Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 22.08.2013, 20:28
BosphorusTaurus

Standard

Zitat:
Zitat von 1978salih Beitrag anzeigen
Selam, bu konuda bende kisa bir sey söylemek istedim.
Israil i anlamak icin cooook bir sey yapmaya gerek yoktur !!

Aslinda Evrenin Hakimi Allah cc Kuran da Israilin dünden bugüne, nasil bir millet olduklarini acikca beyan eder: Israil ogullarina yönelik olan Ayetler hic bir sekilde sifreli degildir.

Bakara suresinde cok acik ve net tanimlama var!
Okuyan Israil in neden böyle bir sapkinlik icinde oldugunu net anlar.

Allah cc onlarin bu durumlarini daha iyi biliyor !!

cok bir sey söylemedim ama aslinda hepsini söyledim saniyorum.

selam ve selametle

salih
Tevrat'in kendisi da zaten israillilerin ne oldugundan bayagi bahsediyor:

Tesniye (Tevrat'in 5. kitabindan)

20:10 ‹‹Bir kente saldırmadan önce, kent halkına barış önerin.

20:11 Barış önerinizi benimser, kapılarını size açarlarsa, kentte yaşayanların tümü sizin için angaryasına çalışacak, size hizmet edecekler.

20:12 Ama barış önerinizi geri çevirir, sizinle savaşmak isterlerse, kenti kuşatın.

20:13 Tanrınız RAB kenti elinize teslim edince, orada yaşayan bütün erkekleri kılıçtan geçirin.

20:14 Kadınları, çocukları, hayvanları ve kentteki her şeyi yağmalayabilirsiniz. Tanrınız RABbin size verdiği düşman malını kullanabilirsiniz.

20:15 Yakınınızdaki uluslara ait olmayan sizden çok uzak kentlerin tümüne böyle davranacaksınız.

20:16 ‹‹Ancak Tanrınız RABbin miras olarak size vereceği bu halkların kentlerinde soluk alan hiçbir canlıyı yaşatmayacaksınız.

(''ya hizmetcim olursunuz ya HEPINIZI katlederim, kadinlari cocuklari hayvanlari yagmalayin'' diyor resmen)

7:1 ‹‹Tanrınız RAB mülk edinmek üzere gideceğiniz ülkeye sizi götürdüğünde, önünüzden birçok ulusu -Hititleri, Girgaşlıları, Amorluları, Kenanlıları, Perizlileri, Hivlileri, Yevusluları, sizden daha büyük ve daha güçlü yedi ulusu- kovacak.

(bu mantaliteyle israilliler bolgedeki tum milletleri kovma cabasinda zaten)

7:2 Tanrınız RAB bu ulusları elinize teslim ettiğinde, onları bozguna uğrattığınızda, tümünü yok etmelisiniz. Bu uluslarla antlaşma yapmayacaksınız, onlara acımayacaksınız.

(''TUMUNU YOK ET'', ayrim yapmadan)

7:3 Kız alıp vermeyeceksiniz. Kızlarınızı oğullarına vermeyeceksiniz; oğullarınıza da onlardan kız almayacaksınız.

7:4 Çünkü onlar oğullarınızı beni izlemekten saptıracak, başka ilahlara tapmalarına neden olacaklardır. O zaman RAB size öfkelenecek ve sizi çabucak yok edecek.

7:6 ‹‹Siz Tanrınız RAB için kutsal bir halksınız. Tanrınız RAB, öz halkı olmanız için, yeryüzündeki bütün halkların arasından sizi seçti.

(KUTSAL VE SECILMIS HALK. anca bu kadar irkci olunabilirdi)

Samuel kitapları (Tevrat'tan)

Samuel 15:3 Şimdi git, Amalekliler'e saldır. Onlara ait her şeyi tümüyle yok et, hiçbir şeyi esirgeme. Kadın erkek, çoluk çocuk, öküz, koyun, deve, eşek hepsini öldür.

(AYRIM YAPMADAN kadin erkek coluk cocuk hepsini oldur)
----

Hangi birinden bahsedeyim ki, biraz okuduysaniz bilirsiniz Tevrat'in yarisindan fazlasi sirf israilogullarinin toprak acgozlulugunden olusuyor, diger milletleri kovma, onlarin topraklarina yerlesme, onlari hizmetkar gibi kullanma, kadin, erkek, coluk cocuk demeden ayrim yapmaktan katletmekten bahsediyor. Korku romani gibi.

Bu kadar maddiyat ve katliam duskunu baska bir kitap okumadim.