Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 27.08.2009, 09:34
fos

Standard Da Da Da Daaa

28/08/2009- Istanbul icin Iftar Vakti 19:53

Halk, yaz sicagindan ötürü ve oructan hafif bir yorgunlukla ve husuyla iftar topunun patlamasini beklemektedir:19:52:56/57/58/59/ve nihayet 19:53:00

Milyonlarca catal : yaginda parlayan zeytin ve serbetinde yüzen hurmaya dogru süzülür. Cakmaklar, yedek olarak kibritler - ve sigaralar gözönünde tutulur. Sükür dolu bakislar ve havada tarifi güc bir sevap yatmaktadir. Onbir ayin Sultani mübarek Ramazan ayinin selametidir bu. Ve Toplar patlar !!

güm.güm.güm..güüüm)))....güm.güm.güm....güüüm ))) güm-güm-gü-gümm-müm-mümm ))) ...

Bunu duyan Istanbullu, orucunu acar, biraz da sasirir. Iclerinden en meraklisi ve sasirani da, Baskomser Verem Savas,
hemen yanina iki memur alarak, dogruca, solugu Ferruhun kapisinin önünde bulur.

Komser-'Zrrr''..Ac kapiyi Ferruh iceridesin biliyorum!
Ferruh: Evde yokum..
Komser: Acin nan su kapiyi.. (ve iceri dalarlar)
Ferruh masayi donatmis, iftarini acmistir bile..
Ferruh: Ooo Komserim..nereden bilding benim yaptigimi...*sirit*Gel buyur iftar acak
Komser: Nan evladim senden baska kim bu naneyi yer!eheheh..sempatiksin ,hossun da bu gadderi fazla evladim. Hani seni Tokyoya sürdülerdi bir ayligina..Mmm sucuklar _Aytacoglu_ mu?
Ferruh: Komserim, Kansai havaalanindan hemen dönüs bilet alip geri uctum.Caaanim Istanbulun disinda baska bir yerde Ramazandan mahrum etmeeng beni..bak aglarim ha komserim..
Komser: Tamam nan evladim, ama! Ev hapsindesin !Her aksam gelip gontrol edecem!Iki kisilik hazirla sofrayi emi!

Böylece Istanbul tarihinde, ilk ve son Beethovenin 5.ci senfonisi melodisi seklinde atilan Iftar toplariyla baslayan aksam, bu hikayeler gibi de sona erer.