Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 15.11.2010, 18:36
frehmeh

Standard

Zitat:
Zitat von rainbow26m Beitrag anzeigen
sevmek isterler sevilmek isterler.
işin maddi boyutu da var.
Ama zenginler daha çok boşandigina göre. Maddiyat evliligin devami için 1. derecede gerekli degil demek ki.
Aşkları bitmesin isterler.
Esinin kendisini aldatmamasini ister.
Burada da kanaatkarlık önplana çıkar.
Aslında evlilik kolay ama biz hirsimizdan, açgözlülügümüzden, bir de herseyi ihtiyaç kabul etmemizden evliligi zorlaştiriyoruz.

Evlilikte sabir da gereklidir ve de kanaat.

100 erkegin sabrini toplasak bir annenin sabri etmez.
Annenin olmadigi yuvadan bir cacik olmaz. Önceki yaz 10 tane civciv almistim 8 tanesi öldü 2 tanesi hayatta kalip büyüdü. Oysa bizim tavuklar nerdeyse kayipsiz olarak büyütüyorlar civcivlerini. iste annenin yoklugunun sonucu

Kadinlar yaratiliş itibariyle nazik, kibar, narin olarak yaratilmislardir. Erkeklere göre çok daha duygusallardir ve vara yoga aglarlar )

Kadınlar güçsüzdür ama analar güçlüdür
saygilar

Adamın biri 25 tane kitap yazmis kadinlar hakkinda ve en sonunda su cümleyi kurmu:" Ben bu kadar kitap yazdim ama hala kadinların tam olarak ne istedigini anlamis degilim. )
Enayiligine doyma...
nazik, kibar, narin olarak tarif ettigin bayanlarin artik yemedigi halt kaldimi?
O nazik, kibar hitablarin arkasinda yatan kaba, yirtici dünya görüsüne bakarim ben..
O parfümün, boyanin icerisinde yatan bos beyini görmek hünerdir..
Asil hüner, o gülen gözlerin arkasinda para hirsi ve gerizekali bir dünya felsefesi oldugunu göemek.

Bütün evli arkadaslarima aciyorum, hepsi zavalli durumda.
Yol yakinken, kurtarin kendinizi bu cadilardan, hayatinizi yasayin derim.
Gidin parkda köpek gezdirin, kadin gezdirmekten daha fazla kafa dinlendirir. Dirdir dansa havhavi tercih edin.

Ama isteyen gitsin kadin ugruna ev alsin, araba alsin, lüks mobilya alsin, yetmedi hergün gereksiz 3 saat minimum kadin dirdiri dinlesin, en ufak ayrinti hakkinda hesap versin, kaynana dirdiri ceksin, enistesini kayirsin, kadin tantanasi dinlememek icin mesai yapsin, üzerine sirf bir kadin yüzünden aldigi borclari ödemek icin haftasonu ise gitsin, is yerinde sinirini baskalarindan alsin, ve hatta sonunda kadin ugruna enayiligin en doruk noktasina erissin...

Geändert von frehmeh (15.11.2010 um 19:02 Uhr). Grund: ....