Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 26.04.2009, 20:17
hh1975e

Standard Bakirköy (free deli)

Orada bir bakirköy var uzakta
gitsem mi
gimtmesem mi
diye
düsünmeye basladim minakoim.

Aklimdaki konuyu unuttum. Bugün cayirda yayilmis bir vaziyette, sisko türk karilarinin kalcalarini izlerken aklima bir fikir geldi, bir konu hakkinda ama konuyu unuttum. Dolayisi ile su an fikirsizim.

Tamam ya simdi aklima geldi, adi Bahar`di.
Tam köseyi dönücem böyle. (Köseyi döncem demisken, dün lotto oynamistim. Henüz bakmadim numaralara) Bahar`i gördüm karsimda. Sabah atladik arkadasimla beraber bisikletlerimize, Altona`a iskembe corbasi icmeye gittik. Sabahin dokuz`unda telefonum caliyor. Önce ciddiye almadim. Daha dogrusu benim telefonun melodi sarkisini söyleyen sebos`a (sebnem ferah) saygisizlik yapmak istemedim, acmadim telefonu, sarkiyi dinledim; Günaydin sevgilim, ne güzel bir gün degil mi? Kahvaltidan önce biraz daha seviselim mi? Cok güzel bi sarki, cok icten ve samimi. Tam yeniden dalmistim uykuya ki, yeniden basladi sebo ; günaydin sevgilim demeye. Telefona cikar cikmaz ben de karsimdaki konusmaya baslamadan önce o`na sarki söyleme; günaydin sevgilim, ne güzel bir gün degil mi? demeye niyetlendim ama ve lakin benim sevgilim yokki?
Hem zaten arayan arkadasmis, daha bi kac saat önce beraberdik olum ne cabuk özledin? Yaa. yatamiyorum ya uyyamiyorum, canim iskembe istiyor. Diyor telefonda. Manyak.

Kalktim banyoya gittim biraz kendime gelmek icin. Aynaya baktim; hassiiktir, ayni boka benziyorum. Simdi kim dus alacak saclarini yapayacak, jöle sürecek filan... Tatktim basima Kep`i, yallah. Ver elini aysegül... Aysegül de kim ya? Ver elini Altona diycektim ben. Dedim hatta.

Mükemmel bir güzellik ya, olamaz yani bu kadar, harika bir lezzet. BUranin iskembesi cok güzel ya. Tamam paramizla bok yiyoruz ama kaliteli bok yemek var, kalitesiz bok yemek var. Aslinda hic yememek var ama at`in ölümü arpa`dan olsun. Benim kafam yine dagildi minakoijm...
Konu neydi? Bakirköy!
Degil olum, konumuz Bakirköy degil.
Ya ne minakoim, sabahtan beri skiyon kafam?
Bahar.
Évet ya tamam konu Bahar`di.
Iste, biz iskembeciden ciktik eve dogru geliyoruz...
Bizim sokagin köseye geliyoruz birazdan. Benzinlikten sonra ilk saga dönülen yer bizim sokaga dogru giden yoldur. Iste ben bugün tam bizim sokagin basina gelmistim ki, o`nu gördüm. Filmlerdeki gib coki güzeldi.

Daha on dakika önce arkadasim benim utangac oldugumu, kadinlara yaklasamadigimi ve bekarligin tadini cikarmamin gerektiginden demlenmisti.
O bile sasirdi yani, kadinin pesinden gitmeme. Napiyosun bizim mahalle burasi, ayip olur, yapma ya filan dedi ama burasi bizim mahalle ama bu kiz bu mahalleden degil. Bisey olmaz. Hem olsa bile n`olurki? Gönül oynadi iste yerinden bi bakisa. Ne yapabilirim ki? Gidip konusmak zorundayim. O kadar.

-Evli misin?
-önce ismimi sorsaydin?
yok ben sadece evli olup olmadigini merak ettim öncelikle.
-Bekarim
-Ben de bekarim, memnun oldum.
Elimi uzattigimda sasirmis bi sekilde bakmaya basladi.
-Merhaba ben hh1975e dedim? (demedim tabi)
-O`da ismini söyledi, tekrar memnun olduk.

Bahar.
Ne güzel bir isim ya.
Hem de bu havalarda.
Karsima cikan bir ikinci bahar gibi gülümsüyordu.

Neyse iste bu tanisma süresince yasadigim heyecani ve aldigim elektrigi daha fazlaya disa vurmayayim. BU arada elektrik alma`nin da ne demek oldugunu, bugün carpildiktan sonra daha iyi anladim. (ulan esek herif, bu kacinci carpilman, hic adam olmuycan mi sen)

Bu arada yeni aldigim kahve makinesini üreten firma makinemi geri istiyor. Buhar gazinin oldugu sise patlayabilirmis. Patlasin minakoim benim makinem degil mi? Patlar da catlar da size ne? Vermiycem, kullancam makinemi.
Bu büyük firmalar cok adilik yapiyorlar, müsterilerine. Makine patlar diye geri istiyorlar. Sismebebek patladi, gelip de sordunuz mu "yenisini verelim mi" diye? Serefsizler. Neyse sinirlerim canlanmasinlar, sakin olayim biraz.

Valla uzun lafin kisasi, Bahar hanim aslinda evliymis ama gözlerime öylesine hapsolmus, öyle bi tesiri altina girmis ki, hanfendi, gözlerini benden götürme diye bekarim demek zorunda kaldim. Diyor.
Ben de yedim.
Hem öyle olsa bile, ne olur ki?

Iste böylece bir pazar ask`i daha bitmis oldu.

Usta, ver surdan bizim köy`e bi bilet.