Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 15.07.2013, 22:04
Benutzerbild von Monday
Monday Monday ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von Cakabeyy Beitrag anzeigen
Sen de söylüyorsun ama iste Erdogan yasaklayandir diye göstermek icin '' söyleyemiyoruz '' diyorsun her zaman ki taktik, neyse...

Kimleri kastettim? Senin gibileri. Akpde de var, Chpde de..

Ak partlilerin hepsi kötü, Chplilerin hepsi kötü demek, benim karsi oldugum bir zihniyet.

the last time kardesim Chpli, ona sorabilirsin..

Ayrica, beni Ak partili olarak görmenizi istemem. Benim begendiklerimi Chp yapsin, oyumu Chpye vereyim!

Zulfikar'a da soralim, oda Ak partili..

Ak partide begendiklerini Chp yapsa yine de Erdoganin pesinden gider miydi?

Senin gibileri yanlis anliyor herhalde, Biz Erdogan'i, yüzde 50'ye kazandiracaklarina, vereceklerine güvendigimiz icin degil, bütün Türkiyelilere Kazandiracaklarina, vereceklerine güvendigimiz icin Seviyoruz...
Bir daha soruyorum: benim gibiler kim?
ve bir daha söylüyorum, ben hic bir partiyi tutmuyorum. Ve bunu aklimiz da tutarak devam edersek, ben ne chp ye iyi, ne de akp ye kötü diyorum. Burada dogmus büyümüs ve okumus biri olarak sadece olanlar hakkinda düsüncelerimi yaziyorum.

Seviyorsunuz birsey diyemem buna. Sevmenizde hürsünüz tabiikine. Ben kimsenin diline, dinine, irkina, düsünce tarzina bakmam, sadece ve sadece kendini ifade etmesine bakarim. Zulfiqar bi yana, o zaten vaybee nin dedektifciligini yapiyor, insanlarin yazdiklarinin pesinde. Ve sen onu zimnen destekliyorsun, ki o sadece yobazlik, karalama, kirletme amacinda.

Ben zamaninda Chp yi de elestirdim, simdi de Erdogani elestiriyorum. Madem "benim gibiler" seni bu kadar rahatsiz etti, madem bu kadar yüksek ahlak sahibisin, o halde biraz arastir bakalim savundugun insan ve devlet bu insanlara ne yapiyor diye. Örnegin son 3 günde olanlar:

- Ali İsmail korkmaz öldü. Beyin kanamasi geciren Ali ye kas gevsetici verildigi ortaya cikti. Öldürüldügü sokakta 18 dakika nin görüntülerde olmadigi aciklandi. Tahmin edelim simdi hangi 18 dakika?
- Hatay da 2 kisi gözünü kaybetti, bir kisi beyin kanamasi gecirdi. Hala komada olan ve felcliler var.
- Köprü nün yanlis yere yapildigi ortaya cikti. Agaclar bosuna kesildi diyorlar ama bence bu hata olmadi. Vardir bir düsündügü. Demedi demeyin.
- Palali saldirgan yurt disina kacti.
- Yerde iftar acilmasin diye, İstiklal'e polis otobüsü ve Toma park ettiler.
- 14 yasinda engelli cocuga tecavüz eden serbest.
- Vali Kabatas ta saldiri videosu görmemis.
- Taksim dayanisma gözaltina alindi, tutuksuz yargilaniyor. Hala gözaltinda olan, baretli, maskeliler var.
- Yigit Bulut bas danisman oldu, beraber "Doymuyorlar".
- Medya serefsiz (standart).
- Zeyid Aslan, bayan gazetecilere "bacak aranizi ceksem" dedi.
- 2,5 milyar dolar - net döviz rezervinin yaklasik yüzde 5'i piyasaya sürüldü. Ama dolar düsmedi.
-THY'nin satisi icin danismanlik firmasi ile sözlesme imzalandi

bunlara mi devleti güveniyorsunuz siz? Bugün "benim gibilerden" esirgediginiz demokrasiye yarin siz muhtac kalamazmisiniz?

Tayyip sen insan misin diyecegim ama nerdeyse iki aydir öyle seylere tanik olduk ki hepimiz bu sorunun anlamsizligi asikardir.