Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 13.11.2014, 16:24
Beyazguel60

Idee

Küfretmek neden terapi gibi gelir?

Pek çok insan beklenmedik bir şeyle karşılaştığında, acı hissettiğinde veya sinirlendiğinde küfreder. Hem zaten böyle zamanlarda küfretmenin insanı rahatlattığı da araştırmalarca kanıtlanmış

...........

Küfür eden Erkekler

Pipilerini göstermenin marifet olduğunu sanarak büyüyen bu erkekler, neredeyse konuşmayı öğrenmeden küfretmeyi öğrenir. O kadar ki erkek çocuğunun küfretmesi bir tür aile eğlencesi olarak nitelendirilir kültürümüzde. Her tarafından sevimlilik akan çocuk salonda kahve sehpasının üzerine çıkartılır ve peltek peltek küfredişine yıkılır Türk ailesi. Daha o yaştan alışır erkek çocuk küfretmeye.
Büyüyen ve toplum normlarını öğrenen erkeklerin hala küfretmeye devam etmesiyse çeşitli araştırmalara göre erkekliklerini gösterme ihtiyacıyla açıklanır. Küfrettikçe testestoron salgılayan bu erkekler, bana göre küfrediş şekillerine göre de farklı gruplara ayrılır.

Hiç şüphesiz bu grupların başını evrimini tamamlamış“Recep İvedik”giller çeker. Günlük konuşma stili olarak küfreden bu erkekler daha merhaba derken başlar sövmeye. Kankasını uzaktan görüp “Naber lan...” diye bağıran bu erkeklerle her cümleyi küfürle bitirenler bana kalırsa aynı familya girer.
Sadece gerçekten korktuğunda küfredenler vardır bir de Kendilerine arkadan sessizce yaklaşanlara daha önce hiç göstermedikleri bir yüzlerini gösterir bunlar.
Öyle bir tepki verirler ki onu korkutmaya çalışan kişi ondan daha da çok korkar bu tepki karşısında.
Yaratıcı küfürbazları da unutmayalım. Küfrederken düşündüren bu kıvrak zekalılar çoğu ortamda saygıyla karşılanır aslında.
Benim favori grubumdaysa dönemsel küfürcüler vardır. Hani her daim beyefendi olup stada gidince içinden holigan çıkanlar var ya, işte onlar. Kadınların yanında eşek demeyip erkek erkeğe kalınca ana avrat düz gidenleri de bu gruba sokmak lazım aslında.

Quelle:hurriyet.com.tr