Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 02.08.2010, 02:20
Benutzerbild von antimedya
antimedya antimedya ist offline
Neuer Benutzer

Standard

Bu dünyada 1 milyar ac insan var. evvelki gün 800 insan birden bir sel yüzünden canini yi
tirdi.
ve daha neler.
"Benim komsum ac ken ben tok yatmamaliyim" diye bir kaide de var Islamda.
"Büyük olan Cenabi Allahtir".

Demekki insanlar esittir, demekki her yol topraga gidiyor.

Ama yinede bir hirarsi düzeni kurmak daha cazip geldi insanlara.
Kim o 1 milyar ac icin cirpiniyor, mücadele ediyor???

O kadar insan acken " siz sii leri severmisiniz" diye soranin, ve kendini müslüman ilan edenin amaci:
haksizliga hizmet etmektir.

eger herkes kendisini düsünüyorsa, insanlar Büyük olanin Cenabi Allah oldugunu unutmussa,
eger insanlar sevgiyi degil, dayanismayi degil, paylasimi degilde,
futbol takimi tutmak gibi taraftarlik yapip ac insana yardim etmekden uzak tavirlarla "bu alevidir, bu yezittir" diye imansizlik ediyorsa: Islam yoktur, sadece birkac zavalli vardir, kendi gerizekalarini reklam eden.

Darbuka, tef... Bunlar insanlari katleden sustalilardan, bombalardan dahami zararli??
Islam bir sevgi dinimi, yoksa futbol takimimi öyle hooliganlar takip destereyle maca yollanan?
Bu ne seviyesizlik, bu ne terbiyesizlik?

Islamin mezhebi yoktur, Islam tektir: oda Hakk. Ben sunniyim diyende, siiyim diyende gerizekalidir, bir nebze bile düsünmemistir konustugunu.
ve suandada haksizlik vardir, heryerde.
Islam bir davranis, inanc bicimidir bicimidir, öyle "sen nerelisin, kimlerdensin, nekadar boyun var" hayvanligi degil. Islam zayifa onu utandirmadan el atmaktir, "ben filana yardim ettim" deyip holding reklami vermekte degil.
Islam ac insanlar icin mücadele etmektir, Ramazanda oruc tuttum diye hava atip, oruc tutmayanlara meydan sopasi attirmak istemek degildir.
Islam düsünmektir, tefekkürdür, hikayeden para kazanmak icin sakal birakmak degil.

Okadar insan acken "siz siileri severmisiniz" diye sual yöneltenin amaci:
haksizliga hizmet etmektir. Ve bunu yapan iblisdir, Islamin yanindan bile gecmemisdir.

Geändert von antimedya (02.08.2010 um 02:27 Uhr). Grund: .....