden. Partinin tepesindekiler kendi kişisel çıkarlarını, sanki milletin çıkarıymış gibi yansıtıyorlar basın aracılığıyla. Bunun için çeşitli kurnazlıklar da yapıyor tabi. Örneğin, halkı bölmek için yalanlar üretiyorlar, halkın arasına kendi soktukları provokatörlere molotof kokteyli attıran da, Gezi eylemlerinde de gördüğümüz gibi sapanla taş atan da kendileri. Geçtiğimiz 1 Mayıs'ta olduğu gibi sivil giyimli, sırt çantalı ve beyzbol sopalı sivil provakatörleri sokuyorlar devreye ki, halkımıza "bak polise taş atıyorlar, molotof atıyorlar, etrafı yakıp yıkıyorlar, yasaklamayalım da n'apalım?" diyerek tepki gösteren halkı itibarsızlaştırmak, polis şiddetini, polisin kurşun sıkmasını doğru bir şeymiş gibi göstermek istiyor. Bu da yetmezse, tepki gösteren insanları "Ermeni uşağı, İsrail uşağı, dış güçlerin maşası,..." gibi hakaretlerle, aşağılayıcı ifadelerle yaftalıyorlar. Osmanlı kurnazlığıdır, oyunudur bu!

AKP gibi partilerin beslenmesi için mutlaka düşmana gereksinimleri vardır. Her toplumsal tepkide 'dış güçler' (gerçi AKP'nin kendisi aslında dış güçlerin ürünüdür bana göre, yoksa şimdiye çoktan indirirlerdi işlerine gelmese) palavrası artık kabak tadı verdi.

Alevileri açılım, saçılım gibi süslü sözcüklerle kandıramayan AKP, onları Sünni yurttaşlarımıza düşman olarak hedef gösteriyor. Halbuki Sünni yurttaşlarımızın bu oyunların farkında olmaları gerekir. Alevilerin Sünnilerle hiçbir dertleri olmamıştır. AKP ve türevi sağcı partiler, Sünni yurttaşlarımızı kendi kontrolünde tutmak istiyor. Oysa kendi çıkarları gerektiğinde Sünni yurttaşlarımızı da anında zorbaca saldırılarla ezmeye çalışan AKP'dir. Soma halkının gösterdiği tepkide başına gelenleri hepimiz biliyoruz.

Geändert von penalti (26.05.2014 um 00:15 Uhr).