Thema: Za-man
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 24.06.2009, 19:51
fos

Standard za-Man " Sonun baslangici " 11

Denizin berrak sularinda yüzen Neclayi ,sahil kenarinda durmus ayak parmaklarima carpan dalgalari " haydi sen de gel..sen de gel" dercesine dokunup kacarlarken izliyordum. Ona gülümsedim.Gökyüzündeki tek beyazlik ucusan martilarin beyazligiydi, her taraf mavi ve mavinin tonlarina, deniz ise tok bir turkuaz renge bürünmüstü.

Bu ortam aslinda dimagimi cezbetmesi gerekirken, icim icimi yiyordu! Kimler tarafindan ve ne icin takip ediliyormusum megerse.Bir sigara yakip, Neclaya elimle "bir tur yapip gelecegim" isareti yaparak sahil boyunca zorsunarak yürümeye basladim.

Sahile bitisik iskeleye yanasan dalgic kursundan dönenlerin teknesinden bizim tarafimiza rüzgarin esinitisiyle gelen bu yazki hit parcaya - ritmik hareketlerde bulunan bronzlasmis turistlerin nesesine diyecek yoktu. Bir yandan bira icerken öte yandan da güle güle egleniyorlardi.Yasiyorlardi ve zamanda yolculuk yapabilmek gibi bayagi ve adi bir meziyetten cok uzaktaydilar.Hayatin tadini cikartiyorlardi. Onlar icin hersey bir kez oluyor yasaniyor ve bitiyordu.

Ben ise her gecen saniyenin arkasindan paranoyak bir tereddütle hatta bir tiksintiyle bakmaya baslamistim.

Iskeleye vardigimda, kaptan ve yardimcilari dalgic tüplerini ve scuba dalis takimlarini iskeleye istif ediyorlardi.Aniden kafamin icerisinde, beynimin kivrimlari arasinda bir kum tanesi büyüklügündeki fikrin dogusu,tüm dikkatimi toplamama sebep oldu. Aklimdan gecenlere ilk evvela kendim bile inanmak istememistim. Ben acaba bu kadar gaddar olabilecek miydim?

"kaptanim bu dalis malzemesini kiralamak mümkün mü acaba?"

Son bir nefesle bitecek bölüm-pek yakinda.