Thema: Single Urlaub
Einzelnen Beitrag anzeigen
Alt 06.04.2009, 13:17
GoerenBilir

Standard Selanigi tavsiye ederim

Gecen sene nasip oldu ve her zaman gerceklestirmek istedigim ama bir türlü firsat bulamadigim icin yapamadigim seyi bir Yunan arkadasinin daveti üzerine Atayurdu Selanigi gezmek ve görmek nasip oldu. Bir hafta Yunanistan'da kalmistim ve iki gün de Selanigi gezdim.
Selanik insanda neler cagiristirmiyor neler, her taraf buram buram Türk tarihi kokuyor. Ne kadar da Selanigin Türk kimligini degistirmeye calismis olsalara bile tamamen koparip atamazlar. Insanlar Türklere cana yakin bir ilgi gösteriyor. Zaten onlarda Anadolu'dan ve Istanbul'dan göcmüsler. Nea Mudanya, Nea Menemeni ;-) Atatürk'ün kisiliginin ve karakterinin gelistigi kent idi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün evinin önünde durdugumda Ata'ya saygidan dolayi bir dakika saygi durusunda bulundum. Farz edin, sizin de yolunuz oraya düsecek olursa ve gözyaslariniz dökülürse, varsin olsun, bu da bir askin ve ayriligin belirtisidir.

Yunanistan'da Türk erkeklerine ragbet var beyler, benden söylemesi akilli olun ;-)

Sonra Volos eski Türkce adiyla Yolgaz sehirinde kalmistim. Ege'nin öbür tarafindan denize dalmayi her zaman arzuetmistim. Bu hayalimi de böylelikle gerceklestirmis oldum.

Geändert von GoerenBilir (06.04.2009 um 13:20 Uhr).