Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 31.08.2014, 01:43
Benutzerbild von Bosphorus_
Bosphorus_ Bosphorus_ ist offline
Erfahrener Benutzer

Standard

Zitat:
Zitat von SevtapTuran Beitrag anzeigen
türkiyeye bir sürü Alman göc ediyor hemde gönüllü olarak. buraya türkler maddi zorluklar yüzünden geldi yada getirildi.
türkiyede sosyal güvence garantide olsa, herkes kendi kafasina göre istedigi yerde istedigi gibi ev yapmasa, trafikde kurallara uysa türkiye dünyanin en güzel yeri yasamak icin bence.
ama bunlarda oluyor yavas yavas. türkiyenin degerini belki cok türk bilmesede yabancilar süratla yerlesiyor türkiyeye.
tatil bölgeleride kendi kurallarinida yavas yavas uyguluyorlar. bunu türklerin uygulamamasi üzücü ama genel olarak sevindirici.
avrupada ne bos arazi, nede dokunmadik doga kaldi. insanlar nerdeyse üst üste yasiyor, konserve kutusunda gibi.
japonyaya dönecek yakinda.
o yüzden agresiflesiyorlar gittikce. insan soluk alamiyor. her taraf industri ve araba pisligi. gözle görünmesede solunum hastaliklari en önde süratla insanlar hasta oluyor.
ilac ve alkol ile kendilerini uyusturuyorlar ama yasamak var birde yasamak.
Almanya'daki Turkler artik Turkiye'ye goc ediyor, artik isci sinifi degiller (Imogdi gay'i haric, ona Turkiye'de 'kucuk besleme' deniliyor).

Uyusturucu burada o kadar yaygin degil yine de, genelde arka sokaklarda ticareti yapiliyor. Ben 28 yil Istanbul'da yasadim 1 kere bile bana uyusturucu satmak isteyen birine rastlamadim. Gider en alengirli sokaklara girersen elbet satmaya calisanlar olacaktir, almak zorunda da degilsin yine de. Tamamen tercih kalmis bir sey.